Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

hmmm

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Vaba teema
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
tushka
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Mai 14, 2004 6:19 pm    Teema: hmmm Vasta viitega

äkki keegi oskab seletada miks paljud usuliikumised ei salli üksteise aitamist. (see oleks jätk teemale "allakukkunud kopter")

Mis usuliikumine see oligi, kus ei tohtinud kannatanule vereülekannet teha (ei tule hetkel nimi meelde), ainult palvetades pidi inimene terveks saama. Olen kuulnud ka liikumisest, kus ei tohtinud lapsevanemad lapsi aidata, nad pidid ise oma probleemidega hakkama saama isegi kui laps oli 5 aastane!

Kas pole sellised liikumised just inimkonda õõnestavad - inimene lahutatakse oma kogukonnast, haiguse korral jäetakse ta surema kui ebaoluline, probleemide korral peab hakkama saama abita, väikseima ebakõla tõttu surutakse kogukonnast välja ......

Kas sellest kõigest võiks hoopis seda järeldada, et usklik inimene on oma sisult väga nõrk ja väikseimgi pinnavirvendus mõjub talle tohutu ohuna oma isiksusele ja seepärast toimuvad sellised regulatsioonid? See seletaks ka suurt vajadust hierarhia üle, sest teatud taseme saavutamine lubab juba rahulikumalt hingata. Ma pean seda veel mõtlema, aga arvamused on teretulnud:)
Tagasi üles
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Reede Mai 14, 2004 11:22 pm    Teema: Vasta viitega

proovi nüüd kõigepealt ise vastata.
mind huvitab, mida Sa ise asjast arvad. sellest peegeldub Sinu maailmapilt.
ja mida Sa inimese vaimsest olemusest taipad.

(panen siis sulgudesse igaksjuhuks märkuse: selles soovis puudub vihavaen ja iroonia).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Mai 15, 2004 1:10 am    Teema: Vasta viitega

Vaata usundid ei ole loodud inimeste aitamiseks, vaid allutamiseks.
Kannatavat inimest saab juhtida. Hingelt, vaimult, kehalt tervet inimest on raske lõo otsas hoida.

Vaata kasvõi meie kristlasi. Nad on pinges, hirmul, rumalad. Muideks tervis on ka kehvem.
Usk ju peaks aitama. Aga faktiline elu näitab tegelikult vastupidist.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tushka
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Mai 15, 2004 1:31 am    Teema: Vasta viitega

Tokrots:

jah, ma näen ka seda, sellest ehk see teemagi. Aga ma vaatleks kõiki usundeid või liikumisi koos.
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Mai 15, 2004 1:44 am    Teema: Vasta viitega

tushka kirjutas:
Tokrots:

jah, ma näen ka seda, sellest ehk see teemagi. Aga ma vaatleks kõiki usundeid või liikumisi koos.


See on täielik lollus erinevaid asju "koos vaadata"
Tushka, sinu üks suurimaid lollusi ongi see, et sa ei oska armastada, sa ei oska hinnata endast erinevat.
Sa ei suuda vaadata maailma nii, nagu oleks õige ja see tekitabki sinus ainult segadust...
Sa oledki loobunud püüdmast saada maailmast aru

mnjaa
Tegelikult sa mõnes mõttes ei naudigi siin seda läbustamist. Kui sa kuskil rate.ee foorumis läbustaksid, siis see sulle väga meeldiks, aga siin on natukene teised lood, siin oskavad enamus inimesi vastavate inimestega vastavalt käituda...
Sellest ikka saad aru, et mis sind ikka veel siin foorumis kinni hoiab ?
Tagasi üles
tushka
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Mai 15, 2004 2:05 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
See on täielik lollus erinevaid asju "koos vaadata"


Põhjenda!
Tagasi üles
Cyclamen
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 30 Dets 2003
Postitusi: 454
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Mai 15, 2004 7:05 am    Teema: Vasta viitega

tushka kirjutas:
Tokrots: jah, ma näen ka seda, sellest ehk see teemagi. Aga ma vaatleks kõiki usundeid või liikumisi koos.


aga vaatle koos, see ongi, et kõik usundid (enamus usundeid ma ütleks) on loodud inimeste orjastamiseks ja Tokroda juba tõi ilusti välja, keda on võimalik orjastada- murtud, masendunud, haavatavat, halvas olukorras inimest, kes on kõigele sellisele saastale (jumal tuleb ja vabastab sind muredest ja probleemidest) hästi vastuvõtlik. kui nüüd inimesed hakkakasid üksteist aitama, siis nad ei oleks enam nii nõrgad. kristlus oli toodud sellise kergema näitena. aga võtame siis sinu verevahetuse näite- no haige laps on ju ka üks võimalus hoida vanemate meeled jumalale valla. kui nüüd verevahetus teha saab laps äkki terveks ja vanematel pole enam muret, millega jumalale palvetada... ehk siis kaob ära orjastamisevõimalus (kanal)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
tushka
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Mai 16, 2004 1:13 pm    Teema: Vasta viitega

kas maausulistel võib olla sarnane käitumismall?
Tagasi üles
Cyclamen
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 30 Dets 2003
Postitusi: 454
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Mai 16, 2004 2:26 pm    Teema: Vasta viitega

maausulised ei käitu niimoodi, sellepärast ütlesingi, et enamus usundeid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
tushka
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Mai 16, 2004 2:29 pm    Teema: Vasta viitega

kuidas siis maausulised käituvad?
Tagasi üles
Cyclamen
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 30 Dets 2003
Postitusi: 454
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Mai 16, 2004 6:09 pm    Teema: Vasta viitega

loogiline küsimus Wink , kahjuks ei ole ma päris pädev täpselt kirjutama, mismoodi käituvad maausulised. niipalju kui ma aru olen saanud püüavad nad elada kooskõlas loodusega, (pühitsevad valge aja saabumist ja võitu pimeda aja üle- ei ole pööripäeval, pööripäeval teevad oma rituaalid viljakuse jne suurendamiseks, iseenda jõuga aetakse/loitsitakse eemale halb- misiganes see siis on- halvad mõtted, kurbus, üksindus...) ei ole kohanud ka, et keegi maausulistest oleks hakkanud oma usku teisele "pähe määrima"... ma usun, et kui see sind TÕSISELT huvitaks, siis sa otsiksid vastavat kirjandust (ja seda on palju) ning tutkiksid ise ka, mitte ei looda läbinämmutatud putru saada...

naljakas, ma olin täitsa kindel, et niimoodi küsid ja täitsa kindel, et ignoreerid mu ettepanekut minna tänavale hängima...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
tushka
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Mai 17, 2004 12:19 am    Teema: Vasta viitega

Cyclamen:

nii selge:

maausuline teeb siis kõike sama, natuke küll teistmoodi kui teised usundid kes näiteks palvetavad. <-(vastuolu!)

maausulistel vist mingi käitumisjuhist pole, juhindutakse rohkem iseotsimisele ja enda veendumustele. iseotsimise rikastamiseks uuritakse usinalt kõike mis huvitav tundub, valitakse endale sobiv ja kujundatakse arusaamad, hoiakud.

kuna tänapäeval on suhteliselt raske tegelikult loodusega sina peal olla, siis enamus usulisi teeb väljasõite loodusesse enda kursil hoidmiseks. väljasõidule kaasneb kohustuslik lõkkeõhtu delikadess vorstiga...

...

ei ole siin midagi naljakat, ma teadsin ka sinu (isik ei omagi siin tähtsust) vastust ette, äh
Mismõttes tänavale hängima, kas ma selleks liiga vana ehk pole? Laughing
Tagasi üles
Cyclamen
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 30 Dets 2003
Postitusi: 454
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Mai 17, 2004 1:06 am    Teema: Vasta viitega

maausuline, kui ta on maausuline, ei pea oma riituste läbiviimiseks sõitma metsatallama... mu enda rõdulgi on ostara maha peetud ja kellelegi ei tehtud liiga...

hängimine... mingi teema all sa väitsid, et palju kergem on teha halba- et minge tänavale ja vaadake, et mutikesele jalaga on palju lihtsam anda kui teda üle tee aidata. mina väitsin, et halba teha on raskem ja tegin ettepaneku tulla minuga tänavale hängima ja mutikestele jalaga panema...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
tushka
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Mai 17, 2004 1:18 am    Teema: Vasta viitega

Cyclamen:

aaa, sa oled siis teine kellele tuleb punaseks teha - see mutike oli kujundlik sõnakasutus:)

ahsoo, et siis maausuline võib mõttes ka looduses olla - see muidugi avardab piire. ta siis võib luua endale nn riitusekoha kus viib läbi vajalikke protseduure. oot, kas side tõelise loodusega nii ei kao või peab teda aegajalt turgutamas käimas?

nii, loodussideme vajalikust saan ma aru, aga mida võiks ta saada loodusest või riitusest. kindlasti meelerahu, sest loodus on alati närve rahustanud, siis maarohte kui on oskust korjata ja kasutada. toidulaudki saab rikkam.

...

siiani on kõik arusaadav.

p.s. küsimus, kellena sa end tunnetad? siis on lihtsalt selgem edaspidi.
Tagasi üles
Cyclamen
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 30 Dets 2003
Postitusi: 454
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Mai 17, 2004 2:27 am    Teema: Vasta viitega

no kujundlikult võta seda ka minu vastuses... et kas on ikka halba kergem teha kui head???

kui sul on oma jõudu piisavalt, siis sa ei pea käima puid silitamas, et loodusega üheks saada... ja kui palju on veel meid ümbritsevas õhus!!! tuules (millel on riitustes oma osa) jne. peamine, et kellelegi ei tehta ülekohut ega midagi vastumeelselt. sinu "usus" oled sina ja loodus...

a see viimane küsimus- tuli tahtmine vastata Gabrieli moodi, ainult aadlipreilide röövimise jätaks ära... selgem? edaspidi?? Rolling Eyes
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
paadikapten
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 2 Jan 2004
Postitusi: 230
Asukoht: Totaalselt perses ja karidel

PostitusPostitatud: Esm Mai 17, 2004 6:46 pm    Teema: Vasta viitega

Cyclamen kirjutas:
maausuline, kui ta on maausuline, ei pea oma riituste läbiviimiseks sõitma metsatallama... mu enda rõdulgi on ostara maha peetud ja kellelegi ei tehtud liiga...

hängimine... mingi teema all sa väitsid, et palju kergem on teha halba- et minge tänavale ja vaadake, et mutikesele jalaga on palju lihtsam anda kui teda üle tee aidata. mina väitsin, et halba teha on raskem ja tegin ettepaneku tulla minuga tänavale hängima ja mutikestele jalaga panema...


Mina olen isiklikult näinud tüüpi, kes niisama möödaminnes pargipingil istunud asotsiaalile jalaga näkku virutas... Twisted Evil
_________________
Maskid maha-mõõgaaeg on käes! Loobugem mittevajalikust ja tapke vaenlasi!
(üleskutse lindpriidele, mitte rõhujatele!)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Cyclamen
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 30 Dets 2003
Postitusi: 454
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Mai 17, 2004 7:10 pm    Teema: Vasta viitega

oled korra näinud tüüpi, kes virutas jalaga... aga sa ju ei pea kogu maailma nüüd halvaks ja kurjaks... või pead?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Vaba teema Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group