Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Unenägude seletus vajab ka psühholoogiat...

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Unenäod
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Grand



Liitunud: 2 Sept 2007
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Sept 06, 2007 3:42 pm    Teema: Unenägude seletus vajab ka psühholoogiat... Vasta viitega

Minu arust on kuidagi naiivne lihtsalt võtta kätte ainult üks-kaks unenägude põhjalikku seletavat raamatut ja kukkuda nende järgi targutama, et mis üks või teine uni tähendab. Enamjaolt olen tähele pannud isiklikult, et nendes on liialt palju folkloorset tagapõhja ja niimoodi pole nagu võimalik adekvaatset seletust anda. Aga ma võtsin juba 2006 aasta alguses appi ka psühholoogia ja psühhiaatria praktikas kasutusel olevad alateadvuse käsitluse ning selle kohta puudutava teabe. Ja huvitav on see, et kui inimene räägib mulle oma unest (muidugi täisversiooni), siis ta võib sellega mulle öelda tegelikult ära, milline on tema hetke varjukülg ja mis temaga praegu või lähiajal on psüühiliselt toimunud. See on üsnagi huvitav minu arust, kuidas unenägu toob esile inimese varjuküljed sellest, milline ta tegelt on ja mida ta vajab, millega ta konfliktis on, mis teda psühholoogiliselt liigutab.
_________________
Krahv A.J. von Grand
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
muriel
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Sept 06, 2007 8:14 pm    Teema: Vasta viitega

minu arust on väga naiivne arvata, et mingi unenägudeseletaja, kes on natuke uurinud ka psühholoogiat suudab sulle jagada adekvaatset infot sinu tuleviku kohta ja seda kindlasti täiesti omakasupüüdmatult Laughing

esiteks uurides natukenegi inimese psühholoogiat saad teada, et valdavat enamust inimesi vaevavad ühed ja samad probleemid. seega kedrates kõikidele klientidele ühte ja sedasama "diagnoosi" suure tõenäosusega enamus läheb õnge.

teiseks, kui inimesele teatada midagi tema tulevikust, siis isegi kui see on suvaliselt pakutud hakkab inimene seda esile kutsuma, sest ikkagi "teadja" ütles seda.

kolmandaks - mingisugust ühesugust "märgisõnastikku" inimeste alateadvuse seletamiseks ei eksisteeri, sest iga inimese alateadvus on unikaalne ja sama asi võib tähistada täiesti erinevat asja iga erineva persooni jaoks. iga inimene on ainus ekspert oma alateadvuse selgitamiseks.
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Laup Sept 08, 2007 8:26 pm    Teema: Vasta viitega

olen näinud, et sõna (ikooni) "resurss" vaste (märk) erinevate inimeste jaoks on: raha, energia, kuld, inimesed, teadmised, informatsioon, laotäis mingit kaupa, nafta, maavarad, vesi, jne.
samuti ikooni "raha" märk võib olla kuld, dollarid, kroonid, kinnisvara, mündid, suvaline paberraha, juveelid, jne.
oleneb kasutatavast tõlkesüsteemist, mis erinevatel inimestel on erinev.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Laup Sept 08, 2007 8:58 pm    Teema: Vasta viitega

Kuna teema on endalegi huvi pakkunud, siis unedesse, jah, ei maksa suhtuda kergekäeliselt. Olen kuulnud arvamust ja ise kah tähele pannud, et sündmused juhtuvad enne materjaalses maailmas toimumist kümneid kordi unega seotud tasanditel. Õigemini öeldes neil tasanditel, millesse küünib uneseisundis teadvus. Seda, mis mõistuse piirest väljas (no ütleme siis, et alateadvuses) sünnib, mõistus just eriti ei tunnista ja "teeb näo", et ei mina pole kuulnud ega näinud. Kui juhtumisi mäletad oma pudru-kapsad unenägusid, siis võid arvata, millised protsessid toimuvad alateadvuses samal ajal, kui tööl jahmerdad või koolipinki nühid.

Kuidas mõistus nimetet protsessid enda jaoks aktsepteeritavateks pildi-teksti-ridadeks tõlgib, et moe pärast tavamällu kah nigel varukoopia teha, on omaette ooper. Enamasti kasutab selleks ümbritsevas kultuuris käibivaid koode. Folkloor on kultuurimälu ja üldsegi mitte nii ninnuänännu nagu ülikoolis rahvaluule kateedris õpetatakse, kulla maagid! Lisaks nn. arhetüübid, mis inimkultuurile üldisemalt omased. Teemat võib siin arendada erinevatele paralleelmaailmadele, astraali ja mentaali ja kuhu iganes, kus inimene tavamaailma kõrvalt aktiivselt tegutseb, aga see tuleks üks pirakas teemaarendus, ja ei hakka, vat, praegusel hetkel.

Tähelepanek foorumis kirjtuamise ja unestegutsemise kohta. Viimasel ajal olen täheldanud, et peale foorumisse mõne kopsakama sõnumi jätmist (märk sellest, et kirjutajal on mõnevõrra energiat kogunenud) võib une ajal seanahavedaja-tüüpi külalist oodata, kes ise ei viitsi oma energiaid tasakaalustada ja üritab oma nabaaluste dimensioonide tarbeks teistelt matti võtta (ju vist kõrgemale ei küüni). Seni olen viisakas olnud, nüüd enam mitte.
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Laup Sept 08, 2007 9:18 pm    Teema: Vasta viitega

mina suhtun unenägudesse halli seaduse järgi. st tuleb kirjeldada, tõlgendada , mitte ignoreerida neid.. kuna uut infot tuleb koguaeg juurde siis ei ole mingit mõtet nendest kirjutada... , juba järgmine osa võib kõik peapeale keerata. kui küsida tõlgendust kellegi teise käest, siis see tähendab et endal pole voolavust, loovust tõlgendada. siis on unenäod mõtetutd energia raiskamised. samuti ma ei pea vajalikuks lisada , kas nägin unes midagi või mitte, sest minu jaoks on nähtu võrdselt tähtis, ükskõik kas see oli ilmsi või unes nähtud
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Püh Sept 09, 2007 12:39 pm    Teema: Vasta viitega

Itika kirjutas:


Kuidas mõistus nimetet protsessid enda jaoks aktsepteeritavateks pildi-teksti-ridadeks tõlgib, et moe pärast tavamällu kah nigel varukoopia teha, on omaette ooper. Enamasti kasutab selleks ümbritsevas kultuuris käibivaid koode. Folkloor on kultuurimälu ja üldsegi mitte nii ninnuänännu nagu ülikoolis rahvaluule kateedris õpetatakse, kulla maagid! Lisaks nn. arhetüübid, mis inimkultuurile üldisemalt omased. Teemat võib siin arendada erinevatele paralleelmaailmadele, astraali ja mentaali ja kuhu iganes, kus inimene tavamaailma kõrvalt aktiivselt tegutseb, aga see tuleks üks pirakas teemaarendus, ja ei hakka, vat, praegusel hetkel.


seleta mulle lahti see teema.
kui võtta aluseks see, et me kehastume palju kordi.
igakord erinevasse kohta, erinevasse rahvusesse, erinevate inimeste keskele.
vahel võibolla nende keskele, kes eelmistes eludes olid meie verivaenlased ja kellest me midagi teada ei tahtnud.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Püh Sept 09, 2007 3:41 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:

seleta mulle lahti see teema.
kui võtta aluseks see, et me kehastume palju kordi.
igakord erinevasse kohta, erinevasse rahvusesse, erinevate inimeste keskele.
vahel võibolla nende keskele, kes eelmistes eludes olid meie verivaenlased ja kellest me midagi teada ei tahtnud.


Kuidas see küsimus haakub unenägude teemaga? Erinevatest eludest on mujal juba juttu olnud. Ei mäleta (ja ei viitsi üles otsida), mis seal oli ja mis sinna kirjutasin, aga seisukoht oli selline: teised elud eksisteerivad erinevates ajatasandites sel juhul, kui vaatepunkt jääb ajast "allapoole". Inimteadvuse see osa, mis jääb ajast üelspoole ja mida enamik siin ilmas olijaid ei taju, näeb kõiki elusid ühel hetkel toimuvana, sest sellises vaatepunktis koondub info ühte punkti kokku.

Alateadvuse nime all tuntud teadvuse osa töötleb infot aja "sees". See tähendab, võtab infot korraga vastu tulevikust ja minevikust - protsessid on kiired, kuid korduvad. Reageeringud ümbritsevale sooritatakse paljukordselt just sellel tasandil, sest üksikul korduseta reageeringul ei ole piisavalt jõudu taga, et asi tavateadvuse seisundis ära toimuks. Võrdluseks, et pesupulbri reklaamist korra autoga mööda sõites ei teki veel tahtmist seda osta, aga peale reklaamklipi nägemist (osa teadvusest registreerib iga kaardi eraldi "plakatina") võib tootjal õnneks minna.

Mõnes mõttes on see üsna mõttetu jura hakata taga ajama, mispärast ma sul Mesopotaamias hambad tellisega kurku lõin (või lõid sina minul või löödi mõlemal). Keda see kotib? Vähemalt inimlikus tavateadvuse tasandilt vaadatuna käib kõik ühtemoodi - tülitsetakse ja lepitakse samadel põhjustel. Sa koputa oma ajaülesele "bossile" (s.t iseendale) ja küsi ise, mispärast ta osa endast just paganate foorumisse sokutas. Pigem on asi selles, kuidas, millisel moel on võimalik ühtedele ja samadele asjadele reageerida - see teeb olemised erinevaks. Ja siin ei tule enam mängu ainult pinnapealne infokiht stiilis "miks naabrimees naela läbi seina lõi ja mis ma talle sellepeale ütlen". Inimkonna lõikes on erinevuseks Maa asend misiganes teise kosmilise objekti või objektide rühma suhtes (väljalised suhted materjaalsete ja mittematerjaalsete kosmiliste objektide vahel), lähemas perspektiivis Päikese seisund jms infoväljade suhestumist mõjutavad tegurid. Inimeste liigitamine tähemärkidesse, loomadeks, puudeks ja muudeks on jah pinnapealne, aga kus suitsu, seal tuld. Erinev asukoht ajatelgedel seab tingimused, mille piires ehk mis mahus oma elu elav subjekt vastavalt kultuurilisele kuuluvusele infot töötleb, tarbib ja väljastab.

Kellel on tugevam ja läbilaskevõimelt mahukam telg igavik-alaateadvus-olevik, sellel on vast kergem tavaelus kah toime tulla. Näitks, kui on sipelgad majas. Mõni vaatab oma alateadvusesse, leiab korduva infojupi, mis sipelgad sisse on lasknud, muudab programmi (suhtumise ehk reageeringu sisenevasse infosse), teavitab sipelgaid toimunud muutusest ning nood lahkuvad. Teine kolib mujale ja saab termiidid.
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Püh Sept 09, 2007 4:46 pm    Teema: Vasta viitega

ja areng kui selline?
ei saa ju korraga areneda külmaverelisest soojavereliseks ja inglist pooljumalaks üheaegselt, erinevates eludes, mida sisulisest peaks siis korraga elama.
st kaob ära järjepidevus.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Püh Sept 09, 2007 5:49 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
ja areng kui selline?
ei saa ju korraga areneda külmaverelisest soojavereliseks ja inglist pooljumalaks üheaegselt, erinevates eludes, mida sisulisest peaks siis korraga elama.
st kaob ära järjepidevus.


Aga kas ei võiks lasta korrakski läbi seda mõtet, et oled ingel ja külmavereline ja kõik teised korraga? Jah, milleks selline arengu illusioon?
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Arhlee
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 13 Okt 2007
Postitusi: 274

PostitusPostitatud: Laup Okt 13, 2007 1:51 pm    Teema: Vasta viitega

Mul on mitu korda nii olnud et unes näen mingit kohta ja siis mingi nädala pärast või isedi mõne päeva pärast näen ma seda kohta ja siis ma mõtlen et misasja ma nägin seda kohta unes ju.

Mida see tähendab ?
_________________
terää =)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Unenäod Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group