Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Pruun ĂĽlekandeliin ja seadus

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> 20-SĂĽsteem. RAKTOBLEERI vundamentseadused. VALMIS!!!
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 08, 2007 11:55 pm    Teema: Pruun ĂĽlekandeliin ja seadus Vasta viitega

Eelteadmine: Parameeter.
Kui inimene siia maailma sünnib, siis hakkab ta endas mingit osa arendama. See on kas tema teisik, vaimuosa, hingeosa või teadvuse osa. Arendada saab üht aspekti korraga. Õigemini süsteemi ühte osa. Näiteks saab arendada üht teisikut, ja siis mingi teisiku ümber olevat hingeosa, teise teisiku ümber olevat hingeosa ja mingit vaimuosa ühekorraga. Tavaliselt piirdutakse ühe asjaga. Aga oma elu maksimaalse kasulikult kasutuse korral saab arendada kõikide süsteemide üht osa. Nüüd see osa on toodud esile. See tähendab, et tema osakaal on teiste omast suurem. Loomulikult saab kasutada inimene oma teisi osasid vastavalt vajadusele, aga ta ei arenda neid. Ja need osad, mis on arengus, need näitavadki ära inimese parameetri. Ja see teebki inimese omanäoliseks. Näiteks inimene arendab endas üht ringvoolu (ringvoolud on hingeosad ja neid juhib mõistuse teisik). Ta on ühte tüüpi maag, mida ta pidevalt treenib. Ta saab kasutada ka teisi maagi aspekte, kui ta on minevikus neid arendanud. Aga kahjuks piiratud mõjusfääriga. Kui inimene tegeleb pidevalt ringvooludega, siis arendab ta mõistuse teisikut (teisikuid on kokku 41)
Energeetiline visuaaltõlgendus: Süsteemid on piltlikult öeldes inimese ümber mööda sfääri laiali. Nüüd kui inimene hakkab endas midagi arendama, siis võtab ta mingist süsteemist ühe osa ja viib selle osa keskele. Õigemini ühe poole parameetrist. Näiteks, kui inimene hakkab arendama endas oran¾i ringvoolu, siis võtab ta ringvoolude sfäärist oran¾i maagi hingeosa ja viib selle keskele. Nüüd on tema parameeter oran¾ maag. Sedasi saab ta teha kõikide oma süsteemidega. Mida rohkem osasid arengusse viib, seda mitmekülgsem inimene on. Vahemärkusena. Elujooksul saab parameetrit vahetada. Aga see on raske ja pingutust nõudev tegevus. Tavaliselt vahetuvad inimese parameetrid või tuuakse arengusse mõni uus aspekt läbi suurte elamuste, või hingetraumadega. Aga on võimalik seda teha ka rahulikult. Mõned väga professionaalsed maagid saavad inimese parameetrit vahetada ilma suuremate üleelamisteta. Suure treeningu korral võib enda parameetri vahetumise viia peaaegu märkamatuks. Aga kas see on alati vajalik, on iseasi. Ja nüüd võime rääkida parameetertajust ja süsteemtajust.
Parameetertajuga on inimene häälestunud ennast taju sfääri keskele. Ta vaatab maailma läbi parameetri. Ta on pooluses. See taju ja loomulikult ka mõjutus töötab seest välja. Ta võtab asju isikuliselt. Taju ja mõju raadius on teoreetiliselt piiramatu. Seda osa võib nimetada inimese subjektiivsuseks. Selle taju pealt inimene tunneb jõudude mõju enda peal. Kuna inimene tunneb ennast puudutatuna, siis liigitab ta mõjusid heaks ja halvaks. Läbi hea ja halva tunnetuse inimene arenebki.
Süsteemitajuga on inimene häälestunud taju sfäärile. Ta vaatab maailma läbi süsteemi, ehk läbi tervikpildi. Kõikidest vaatenurkadest korraga. Ta ei võta asju isikuliselt. Süsteemne taju ja mõju on suunatud väljast sissepoole. Ja sellel tajul on piir. Sõltub inimese arengu tasemest, kui suur on taju sfäär ja kui palju ja mida ta hõlmab. Võib nimetada objektiivsuseks. Antud juhul ei tunneta inimene jõudude, mõjutuste mõju enda peal ja seepärast ta võtab asju neutraalsena. Aga samas näeb ta asju piiratult. Täpselt niipalju, kui ta omandatud kogemused ja teadlikus võimaldab. Süsteemset taju võib nimetada ka väljaliseks tajuks.
Seadus: Hinnangut andes näeb inimene välismaailma mõju enda välja toodud parameetrile (süsteemi üksikosale). Neutraalse hoiakuga näeb asju objektiivselt, mõju süsteemile, tervikule.Inimene minnes isiklikuks muutub välismaailma suhtes poolusesse. Nüüd näeb (tajub, mõistab) ta välismaailma mõjusid enda peal. Tema jaoks on välismaailma objektid kas head või halvad. Kasulikud või kahjulikud, meeldivad või ebameeldivad. Ahistavad või toetavad. Seega näeb mõjusid selle parameetri pealt, milles ta ise on. Kui inimene ei võta asju isikuliselt, siis viib ta oma tähelepanu väljale. Vaatleb maailma neutraalselt. Ta ei seosta enda isikut vaadeldava objektiga. Kuna inimese väli tekib inimese täiusliku osa pealt, siis näebki ta vaadeldavat objekti objektiivselt. Näeb kõigist vaatenurgast, erinevaid aspekte korraga. Väljalise nägemise puhul on inimesel tajusfäär. Kõiki objekte, mis jäävad sinna sfääri sisse on ta võimeline tajuma ja mõjutama. Teised objektid, mis jäävad tajusfäärist välja, neid inimese jaoks pole olemas. Siin ongi põhjus, miks inimene läheb poolusesse. Ta õpib sedasi tundma uusi asju, jõudusid, mõjusid, maailmasid jne. Nüüd, kui ta on kordamööda kõik parameetrid läbi käinud, siis suureneb inimese tajusfäär. Ta tunnetuslik maailm laieneb.
Toome mõned tutvustavad näited elust:
Süsteemse, väljalise tajuga inimese vestlus on analüüsiv, arutav. Subjektiivse tajuga inimene vestluse käigus solvub, satub vaimustusse, peab teisi rumalaks, kiidab, upitab ennast, alandab jne. Näited: Poliitikast rääkides objektiivne inimene näeb mida miski partei pakub, millised suunad ja põhimõtted seal valitsevad. Subjektiivne liigitab poliitikud headeks ja halbadeks, õilsateks ja petisteks. Subjektiivne inimene ei mõista poliitikat, vaid tunneb poliitikute otsuste mõju enda peal. Looduse teemaatikas objektiivne inimene näeb loodust kui tervikorganismi, selle tasakaalu ja ühe loomariigi sõltuvusi teiste taime ja looma kooslustest. Subjektiivne tahab loodust kohe muuta, teha ta omamõistes paremaks. Selline inimene ainult võib tekitada looduse tasakaalu häireid. Ja tulemuseks on tihti looduskatastroofid.
Ka juhtida saab objektiivselt või subjektiivselt. Objektiivne juht teeb otsuseid, mis on kasulikud kõikidele. Subjektiivne juht tihti näeb ainult ühe grupi huvisid. Subjektiivne juht on tasakaalutu, ta on tujukas ja kapriisne. Solvub alamate peale. Karistab ebaõiglaselt, upitab, annab ametikõrgendust pugejatele. Nõuab, et alamad austaksid, et vastu ei vaidleks, missest et vahel võiks teisel parem ettepanek tulla või ta prognoos on õigem. Alamaid näeb ühesugustena. Kui keegi on heal tasemel, siis püüab teda alandada või lahti saada. Puudub eristus, süstematiseerimise võime. Sellise inimese jaoks on juhtimine hüve. Subjektiivne inimene loob isikukultust. Objektiivne juht on see, kelle tase on kõrgem, kui tema alamatel, ta on läbinud oma arengus kõik oma alamate arengu etapid. Ta on vastutusvõimeline. Seega iga inimene, kui ta on valiku ees, millisele juhile toetust anda, peab selgeks tegema, kas see juht on tasemel. Ja seda saab väga lihtsalt selgeks teha. Kas inimene sellel ametipostil läheb isiklikuks või suudab näha süsteemi, kui tervikut. Mitte tasemel juht ärritub kergesti ja hakkab lammutama. Tal lähvad asjad allamäge isegi siis, kui ta plaanid olid õilsad.
Pruun maag on inimene, kes suudab maailma näha nii subjektiivselt, kui objektiivselt korraga. Ta on võimeline muutma oma parameetrit, ehk hindama asju erinevatest seisukohtadest. Ja samas ta teab, et kui keegi muutub isiklikuks, siis väljastab ta enda kohta informatsiooni. Ta oskab kasutada ja lugeda nähtamatut informatsiooni inimese enda kohta. Ta teab, et hinnanguid andev inimene tegelikult räägib iseendast, õigemini teiste mõjust endale.
Kokkuvõte. Kui inimene muutub isiklikuks, siis saabus tema taju ja võimete piir. Ta peab suurendama oma taju raadiust poolusesse, parameetrisse mineku kaudu.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.


Viimati muutis seda Tokroda (Püh Apr 08, 2007 5:01 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Elleth
Arengumaag


Liitunud: 24 Nov 2006
Postitusi: 1371
Asukoht: kaisus

PostitusPostitatud: Esm Märts 19, 2007 8:32 pm    Teema: Vasta viitega

Kuidas näha ennast objektiivsena?
_________________
I do not play with dice and I don't believe in coincidences.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 19, 2007 11:07 pm    Teema: Vasta viitega

Viid tähelepanu endast väljja
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 08, 2007 5:01 am    Teema: Vasta viitega

Nii, pruun seadus on ka täiustatud.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> 20-SĂĽsteem. RAKTOBLEERI vundamentseadused. VALMIS!!! Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group