Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Mis on tõde.
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Tokroda vanad teooriad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
kerca
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 7 Jan 2004
Postitusi: 203

PostitusPostitatud: Nelj Aug 12, 2004 3:29 pm    Teema: Vasta viitega

Aga milline külm on tõeline - nii -10 kui ka -20 C on külm Wink
-20 C on fakt
aga kas ka tõde
ja Farenheiti järgi ka see fakt ei ole püsiv
ja kooli kohta
ei arva, et seal tõde õpetatakse
a eeldasin, et psühholoogiat praktiseerides ehk tekib mingi tunne
_________________
üks konn astus usinasti mööda teed, oo-jaa ja-jaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
uudishimulik
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 20 Jan 2004
Postitusi: 98
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Aug 13, 2004 11:07 am    Teema: Vasta viitega

Jah, kerca,
relatiivsus on üks eksitav teema. Selle teooria eesmärk on pigem näidata meile elu mitmekesisust mitte aga vahendada laiemat tõde.
Sina rääkisid mulle, kuidas -20C võib tunduda erinev inimestele, kuidas ta on erineva numbrilise väärtusega erinevates taustsüsteemides, kuid see kõik on süsteemi üks osa.
Seda on nüüd päris raske seletada aga vaata, see toimib ühesuguselt. Hoolimata üksik indiviid omadustest. Sellest ma oma esimeses postituses püüdsingi rääkida, et tõde on võimalik tunnetada ja mõista ainult neil kes on "puhtad". Teisisõnu, inimene peab sulgema oma parameetrid, puhas võõrenergiast ja eelarvamustest.

Natule:
röh röh röhh! Laughing
Sa oled ikka imelik inimeseloom. Vähe sellest, et sul oma teooriaid pole, püüad ka teistes tekitada tunnet, et nende teooriad pole midagi väärt. Eks tule ja lükka ümber. Ma loen huviga.
Aga sa oled lihtsalt seesmiselt nii katki, et ei suuda keskenduda.
Psüholoogiast veel nii palju: sisemiselt stabiilne ja rahulolev (loe: õnnelik) inimene ei tõmble ringi nagu sina.
Endale valetamine teeb asja halvemaks...
_________________
Ma saan varsti väga targaks
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Natu
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Aug 13, 2004 11:18 am    Teema: Vasta viitega

Tõde ei kuulu sulle.
See on mu järjekordne lühilause.
Ära vaevugi vastama.
Tagasi üles
kerca
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 7 Jan 2004
Postitusi: 203

PostitusPostitatud: Reede Aug 13, 2004 11:37 am    Teema: Vasta viitega

uudishimulik kirjutas:
Jah, kerca,
relatiivsus on üks eksitav teema. Selle teooria eesmärk on pigem näidata meile elu mitmekesisust mitte aga vahendada laiemat tõde.
Sina rääkisid mulle, kuidas -20C võib tunduda erinev inimestele, kuidas ta on erineva numbrilise väärtusega erinevates taustsüsteemides, kuid see kõik on süsteemi üks osa.
Seda on nüüd päris raske seletada aga vaata, see toimib ühesuguselt. Hoolimata üksik indiviid omadustest. Sellest ma oma esimeses postituses püüdsingi rääkida, et tõde on võimalik tunnetada ja mõista ainult neil kes on "puhtad". Teisisõnu, inimene peab sulgema oma parameetrid, puhas võõrenergiast ja eelarvamustest.


kui tõde on tervik
ja kui terviku moodustavad süsteemide osad
ja kui neid süsteemide osi on lõputu hulk

siis järelikult on tervik lõputu

seega kui tõde on tervik ja tervik on lõputu - siis on tõde lõputu
ja lõpmatus on ju kõik mis on
seega kõik on tõde

seega võiks inimese tõde olla elamine - õppida, areneda, armastada, luua
Selle tunnetamiseks aga peaks inimene olema tõesti puhas
_________________
üks konn astus usinasti mööda teed, oo-jaa ja-jaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
viplala
Arengumaag


Liitunud: 19 Juun 2004
Postitusi: 2042
Asukoht: sõawäljal

PostitusPostitatud: Reede Aug 13, 2004 2:47 pm    Teema: Vasta viitega

Füüsikud ütlevad, et mateerial on perspektiiv, st. et erinevast kohast vaadates peabki nägema erinevat maailma. Õigem ja vääram on siin kehvad sõnad kasutada. Kui erinevd vaated kõrvuti panna, on väike lootus saada ruumilisem pilt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Varjuvaras
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 16 Juul 2004
Postitusi: 316
Asukoht: Seal, kus sõnad ei kehti...

PostitusPostitatud: Reede Aug 13, 2004 5:42 pm    Teema: Vasta viitega

Very Happy Igal inimesel on oma tõde ja igaüks elab omaenese maailmas... Tõde on püüdmatu täiuslikus. nagu ideaalgaas füüsikas.
_________________
Pakun oma jutunurka igaühele kellel on midagi öelda. ->Soovin osaleda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Turkian
Arengumaag


Liitunud: 28 Dets 2003
Postitusi: 1149

PostitusPostitatud: Kolm Aug 25, 2004 4:16 pm    Teema: Vasta viitega

Seda, et absoluutne tõde võib meie kõigi maailma elanike jaoks tõesti olemas olla, tõestab
Matemaatikast näide: Ring on ringikujuline, tema välisjoon asetseb igast asendist samal kaugusel keskpunktist ja siis ei saa tuua välja selliseid asju nagu mõõtmise ebatäpsus, ega see, et inimene ei ole võimeline seda looma füüsilisel tasemel ja mitte isegi seda, et füüsiline tase ei võimalda selle teostust.
Filosoofiast: ei saa olla inimese jaoks mõistet nauding ilma mõisteta kannatus
Füüsikast: Põhjus-tagajärg Ilmas kehtib „saatus“ (lõplik tagajärg- fataalsus)

Tõde meie süsteemis on tõesti võimalik leida kui lähtuda ideaalisest ja ei olene sellest kuidas me seda tõlgendame või tajume, näiteks mõiste "on"


Saatuses, põhjus-tagajärjes pole minu arvates siiski küsimustki, nagu nõuavad füüsikud ja ka osa filosoofiast et mina tõestaksin, et mingi juhtum ei saanud teisiti minna (mida on tegelikult nii füüsikas tänu minimkonna siiski madalale arengule kui ka filosoofiliselt võimatu tõestada ja seda põhjendatakse just sellegaa et pole võimalik aega tagasi keerata) , aga miks pean tõestama mina. Tõestagu nemad mulle, et see mis on, saab olla teisiti, et see mis juhtus sai juhtuda teisiti. Hoopis see on ju absurdne, see on teostamatu, meil on siin üks reaalsus. See ongi ju ainus tõde et kõik mis ON see ON ja ei saa/saanud olemata jääda, olgugi kuidas meie, vaid osake kõiksusest seda näeme, kui üldse näeme.

Nagu näete siis tõesti niiviisi vaadates ei saa minu väidet ümber lükata, ainus mis on minu vastu on pragmatismi teooria, tõe koherentsiteooria ja meie teaduse paradigma, aga mind toetab tõe korrespondentsiteooria mis on üleüldse kõige reaalsem, kuid ka seda ei kuulata ilma tõestuseta vastava paradigma järgi. Kui mina ütlen et loodusseadused on paratamatus, küsitakse et kust mina tean et loodusseadused üldse olemas on, aga mina ei räägi loodusseadustest, ma ei räägi ühestki süsteemisisesest mõistest vaid tervest süsteemist mis lihtsalt ON, mina ütlen lihtsalt et see mis ON see ON ja ei saa mitte olla ja see mis tuleb, see ei saa tulemata jääda ja see mis oli ei saanud olemata olla, muidu mõiste "ON" ei kehtiks, muidu olemine ei eksisteeriks ja sellisele väitele ei leia ma filosoofiast mitte ühtegi vastuväidet ei ühestki minu poolt uuritud seda teemat sisaldavast õpikust ega raamatust, kas seda siis polegi varem esitatud ? Niisiis probleem on siiski vaid tõe vastases paradigmas. Nemad peavad mulle tõestama mitte mina neile.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Aug 25, 2004 4:29 pm    Teema: Vasta viitega

no kõigepealt peaks kokkuleppima selles milles üldse tõe olemasolu otsima hakkata. mingit kasu pole ringide ja filosoofia näidetest kui need iseenesest ei haaku.
Tagasi üles
flywinter
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Dets 09, 2004 1:00 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Minu nägemus tõest.
Kui inimesel on mingi arusaam ja ta kasutab seda elus. Siis on kaks võimalust. Kas ta saavutab oma eesmärgid või mitte.



Ma arvan et kui inimese väited on 100% tõesesd siis peetakse seda tõeks. Aga kui väide on 80% tõde ja 20% vale siis see väide ei ole vale.
Valed annavad energiat rohkem kui tõe kuulutamised. Valetamine on täitsa positiivne, ma arvan. Very Happy
Tagasi üles
indigokleerik
Sitaseenlane
Sitaseenlane


Liitunud: 8 Nov 2004
Postitusi: 480
Asukoht: Heas kohas :)

PostitusPostitatud: Nelj Märts 31, 2005 4:59 pm    Teema: Vasta viitega

Tõde on tavalislet seal kuhu koer on maetud.
_________________
Always Outnumbered, Never Outgunned
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Inuki
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 21 Veeb 2005
Postitusi: 98
Asukoht: Sirius

PostitusPostitatud: Esm Apr 11, 2005 10:05 am    Teema: Vasta viitega

Tõde on Kõik
Mis on Kõik?
_________________
Lemuuria päritolu illuminaat, puhtavereline reptiloidne hübriid valitsemaks Teid varjatult
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
BluePearl-
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Okt 19, 2005 9:24 pm    Teema: Vasta viitega

Tõde on see mida on (tavaliselt) valus kuulda ja vale on see
Tagasi üles
nitro
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 4 Nov 2005
Postitusi: 63
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Reede Nov 04, 2005 2:04 pm    Teema: Mis on tõde? Vasta viitega

Kui loen seda foorumit, siis tõesti suu vajub lihtsalt lahti. Ma ei taha otsekoheselt midagi öelda. Nagu ikka oma grupp, kõigil ühed arusaamad seoses uuesti sünniga ja autoga sõitma õppimisel. Palun vabandust, aga miks ma näiteks ei oskanud algul autot juhtida kui esimest korda sisse istusin, kas mu refleksid siis ei funkanud? Veider arusaam; kui ma olen eelmistes eludes nii palju läbi kukkunud, siis miks ma ikkagi ei kvalifitseeru edukate kilda. Ma peaks olema miljonär, kõik peaksid olema, kui nad juba alateadlikult läbi aasta tuhandete on elanud. Kas pole veider. eks? Eks üllatage mind veelgi väga naljaka väitega...ootan mõnuga!!!
_________________
Andrus
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kati
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Nov 04, 2005 2:44 pm    Teema: Re: Mis on tõde? Vasta viitega

nitro kirjutas:
Kui loen seda foorumit, siis tõesti suu vajub lihtsalt lahti. Ma ei taha otsekoheselt midagi öelda. Nagu ikka oma grupp, kõigil ühed arusaamad seoses uuesti sünniga ja autoga sõitma õppimisel. Palun vabandust, aga miks ma näiteks ei oskanud algul autot juhtida kui esimest korda sisse istusin, kas mu refleksid siis ei funkanud? Veider arusaam; kui ma olen eelmistes eludes nii palju läbi kukkunud, siis miks ma ikkagi ei kvalifitseeru edukate kilda. Ma peaks olema miljonär, kõik peaksid olema, kui nad juba alateadlikult läbi aasta tuhandete on elanud. Kas pole veider. eks? Eks üllatage mind veelgi väga naljaka väitega...ootan mõnuga!!!



ma tahan küll otsekoheselt üllatada.

sa ei ole edukate killas ilmselt sellepärast ,et sa oled loll ja ei oska edukas olla. samadel põhjustel ei osanud sa ka autoga sõita. ilgelt tahaks...aga vat ei oska. samasugune tume maa on sinu jaoks su enda refleksid.
ja miljonär ei ole sa ka sellepärast ,et oelnemata tuhandetest elatud aastatest ei ole sa IKKA VEEL targemaks saanud.
lohutuseks niipalju,et enamus võib sama asja omale näiteks CV'sse kirjutada.

noh...oli naljakas?
Tagasi üles
nitro
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 4 Nov 2005
Postitusi: 63
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Reede Nov 04, 2005 4:04 pm    Teema: vastus Vasta viitega

koomik onju. Sulle tundub see asi nii tuttav olevat. Ei päris lahe tekst ja väljendus. Võttis mind isegi naerma.

Mul on juhiload juba olemas. Olen 18 aastane. Juhtisin 2 aastata noorte teenistust ja ÜKSI. 7 aastat õppinud basskitarri, 3 aastat trumme, 2 aastat klaverit, suvest saati kidra. On lood valmis. On 2 bändi. Pea minu nime meeles, sest sa hakkad seda päris tihti kuulma. Finants poolelt veel niipalju, et 15 aastaselt ametlikult tööl. Mitu ametit selged. Praegu nooremkokk pitsabaaris. Käin töötamas kooli kõrvalt. Suht iseseisvalt elan, vanematelt ainult moraal, elamispind ja toit. Noh koolis läheb nii kuda läheb. 3 ndas klassis ülelinnalisel kunsti võistlustel 2 koht maalimises. Karatega tegelenud 3 aastat, kergejõustikuga 2 aastat. 8 aastaselt panin alaldi kokku, paljud ei tea, mida see tähendab. Võib olla jäi veel midagi välja, aga sära meile sa proua Kati.
_________________
Andrus
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
nitro
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 4 Nov 2005
Postitusi: 63
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Reede Nov 04, 2005 4:13 pm    Teema: .... Vasta viitega

oot, see on huvitav, et alateadvuses võiksid ju koerad ka autoga sõita
_________________
Andrus
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
JohnSmith
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 24 Sept 2005
Postitusi: 30

PostitusPostitatud: Reede Nov 04, 2005 4:56 pm    Teema: Re: .... Vasta viitega

nitro kirjutas:
oot, see on huvitav, et alateadvuses võiksid ju koerad ka autoga sõita
noh kui sa olid eelmises elus inime ning sünnid uuesti siia ilma koerana, oled mingi tagasilöögi saanud ja arengus madalamale laskunud. vaevalt, et sul siis meeles oleks ja mingi huvi ka tärkaks autojuhtimise vastu, pigem toetud ikka oma koerainstinktidele, et selles ilmas ellu jääda, mitte linnapeale kärutama minna Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kati
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Nov 04, 2005 9:41 pm    Teema: Vasta viitega

eeehhh...nigel oled,nitro.
mina olin juba lasteaia ajal raadios.
ja pea minu nimi ka meeles. vähemalt siin foorumis võid sa seda veel palju lugeda.

nänäänänänäänänäänää Twisted Evil
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Nov 04, 2005 10:02 pm    Teema: Re: vastus Vasta viitega

nitro kirjutas:
koomik onju. Sulle tundub see asi nii tuttav olevat. Ei päris lahe tekst ja väljendus. Võttis mind isegi naerma.

Mul on juhiload juba olemas. Olen 18 aastane. Juhtisin 2 aastata noorte teenistust ja ÜKSI. 7 aastat õppinud basskitarri, 3 aastat trumme, 2 aastat klaverit, suvest saati kidra. On lood valmis. On 2 bändi. Pea minu nime meeles, sest sa hakkad seda päris tihti kuulma. Finants poolelt veel niipalju, et 15 aastaselt ametlikult tööl. Mitu ametit selged. Praegu nooremkokk pitsabaaris. Käin töötamas kooli kõrvalt. Suht iseseisvalt elan, vanematelt ainult moraal, elamispind ja toit. Noh koolis läheb nii kuda läheb. 3 ndas klassis ülelinnalisel kunsti võistlustel 2 koht maalimises. Karatega tegelenud 3 aastat, kergejõustikuga 2 aastat. 8 aastaselt panin alaldi kokku, paljud ei tea, mida see tähendab. Võib olla jäi veel midagi välja, aga sära meile sa proua Kati.


Su kiri näitab, et sa oled ikka ohtlikult palju teistest ja nende arvamusest sõltuv Rolling Eyes Sõltuvus ei ole tore asi, aga ehk mõne jaoks on.
Arvatavasti oled sa ka ise enda suhtes parajalt rahulolematu ja loomulikult ka maailma suhtes.
Tagasi üles
skyzer
Arengumaag


Liitunud: 10 Sept 2004
Postitusi: 1371

PostitusPostitatud: Reede Nov 04, 2005 11:51 pm    Teema: Re: .... Vasta viitega

JohnSmith kirjutas:
nitro kirjutas:
oot, see on huvitav, et alateadvuses võiksid ju koerad ka autoga sõita
noh kui sa olid eelmises elus inime ning sünnid uuesti siia ilma koerana, oled mingi tagasilöögi saanud ja arengus madalamale laskunud. vaevalt, et sul siis meeles oleks ja mingi huvi ka tärkaks autojuhtimise vastu, pigem toetud ikka oma koerainstinktidele, et selles ilmas ellu jääda, mitte linnapeale kärutama minna Laughing

See teema, et karma läks nirusasti, järelikult pole piisavalt palju 10-t käsku lugenud ja palvetanud enne söögikorda eelmises elus.

Kui koer oli eelmises elus mees, siis oma hetkelises elus peaks ta kusema mitte kolmel jalal, vaid kahel jalal Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Tokroda vanad teooriad Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
Lehekülg 6, lehekülgi kokku 8

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group