Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Mida võiks nimetad paganaks?
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 01, 2004 9:28 pm    Teema: Mida võiks nimetad paganaks? Vasta viitega

Ma olen siia palju kirjutanud, ja teil on nüüd väike ülevaade minust.
Küsiks, kas ma olen pagan, või olen midagi muud.
Ise pole ma ajaloolise paganlusega tegelenud.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Jan 01, 2004 10:17 pm    Teema: Vasta viitega

no mina olen kuulnud, et paganaks kutsuti inimesi, kes polnud ristitud.
Vist isegi võis olla usklik, aga kui ristitud polnud, siis oli kohe pagan Very Happy

ega jah, ega vist kirik eriti ristimata inimesest kasu ju ei saa Rolling Eyes
Tagasi üles
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Nelj Jan 01, 2004 10:35 pm    Teema: paganad Vasta viitega

Kui piibli järgi võtta, siis seal nimetatakse kõiki väljaspool Juudamaad
elavaid inimesi paganateks. Nii et roomlased, kreeklased, germaanlased, slaavlased-- kõik keda teati, olid paganad.
Ja kui ristiusk levima hakkas, siis nimetati neid ristitud paganateks.
Ja veel huvitav asi-- varakristlased nimetasid koguduse liikmeid ärganuteks või elavateks , teised olid surnud.
Kui üks vend küsis luba Jeesuselt oma isa matma minna, siis Jeesus
vastas, et las surnud matavad ise oma surnuid.
Toraada, Sulle ma ütleksin , et Sa oled surnud pagan.
Ja nagu me teame, on ainuke hea indiaanlane surnud indiaanlane.
Siis ka järelikult Sa oled hea.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 02, 2004 12:06 am    Teema: Vasta viitega

Vastus Arxosele.

Jah, kui inimene pole ristutud, siis kristlikul egregoril puudub inimese üle võim.
Ristimist võiks vaadelda, kui inimese liitmist kristlikku maailma. Ja kui inimene on liitunud kristlikku maailma, siis tema peal hakkavad kehtima kristliku egregori seadused.
Kui endalt ristimine maha võtta, siis ei saa enam kirik meile enam oma needusi peale panna. Seega ristimist on vaja eelkõige kristlikule egregorile, mitte inimesele endale.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Insomnia
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Jan 02, 2004 8:39 am    Teema: Re: Vastus Tokrodale Vasta viitega

Natuke kirjutas:
Pagan on ateist, uskmatu, aga sina usud ju midagi, kusjuures väga põnevat. Seega sa ei saa paganate hulka, võib-olla ei taha ja ei sobikski.


Pagan pole kindlasti ateist! Siin on juba enne korduvalt kirjutatud, et paganad olid need, kes ristiusku vastu ei tahtnud votta. See aga ei tähenda, et neil oma usku polnud- maausulised nagu eestlasi nimetati.

Siit tekib kysimus, et kas meie oleme maausulised ja palju me sellest teame? Vigala Sass on kindlasti väga pädev sel teemal vestlema.
Tagasi üles
arre
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 25 Dets 2003
Postitusi: 18
Asukoht: Viljandimaa

PostitusPostitatud: Reede Jan 02, 2004 1:24 pm    Teema: paganlus Vasta viitega

inimkond on vanem ,kui kristlus . seega on see lihtsald tühi sõna kõlks või kellegi vabandus ,et teostada oma tahtmist teiste peal.vanadel rahvastel olid omad jumalad ja kuidas nemad teisiti mõtlejaid kutsusid.vaevalt paganaks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hiievana
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 21 Dets 2003
Postitusi: 163
Asukoht: Koluvan

PostitusPostitatud: Laup Jan 03, 2004 6:40 pm    Teema: Vasta viitega

Usu mind Natuke, uskmatu kui sõna , sümboliseerib inimest, kelle religioossed tõekspidamised ei lange kokku kristlaste omadega - inimene, kes ei usu jeesus kristusesse.Eestlased võisid olla uskmatud, sest nad kummardasid puude ning loomade hingi, näiteks.Ka ateistil on olemas mingid religioossed tõekspidamised, kuigi ta ei kummarda ühtki jumalat.Uskmatu on kristlase jaoks ka muistne saarlane , kes võitluses oma jumalat ,Tharaphitat, appi kutsus.Põhimõtteliselt ju pole sellist usulahku kui paganlus, pagan on ideeliselt kurat või mittekristlane.Mina arvan, et paganaks võib olla igaüks, kes ei poolda kristlikku mõttemaailma.
_________________
- inimene lõi jumala -
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ishtar



Liitunud: 3 Jan 2004
Postitusi: 7

PostitusPostitatud: Laup Jan 03, 2004 6:59 pm    Teema: Re: Mida võiks nimetad paganaks? Vasta viitega

Tokroda kirjutas:
Ma olen siia palju kirjutanud, ja teil on nüüd väike ülevaade minust.
Küsiks, kas ma olen pagan, või olen midagi muud.
Ise pole ma ajaloolise paganlusega tegelenud.


inimestele meeldib alati mingeid silte kleepida ja nimesid panna.
-enesetähtsus. nõrkus.
kirjatähed on inimeste maailmatunnetuse ja arusaamise aluseks.
nimi- see tähendab-ma tunnen sind ära-ma tean kes sa oled- energia-sinu lugu- mida iganes...
väljapoole jääb hirm, tühjus ja kõiksus.
tahetakse olla keegi kuid kardetakse olla kõik
kui sa tahad olla vaba,siis sul ei tohi olla nime
mida üldse sisaldab endas sõna PAGAN? miks sa tahad olla PAGAN?
...et olla vastu?
(otsi sõpru vaenlaste seast)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hiievana
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 21 Dets 2003
Postitusi: 163
Asukoht: Koluvan

PostitusPostitatud: Laup Jan 03, 2004 11:52 pm    Teema: Vasta viitega

Samas ma polegi sind paganaks nimetanud?!Ole tulbli, ning võta enesele pisutki vabadust!Ma ütlesin, et võib pidada, aga see tähendab, et ei pea ka, kui ei taha.Püüdsin probleemile vaadata kristliku maailmapildi 6 jala sügavusest augukesest.Eks alati ole nii, et mõte ning väljendus pole kaugeltki ühesed.Kas sa betoonplokkides ka vahel hingi näed?
_________________
- inimene lõi jumala -
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hiievana
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 21 Dets 2003
Postitusi: 163
Asukoht: Koluvan

PostitusPostitatud: Püh Jan 04, 2004 1:03 am    Teema: Vasta viitega

Vabadus kasvõi korraks vaadata üle kristlaste endi kaevatud augu ääre!
_________________
- inimene lõi jumala -
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hiievana
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 21 Dets 2003
Postitusi: 163
Asukoht: Koluvan

PostitusPostitatud: Püh Jan 04, 2004 2:21 am    Teema: Vasta viitega

Läheb teemast välja.Ma tunnistan, et see lause seal vabaduse kohtapealt on minu poolt väga kohatu, aga kui ma olen need sõnad sinna ritta pand, siis ära ma neid ei söö ning kusagil sobivamas kohas olen nõus sellest edasi pajatama.
_________________
- inimene lõi jumala -
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ishtar



Liitunud: 3 Jan 2004
Postitusi: 7

PostitusPostitatud: Püh Jan 04, 2004 1:11 pm    Teema: Vasta viitega

PAGAN või mitte?
põhiline on mitte lasta ennast võitluses või vastandamises muuta selleks keda vastaspool näha tahaks.
näide: kristlane vs. satanist (v. pagan)
ja nii kleebitaksegi sulle külge saba ja sarved.
parem jääda äraarvamatuks.
p.s keda peetakse vaenlaseks seda peetakse ka endale vääriliseks vastaseks
http://saadanas.org/paganlus/wordspaganandpaganism.htm
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 04, 2004 3:47 pm    Teema: Re: Mida võiks nimetad paganaks? Vasta viitega

ishtar kirjutas:
Tokroda kirjutas:
Ma olen siia palju kirjutanud, ja teil on nüüd väike ülevaade minust.
Küsiks, kas ma olen pagan, või olen midagi muud.
Ise pole ma ajaloolise paganlusega tegelenud.


inimestele meeldib alati mingeid silte kleepida ja nimesid panna.
-enesetähtsus. nõrkus.
kirjatähed on inimeste maailmatunnetuse ja arusaamise aluseks.
nimi- see tähendab-ma tunnen sind ära-ma tean kes sa oled- energia-sinu lugu- mida iganes...
väljapoole jääb hirm, tühjus ja kõiksus.
tahetakse olla keegi kuid kardetakse olla kõik
kui sa tahad olla vaba,siis sul ei tohi olla nime
mida üldse sisaldab endas sõna PAGAN? miks sa tahad olla PAGAN?
...et olla vastu?
(otsi sõpru vaenlaste seast)


Huvitav, miks sa näed minus enesetähtsust, nõrkust ?
Mul on tõsine probleem, kuidas ennast tutvustada. Vale tutvustamise korral tekib palju arusaamatusi. Ma olen seda omal nahal kogenud. Nimi on kui silt, teejuht. Andes endale vale nime tõmbame enda juurde valesid inimesi. Aga kui oleme nimetu, siis meid ei nähta. Aga kuidas ma saan inimestele teadmisi anda, kui mitte keegi ei näe mind. Jah sõdida ja manipuleerida teistega, selleks on vaja nähtamatu olla.
Toon näite: Ma olen kirjutanud Kolmandasse silma artikleid. Alati on sellest olnud probleem, kes ma olen. Kas ¹amaan. Ma ei tunne ennast sellena, kuigi orjenteerun ¹amanistlikus maailmas paremini, kui ¹amaan. Aga nimetades ennast ¹amaaniks tulevad inimesed minu juurde õppima trummi põristama vöi rituaale tegema. Aga seda ma ei oska üldsegi.
Või panen sildi tark. See ka ei sobi. Ma olen selleks veel liiga noor. Kui ma nimetan ennast ravitsejaks, siis topitakse mind igasugustega ühte patta, jne. Aga selle probleemi lahendas üks inimene ära, andes nime Süsteemimeister. Ja see klapib minu olemusega ja õpetusega. Seega minu juurde hakkavad tulema inimesed, kes on huvitatud süsteemidest ja seda ma ka oskan. Seega kõik on häpid.

Muideks igal asjal on isikulised ja väljalised omadused. Meenuta kooli füüsika tundi elementaarosakestest. kui tahad olla nähtav, siis pead olema isiksus ja isiksuse identiteedi määramiseks on vaja nime, silti.
Kui tahad olla nähtamatu, siis kaota isiklikus.
Nüüd peaks iga inimene teadma, millal olla nähtav, millal mitte.
Kui tahad õpetada, siis pead olema ere, eriti välja paistev isik.
Kui tahad põgeneda (see on nõrkuse ilming) siis kaota enda identiteet, sest nähtamatule on raske pihta saada.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ishtar



Liitunud: 3 Jan 2004
Postitusi: 7

PostitusPostitatud: Püh Jan 04, 2004 7:36 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Huvitav, miks sa näed minus enesetähtsust, nõrkust ?

mina pole seda sinu kohta öelnud. see et sa üldistust kohe enda pihta käivaks pidasid ütleb juba ise midagi, eksole.
enesetähtsus käib kaasas iga inimese egoga-sellega määratakse ka identiteet. aga identiteet on luksus mida ainult teadmatuses viibijad endale lubada saavad.
kui oled näinud kaugemale siis pead paratamatult ka sellest loobuma kui tarvis. minu prioriteet on ellu jääda ja olla vaba


Tsiteerin::
Kui tahad õpetada, siis pead olema ere, eriti välja paistev isik.

õpetajat tuntakse mitte tema nime vaid õpetuse järgi.
õpetus teeb nime mitte nimi õpetuse. õpetuse peab õpilane ära teenima ja see ei ole kõigi kõrvadele.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 04, 2004 7:49 pm    Teema: Vasta viitega

Kui kedagi tsiteerid, siis järelikult on see mõeldud sellele inimesele.
Palun ära keeruta, sellest pole abi.

Muideks enesest loobumine on vajalik Reptiloididele, selleks, et oma idee maksma panna.

Küsin Sult: Miks ristiusus on Jeesus tähtis.
Palun seedi asi korralikult läbi ja püüa mitte kasutada sisse söödutud programme.

Enesetähtsus on väga vajalik. Küsimus on väärisikususes. Vot selle peame ära kaotama.

Praegu kiire.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ishtar



Liitunud: 3 Jan 2004
Postitusi: 7

PostitusPostitatud: Püh Jan 04, 2004 9:16 pm    Teema: Vasta viitega

Natuke kirjutas:
Ishtarile.
Ütleks kah sõna sekka. Nimetad end Ishtariks - minu teada (egiptuse)jumalanna nimi.Sellega oled enese hoiaku iseenese suhtes täpselt määratlenud, mis sellest et enda tüüptutvustusse pole midagi lisanud.
Kas võiksid üldistatud lauseribade asemel kirjutada, mida tegelikult mõtled, oleks kõigil "lõbusam".
Pagan on palju laiem määratlus, kui sina oma varjunime võtmisega enda kohta ütled.Ja pagan ei võrdu satanistiga.
Tavaliselt on esimesena turja kargajad just kõige nõrgemad inimesed.
Või püüad sa siin luua mingeid kõverpeegleid?
Minu arusaamade kohaselt on siin foorumil tegemist üldhariva arutlemisega, mitte võimuvõitlusega. Eelnenud jutt polnud Tokroda kaitseks kirjutatud vaid lihtsalt mu isiklik arvamus. Ta ei vajaks kaitset.
Loodan, et sa ei solvu, aga näib, et ihaldad oma noriva olekuga saavutada tähelepanu. Ja õnnestus!


ishtar ei ole egiptuse jumalanna nimi vaid hoopis babüloonia teisend egiptuse isisest. aga see selleks. selle nimega ma ei taotle midagi muud kui vaid määratlen enese soo. see ei näita minu usundit, sest mul pole midagi sellist olemas.
pole iialgi väitnud et pagan võrdub satanistiga. vastandasin paganat vaid kristlasele.
enda arust pole kellegi kallal norinud ja kui torkoda või sina niimoodi arvad siis on see teie probleem. mina olen selline nagu ma olen.
pikka teksti ei kirjuta põhimõtte pärast sest ei viitsi ka ise teiste romaane lugeda. ma mõtlen seda mida üten ja kui ma midagi ütlemata jätan siis see on mu enda huvides.
ei võitle siin kellegagi vaid avaldan oma arvamust. sinu ega kellegi teise tähelepanu ei ihalda ega ürita teid mingit moodi provotseerida.
p.s ise te mind siia kutsusite?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Püh Jan 04, 2004 9:26 pm    Teema: Vasta viitega

Natuke kirjutas:
Ja näen, millises puus ning kivis elab hing sees.


Natuke!
See pole eriti teemakohane, aga mul on küsimus, millisena Sa neid
näed.
Millise eesmärgiga vaatad? Kuidas kasutad?
Kui läheb jutt pikaks, teeme uue teema.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ishtar



Liitunud: 3 Jan 2004
Postitusi: 7

PostitusPostitatud: Püh Jan 04, 2004 9:46 pm    Teema: Vasta viitega

Tokroda kirjutas:
Tsiteerin::
Kui kedagi tsiteerid, siis järelikult on see mõeldud sellele inimesele.
Palun ära keeruta, sellest pole abi.

Muideks enesest loobumine on vajalik Reptiloididele, selleks, et oma idee maksma panna.

Küsin Sult: Miks ristiusus on Jeesus tähtis.
Palun seedi asi korralikult läbi ja püüa mitte kasutada sisse söödutud programme.

Enesetähtsus on väga vajalik. Küsimus on väärisikususes. Vot selle peame ära kaotama.

Praegu kiire.


enesest ei loobu, vaid olen see kes parajasti vaja, et ellu jääda.
see et koos huntidega ulud ei tee sind veel hundiks

jeesuse peale eriti ei mõtle, ei huvita ilmselt, seepärast ei tea ka miks jeesus ristiusus tähtis on. tean vaid seda mida mulle on teiste inimeste poolt räägitud. aga sellel teemal ei tundu olevat suuremat tähtsust.
jeesus on mulle sama kauge teema kui reptiloididki...( a sa tekitasid mus huvi- mida need reptiloidid siis saavutavad kui oma idee maksma panevad?)

p.s kui sul on kiire siis vastad äkki mõni teine kord, mul ei ole kiiret kuhugi- sest see väärisikususe lause jäi küll segaseks
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 04, 2004 9:47 pm    Teema: Vasta viitega

Ishtarile.

Ma tahaks veel ühel asjale tähelepanu pöörata.
Oma väitluses ütled Sa, et inimene peab oma eripära kaotama. Tegudes tahad olla hästi eriline, näiteks kirjutad oma teksti teist värvi. Mida ma siit järeldan? Oled iseendaga konfliktis (mulle isiklikult meeldib eripära).

Nagu näed, eripära tõmbab ligi inimesi. Siit ka põhjus, miks mina oma isikupära ei hakka ära kaotama. Olen kõik need asjad juba ammu-ilma enesele selgeks teinud.
Sisemine konflikt nõrgestab inimese jõu. Ja kuna oled sisemiselt konfliktis, siis võin sest järeldada, et oled nõrk.
Seega soovitan- kui tahad tugevaks saada, likvideeri iseendas sisemised vastuolud. Nendest saad lahti, kui lõpetad iseenda eitamise. Iseenda eitamise lõpetad siis, kui Sa ei taha olla enam meeldiv inimene.
Oh imet ja siis Sa alles muutud meeldivaks inimeseks Very Happy
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ishtar



Liitunud: 3 Jan 2004
Postitusi: 7

PostitusPostitatud: Püh Jan 04, 2004 9:58 pm    Teema: Vasta viitega

Tokroda kirjutas:
Ishtarile.

Ma tahaks veel ühel asjale tähelepanu pöörata.
Oma väitluses ütled Sa, et inimene peab oma eripära kaotama. Tegudes tahad olla hästi eriline, näiteks kirjutad oma teksti teist värvi. Mida ma siit järeldan? Oled iseendaga konfliktis (mulle isiklikult meeldib eripära).

Nagu näed, eripära tõmbab ligi inimesi. Siit ka põhjus, miks mina oma isikupära ei hakka ära kaotama. Olen kõik need asjad juba ammu-ilma enesele selgeks teinud.
Sisemine konflikt nõrgestab inimese jõu. Ja kuna oled sisemiselt konfliktis, siis võin sest järeldada, et oled nõrk.
Seega soovitan- kui tahad tugevaks saada, likvideeri iseendas sisemised vastuolud. Nendest saad lahti, kui lõpetad iseenda eitamise. Iseenda eitamise lõpetad siis, kui Sa ei taha olla enam meeldiv inimene.
Oh imet ja siis Sa alles muutud meeldivaks inimeseks Very Happy


ma kasutasin sinist värvi ilma mingi tagamõtteta.
tavaliselt on kõik tekst ühevärviline ja see tundus hetkel igav.
ei tekita mingit pingutust et sellest loobuda. aga mitte täna.
ei vaevle sisemiste konfliktide käes. mis järeldusi sina sellest teed on sinu asi. see kas ma olen meeldiv või mitte sõltub juba hindajast- miks sa arvad et kui keegi pole sinuga nõus ,siis on tal kohe midagi viga?
kas sa soovid et ma sulle kaasa noogutaks ? ma võin ka seda teha- see ei valmista mulle mingeid probleeme. jah reptiloidid on olemas, sa oled tõekuulutaja jne. kas see mind nüüd muudab on iseasi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 8

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group