Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Kas riigikirik tulekul?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Mai 27, 2004 3:13 pm    Teema: Vasta viitega

coco kirjutas:
tushka2 kirjutas:
* muide sinu analüüs on kole...


Hea ja halb, ilus ja kole, nõuetele vastav ja nõuetele mittevastav... tutvusta palun neid standardeid, millest Sina lähtud. Ehk on midagi õppida!


Minu arvamus on Kaarnale sarnane. Sul on hirm saada rünnatuks ja sellepärast sa ründad esimesena isegi siis kui selleks pole põhjust. Mingil sinule teada oleval põhjusel tundud sa nurkaaetud loomana, võimalik et ise tekitad sellise tunde - sa võid end sellisel olukorras tugevamana tunda.

Mina rääkisin ka Kaarnaga, minul pole mingit hirmu, täitsa normaalne inimene teine...

//muutsin natuke sõnastust

///üks mõte on mul ka selle ajakirjaniku ameti kohta, aga seda ma pean natuke läbimõtlema. kui sind muidugi huvitab kuidas mina näen.
Tagasi üles
coco
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Mai 27, 2004 3:46 pm    Teema: Vasta viitega

tushka2 kirjutas:
Minu arvamus on Kaarnale sarnane. Sul on hirm saada rünnatuks ja sellepärast sa ründad esimesena isegi siis kui selleks pole põhjust. Mingil sinule teada oleval põhjusel tundud sa nurkaaetud loomana, võimalik et ise tekitad sellise tunde - sa võid end sellisel olukorras tugevamana tunda.


Minule TUNDUD sina põhinevalt käitumisel-esinemisel siin foorumis sootuks erinev Kaarnast (kasvõi ülalolevast tsitaadist lähtudes), seega huvitaks tõesti SINU arvamus ASJAST. Minu ISIKU kohta oled oma ARVAMUSI piisavalt avaldanud, et mulle arusaadav oleks sinu suhtumine minusse kui isikusse.
Tagasi üles
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Mai 27, 2004 3:57 pm    Teema: Vasta viitega

coco: Kaarnale sarnane oli hirmu tunnetus ja see oli ka kõik.

ma ei tahaks seda eriti kommenteerida, lühidalt-kokkuvõtvalt võiks öelda et oled inimene nagu iga teine. lihtsalt kui mõistad inimese motiive, siis saad aru miks ta nii teeb ja sellega asi nagu piirduks minupuhul. Ega mingit õpetust või lahendust pole, saad ainult tähelepanu juhtida.
Tagasi üles
Kaaren
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 24 Mai 2004
Postitusi: 146
Asukoht: kuskil maa ja taeva vahel lendamas

PostitusPostitatud: Reede Mai 28, 2004 10:05 am    Teema: Selgitus Vasta viitega

Nagu eelpool mainisin, kui siin kirjeldama hakkasin siis ei saanud selget pilti ja peegeldusin enesele tagasi.

Põhimõtteliselt ei ole mul praegust mingit hirmu, ei tea kuhu see kadus ... Nähtavasti lakkas kui lõpetasin end teie kaudu ründamast.

Ja coco palun seleta oma nägemust Kaarnast mis sul oli... kuidas sa mind siis näed. Ehk valgustaksid mind? Confused Smile Surprised
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
coco
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Mai 28, 2004 10:45 am    Teema: Vasta viitega

Teeline oled, paistab mulle. Aga võõrast sodi täis topitud, et iseoma mõtlemist nullida ja Sinu tegelikku vaimset, praeguse füüsilise elu stardipotsensiaali rakendada mitte Sulle kui Kõiksuse arenguks vältimatult vajalikule osisele kasulikult, vaid orjastajate (mina nimetan neid hingeta sündinuteks) suva mööda. Seega oleks Sinus nagu viitsütikuga pomm, mis võib käivituda siis kui võõrast vabaneda üritad. Käivitumise elulised ilmingud - asjad hakkavad füüsilises elus tugevalt viltu kiskuma kui talitled oma sisemaal valitsevate võõraste mõtete vastaselt ja tasakaalustuvad kui allud neile. Samas on Sinus mingi rahutus (Sinu orjastamisele vastuhakkav Vaim), mis ei lase ka zombistuda, nii et mingit "kuldset keskteed" leida on kardetavasti (siin toetun enda kogemusele) võimatu.

Nii paistad tekstidest õhkuva põhjal. Ei tea kas olen mõistetav, sest paljud siiatulijad on kasutatava terminoloogia üle nurisenud. Ise olen aga siinsed terminid ja enda terminid suutnud vastavusse viia (see nagu võõrkeele omandamisega). Tasuks teistelgi leida allegooriaid oma kogemustest, mitte aga sõna standardtähendusest lähtudes tõlkida.
Tagasi üles
flywinter
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Mai 28, 2004 5:22 pm    Teema: Vasta viitega

Täitsa kama. Ei viitsi isegi lugeda.
Tagasi üles
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Laup Mai 29, 2004 10:24 pm    Teema: Vasta viitega

tushka2 kirjutas:
ork, ork, ork

sellisel juhul sa vist ei mõtle üldse mida sa räägid...
* midagi on sinuga lahti, väga seosetuks oled viimasel ajal muutunud


kuule, lugesin kogu jutu , mis siia on postitatud , uuesti üle.
---ei saanud aru, mida pead silmas seosetuse all? milleks ma nagu viimasel ajal olen muutunud...

selgitasin oma mõtet omast arust täiesti arusaadavalt.
või äkki Sa LOODAD, et ma seosetuks muutuksin?

kuna Sa oma arvamust ei põhjenda, jään lihtsalt pikemat kirjutist ootama.
...paistab, et Sul on kogu aja kuskile kiire...oled ikka endiselt põhjendamatult pealiskaudne...väga kauge vaimsest eluviisist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kaaren
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 24 Mai 2004
Postitusi: 146
Asukoht: kuskil maa ja taeva vahel lendamas

PostitusPostitatud: Teis Juun 01, 2004 1:39 pm    Teema: Vasta viitega

coco kirjutas:
Teeline oled, paistab mulle. Aga võõrast sodi täis topitud, et iseoma mõtlemist nullida ja Sinu tegelikku vaimset, praeguse füüsilise elu stardipotsensiaali rakendada mitte Sulle kui Kõiksuse arenguks vältimatult vajalikule osisele kasulikult, vaid orjastajate (mina nimetan neid hingeta sündinuteks) suva mööda. Seega oleks Sinus nagu viitsütikuga pomm, mis võib käivituda siis kui võõrast vabaneda üritad. Käivitumise elulised ilmingud - asjad hakkavad füüsilises elus tugevalt viltu kiskuma kui talitled oma sisemaal valitsevate võõraste mõtete vastaselt ja tasakaalustuvad kui allud neile. Samas on Sinus mingi rahutus (Sinu orjastamisele vastuhakkav Vaim), mis ei lase ka zombistuda, nii et mingit "kuldset keskteed" leida on kardetavasti (siin toetun enda kogemusele) võimatu.

Nii paistad tekstidest õhkuva põhjal. Ei tea kas olen mõistetav, sest paljud siiatulijad on kasutatava terminoloogia üle nurisenud. Ise olen aga siinsed terminid ja enda terminid suutnud vastavusse viia (see nagu võõrkeele omandamisega). Tasuks teistelgi leida allegooriaid oma kogemustest, mitte aga sõna standardtähendusest lähtudes tõlkida.


Huvitav... sa kirjeldasid päris hästi Surprised
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Celtic
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Juun 09, 2004 4:45 pm    Teema: Vasta viitega

emotsionaalsed postid on üpris huvitavad iseenesest.
näitavad inimese vaimujõuetust edasi arendada... edasi jätkata...

lihtsaim viis miskit teha on püstitada dogma. väide ja tõekspidamine millel pole vaja mingit tõestust. on väga huvitav et maailmas kus teadus loob käitumismalle ning valitseb inimesi, usutakse senimaani dogmasi.

teadus pidavat ju olema rajatud tõestustele.
Tagasi üles
Turkian
Arengumaag


Liitunud: 28 Dets 2003
Postitusi: 1149

PostitusPostitatud: Püh Juul 04, 2004 3:19 pm    Teema: Vasta viitega

Vahepeal oli ju kaalutud ristiusu EL põhiseadusesse võtmist ja peale rongiplahvatusi terroristide poolt Hispaanias tuli Venemaalt sama ettepanek lausega "me kõik võitleme ju sama kurjuse vastu" isegi riiklikul tasandil langevad need kristlased niivõrd madalale.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Kaaren
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 24 Mai 2004
Postitusi: 146
Asukoht: kuskil maa ja taeva vahel lendamas

PostitusPostitatud: Esm Nov 01, 2004 3:10 pm    Teema: Vasta viitega

MK911 Ükski tõsine ja veel mõistusel kristlane ei taha riigikirikut
Rooma riigikirikuga ja "Püha" Saksa-Rooma keisririigiga oli lihtsalt liiga palju ebameeldivaid kogemusi ning usu lagastamist.

Ainult sellepärast et inimesed olid usus pettunud toimus valgustusajal selline suur hüpe "mõistuse" ja ateismi poole

Iga "kristlane" kes tahab riigikirikut- Twisted Evil see pole õieti kristlane Evil or Very Mad

Milleks siis üldse usuvabadusest ja religiooniõpetusest koolis rääkida kui on selline instans varjuna eestimaa tulevikku tumendamas?

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Mad
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Celtic
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Nov 01, 2004 5:26 pm    Teema: Vasta viitega

koolis ei räägia usuvabadusest ja religiooniõpeusest...
Tagasi üles
Kaaren
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 24 Mai 2004
Postitusi: 146
Asukoht: kuskil maa ja taeva vahel lendamas

PostitusPostitatud: Esm Nov 01, 2004 8:21 pm    Teema: Vasta viitega

Tõsi vä??? Tavaliselt teiste tundide raamides nagu eestikeel; kirjandus; kunstiajalugu või ajaloos ikka räägitakse kuid mitte otsesõnu.

Näiteks käsitledes antiik kunsti kirjandust ning kultuuri.

Mõne jaoks on aga sedagi vist liiga palju Sad
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Nov 01, 2004 9:19 pm    Teema: Vasta viitega

Ma mäletan, kui minu kunagine venekeele õpetaja hakkas ükskord pihta ja rääkis väsimatult Vene õigeusust meil venekeele tunnis.
Ja sul on õigus Kaaren, mäletan seda, et Filosoofia tunnis käis ka paras kristlusest jahumine, aga usundile positiivselt see küll ei mõjunud, igasugu kommentaare tuli klassist.
Tagasi üles
mmetalheart
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 7 Okt 2004
Postitusi: 184
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 01, 2004 11:22 pm    Teema: Vasta viitega

Allan kirjutas:
Põhjus väga lihtne, nad ei usu, et Kristus on Jumal.


Kristus ei olegi ju mitte kuskil olnud sama, mis Jumal Confused
_________________
kus vajuda võime üheks. ses verelombis. ja surma teeseldes.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kaaren
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 24 Mai 2004
Postitusi: 146
Asukoht: kuskil maa ja taeva vahel lendamas

PostitusPostitatud: Teis Nov 02, 2004 12:58 pm    Teema: Vasta viitega

Arxos: meil oli filosoofias kaks järjestikust tundi nädalas ja seega saime võtta ainet väga üldiselt. Kui usuteema üldse käsitlemisele tuli siis rohkem ateistlikus stiilis, kus kõik "usud" said vatti ning välja naerdi. Ka oli suurema osa suhtumine rohkem mütsiga löömine a la "vaba tund" või lihtsalt möla ajamine. Mina olin aga tunni lemmikteema kuna julgesin rääkida Marxist ja Nietzschest.

mmetalhart: Võta lahti piibel jh1:1 kohapealt ja loe alguses oli sõna ja sõna oli Jumala juures ja Sõna oli Jumal. Kristus on ennast pidevalt käsitlenud oma kuulutsuses Jumalana. Või miks sa arvad tahtsid juudid tema surma? Et ta ennast lihtsalt Jumala Pojaks lasi hüüda? Kogu Kristuse kuulutus põhineb valikul: Kas kristus rääkis tõtt, mis tähendab et ta on Jumal või et ta ei rääkinud tõtt ja on heal juhul petis; hull ning intrigaan. Pole võimalik tunnistada Kristust õpetajaks, samas tunnistamata tema Jumalikust.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tüünas
Arengumaag


Liitunud: 13 Märts 2004
Postitusi: 2299
Asukoht: omaette

PostitusPostitatud: Teis Nov 02, 2004 2:20 pm    Teema: Vasta viitega

ja sinul ei tohi olla teisi jumalaid minu kõrval, sa PEAD ainult mind ARMASTAMA. üsna minu moodi, mulle ka meeldib, kui ainult mind armastatakse.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mmetalheart
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 7 Okt 2004
Postitusi: 184
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 02, 2004 6:39 pm    Teema: Vasta viitega

ma ei saagi sellest sellepärast täpselt päris hästi aru. isa, poeg ja püha vaim peaks olema sama kehastus. ehk siis Jumal. aga samas Kristus peaks olema jumala poeg eksole. ja kristusel on inimese kuju, jumal ise aga ei ole mitte keegi isikuline. või mingi taoline asi on. ma ei tea ka.
_________________
kus vajuda võime üheks. ses verelombis. ja surma teeseldes.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kaaren
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 24 Mai 2004
Postitusi: 146
Asukoht: kuskil maa ja taeva vahel lendamas

PostitusPostitatud: Teis Nov 02, 2004 6:57 pm    Teema: Vasta viitega

mmetalheart: Isa, Poeg ja Püha Vaim ongi üks. See on nagu inimesega. Et on keha; vaim ja hing. Need moodustavad terviku. Kui sa inmesega räägid, siis räägid sa temaga tervikuna, mitte osade kaupa. Või lähme füüsikasse.- Aatom koosneb kolmest kvargist, mis on omavahel ühendatud, moodustades terviku. Kui rääkida ajast on jälle kolm mõistet minevik; olevik; tulevik. Samas kui aega käsitletakse tervikuna ja ise elame me olevikus nähes minevikku mälestuste ja kogemuste kaudu ning tulevikku lootuste ootuste ning unistuste kaudu. Kristus, kui ta lasi end nimetada Jumala Pojaks siis aktsepteeris ta prohveti kuulutust enese kohta, milles teda oli käsitletud inimese pojana. Tolleaegsetele juutidele oli niigi raske ette kujutada Jumala Poega, teades et Jumal on üks ja teisi tema kõrval pole. Kuid öelda et Kristus on Jumal nõuab palju suuremat usu pingutust.

Jumala käsitlemisel ongi see põhiline viga et tema on igavene ning piiramatu, samas kui meie oleme piiratud ja ajalised ning seega võimelised nägema ainult tükikest kogu lõuendist. See on nagu mäe vaatlemine. Kui mitu inimest oma kogemused kokku panevad, on tulemus ülevaatlikum ja täpsem kui ühe vaatleja silmade läbi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Teis Nov 02, 2004 8:36 pm    Teema: Vasta viitega

Kaaren kirjutas:
See on nagu mäe vaatlemine. Kui mitu inimest oma kogemused kokku panevad, on tulemus ülevaatlikum ja täpsem kui ühe vaatleja silmade läbi.


üks vana tuttav foorumlane räägib elevandi nägemisest.
ütleb, et iga inimene näeb mingit elevandi kohta..ja siis vaidlevad, et teisel pole õigus..kuna just selline on elevant, nagu tema näeb; selline, millise tüki ees tema seisab.

niiet, olete ühe seminari mehed.(programeeritud samadel kursustel).

ise mõtled, et räägid oma mõtteid, ega tegelikult kütad konspekti järgi.

kaaren, kaaren..kes on su vaimne isa?..kas oled mäest sündinud?

..mäest oled sa võetud ja mäeks sina saad...

alleluuja```````´´´´´´´´```````´´´´´´´´
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 5, lehekülgi kokku 7

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group