Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Vanad asjad - mõtlemine, haigused ja tervis - läbu ka
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Juun 15, 2004 12:16 am    Teema: Vasta viitega

ork

ahsoo, no ma ei osanud ettekujutada et isegi roomajatel omad tasemed:)
väga peen värk...
Tagasi üles
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Juun 15, 2004 12:18 am    Teema: Vasta viitega

Arxos kirjutas:
tushka2 kirjutas:
Arxos

sina ja maag? (eriti suur muie)


Vastan uuesti, midagi natukene oskan (teisi puhastada ja sisemaailma korrastada), nõiast on asi ikka väga kaugel, aga mis teha
Edit: nüüd lugesin uuesti neid postitusi, kus kradi kohas ma ennast maagiks nimetasin Question [/i]


hmm, millest nii ruttu selline meelemuutus?
ega sa ei öelnudki vaid andsid nagu mõista, vähemalt tundus nii
Tagasi üles
Celtic
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Juun 15, 2004 12:35 am    Teema: Vasta viitega

ma loodan et tushka mind ei hakka nõiaks pidama.
tema enda pärast.
Tagasi üles
coco
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Juun 15, 2004 12:53 am    Teema: Vasta viitega

tushka2 kirjutas:
ork
ahsoo, no ma ei osanud ettekujutada et isegi roomajatel omad tasemed:)
väga peen värk...


Koolis määrab lapse edukuse või ebaedukuse suures osas lapse vaimne arengutase. Vaimsed, s.h. ka matemaatilised võimed, on inimpsüühika tähtsamaid osi. Kuna inimese mõtlemine koosneb peamiselt ülesannete püstitamisest ja lahendamisest, siis on ülesannetel inimeste elus väga suur osa.
Teadlikult puutub laps ülesannete ja nende lahendamisega kokku koolis, matemaatika tunnis. Kooliaja lõpuks peavad õpilased omandama ülesannete lahendamise oskuse. Oluline on, et nad suudaksid omandatud oskusi teadlikult rakendada ka edaspidises elus.

II klassi nürmikute ja kuuljate õpilaste matemaatiline võimekus
Eripedagoogika, Teooriast praktikasse: Matemaatika 1998.a.
Piret Paatsi
TÜ eripedagoogika osakonna vilistlane 1997. a.
Tagasi üles
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Juun 15, 2004 12:59 am    Teema: Vasta viitega

coco

nii ja edasi või kuidas haakus see roomaja teemaga?

sa vist üritad juhtida järjekordelt teemat kuhugi mujale...
Tagasi üles
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Juun 15, 2004 1:01 am    Teema: Vasta viitega

celtic kirjutas:
ma loodan et tushka mind ei hakka nõiaks pidama.
tema enda pärast.


jah sul on õigus, miks ma peaks pidama Laughing
Tagasi üles
coco
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Juun 15, 2004 1:32 am    Teema: Vasta viitega

tushka2 kirjutas:
coco
nii ja edasi või kuidas haakus see roomaja teemaga?
sa vist üritad juhtida järjekordelt teemat kuhugi mujale...

Kes on roomajad?

Roomajad ehk reptiilid

Roomajad on esimesed tõelised maismaaselgroogsed, keda iseloomustab sigimine kuival munade abil, hingamine ainult kopsuga õhu sisseimemise teel, hästiarenenud hingamisteed, sarvsoomuste või -kilbistega kaetud nahk. Roomajaid on umbes 6000, seega peaaegu kolm korda rohkem kui kahepaikseid. roomajad jagatakse 4 seltsiks: soomuselised, kilpkonnalised, krokodillilised ja kärsspealised.
Soomuselisi on 5700 liiki.
Kilpkonnalisi on oluliselt vähem - umbes 200 liiki. see on väga iidne roomajate rühm, kes on meie päevadeni elanud tänu omapärasele kaitsevahendile - kilprüüle.
Krokodillilised on levinud troopiliste alade mandri- ja rannikuveekogudes. Krokodille on umbes 20 liiki.
Kärsspealiste ainus liik tuataara on paljude äärmiselt primitiivsete tunnustega ja säilinud üksnes Uus- Meremaal ja selle lähedastel väikestel saartel. Roomajate arenemine ei ole seotud veekeskkonnaga. Munade areng kulgeb normaalselt ainult siis, kui pinnase niiskus on üle 25 %.

Roomajate põlvnemine

Väljasurnud roomajad pakuvad erakordset huvi, sest nende hulka kuuluvad arvukad rühmad, kes on kunagi maakeral valitsevad olnud. Selle klassi ürgsed rühmad andsid alguse nii roomajatele kui ka lindudele ja imetajatele.
Kõige ürgsemad anapsiidide alamklassi kotülosauruste seltsi kuuluvaid roomajaid tuntakse juba kivisöeajastu ülemistest ladestustest, kuid nad saavutasid õitsengu alles permi ajastul, triiases aga surid välja. Kotülosaurused olid massivsed massiivsed jämedate viievarbaliste jäsemetega loomad, mõnikümmend sentimeetrit kuni mõni meetrit pikad.
Kõige primitiivsemad seni teadaolevad anapsiidid ja seega ka roomajad üldse, on seimuuriad.See suhteliselt väike ( kuni 0,5 m pikkune) roomaja oli mitmete kahepaiksetele omaste tunnustega: kaela ei olnud peaaegu üldse olemas, pikad teravad hambad säilitasid primitiivse ehituse, ristluulülisid oli ainult üks, kolju oli väga sarnane katispealiste koljuga, seda lausa detailides. Anapsiidide rühm on roomajate kõige ürgsem haru, kellel on kolju ehituses palju ühiseid jooni katispealistega.

Koostas: Egle Täär
Pühajärve Põhikooli 5.klassist
http://www.miksike.ee/vabrik/loodusopetus/roomajad.htm


Vastus oli teemasse, sest imestasid roomajate arengutasemete võimalikkuse üle teemas kus Arxosel soovitati nö tõsiteadmiste, antud juhul anatoomiaga tutvuda. Vastasin tõsiteadmistele toetudes. Et aga kaudu-ütlemine ehk teisisõnu analüüsiv-sünteesiv käsitlus sinule nii lõpmata arusaamatuks jäi, lisan siia otse-ütlemise. Hääd ööd!
Tagasi üles
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Juun 15, 2004 2:54 am    Teema: Vasta viitega

coco


ahsoo, eks ma siis järgmine kord alustan keemia ja füüsikaga - nii on trenditeadlikum ja moodsam vist Laughing

ja hästi palju copy-paste teen igalt poolt (isegi kui see teemaga ei haaku - alati saab öelda et haakub, sa lihtsalt va pime ei näe seda), irwwwwww

* coco, sulle on see õpetajaamet vist väga pähelöönud, rahune maha eks.
tead ju küll kuidas selliseid õpetajaid kutsutakse....
Tagasi üles
kerca
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 7 Jan 2004
Postitusi: 203

PostitusPostitatud: Teis Juun 15, 2004 10:08 am    Teema: Vasta viitega

nii kena, et vanades asjades vanad kired lõõmavad

tushka, ohatis on rahvapäraselt öeldud - tegelt on see üks herpese vorme (põhjustatud herpesviiruse poolt) - muideks, paljud ei tea seda ja suhtuvad ohatisse üsna ükskõikselt

öeldakse veel ka külmavill

herpesviirus

Tavalisim tekkepõhjus on varjatud stress, ei julge endalegi tunnistada, et mingi olukord on olnud piiril pingeline.

Paljude haiguste algallikaks loetakse siiski just nimelt stressi

anatoomilised teadmised kahjuks küll tulla ei saa - nagu ka matemaatiline loogika või füüsika või mis iganes teadmine.
_________________
üks konn astus usinasti mööda teed, oo-jaa ja-jaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Juun 15, 2004 10:27 am    Teema: Vasta viitega

kerca

oli vist jah, mul ei löönud paugust kohe silmeette.
herpes vist mõnusalt igavene haigus millest vist lahti ei saagi
kogemus muidu puudub
Tagasi üles
Dmitri Petrjakov
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Märts 2004
Postitusi: 3801
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juun 15, 2004 10:30 am    Teema: Vasta viitega

Ära valeta !!!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
kerca
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 7 Jan 2004
Postitusi: 203

PostitusPostitatud: Teis Juun 15, 2004 10:49 am    Teema: Vasta viitega

Dmitri Petrjakov kirjutas:
Ära valeta !!!


Question kumma kohta see käis
minu või tushka kommile

ma kaks sekundit mõtlesin ka nende lampjalgade ja muidu sünnipäraste defektide peale...

ja ikka on stress
rase naine võib oma stressi ja vale eluviisi ja tont teab millega luua lapse normaalseks arenguks nukrad tingimused ju.

Tervenemine - no mõtlemisel on vastuvaidlematult suur roll tervenemise juures, ilma oma mõtlemist korrigeerimata ei aita nõidus, vuduu ega kibe rohi.

Sünnipärase puude juures (nagu ka muud tõsised haigused ning õnnetuste tagajärjed) on oma õppetüki mekk man. Pead õppima iseenesest suurem olema. See on tõsine ja keerukas ülesanne. Ju tervenemine sellisel puhul on pigem oskus elada täisväärtuslikuna, tõelisena...
_________________
üks konn astus usinasti mööda teed, oo-jaa ja-jaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Dmitri Petrjakov
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Märts 2004
Postitusi: 3801
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juun 15, 2004 10:59 am    Teema: Vasta viitega

See oli nali sunu koreguse puudumise kohta Laughing Laughing Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
coco
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Juun 15, 2004 11:08 am    Teema: Vasta viitega

tushka2 kirjutas:
coco
ahsoo, eks ma siis järgmine kord alustan keemia ja füüsikaga - nii on trenditeadlikum ja moodsam vist Laughing
* coco, sulle on see õpetajaamet vist väga pähelöönud, rahune maha eks.
tead ju küll kuidas selliseid õpetajaid kutsutakse....

Alusta jah! Ja sugugi mitte trenditeadlikuse näitamiseks - see lihtsalt aitab sul paremini rollis püsida. Poliitikutel ei tasuks üldse (kui nad tahavad rahva hulgas populaarsust saavutada) üldtunnustamata teooriatele toetuvalt sõna võtta.
Ja - õpetajaamet pole mul ainult pääs, eelkõige südames ikka... kutsutakse selliseid õpetajaid kuidas? Kutsumusega ikka, kutsumusega...
-----------
Herpese juurde tagasi tulles - üks kummaline abivahend, mille mõjumehhanismid mulle tundmatud, aga mis õigel ajal kasutades aitab, on kerge hõõrumine juustega või kuldsõrmusega. Õige aeg tähendab sügelust mis eelneb haavandi tekkele.
Igasuguste viiruste puhul on minugi kogemus, et külge pääsevad nad tõepoolest vaid siis, kui organism eelnevalt stressis või ebaotstarbekast kasutamisest nö kulunud. Olen näiteks alla paarikümnesena gripiviirust ühelt teisele tassinud, ise sealjuures haigestumata. Ka praegu on haigestumine kui selline füüsise äärmuslik märguanne puhkuse vajadusest. Maohaavade ja stressi seoseid tunnistab ametlik meditsiin, südame-veresoonkonnahaiguste puhul jne samuti. Negativistlikel vaidlejatel soovitav eelnevalt lugeda meedikutele mõeldud kirjavara. Ning kui siin räägiti operatiivse ravi vajadusest, siis jah, kui ikka oma füüsis unarusse jätta, vaja sedagi. Ometi sõltub paranemise kiirus ja tüsistuste tekkimise tõenäosus väga suures osas inimese meele ja tahte olukorrast st vaimu tasakaalust ning tugevusest.
Tagasi üles
kerca
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 7 Jan 2004
Postitusi: 203

PostitusPostitatud: Teis Juun 15, 2004 11:25 am    Teema: Vasta viitega

Dmitri Petrjakov kirjutas:
See oli nali sunu koreguse puudumise kohta Laughing Laughing Laughing


sul on tulnud miskid trükkamise näpukad ja mai suuda välja lugeda, mida sa tegelikult kirjutada tahtsid.

nalja võid sa muidugi teha

nali on alati tervislik

kuna see teema juba on kiskunud terviserubriigiks Laughing
_________________
üks konn astus usinasti mööda teed, oo-jaa ja-jaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Juun 15, 2004 12:17 pm    Teema: Vasta viitega

coco

Mis ma olen nüüd poliitik ka veel? aina paremaks läheb Laughing
Sa siis tõesti ei tea kuidas neid õpetajaid kutsutakse, kes on oma ametisse liialt sisse elanud? Mul mõned tuttavad on ka õpetajad ja ühteteist nende sõnavarast vahest kõrva hakanud:)

väga hea, ma siis alati üritan enne sinuga vestlemist mõned keemia või füüsika ülesanded siia riputada, irwww
Tagasi üles
flywinter
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Juun 15, 2004 5:09 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
rahune maha ja loe ise oma Anatoomiat!
(kas Castaneda on nüüdseks ammendunud? )olid kolm päeva vait, lugesid nüüd Üldise Anatoomia läbi?



Kunagi lugesin. Pole evaja enam lugeda. CC juurde peab vist uuesti tagasi tulema. Tagasi püsiväärtuste juurde. Aga üldiselt mind on hakanud see vaimne värk ära tüütama , huvi on vähenenud igasuguste vaimsete õpetuste vastu. Ma arvan, et olen hakanud leidma endas roomajalikke jooni, ja seetõttu vaimsed teemad ei lähe enam peale. Aga võibolla on see ka sellest et kuna mul on peaga töö siis ei saa ju pead üle koormata igasugu jamaga .
Tagasi üles
Dmitri Petrjakov
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Märts 2004
Postitusi: 3801
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juun 15, 2004 5:25 pm    Teema: Vasta viitega

Siin se tuleb. Ülesärkamine!!! Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Teis Juun 15, 2004 6:14 pm    Teema: Vasta viitega

flywinter kirjutas:

Aga võibolla on see ka sellest et kuna mul on peaga töö siis ei saa ju pead üle koormata igasugu jamaga .


hea loogika: oma pead ei taha igasugu jamaga koormata, aga mind võid oma soustiga postitada küll.....anatoomiaõping jäi pooleli, küsi veel midagi, küsi uimede kohta; ma vaatan, Sul on imelikud sõrgade moodi uimed.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
flywinter
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Juun 15, 2004 6:53 pm    Teema: Vasta viitega

Minu poolt vist ei tule enam mingit sousti. Liiga pikk jutt tuli. . .Nagu ma ütlesin mind ei huvita vaimsus, isegi mitte enda oma.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Lehekülg 4, lehekülgi kokku 5

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group