Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Erak. Must Võti.
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> 22-SĂĽsteem. MEESKONNA TUUMIK
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 30, 2007 1:56 am    Teema: Erak. Must Võti. Vasta viitega

Seotud juhi musta ringvooluga. Element antenn.
Inimese antenni on näha energia pildis kaksikheeliksina. Nüüd, kui inimene on toonud oma antenni süsteemi keskele, poolusesse, siis sinna heeliksi keskkohtadesse ilmuvad säravad päikesed. Ja ta meeskonna parameeter muutub erakuks. Erak on inimene, kes armastab teha asju üksinda. Ta ei ole meeskonna inimene. Põhjus on lihtne. Ta suhtleb pidevalt oma teisikutega, hingeosadega ja seepärast ta paistabki füüsilises reaalsuses inimesena, kes tahab olla omaette. Suhtlus teiste inimestega segab suhtlemist oma teisikutega. Tema teisikud toovad kogu vajamineva informatsiooni ja energia kohale. Kui inimese mingi teisik midagi saab välismaailmast ja toob inimesele, siis inimesel on mulje, et see on tema oma. Näide. Kui inimene saab teiselt mingi mõtte, siis peab ta seda teise omaks. Ta teab, mõtte algupära on pärit teiselt inimeselt. Nüüd, kui inimese mentaaltasandi teisik saab mentaalväljas teiselt inimeselt mõtte ja toob inimesele, siis inimene peab seda mõtet enda omaks. Teisik, kes selle tõi on ju tema oma. Samamoodi saab erak läbi oma teisiku teistele saata omi mõtteid, mida peavad inimesed enda omaks. Teisik suhtleb teiste inimestega läbi teisikute.
Vajadus: Juht vajab erakut selleks, et tuua oma sisemaailma välja. Inimese sisemaailm hõlmab tavaliselt ainult teda iseennast. Nüüd, kui juht ühendab oma musta ringvoolu erakuga, siis erak muutub katalüsaatoriks, kes tõmbab juhi sisemaailma välja. Mida erinev on eraku sisemaailm juhi sisemaailmast, seda suurema raadiuse tekitab erak. Seda võimsama visuaalmaailma suudab juht luua. Siinkohal on kohane mainida, et kõik, mida teeb juht erakule, seda teeb ta enda maailmale. Kui juht hakkab piirama eraku maailmavaadet, siis loob ta piirid oma maailma levikule. Kui juht annab täieliku vabaduse erakule, siis juhi maailm on võimeline levima üle planeedi. Kui juht toetab, investeerib erakusse, siis voolab automaatselt planeedi armastuse voog juhi maailma, mida on tunda planeedi toena, mis kasvatab ja täiustab iseeneslikult juhi maailma.
Erak vajab juhti selleks, et olla ise vaba. Inimene, kes pole loonud oma visuaalmaailma peab tahes tahtmatult elama kellegi visuaalmaailmas ja täitma selle korraldusi. Erak on inimene, kes tahab vaba olla visuaalmaailmadest ja samas ise ei taha luua oma visuaalmaailma. Nüüd, kui erakul on juhi musta ringvoolu kaitse, siis ei saa ükski visuaalmaailm teda vangistada. Juht annab erakule katuse. Ja siin on põhjus, miks erak on huvitatud juhi maailma levikust. Mida suurem on juhi maailm, seda suurem on tema tegutsemise raadius. Kui erak satub sellisesse ruumipunkti, kus puudub juhi visuaalmaailm, siis võib selles ruumipunktis olev visuaalmaailm eraku vangistada. Juhi must ringvool ei suuda erakut seal kaitsta.
Tooks ühe ideaalse näite: Ühel eesti maagil meenus oma üks elu mingil teisel planeedil. Sellel planeedil oli valitsejate klass, keda ta tajus energeetiliselt värvilistena. Neid oli väga vähe kuskil kümnekonna piires. Nemad valitsesid tervet planeeti. See planeet oli ühe valitsusega. Ei olnud riike meie mõistes. Oli üks suur riik. Tavalised inimesed olid energeetiliselt valged. Ta ise oli kõikidest erinev. Ta tundis ennast hoopis teistsugune, tal oli tunne, et ta oli üldse sootu. Tal oli igale poole vaba juurdepääs. Valvurid lasid teda alati sisse. Ta võis alati seltskonnas liikuda, teha omi asju, olla jutuajamiste juures. Inimesed ei mõistnud, miks ta vajalik on ja miks tal luba igale poole on minna. Tegelikult oli ta juhi antenn.
Ja kui te hästi hoolega jälgite, siis igas firmas mis on edukas ja laieneb, on mingi inimene, kes ajab oma asja aga saab palka ja tal on küllaltki suured volitused. Vahemärkusena. Erak ei tohi ajada kellegi teise, võõra asja peale iseenda oma, siis on ta vaenlase luuraja. Mõni firma võtab erakuks mõne sportlase, keda sponsoreerib või teadlase.
Liit. Kui meeskonna juht võtab enda meeskonda eraku, siis saab ta tekitada enda visioonmaailma saatejaama. Selle antenniga saab ta saata inimestele, kes seal maailmas elavad omi mõtteid, visuaalpilte, tundeid jne. inimene, kellel puudub oma sisemine arusaam, mõttemudel, hoiak ja nii edasi, see haarab visuaalmaailmast neid. Visuaalmaailm saadab neid läbi saatejaama. Inimesed peavad neid saadetuid signaale enda mõteteks, arusaamadeks, tunneteks jne.
Tooks elust ühe illustreeriva juhtumi. Üks juht, kes mängis ühes bändis läks oma bändi kaaslastega teise linna esinema. Nad jõudsid varem kohale ja tänu sellele oli neil aega. Nüüd otsustas see juht minna vaatama kohaliku linna lossi varemeid. Teised bändi kaaslased küll ütlesid talle, et lähme kontserdi paika, sest ilm oli tuuline ja jahe. Juht vastas, te minge kontserdi paika sooja, mina lähen lossi varemeid uurima. Aga ometi järgnesid teised talle. Ise nad süüdistasid juhti, et ta manipuleerib nendega. Juht mainis, ärge olge lambad, tegelege oma asjaga, tema käib oma rada. Aga nad ei suutnud minna oma teed. Vaid ronisid ka mööda varemeid ja ise halasid, miks nad peavad kehva ilmaga turnima, et selle asemel mõnusalt olla soojas ruumis. Põhjus, miks tema bändi kaaslased nii tegid oli selles, et neil puudus oma tegevuse plaan. Nad võtsid mentaaltasandi teisikult tegutsemise mudeli. Aga nende mentaaltasandi teisikud asusid juhi visuaalmaailmas. Kuna juht otsustas teha ekskursiooni, siis ta saatis läbi oma saatejaama signaale, et nüüd tuleb minna lossi.
Analoogne mehhanism toimib ka massi rahutuste ja revolutsioonide ajal. Kui keegi on loonud tugeva visuaalmaailma, kus elab palju inimesi. Siis tekkides olukord, mis on inimestele uus, siis nad ei oska ise tegutseda, sest puuduvad mudelid. Nüüd võtavad nad tegutsemise juhise visuaalmaailmast. Visuaalmaailma peremehel on nägemus, kuidas tegutseda, siis inimesed hakkavadki massiliselt nii tegema, nagu juht mõtleb, tegutseks ise. Ja rahva käitume sõltub täiesti juhi sisemisest intelligentsist.
Meeskonna saavad moodustada ka riigid: Vaatleks konkreetse näitena Nõukogude Liitu. Venemaa võttis endale juhi rolli. Meeskonna liikmeteks olid liiduvabariigid, moodustasid siseringi. Välisringil olid sotsialistlikud riigid. Eesti täitis eraku rolli. Eestis elavad inimesed on individualistid, kes tahavad olla omaette. Nad ei armasta massina koos käia. Eesti oli liiduvabariikidest nati paremal järjel. Ta oli kui riik riigis, niipalju, kui see võimalik oli. Venemaa tugevus sõltus puhtalt Eestist. Kui venemaa oleks andnud Eestile täieliku vabaduse, elada oma elu, siis oleks ta suutnud vallutada oma ideega kogu planeedi. Venemaal oli ju Armastuse võnge, millega oleks ta suutnud ühendada kogu maailma. Aga sealsed maagid ei suutnud luua hingeegregori ja armastuse jõud muutus hävitavaks jõuks. Armastus ei jõudnud inimesteni. Selle asemel voolas parasiitegregori hävitav jõud, mis lõi probleeme. Nüüd, kui eesti astus venemaa koosseisust välja, hakkas ka venemaa lagunema. Tal polnud erakut, kes venemaa ideed, visuaalmaailma viiks laiali. Ja tänapäeval, mida rohkem püüab venemaa Eestit allutada oma tahtele, seda rohkem kaotab ta hingejõudu, sest erakut hävitades hakkab planeet hävitama tema hävitajat. Tänapäeval tahab armastuse jõudu kasutada EL. ja ka tema vajab Eestit oma koosseisus erakuna. Tema tugevus sõltub sellest, kui palju ta erakule kaitset pakub. Kui EL kaitseb Eestit, siis ta saab planeedi kaitse, mis kaitseks teda idast tuleva ohu eest. Kui EL teeb Eestile kahjulike otsuseid, siis ta ise saab kahju tunda. Kui aitab, siis loodus avab talle oma ressursid. Erakriike Euroopas rohkem ei ole. Aasias on selleks Tiibet. Hiinlased tundsid vajadust Tiibetit vallutada just sellepärast, et saada maailmavallutajaks. Aga ega nemadki oska anda Tiibetile piisavalt vabadust, et saada endale jõud, millega vallutada kogu maailm. Ameerikas on selleks Kuuba.
Kokkuvõte: kui juht tahab luua visuaalmaailma, siis peab ta kõigepealt paika panema eraku. Erak on inimene, läbi kelle ta saab inimesi juhtida. Erak on see, kes teeb juhist suure ja tähtsa isiku. Seda vajab nii firma juht, kui usuliider, kui ka riigi valitsus. Mida paremini tunneb erak ennast juhi maailmas, seda võimsamalt levitab ta juhi maailma ja seda rohkem inimesi tuleb juhi visuaalmaailma inimesi.
Võti: kui inimene läheb ja pakub teistele oma maailma, siis näib see vallutusena, agressioonina. Kui inimese maailmapilti, elukorraldust propageerib keegi muu, siis paistab juhi maailm ahvatlevana.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 30, 2007 2:07 am    Teema: Vasta viitega

Nii, nüüd on esimene armastuse kristall (must) sortsitelt ära võetud.
Ma väga vabandan, et sellise kaose tekitasin. Sortsid ei suutnud muudmoodi ennast kaitsta, kui saatsid noored tänavale lõhkuma.

Mõrdikatele tahan õelda, et lõpetage huiamine. Ma mõistan küll, et nad on kavalad poisid ja püüavad minu kaklust sortsidega ära kasutada, et allutada nii paganad, kui sortsid. Aga mis siis saaks, kui see neil õnnestuks? Seda nad sittagi suuda näha. Küsimus, kui kaitstud nad draakoni poiste ees on? Miks Tsingis-khan eestisse ei tulnud?

Järgmine mõistatus. Ma võtan sortsitelt järgmise kristalli ära. Kus toimub rahutus?
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Esm Apr 30, 2007 9:54 am    Teema: Vasta viitega

mis malenupp pronksodur oli
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Turkian
Arengumaag


Liitunud: 28 Dets 2003
Postitusi: 1149

PostitusPostitatud: Esm Apr 30, 2007 11:11 am    Teema: Vasta viitega

Tokroda kirjutas:
Nii, nüüd on esimene armastuse kristall (must) sortsitelt ära võetud.
Ma väga vabandan, et sellise kaose tekitasin. Sortsid ei suutnud muudmoodi ennast kaitsta, kui saatsid noored tänavale lõhkuma.

Ja täna öösel enam rahutusi ja laamendamist Tallinnas ei olnudki.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Dmitri Petrjakov
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Märts 2004
Postitusi: 3801
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 30, 2007 2:03 pm    Teema: Vasta viitega

Tokroda kirjutas:
Miks Tsingis-khan eestisse ei tulnud?


Ajaloo documentides oli vihje, et tal oli valesti paigaldatud teatav suunanurk kaardil ja ta jõudis Vahemere juurde, aga arvas et see oligi ta lõpp+punkt Lääne meri. Nii et see oli eksitus.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Esm Apr 30, 2007 2:03 pm    Teema: Vasta viitega

Õhtulehe reporterid proovisid valeinfoga Tartus mäsu ärgitada, muuseas Laughing
Aga meie veel püsime ja saadame Õhtulehe ära seenele.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 30, 2007 2:22 pm    Teema: Vasta viitega

akk kirjutas:
mis malenupp pronksodur oli
Ta EI OLNUD MALENUPP, VAID SAATEJAAM.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 30, 2007 2:24 pm    Teema: Vasta viitega

Dmitri Petrjakov kirjutas:
Tokroda kirjutas:
Miks Tsingis-khan eestisse ei tulnud?


Ajaloo documentides oli vihje, et tal oli valesti paigaldatud teatav suunanurk kaardil ja ta jõudis Vahemere juurde, aga arvas et see oligi ta lõpp+punkt Lääne meri. Nii et see oli eksitus.
kas ma saan õieti aru, et mongolitel oli tänapäevane tehnoloogia? Ma siin kratsin kukalt ja mõtlen, kas nad suutsid ajas rännata.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Dmitri Petrjakov
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Märts 2004
Postitusi: 3801
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 30, 2007 2:26 pm    Teema: Vasta viitega

Tokroda kirjutas:
akk kirjutas:
mis malenupp pronksodur oli
Ta EI OLNUD MALENUPP, VAID SAATEJAAM.


Peaaegu õige. Jaama antenn.
Ja mitte jaama aga nii nimetatud maazeri.
Loe "Kaarli Goolemi" ! Twisted Evil
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Dmitri Petrjakov
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Märts 2004
Postitusi: 3801
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 30, 2007 2:27 pm    Teema: Vasta viitega

Tokroda kirjutas:
kas ma saan õieti aru, et mongolitel oli tänapäevane tehnoloogia? Ma siin kratsin kukalt ja mõtlen, kas nad suutsid ajas rännata.


Tähtede järgi.
Ajas rännata? Loomulikult!!!
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
efu
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Apr 2004
Postitusi: 1357

PostitusPostitatud: Esm Apr 30, 2007 4:12 pm    Teema: Vasta viitega

Turkian kirjutas:
Tokroda kirjutas:
Nii, nüüd on esimene armastuse kristall (must) sortsitelt ära võetud.
Ma väga vabandan, et sellise kaose tekitasin. Sortsid ei suutnud muudmoodi ennast kaitsta, kui saatsid noored tänavale lõhkuma.

Ja täna öösel enam rahutusi ja laamendamist Tallinnas ei olnudki.


Mis need sortsid siia puutuvad???
Rahutusi polnud seepärast, et sajad jobud istuvad juba vahi all, alkoholi ei müüda ja linn on politseinike kontrolli all. Kes vähegi kobiseb, saab kumminuiaga vastu pead ja kongi.
Ja nii peabki. Eesti riigi vastastega muudmoodi ei saa.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
efu
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Apr 2004
Postitusi: 1357

PostitusPostitatud: Esm Apr 30, 2007 4:19 pm    Teema: Vasta viitega

Haldjamees kirjutas:
Õhtulehe reporterid proovisid valeinfoga Tartus mäsu ärgitada, muuseas Laughing
Aga meie veel püsime ja saadame Õhtulehe ära seenele.


oled ikka tohman kĂĽll.
ajakirjanikud on mitmeid öid magamata olles tänaval veetnud, et rahvani tuua seda, mis toimub.
sa ei teakski muidu mis juhtus kui meedia sulle seda ei kajastaks.
kas sa arvad, et on lõbus pidevalt olla valvel, et õigel ajal rusikasuuruse kivimüraka eest ikka pea ära tõmmata saad.
või joosta ringi, raske fotokas või kaamera õlal? samal ajal pidevalt jälgides, et hullunud mass sind enda alla ei trambiks.
mida sa vigised siin.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
lola
Arengumaag


Liitunud: 20 Nov 2006
Postitusi: 477

PostitusPostitatud: Esm Apr 30, 2007 4:33 pm    Teema: Vasta viitega

Turkian kirjutas:
Tokroda kirjutas:
Nii, nüüd on esimene armastuse kristall (must) sortsitelt ära võetud.
Ma väga vabandan, et sellise kaose tekitasin. Sortsid ei suutnud muudmoodi ennast kaitsta, kui saatsid noored tänavale lõhkuma.

Ja täna öösel enam rahutusi ja laamendamist Tallinnas ei olnudki.


aga nyyd vist jälle on mingi kamm lahti
täna reporteris näidatakse.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Esm Apr 30, 2007 4:39 pm    Teema: Vasta viitega

http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=227332


Kuid veidi hiljem lĂĽkkas sama leht selle info ĂĽmber:

http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=227346
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Esm Apr 30, 2007 4:54 pm    Teema: Vasta viitega

Haldjamees kirjutas:
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=227332


Kuid veidi hiljem lĂĽkkas sama leht selle info ĂĽmber:

http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=227346Pole mõtet rahvast "valgustada", olles mitu ööd magamata-muidugi hakatakse siis päkapikke, haldjaid, ingleid, kuradeid ja venelasi nägema Laughing
Võibolla, Efu, sa oled olnud leheneeger ja suudad mitu ööpäeva jalul olla, ilma et päkapikke näeks... ju siis oled sitke tegelane.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Turkian
Arengumaag


Liitunud: 28 Dets 2003
Postitusi: 1149

PostitusPostitatud: Esm Apr 30, 2007 5:19 pm    Teema: Vasta viitega

Ma rääkisin ju Tallinnast, mitte tervest Eestist. Ja pealegi see et osad märatsejad on lihtsalt ajast maha jäänud ja eelmise päeva deliiriumist edasi panevad ei tähenda et sortsidel karp lahti ei oleks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Tige tihane
Arengumaag


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1597

PostitusPostitatud: Esm Apr 30, 2007 9:24 pm    Teema: Vasta viitega

Tokroda kirjutas:


Järgmine mõistatus. Ma võtan sortsitelt järgmise kristalli ära. Kus toimub rahutus?

Loodan, et Venemaal. Oleks ka juba aeg Idea
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte
Tige tihane
Arengumaag


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1597

PostitusPostitatud: Esm Apr 30, 2007 9:30 pm    Teema: Vasta viitega

efu kirjutas:
Haldjamees kirjutas:
Õhtulehe reporterid proovisid valeinfoga Tartus mäsu ärgitada, muuseas Laughing
Aga meie veel püsime ja saadame Õhtulehe ära seenele.


oled ikka tohman kĂĽll.
ajakirjanikud on mitmeid öid magamata olles tänaval veetnud, et rahvani tuua seda, mis toimub.
sa ei teakski muidu mis juhtus kui meedia sulle seda ei kajastaks.
kas sa arvad, et on lõbus pidevalt olla valvel, et õigel ajal rusikasuuruse kivimüraka eest ikka pea ära tõmmata saad.
või joosta ringi, raske fotokas või kaamera õlal? samal ajal pidevalt jälgides, et hullunud mass sind enda alla ei trambiks.
mida sa vigised siin.


Kui mitte lõbus, siis põnev kindlasti Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte
efu
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Apr 2004
Postitusi: 1357

PostitusPostitatud: Esm Apr 30, 2007 9:30 pm    Teema: Vasta viitega

FinalFantasy kirjutas:
Tokroda kirjutas:


Järgmine mõistatus. Ma võtan sortsitelt järgmise kristalli ära. Kus toimub rahutus?

Loodan, et Venemaal. Oleks ka juba aeg Idea


lojaalne kodanik teataks sellest teatud organitele kui rahutuste paik nii suurepäraselt teada on. juhul kui see toimub Eestis muidugi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
.Raul.
Külaline

PostitusPostitatud: Esm Apr 30, 2007 9:34 pm    Teema: Vasta viitega

Tokroda kirjutas:
Miks Tsingis-khan eestisse ei tulnud?
Tshingis ei jõudnud Kesk Aasiast kaugemale. Sealt ta pöördus tagasi.

Tema pojapoeg, Batu üritas kuid teda hoiatas Volga kandis üks meie sugulas rahva nõid. Teistel andmetel oli hoiataja mongoli shamaan.
Hoiatus kõlas umbes nii, et põhja pool elavad vägevad nõiad. Batu ei kuulanud esialgu hoiatust. Ja jõudis kuni Novgorodi maadeni. Kui arvestada, et neil kaugetel aegadel ei olnud erilist vahet põhja eestlaste, vadjalaste, isurite vahel, kes moodustasid suure osa tolle aegse Novgorodi vürstiriigi elanikonnas. Ehk laias laastus võiks öelda, et Batu jõudis meie maa piirile. Kus märgatav osa tema vägedest uppus ja hävis ...
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> 22-SĂĽsteem. MEESKONNA TUUMIK Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group