Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Kas riigikirik tulekul?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Kaaren
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 24 Mai 2004
Postitusi: 146
Asukoht: kuskil maa ja taeva vahel lendamas

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2004 2:16 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
üks vana tuttav foorumlane räägib elevandi nägemisest.
ütleb, et iga inimene näeb mingit elevandi kohta..ja siis vaidlevad, et teisel pole õigus..kuna just selline on elevant, nagu tema näeb; selline, millise tüki ees tema seisab.

niiet, olete ühe seminari mehed.(programeeritud samadel kursustel).

ise mõtled, et räägid oma mõtteid, ega tegelikult kütad konspekti järgi.

kaaren, kaaren..kes on su vaimne isa?..kas oled mäest sündinud?

..mäest oled sa võetud ja mäeks sina saad...

alleluuja```````´´´´´´´´```````´


Elevandi näide on vana füüsika õpiku näide sellekohta, et inimesed mõtlevad vaatlevad ja huvituvad erinevatest asjadest. Tavaliselt hõlmab see ka asjaolu et vaatlejad on kinniseotud silmadega ja saavad oma teadmisi kompimismeele kaudu. Miks ma mäge kirjeldamisel kasutasin? Sellepärast et see näide tundus sobivat. Kuna mäe jalamil seistes on üpris raske kogu mäge üksinda vaadelda. Kui ei usu sa võid üritada nõnda pilti teha ja hakata pildi kaudu arvama, mis näiteks selle mäe mõõtmed on... Samahästi võiksid ka mäge mitte vaadelda ja samale tulemusele jõuda.

Pealegi pole ma konspekti inimene vaid mälu ja kogemuste inimene
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Celtic
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2004 3:58 pm    Teema: Vasta viitega

ma arvan et inimesel kes usub jumalasse ja kolmainsusesse kristikust aspektist lähtuvalt, on ülim silmakirjalikkus rääkida inimestest kes näevad asju poolikult ja sidemetega silmil.
Tagasi üles
Kaaren
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 24 Mai 2004
Postitusi: 146
Asukoht: kuskil maa ja taeva vahel lendamas

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2004 4:21 pm    Teema: Vasta viitega

Celtic: Ei tea miks see silmakirjalik on kui ma näidet kirjeldades konstateerin et selles näites on kujutatud tegelasi kinniseotud silmadega, ja järeldan sellest et nad (näite tegelased) saavad teadmisi kompimise kaudu. Kui sa tahad aga väita et ma ennast teistest paremaks pean, siis eksid. Ma koguni tean et ka ise olen võimeline eksima. Inimese meeled on petlikud ja aldis moonutustele. Oma näidetega soovisin lihtsalt visualiseerida tõika et endast suuremaid asju on väga raske, kui mitte võimatu terviklikult käsitleda.

Kui sa küsiksid, mis asi on Tõde, siis ma ei oskaks sulle vastata. Või kui üritaks, oleks see mittemidagi ütlevalt laiali valguv või kristlust puudutav.

Vaevalt kumbki variant sind rahuldab...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Kolm Okt 26, 2011 1:04 pm    Teema: Vasta viitega

ork kirjutas:
ORK küsib:
Eestist saab varsti Euroopa Liidu osa .
Kas see tähendab kohustust võtta üle euroopalik suhtumine ristiusu
kirikusse ?Tema ainuvalitsev positsioon ?
Kui jälgida praeguseid arenguid , on näha ohu märke .
Eesti president osaleb isiklikult Jõulupühade pidulikul jumalateenistusel .
Hiljuti olime tunnistajateks respublikaanide lipu kiriklikul õnnistamisel .
Koolides püütakse kohustuslikuks muuta usuõpetust .
Kas ristiusk saabki Eesti riigi ametlikuks ideoloogiaks ja
ristiusu kirikust tuleb riigikirik ?
ORK on rääkinud


Selgitatakse välja parim ristiusu kuulutaja Eestis aastal 2011
SI-309 [ http://www.si.kongress.ee/selgitatakse-vaelja-parim-ristiusu-kuulutaja-eestis-aastal-2011.html ]
14. novembrini saab teha ettepanekuid Eesti Kirikute Nõukogu 2011. aasta preemia jaoks apologeetika valdkonnas. Preemia laureaadiks või saada inimene, inimeste rühm või organisatsioon, kes on oma esinemise või tegevusega andnud panuse ristiusu kuulutamisele Eestis.
Ristiusu kuulutaja andmed tuleb saata Eesti Kirikute Nõukogule aadressile Tehnika 115, 10139 Tallinn, tuues ära kandidaadi nimi ja kontaktandmed, kandidaadile preemia andmise põhjendus, lühike kirjeldus kandidaadi elu- ja teenistuskäigust. Lisada on vaja ka vähemalt üks soovituskiri.
Samasugused nõuded kehtivad ka Eesti Kirikute Nõukogu oikumeeniline aastapreemia 2011 puhul. Preemia laureaadiks võib saada inimene, inimeste rühm või organisatsioon, kes oma isiku või tegevusega on kehastanud Kiriku kui Kristuse Ihu ühtsust selle mitmekesisuses ning edendanud seeläbi Eesti ühiskonna arengut ühes või teises eluvaldkonnas.
Kandidaate võivad esitada kõik Eestis alaliselt elavad isikud. Kandidaadiks ei saa ennast ise esitada.
Allikas: Koguja Kroonikad [ http://usk-lootus-armastus.blogspot.com/ ]
Kontakt: ekn@ekn.ee, tel 6461028
______________________________________________
**********************************************

eeee... Mis toimub?
_________________
Зри в корень! - - Козьма Прутков
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Liine31
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 810
Asukoht: Elus

PostitusPostitatud: Nelj Okt 27, 2011 11:44 pm    Teema: Vasta viitega

Juudi moodi - kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab. Mis siin imestada. Üritatakse rahvale asja atraktiivsemaks muuta. Igasugu võistluste võitjatest ju kirjutatakse. Kuulsusi käiakse vaatamas, tuntakse tänaval ära jne.
Eriti lahe oleks, kui järgmisena tuleks nunnakloostri missivalimised. "Kõige kenam nunn" - näiteks. Trikoovoor viigilehega Very Happy
_________________
Chaos Control.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Okt 29, 2011 8:44 am    Teema: Vasta viitega

Kas te pole tähele pannud ,et viimasel ajal kasutatakse erinevates reklaamised kristluse- teemat?
Tagasi üles
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Laup Okt 29, 2011 4:35 pm    Teema: Vasta viitega

kultuurisaadetes ja usa filmides üritatakse pidevalt sisendada, et kuskil võib mingi sõber Jumal olla, kes isiklikult Piibli kirjutas. eks ta mõnede hallukates nii olegi. Laughing
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Laup Okt 29, 2011 10:50 pm    Teema: Vasta viitega

Venezia kirjutas:
Kas te pole tähele pannud ,et viimasel ajal kasutatakse erinevates reklaamised kristluse- teemat?

Milliseid Sa näiteks mõtled?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Okt 30, 2011 9:36 am    Teema: Vasta viitega

Oli StarFM´i hommikuprogramm ja nüüd just oli Kukuraadios mingi reklaam veel otsa. Maimäleta kas mingi raamat vai ajakiri...igatahes oli maha öeldud umbes ,et "püha teos".
Tagasi üles
.Raul.
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 11 Märts 2008
Postitusi: 1347
Asukoht: Helsingi/ Rakvere

PostitusPostitatud: Püh Okt 30, 2011 10:33 am    Teema: Vasta viitega

http://www.skeptik.ee/index.php/2011/09/30/rahva-rahaga-kristlikku-misjonit-ehk-millega-tegeleb-eesti-kirikute-noukogu-ekn/
"DOKUMENTAALFILM “TULE JA MÕÕGAGA”
Eesti Kirikute Nõukogu kuulutab välja dokumentaalfilmi “Tule ja mõõgaga” ideekonkursi.

Eesti ühiskonnas on ülekohtuselt levinud arusaamine, et ristiusk jõudis Eestisse tule ja mõõgaga. Selle põhjuseks on ärkamisajal tekkinud müüt 700. aastasest orjapõlvest ja mitmed müüti toetavad Eesti ilukirjanduslikud teosed. Ometi arvavad paljud, et ristiusk on Eestis olnud juba enne siia tulnud ristisõdijaid.

Filmi eesmärgiks on tutvustada ristiusu rahumeelset Eestisse jõudmist, pakkudes alternatiivi valdavalt levinud vägivaldse misjoni arusaamale. Film toetub teaduslikele tõdemustele ja esitab kaalukaid argumente ristiusu rahumeelsest tulemisest Eestisse."
_________________
Ole enda vastu hea
Ole enda jaoks jumal
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Liine31
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 810
Asukoht: Elus

PostitusPostitatud: Püh Okt 30, 2011 11:32 am    Teema: Vasta viitega

Ah et rahumeelset tulemist Twisted Evil Õnneks on küllaga säilinud dokumente, mis kiriku "rahumeelsusest" pajatavd. Sunniviisiline hiite raiumine ja põletamine, oma surnute ise matmise trahvimine, ristimata jätmise eest trahvimine jne. Oleks rahumeelselt tuldud, poleks ühtki sellist seadust vaja olnud teha.
_________________
Chaos Control.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Okt 30, 2011 1:21 pm    Teema: Vasta viitega

Ma jäin mõtlema,et kas on kunagi tehtud film sellest kuidas jumal maailma lõi?
Tagasi üles
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Püh Okt 30, 2011 7:18 pm    Teema: Vasta viitega

Piibli maailma loomislugu ei saa tegelikult võtta päris materialistliku maailma loomisena, seda tuleb mõista vaid vaimses filosoofilises keeles. füüsilise maailma tekkega tegelevad vaid füüsikud. Lause "Jumal lahutas maa ja taeva" tähendab, et jumalik inimene (filosoof, teadlane) eristas materiaalse reaalsuse ja vaimse ideaali, ehk lõi vastavad mõisted.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Liine31
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 810
Asukoht: Elus

PostitusPostitatud: Püh Okt 30, 2011 8:05 pm    Teema: Vasta viitega

Venezia kirjutas:
Ma jäin mõtlema,et kas on kunagi tehtud film sellest kuidas jumal maailma lõi?


Eriti huvitav oleks veel, et dokumentaal - tuginedes pealtnägijate tunnistustele. Ja siis lõputiitrites kiri - lavastuslik, nimed muudetud.
_________________
Chaos Control.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Teis Nov 01, 2011 1:45 am    Teema: Vasta viitega

http://www.eaus.ee/konv2011kava.html

tähelepnu köitis ühe ettekande pealkiri:

Eva-Liisa Roht, Ele Pajula: Kes tulevikku ei vaata, elab minevikuta Рkuidas v̵tta vastu Jeesus ja elada nagu enne?

Orwell sõnastas pisut teistmoodi: kes kontrollib minevikku, see kontrollib tulevikku. Kes kontrollib olevikku, see kontrollib minevikku.

Kui ma enne elasin kui viimane tolgus, lurjus, mõrtsuk, röövel, jumalasalgaja, pläralõug, puuslikekummardaja ja mammakoinija, kas siis peale Jeesuse vastuvõtmist tohin ma elada niisamuti kui ennembalt?
_________________
Зри в корень! - - Козьма Прутков
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
gladiaator
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 1143
Asukoht: areen

PostitusPostitatud: Teis Nov 01, 2011 8:34 am    Teema: Vasta viitega

Roltsick kirjutas:
http://www.eaus.ee/konv2011kava.html

Kui ma enne elasin kui viimane tolgus, lurjus, mõrtsuk, röövel, jumalasalgaja, pläralõug, puuslikekummardaja ja mammakoinija, kas siis peale Jeesuse vastuvõtmist tohin ma elada niisamuti kui ennembalt?

Pärast jeebuse teist tulemist ei tohi,jääb ära.Pealegi kaalun ma vahetavahel jeesuseks hakkamist niiet vaevalt sa mu vastu võtaksid.raisk. Laughing
_________________
me kõik peame võitlema
son of the creator will return
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Nov 03, 2011 9:59 am    Teema: Vasta viitega

Roltsick kirjutas:
http://www.eaus.ee/konv2011kava.html

tähelepnu köitis ühe ettekande pealkiri:

Eva-Liisa Roht, Ele Pajula: Kes tulevikku ei vaata, elab minevikuta Рkuidas v̵tta vastu Jeesus ja elada nagu enne?

Orwell sõnastas pisut teistmoodi: kes kontrollib minevikku, see kontrollib tulevikku. Kes kontrollib olevikku, see kontrollib minevikku.

Kui ma enne elasin kui viimane tolgus, lurjus, mõrtsuk, röövel, jumalasalgaja, pläralõug, puuslikekummardaja ja mammakoinija, kas siis peale Jeesuse vastuvõtmist tohin ma elada niisamuti kui ennembalt?


Ma arvan,et ikka võid. Jummel lõi väidetavalt inimese oma näo järgi. Jeesus peaks kah sellega harjunud olema, sest ega sellise isaga, kes oma lapsele sellise elu loob, ju kah väga hüpata ei tasu. Seepärast neil on see ähvardus, et vanemate patud laste kaela. Jeesus oli see esimene ju , kes isa jamasid pidi klattima tulema.
Tagasi üles
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Nelj Nov 03, 2011 1:47 pm    Teema: Vasta viitega

nonäe, saigi teemast välja sõidetud.

Tsiteerin::
vanemate patud laste kaela
see on geneetikute ja Grigori Klimovi teema.

Tsiteerin::
kes isa jamasid pidi klattima tulema
jamad tulid mujalt.
_________________
Зри в корень! - - Козьма Прутков
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Nov 03, 2011 2:53 pm    Teema: Vasta viitega

Riigi ja kirikuga pole mumeelest viimasel ajal mõtet eriti pead vaevata. Üks pläust puha. Nad ei saa ju ilma üksteiseta hakkama. Ja kui poleks ristiusk oleks mingi muu teema, mis ilmselgelt sama nõmedalt välja kukuks.
Kirik püüab rahva moraali lüüa ja üleval hoida, samas on ise jõhkardid.
Valitsused üritavad elu-olu optimeerida ja korda pidada, tegelikult ei oma endagi üle kontrolli.

Ma selles mõttes vaidleks ka väite vastu , et "riik , see oleme meie, inimesed". Ma miskipärast eriti ei tunne nii. On ikka nii, et olen mina. Riik üritab igatpidi mulle selgeks teha, et ma ei saa ilma temata aga mulle tundub ,et tegelikult saaks küll. Lihtsalt pole palju ruumi enam järgi, kuhu minna, et riigist eemale saaks.
Ja kui niimoodi mõtled, siis kirik oma jeesust ja jumalat käib sama usinalt pähe määrimas. Ja nii riigi kui kiriku puhul kehtib see, et nad ei pelga oma tahtmise saamiseks ka jõuvõtteid kasutada.

Aga seda pealkirja ma loeks nii " Kuidas võtta Jeesus vastu nii , et tal oleks tulevikku?"
Tagasi üles
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Nov 03, 2011 4:02 pm    Teema: Vasta viitega

patul pole geneetikaga midagi pistmist, nagu kaasajal isegi teoloogid arvavad, vaid meemides asi.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 6, lehekülgi kokku 7

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group