Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Välismaa maagia

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Erinevad teemad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Pilleriin
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 4 Märts 2006
Postitusi: 540
Asukoht: sügaval pimedas laanes

PostitusPostitatud: Esm Märts 03, 2008 11:48 am    Teema: Välismaa maagia Vasta viitega

Meil on esoteerilistes poodides nagu näiteks Loitsukeller või Sibylle müüa igasugust erinevatest teistes maade kultuuridest pärinevaid vidinaid. Kõigile neile omistatakse seal mingeid maagilisi omadusi. Mis toob pereõnne ja kodurahu, mis tervist, mis lihtsalt õnne jne, teate isegi.
Igatahes on mul oma kogemuste põhjal väga tugev alus arvata, et nende asjadega on hoopis vastupidi. Näiteks kui tuua oma koju mingi punane hiina palmik, siis just see energia sinu elust kaob, mida ta välja reklaamitult põhimõtteliselt peaks andma.

Mis Teie sellest asjast arvate?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
creative
Arengumaag


Liitunud: 22 Mai 2004
Postitusi: 311

PostitusPostitatud: Esm Märts 03, 2008 12:23 pm    Teema: Vasta viitega

Või on nii, et toob tervise, aga võtab kodurahu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Esm Märts 03, 2008 4:33 pm    Teema: Vasta viitega

Kaval värk. Kui need vidinad midagi ära võtavad, siis ilmselt selleks, et ostja oleks sunnitud sealtmaalt tekkinud jamade likvideerimiseks veel pappi kõhima... ja sealt võib taas ahelreaktsioon alata.

Minu arvates sobivad suvalisest kalendrist välja tõmmatud kassipiltidega lehed toakaunistuseks sama hästi (endal ripuvad mõned toas).

Sibylle oli ajal, mil ta veel Kroonuaia tänaval asus, väga kodune ja mõnus koht. Kuid peale Ülikooli tänavale kolimist tekkis sinna mingi veider värk... alguses üks kena müüjatar, kellele ma otsa vaadata ei suutnud - seda tehes oli tunne, et ta vaatab minust läbi, loeb mu kõige salajasemaid mõtteid. Ja veidi edasi hakkasin seal käies tundma mingit veidrat rusuvat tunnet.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Curiosa
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Märts 03, 2008 4:34 pm    Teema: Vasta viitega

paar korda olen loitsukast käinud õlisid ostmas, kord mõtlesin, et mingi hea häälega tuulekell võiks kodus olla, seal neid päris palju, aga ei saanudki valitud, sest olemine oli väga häiritud mul ses ruumis, midagi oli liiga palju ja liiga kirjut ja võõrast kah Confused
Tagasi üles
Pilleriin
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 4 Märts 2006
Postitusi: 540
Asukoht: sügaval pimedas laanes

PostitusPostitatud: Teis Märts 04, 2008 1:24 pm    Teema: Vasta viitega

Mul tekkis veel selline mõte, et tegelikult on vahe sees, kas osta või saada kusagilt kingituseks või loosiga (nagu mina sain). Kui ostad, siis ikka hüvitad rahaga saadu, aga loosiga saades maksad mõnel teisel moel tagasi. Nõmedad asjad need loosid. öeldakse, et jee, sina võitsid selle loosi kombel ja vastu annad siis kah, aga selle otsustame juba meie.
Kahtlustan lihtsalt ühe tähtsa osana oma koduelu purunemises just seda hiina palmikut, sest peale seda ja selle all kõik juhtus. Ma ei tea, kas olen muutumas mingiks ebausklikuks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Curiosa
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Märts 04, 2008 1:45 pm    Teema: Vasta viitega

mina ei dramatiseeriks seda saamise-maksmise värki liiga üle, usun, et kõik on kinni enda suhtumises: kui oled saamapeal väljas, siis maksad ehk ostetu eestki peale raha veel ka muus ja siis maksad ka kingi eest, aga kui eesmärk pole kasu saada või omastada vms, aga midagi muud, no näiteks ilu luua või kedagi rõõmustada (kasvõi ennast), siis on suva, kas ostad, võidad või saad kingiks, pmst vastu anad ju seda, et kiirgad väljapoole miskit kena ja edasiviivat...
äkki tollest palmikust lootsid, et see toob õnne või tagab millegi püsimise, milles ise sisimas väga kindel ei olnud...
Tagasi üles
Curiosa
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Märts 04, 2008 1:55 pm    Teema: Vasta viitega

st, et ma arvan, et asjad iseenesest ei tee midagi, pigem inimene projutseerib neisse mingeid soove või ootusi. vot kas ja kuipalju miski aines sedasorti infi salvestab, on iseasi. ja kui pädevad siiski ollakse mingite kivikeste energeetilises laadimises jms on kah omaette lugu. on meditsiiniteaduses, ravimitel ootamatud ja soovimatud kõrvalmõjud, mis hiljem ilmnevad, äkki on energeetikaga ka miskit sarnast...
Tagasi üles
Pilleriin
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 4 Märts 2006
Postitusi: 540
Asukoht: sügaval pimedas laanes

PostitusPostitatud: Teis Märts 04, 2008 1:59 pm    Teema: Vasta viitega

Ma panin selle palmiku üles, sest esiteks meeldis see mu kaaslasele ja teiseks andis see toale mingi huvitava nüansi juurde. Kõik oli kena ja see oli nagu hea mänguline osa, et hiina traditsiooni järgi hoiab see kodu- ja armastuseõnne. Paraku just see osa minu elust kadus ja siis ma hakkasingi mõtlema, et kas tasub ikka ühe kultuuri esindajal üle võtta teise kultuuri nn maagilisi esemeid. Kas pole mitte nii, et kui ma selle asja endale koju toon, siis hoopis saab minu õnne endale mingite hiinlaste paar. Ja siit edasi olen mõelnud, kust läheb üldse piir kahe kultuuri vahel. Millal muutub midagi laenatut oma kultuuriks jne. Meie tänapäevases maailmas on ju väga tugev kultuuride segunemine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Pilleriin
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 4 Märts 2006
Postitusi: 540
Asukoht: sügaval pimedas laanes

PostitusPostitatud: Teis Märts 04, 2008 2:04 pm    Teema: Vasta viitega

Curiosa, aga Sa ei saa ju ometi eitada seda, et igal asjal on oma kultuuriväli ümber ja sellest tulenev mõju inimesele. Asjad ei ole tühjad, nad on täis nende looja poolt sinna salvestatud informatsiooni, mis on erinevast kultuurist pärit inimesele eriti intensiivse mõjuga.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Curiosa
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Märts 04, 2008 2:13 pm    Teema: Vasta viitega

ega eitada küll ei saa (eitamisega olen üldse tagasihoidlik Smile ) aga ju on siingi asi selles, et mis või kes on teisest üle - inimese seisukohast võetuna, kas tal on kese paigas, enesekindlust.
muide, see kultuuride segunemine puudutab üht otsapidi mu kunagist lõpetamata magistritööd, kultuuriväärtuste säilitamise seisukohalt, seal tegin umbes sellise järelduse, et oluline on otsustada, kas kõrgem väärtus omistatakse piire ületanud objekti päritolumaa kultuurile või siis hoopis peremeesmaa kultuurile, kes peab vajalikuks objekti säilitada, omas kontekstis. tglt on siingi küsimus enesehinnangus ja oma väärtustamises, mis tingimata ei pea tähendama võõrapärase ignoreerimist või hävitamist, kuid ka mitte põhjendamatut võõraste kommete integreerimist...
Tagasi üles
Curiosa
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Märts 04, 2008 2:25 pm    Teema: Vasta viitega

aga tead, mis mulle tundub? et selle palmiku läbi, saad sa oma asja uurida - et asi pole selles, et ta oleks võinud õnne tuua või siis oleks süüdi õnnetuses, pigem on see nagu joonestik vihikulehel, mille abil võid jälile saada oma asjade tegelikule pointile...
Tagasi üles
Pilleriin
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 4 Märts 2006
Postitusi: 540
Asukoht: sügaval pimedas laanes

PostitusPostitatud: Teis Märts 04, 2008 2:36 pm    Teema: Vasta viitega

Tead Sa, enesekindluse ja keskmega mul praegu küll probleeme pole.
See palmik toimis lihtsalt nagu miinusjõud.
Mida Sa seal töös kõrgemaks väärtuseks pidasid?
Ma muide ei imesta üldse, et see magistri töö Sul lõpetamata jäi, sest tegu on ikkagi niivõrd segase, kuid samas eluliselt tähtsa teemaga. Kui alustada juba sellestki, mis on kultuur ja kultuuriväärtus, on arvatavasti igal inimesel selle kohta oma nägemus.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Curiosa
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Märts 04, 2008 2:47 pm    Teema: Vasta viitega

töö sai edukalt lõpetatud, aga kraad jäi kaitsmata, sest omaaegne kõrgharidus võrdsustati vahepeal praeguse magistritasemega Laughing
point ongi selles, et kõrgema väärtuse omistamise üle tuleb esmalt OTSUSTADA ja seda sõltuvalt objektist ning kontekstist.
otsustamine tähendab seda, et enne, kui palmiku üles riputad, teed endale selgeks, kas ootad, et see Sulle Hiina pereõnne tooks võiei oota seda, kuid võtad seda OMA keskonna kujundust teeniva elemendina
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Erinevad teemad Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group