Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

normaalsest toitumisest
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Jonna
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 21 Mai 2005
Postitusi: 158
Asukoht: liikuv,et mitte "takerduda"

PostitusPostitatud: Püh Veeb 17, 2008 11:32 am    Teema: Vasta viitega

Ka mina olen katsetanud erinevaid toitumisstiile":Hetkel olen jõudnud veregrupi järgi toitumiseni, vaja oleks nii miinus 5kg; Rolling Eyes ,,see on rohkem naiselik kapriis, kui vajadus..see selleks. A grupp pea välistab liha, ja tõsi ta on, sön vaid kana v. kalkunit ja harva, peamine soja: tofu jne. ja enesetunne on ülihea. Esimest korda üle pika aja tunnen, et ei vaja magusat. Koogilett jätab külmaks. Kuid samas tunnen nagu anorektikud, et söömine pidev jälgimine, mõtlemine, mida süüa, hakkab kergelt "ajule". Pidevalt tunnen,et ei taha süüa ja üha vähem söön. Reedest hakkasin kõike sööma, kartes,et tekib ajuhaigus.-..nüüd olen jälle pidevalt näljane ja pistan suhu kõike, mis eest ei page.Aga üldine enesetunne on roidunud ja magades ei puhka välja.
Rolling Eyes
_________________
Ma mõtlen ,et ma mõtlen ,mõtlen...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Püh Veeb 17, 2008 7:57 pm    Teema: Vasta viitega

Gerdenel kirjutas:
Lõvi taimse toidu peal loomulikult vastu ei pea ja lehma jaoks liha pole ka parim valik.
Inimesed ei tea, kes nad on.
Üks saiake sobib lehmale ja teine lõvile, sest saiake on ainult väline vorm.
See, mis poelettidel tegelikult vastu vaatab, on kaugelt muud, kui näha. Cool


näib, et sa pole lehma pidanud.
võin ütelda, et minu mullikaluta sattunud kanadest ei väljunud ükski - mullikad tapsid ja sõid nad lihtsalt ära!
ja ned olid ometigi korralikult toidetud jne loomad, mitte mingite puudustega.
niiplaju lehmadest ja lihast.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Andromeeda
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 2 Jan 2006
Postitusi: 1397

PostitusPostitatud: Püh Veeb 17, 2008 8:54 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
Gerdenel kirjutas:
Lõvi taimse toidu peal loomulikult vastu ei pea ja lehma jaoks liha pole ka parim valik.
Inimesed ei tea, kes nad on.
Üks saiake sobib lehmale ja teine lõvile, sest saiake on ainult väline vorm.
See, mis poelettidel tegelikult vastu vaatab, on kaugelt muud, kui näha. Cool


näib, et sa pole lehma pidanud.
võin ütelda, et minu mullikaluta sattunud kanadest ei väljunud ükski - mullikad tapsid ja sõid nad lihtsalt ära!
ja ned olid ometigi korralikult toidetud jne loomad, mitte mingite puudustega.
niiplaju lehmadest ja lihast.



irw, te olete nagu juba selles anektoodis, kus kaks linnainimest vaidlevad aasal looma nähes, et kas see on sarvedega emis või on seal sadul seljas.Laughing

kui su "mullikad" ikka juba liha söövad, siis lõpeta parem mutandikari ära või nõua müüjalt tõupabereid. lehmad ei seedi liha ja kanasulgi ka mitte. mullikad, need tavalised on küll uudishimulikud javõivad mõned ketsid ära mäluda, neid siiski alla neelamata,või omale kõhtu isiklikest karvadest besoaardi kikkuda, kui neil psüühika ja toitumisega asjad päris korras pole.

kana ükski lehm ega mullikas ekstra tapma ei hakka, kogemata peale astub küll, kui kitsasse aedikusse satub. kuid ühtegi korjust lehm ei söö. ainus "liha" mida lehm närib ja sööb, on lootekestad ja nabanöör, mille ta peale vasika sünnitust võib neelata, kui inimene kõrval ei passi. sageli lõpeb see instinkt lehmale ka lämbumisega.

siga, laudas kõigesööjana närib kõike, mida kätte saab, ka inimest kui see tal sulus kõrval lamaks.

huvitav, mis järgmiseks loodusteadlased leiutavad? kas lambad tungivad hundikarjale kallale või peksab jänes metsas karu käpaga tagumenti?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Püh Veeb 17, 2008 8:58 pm    Teema: Vasta viitega



Viimati muutis seda Roltsick (Nelj Apr 08, 2010 8:21 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Metsamees
----------------------------


Liitunud: 29 Märts 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Metsas

PostitusPostitatud: Esm Veeb 18, 2008 12:43 pm    Teema: Vasta viitega

Mullikad vôivad iga sugu lollusi süüa.

Küll need lôvid söövad liha kaa,
aint soolikad on selle taimsevärgiga neile eelistatum värk.
Kui nälg perses, ei pirtusta nad midagi söövad selle liha kaa ära.
_________________
Teistele nõjatumine on nõrkus tugevatele ja tugevus nõrkadele.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Maalanna
Arengumaag


Liitunud: 19 Märts 2010
Postitusi: 152

PostitusPostitatud: Kolm Apr 21, 2010 10:11 am    Teema: Vasta viitega

Ma olen ka kuulnud kanasööjatest lehmadest. Üks mees rääkis, kes pidas neid ja oli mitu korda pealt näinud. Lehmad on päris hirmsad loomad Laughing

Aga kuidas sellega on, et aluselist ja happelist reaktsiooni tekitavaid toiduaineid peaks eraldi sööma? Et organism ei suuda mõlemaid koos omastada ja kui süüa kõike korraga, siis tekivad igasugused haigused jne? Igasugused spetsdieedid on ju välja töötatud. Samas ma olen lugenud, et pankreas eritab seedeensüüme samaaegselt, ka siis, kui sööd tärkliserohkeid süsivesikuid ja valkusid koos, vahet pole.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Nelj Apr 22, 2010 1:37 am    Teema: Vasta viitega

pakreas töötab hästi siis, kui sa jälgid, kellega ja mis eesmärgil sa suhtled.
ja KÕIK haigused ja keha seisundid on psühhosomaatilised, st kui energeetika korras võib süüa kõike.
ma pole veel selle paele tulnud, et miskit asja jälgida, ainuke on, et peab jälgima, et vahel söömist ära ei unusta, sest päevaplaan on nagu ta on (st ööplaan Confused jne).
kaalu peab jälgima, muidu võib ta unustamise korral hoopis ära kaduda. Rolling Eyes
kui inimene ennast usaldab, siis keha räägib ise, mis ta tahab ja siis tuleb seda süüa kah, niikaua kui on isu.
aga dieedid ja muu tarkus on neile, kes ise enam millestki aru ei saa.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Motosummer
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 2 Apr 2008
Postitusi: 793

PostitusPostitatud: Nelj Apr 22, 2010 10:55 am    Teema: Vasta viitega

Häda on kah tihti selles, et just kõht on see koht, kus üritatakse natuke kokku hoida, mõistmata et tehakse seda tervise arvelt
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Nelj Apr 22, 2010 3:33 pm    Teema: Vasta viitega

Lihtsalt huvitav tähelepanek: Postimehes oli naiste teemas mitu päeva üleval pealkiri: Maailma kõige populaaresm eesmärk: kaalust alla võtta.

Mu sõbrannal oli mingi aeg vahepeal tsükkel: magus ¹okolaad- soolased kartulikõrpsud - ¹okolaad - kõps jne. Samal ajal sattusin lugema Blossfeldti raamatut terviklikust toitumisest, kus ta räägib sellest toiduainete happelisteks ja aluselisteks jaotumisest. ©okolaad on näiteks üks äärmuslikke happelisi toite ja sool äärmuslikke aluselisi toite. Teooria on siis selline, et inimesed kipuvad happelisi toite ületarbima (alko, magus, liha, teravili) ja aluselisi alatarbima (aedviljad jm), kuna happeliste puhul ei anna keha aluselistega võrreldes piisavalt märku, et nüüd on üleküllus. Tulemuseks on väsimus, haigused jpm. Tagasi tulles mu sõbranna juurde, siis skaala äärmustel kõikumine süvendab depressiooni, meeleolukõikumisi jm, mis temal sel perioodil olid.

Mul on tunne, et selles jutus on iva sees, kuna minu puhul toimib. Olen erksam ja aktiivsem, kui söön rohkem värskeid salateid ja joon rohkem vett. Selles suhtes on energeetika kahtepidi juhitav: vahel on üsna tulemuslik enese tervendamiseks teadlikult näiteks toitumist, hingamist või muud keskkonda muuta. Just katkisena need kipuvadki korrast ära minema.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Reede Apr 23, 2010 12:35 am    Teema: Vasta viitega

krõpsude puhul ei mängi rolli ph tase, vaid see, et nende maitsestamiseks kasutatakse naatriumglutamaati, mis tekitab nn hiina restorani sündroomi, st sõltuvust toidust, mida ei vajata.
vajatakse ainult seda maitseainet sõltuvuse alusel.
ja siis ¹okolaadiga tasakaalustatakse.
korras organismus peab vastavalt tegutsemisvaldkonnale saama vajadusel verist liha, vajadusel pekist sinki, vajadusel ¹okolaadi, jne.
kui on ennast õigesti orienteeritud (ja naine teeb, mis naine tahab!), siis võib suht julgesti oma isusid usaldada.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Reede Apr 23, 2010 11:09 am    Teema: Vasta viitega

Mida see paganlikus maailmapildis tähendab, kui laps tuleb ilmale toidutalumatuse ehk tsütotoksilise reaktsiooniga? See on see, kui keha ütleb mõnedele toiduainetele "ei" ja käitub nendega nagu viiruste, kahjulike bakterite jms jamaga, s.t. saadab valgelibled kallale.
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Reede Apr 23, 2010 1:57 pm    Teema: Vasta viitega

milliseid süste/võidmisi/manustamisi see laps pärast sündi sai.
edit:
standardprotseduuri sisse kuulub vastsündinute silmade määrimine erütromütsiiniga (kõrvalmõjud):
Третий препарат, который они огульно-принудительно и вас не спрашивая, дают новорождённым - это эритромициновая мазь. Этот мазь антибиотика для глаз. Вот побочные эффекты. Желудочно-кишечные расстройства, тошнота, рвота, боль в животе. Если эритромицин применяется у новорождённых, то от него возникает пилорический стеноз, то есть непроходимость двенадцатиперстной кишки" с необходимостью срочной операции. Поэтому эритромицин никогда не дают первым лекарством. Ещё худшие осложнения как аритмия и переходящая глухота встречаются реже. Аллергические реакции, хотя редки но могут быть влоть до анафилактического шока. Также встречаются: холестаз, Синдром Стивенса-Джонсона токсический эпидермальный некролиз. Эритромицин также ассоциируется с токсичностью для печени у беременных женщин".
vist mahub sisse. hea, et ellu jäi.
_________________
Зри в корень! - - Козьма Прутков


Viimati muutis seda Roltsick (Reede Apr 23, 2010 2:57 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Reede Apr 23, 2010 2:52 pm    Teema: Vasta viitega

Roltsick kirjutas:
milliseid süste/võidmisi/manustamisi see laps pärast sündi sai


See on kaasasündind värk. Nt. kui ema sööb nisutooteid, siis piima kaudu saab laps laksu. Diagnoosima on hakatud seda häda ametlikult alles viimasel paaril aastal. Kui avastamata jääb, siis juba enne keskiga võib tervis nii tuksis olla, et ei ole enam töölkäimist. Paljud delegeeritakse ekslikult psühhoneuroloogiasse, sest muud lahendust ei teata. Halva enesetunde leevenduseks hakkavad mõned jooma või tõmbavad ennast kergendust otsides pilve. Organism on ju kogu aeg häireseisundis nagu põletiku korral, veres ringleb ja kehasse ladestub iga päev hulk doksiine, mille mõjud võivad ikka peris koledad olla. Loodusmeditsiini kliinikud jms. kohad räägivad rohkem kaseiinivabadest dieetidest, kuid ebasobivate toiduainete nimistud varieeruvad selle häirega inimestel ikka täitsa sinast seina.

Vaktsiinide jms mõju kõigil juhtudel välistada ei saa, need panevad ju immuunsussüteemile põntsu.

Õige toitumine võib taoliste inmeste puhul olla väga kummaline. Tõesti peab teadma, mida võtta, mida jätta. Iseloomu peab olema tohutult, et restoranis seltskonna mõjul sobimatut ei telli. Tuttavate hulgas on näiteks üks naisterahvas, kes kõigele käega lõi: pere kõrval erinevalt toituda on ebamajanduslik, valude vastu aitavad pikaajalise toimega valuvaigistavad süstid ning ümarik on tegelikult ikka parem olla kui sale.
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Reede Apr 23, 2010 8:45 pm    Teema: Vasta viitega

Laps võib sündida siia ilma probleemidega(ema isa probleemid kaasas).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Laup Apr 24, 2010 12:18 am    Teema: Vasta viitega

boss kirjutas:
Laps võib sündida siia ilma probleemidega(ema isa probleemid kaasas).


No ei ole enam vaja korrutada, mis niigi teada! Kui tahad olukorrast probleemi teha, siis oma asi, aga see vanemate korrutamine ei vii antud juhul kuhugi. Teema on siin õigest toitumisest. haldjanool rääkis siin, et iga (naine) teab, mida sööb. Mõnikord tuleb see teadmine iseenesest, mõnikord peale seda, kui oled mõnede aastate lõikes peale igat viinamarjajoogi (vahet pole, kas alkohoolne või mitte) ükskõik kui suurt annust kahe ööpäeva vältel valdavalt WC-s, pea poti läheduses. Küsimus on, et kui palju inimesed iseennast kuulavad, enda käest küsivad, mida süüa. Räägime siin vaktsiinidest ja muudest kahjulikest rohtudest - ka see on olukord, mis valdaval enamikul juba selja taga ning tohutul hulgal inimestel on varjatud toidutalumatus. Vaktsiinide pärast nutmine või vanemate probleemides tuhnimine ei ole enam tulemuslik. Väikelapsevanem ehk võtab kuulda, harib ennast, "parandab meelt" ja toitub "ohutult". Ning üks asi on see, kui kuulata keha, mis ütleb, mis tal parajasti vaja on; teine asi on, kui kuulad oma keha, mis ütleb iga kord, kui meepotti näed, et "hoia eemale, ma, kurat!, olen sulle raisale kogu aeg rääkind!" Ning siis tuleb kuskilt kõrvalt "haige iba" mee kasulikkuse kohta, ja ikkagi määrid oma saia selle tervisliku loodusanniga kokku. Niisiis on vajaduse ja keeldumise puhul vahe.

Minu mõte on, et toiduainete talumise-mittetalumise test peaks olema esimene asi, mis lapsele tehakse, teist korda aga teismeliseeas, kui vanemate mõju kuhtub. Riigi poolt doteeritult, kui mitte päris tasuta. See oleks meditsiiniline lähenemine. Mina esitasin küsimuse, et kuidas paganlik maailmapilt olukorra lahendaks. Praeguseks otsi tikutulega inimesi, kellel mitte millegi peale reaktsiooni ei teki, ja paluks asja mitte allergiaga segi ajada.

Kui toidutalumatus on paratamatu nähtus, siis kuidas olukorda lahendada? Juhtumeid on palju, keeldumised erinevad (individuaalsed, pole rassiga seotud), mingi ühe kindla vanemliku "eksimuse" või ühe kindla vaktsineerimise-võidmise peale ajada ei saa. Hind on sel testil nii kõrge, et lubada saavad endale testi vaid hästikindlustatud isikud, õlekõrresthaarajad või nõia poolt testile suunatud (tee ära, kui mind ei usu, siis näed, mille pärast üle kere tursud). Ja küsimus on, kui paljud nõiad ja tervendajad on asja olemusele üldse pihta saanud. Mis kõrvalekalded "kosmilistest reeglitest" need on, mis sihukese toitumisega seotud häda endaga kaasa toovad? Kui palju on need tõesti individuaalsed, kui palju aga korraga paljudele inimestele kehtivad?
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Laup Apr 24, 2010 6:17 am    Teema: Vasta viitega

ilmselt hakkab asi peale sellest, et mis asi milleks on mõeldud.
ja talumatus peaks olema ülekülluse märk.
st, et mõni asi on mõtlemiseks ja mõni asi liigutamiseks.
mõni asi jõuks ja mõni asi vastupidavuseks, jne.
kui nüüd süüa kogu aeg aju toitu aga mitte mõtelda, siis tekib ajutöötoidu ülejääk ja seejärel küllastumine.
ja siis hakkab üle ääre ajama, st tekivad reaktsioonid.
ka mul endal on nii.
ma üldiselt teraviljatooteid ei tarbi eriti.
1. ei taha ja kui tahan, siis söön.
2. teravili (sai, leib, sepik, pudrud, helbed, pasta, makaronid, muud jahutooted, jne, kusjuures tatar ja riis siia millegipärast ei kuulu) on kestvustöö või nüri töö toit.
kuna ma sellist ei tee, siis mul pole vaja vastavat toitu tavaliselt.
3. kui mul tekib totaalne energiadefitsiit millegipärast (aeg-ajalt ikka tekib), siis ma "ei kesta" mitte midagi teha, st isegi söömine, mis vältab nii 15-20 min muutub juba kestvustegevuseks ja selleks, et ma üldse jõuaksin midagi teha, on vaja kõigepealt rahuldada kestvustoidu vajadus.
kui see rahuldatud, siis isu selle järele kaob.
4. kaasasündinud jamad on tavaliselt hoopis mitte kaasasündinud "lapse põhjusel" (neid on ikka väga vähe), vaid hoopis "ema põhjusel", st ema kõhus olles omandab laps ema energeetikast lähtuvalt väga palju asju - ka defekte.

hiljuti kohtasin toidutalumatuse testi komplekti, mis oli koduseks kasutamiseks mõeldud ja selle kaaskiri tegi väga hästi selgeks, mis vahe on allergial ja toidutalumatusel.
samas, minu puhul allergiatestid käituvad kummaliselt: see käe pealt tehtav allergeenide väljaselgitamise komplekstest andis leivale-saiale kerge talumatuse, samas külvi pealt tehtud kasvatamisega test ei andnud üldse mitte midagi saia-leiva koha pealt.

ja "tarka juttu" (või lolli juttu) mingite asjade kasulikkuse/kahjulikkuse kohta ma üldiselt ei kuula, sest minu kogemus maksab mulle rohkem.
seda enam, et tegelikult ju tänapäeva inimesed ei tea enam, mis asi üldse on puhas toit.
mina olen selle endale hästi selgeks teinud ajal, kui ma ise talu pidasin ja enamuse oma toidust algusest lõpuni ise meisterdasin.
st, mul on võrdlusmoment olemas ja minu maitsmismeel mäletab seda "etaloni" päris hästi ja suudab mulle ütelda, kas konkreetne asi on "söödav" või "mittesöödav" oma koostise tõttu, mitte selle tõttu, mis kuskil kirjutatakse.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Laup Apr 24, 2010 11:48 am    Teema: Vasta viitega

ei tea misasi see toidutalumatus on, ma ei talu vaid liigses koguses keemiat ja vürtsikat võõrast toitu. igasugune puhas looduslik toit alati maitsend.
igast vaktsiinid ja testid näib kangesti riiklik tellimus haiguste suhtes, mis tegelikult riigimehhanismide enda põhjustatud. mingist aspektist riik ja sellega kaasnev tilulilu masinavärgi atripuutika on nagu haigus, kes seda ei usu ja oskab olla ise looduslik, suudab seda ka tõrjuda. häireid tuleb aga ette, kel võõras orjahirm juba kord nahavahele pugenud ja hingejuppe tuuri virutab.
kui toidutalumatus peaks olema kaasasündinud nähtus, tehiskeskkonnast põhjustatud, siis tuleb igasugune tehislikkus endast taas väljakitkuda, ehk ise abivahenditeta kõndima õppida. idee on õilis puhas, reaalsus aeganõudev töö.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Püh Apr 25, 2010 12:59 am    Teema: Vasta viitega

toidutalumatus tähendab mitte seda, et maitse ei meeldi, vaid et keha võib väga imelikult reageerida.
mitte nn allergilise reaktsioonina, vaid hoopis kuidagi valesti.
näiteks kui mina söön pool pätsi saia hommikul niisama ära, st siis, kui mul seda vaja pole, lihtaslt hommikusöögiks, siis ma võin suht kindel olla, et sel päeval ma rohkem ei söö, kui ma just mingite kemikaalide/medikamentidega kaasa ei aita, sest magu lihtsalt keeldub seda saia-asja seedima hakkamast ja see pool pätsi saia istub nagu kägu kõhus risti jalus, aga endal mul on nälja tunne.
st see on organismi keelduv reakstioon selle toidu peale.
lihtsalt keeldub ja kogu muusika.
see on üks toidutalumatuse ilminguid.
teine on mingite seedeensüümide (vajalikud kindalte toiduainete lõhustamiseks organismis) puudumine, mis põhjustab näiteks oksendamist - no kuskilt augu kaudu peab see mitte seeduv toit ju välja tulema.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Krislyn
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 21 Jan 2009
Postitusi: 136

PostitusPostitatud: Püh Apr 25, 2010 2:09 am    Teema: Vasta viitega

Elleth kirjutas:
Ma mõtlesin, et peaks proovima seda asja, arvutama oma kellaajad välja ja sööma sedeli järgi, tra, ainult kommist peab miskit moodi loobuma, sundvõõrutus tuleb ilmselt.

Kuigi kogu seda jama analüüsides ma tunnen, et toitumisega mul miskine kamm, üritan õieti toituda, aga fakt on see, et kui midagi sedeli järgi tegema hakkan, siis a vist lihtsalt nälgin ära. Sedeli järgi toitudes võtan alati miinimum programmi ja siis kaal lähebki...

Krt ma vist ei tohiks üldse neid teemasid lugeda


Kommist loobuda pole vaja - pista isu täis kenasti. Ära vahi toidusedeleid ja programme - võta, mida vaja on ja söö ära, siis kui vaja on (loe: isu on). Aga mitte kunagi rohkem kui vaja on (loe: isu on).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Püh Apr 25, 2010 6:20 pm    Teema: Vasta viitega

üks kõige huullemaid asju, mis organismuse kenasti tuksi keeravad, on see "söö ilusti lõpuni ära"-värk.
no kui ei lähe, siis organismus teab, teab, et pole vaja.
ja järelikult pole vaja toppida ka.
ei endale ega lapsele.
kusjuures see norm võib täis saada laus aeelviimase suutäie poole pealt.
st kui suus on, siis tead, et vot, see vist oli palju, aga ok, kui juba suus on, siis söön lõpuni.
aga see viimane on küll selgelt toppimine.
ja pole miskit korda, et peab ikka korralikult tühjaks sööma - kui ei lähe, siis ei lähe.
ja kui selle asemel läheb midagi muud, siis lähebki midagi muud.
nii nagu organism vajab.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group