Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Kas riigikirik tulekul?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
paadikapten
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 2 Jan 2004
Postitusi: 230
Asukoht: Totaalselt perses ja karidel

PostitusPostitatud: Esm Apr 12, 2004 6:50 pm    Teema: Vasta viitega

Kristluses on maod üldse pahad loomad, teate ju isegi. Kuid samas asjaolu, et Kurat mao kaudu Eevat võrgutas, ei tee ussist veel halba looma-pigem pisike tööriist suure jõu käes.
_________________
Maskid maha-mõõgaaeg on käes! Loobugem mittevajalikust ja tapke vaenlasi!
(üleskutse lindpriidele, mitte rõhujatele!)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Celtic
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Apr 28, 2004 10:17 am    Teema: Vasta viitega

nii... ja kus on see kirjas et madu oli saatanast?

otsisin ja otsisin... puurisin tükk aega aga ei leidnud.


vulgatas pidi olema.
aga heebrea või ladina keelt ma ei oska.

ning tehtud tõlked sellest teosest on senimaani mulle kättesaamatuks jäänud.
Tagasi üles
paadikapten
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 2 Jan 2004
Postitusi: 230
Asukoht: Totaalselt perses ja karidel

PostitusPostitatud: Nelj Apr 29, 2004 6:37 pm    Teema: Re: Ptui! Vasta viitega

ghazal kirjutas:
Kuulasin mingi nädal paar tagasi pereraadiot (ja üleüldse mis krdi pereraadio see selline on, kristlik ajupesu 24h ööpäevas 7x nädalas) ja arutlusel oli riik ja kirik - kas kokku või eraldi. No ühesõnaga ... siis said igasugu mammid ja papid sinna saatesse helistada ja arvamust avaldada. Ja ajab ikka südame pahaks kül, kui julmalt ja laus agressiivselt arvatakse, et topime nüüd Toompea ja valitsuse omasid täis ja paneme aparaadi Jeesusele meelepäraselt tööle. Ma tahaks teada, et kas on mingisugune võimalus sellisele liikumisele ka vastuliikumine tekitada, või varsti tõesti vaatame kuidas, teisitimõtlejad tuleriidale saadetakse ja papp seal samas kõrval jumalasõna loeb. Vahel on ikka selline tahtmine sinna saatese helistada ja laus läbi sõimata kogu see seltskond. Krt kuidas saab nii egoistlik olla oma religiooni ja nii kõrvale vaatav teiste suhtes???


Lugege Jaan Õunapuu "Sinu teejuht ristiusku"-ehk siis kogumik pasast, mis vaesele Jaanile olla saadetud. Ja vaat siis näete, kui agressiivne võib üks hullkristlane olla. Mina lugesin ja sain nalja nabani Laughing
Ajalehtedes kah juba kirjutab, et kirik soovib taas perekonnale ja koolile läheneda. Tundub, et ta ei tagane nii kergesti oma tahtmisest...
_________________
Maskid maha-mõõgaaeg on käes! Loobugem mittevajalikust ja tapke vaenlasi!
(üleskutse lindpriidele, mitte rõhujatele!)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Cyclamen
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 30 Dets 2003
Postitusi: 454
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 29, 2004 6:43 pm    Teema: Vasta viitega

kes meist ikka tahtmistest niiväga kergelt taganeksime... aga antud juhul on tegemist võitlusega kust ainult tugevam tuleb võitjana välja.. üks pool hetkel kaotab jõudusid (sellest ka paanika ja igasugused "ka allapoole vööd võtted") ja teine pool saab juurde- kes alles jääb? Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kaaren
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 24 Mai 2004
Postitusi: 146
Asukoht: kuskil maa ja taeva vahel lendamas

PostitusPostitatud: Kolm Mai 26, 2004 9:10 am    Teema: Vasta viitega

Kui riigikirik tuleb siis kindlasti mitte kristlaste poolt ja mina sinna ei kuulu.

Pole mul vaja teist Rooma rahu parem siis sõda oma usu eest Evil or Very Mad

Riigikirik on usuküsimuse kunstlik lahendamine.

Kuskil põhiseaduses on veel säte usuvabadusest ja seega on riigikirik seadusevastane... aga ju nad teevad sellega nagu eu-sse minekuga.
Eks seda need europooldajad valisid ja nüüd maksavad selle eest Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
coco
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Mai 26, 2004 11:45 am    Teema: Vasta viitega

Kaaren kirjutas:
Kui riigikirik tuleb siis kindlasti mitte kristlaste poolt ja mina sinna ei kuulu.

Tere! Olen ma siis valesti aru saanud, et kuulud kristlaste hulka ka ametlikult? Samas pole kuulnud, et muhameedlased siinmail avalikult seisaksid näituseks usuõpetuse eest koolides ...
Kaaren kirjutas:
Pole mul vaja teist Rooma rahu parem siis sõda oma usu eest Evil or Very Mad

Kristliku Foorumi liikmed ei tunnistanud ususõdades osalenuid kristlasteks. Samas väitsid nad, et vastuolusid eri kristlike sektide/rühmituste/kirikute vahel pole. Sinu väide teeb minu jaoks asja veel segasemaks... eriti kui lähtuda kristlaste poolt laialt levitatavast põhimõttest: armasta oma ligimest nagu iseennast. Ja samuti Sinu enda poolt teises teemas räägitud 10 käsu tekkimise alustest-vajadusest hamba väljalöömise näitel...
Kaaren kirjutas:
Riigikirik on usuküsimuse kunstlik lahendamine.

Kunstlikke lahendusi teostatakse kaasaegses nn demokraatlikus ühiskonnas pidevalt, ikka nn keskmise inimese, keskmise kodaniku heaks. Ehk oled märganud kui kiiresti leitakse mõnelegi põletavale probleemile lahendus kui eelnevalt on (kunstlikult?!) tekitatud üldsust häält tegema sundinud olukord (esimesena torkab pähe näiteks Lauri Ausi hukkumine ja muude olukordade lahendamiskiirusega võrreldes hämmastavalt välkkiire liikluspolitsei eriüksuste loomine... näiteid leiab palju kui legaalselt levitatavat infot natukegi süsteemselt lugeda ning mitte piirduda taotluslike emotsioonidega mis neisse pakitud).
Kaaren kirjutas:
Kuskil põhiseaduses on veel säte usuvabadusest ja seega on riigikirik seadusevastane... aga ju nad teevad sellega nagu eu-sse minekuga.Eks seda need europooldajad valisid ja nüüd maksavad selle eest Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad

Eesti Luterlik Kirik oma juhtidega eesotsas tegi väga tugevat europropagandat, ehk mäletad. Kiriku õnnistuse on saanud kõik kõrgemad riigiasutused, ilma kirikuõpetajata ei käida varsti teatud ringkondades isegi vist wc-s (vabandan robustsevõitu võrdluse pärast...). Nimetatud kirikul on erilised maksusoodustused + riigieelarvest tulev materiaalne tugi (riigieelarve on avalikult kättesaadav nagu riigiasutuste eelarvedki, nii et analüüsiks materjali piisab), riigitelevisioonis eristaatus jpm. Oled kindlasti ka märganud. See on asja avalikkusele näidatav pool. Kuna aga kõik inimühiskonnas põhineb suhetel, siis soovitan küsida endalt ka - kes kellega koos koolis käinud, kes perekonnatuttavad, kes seltsides-ühingutes "vennad" jne.

Eurovastaseid nimetas näituseks hr. Jaan Kiiviti poolt ametisse pühitsetud Eesti eelmine president hr. Lennart Meri, st riigi(=rahva) ametlikult tunnustatud esindaja maailmas, mäletatavasti kuidas? (Kas pole muide mõtlemist vääriv, et sama mees on kirjutanud Hõbevalge, olles samal ajal ühes teises impeeriumis suhteliselt kõrgelt respekteeritud funktsionäär...)

Mis aga materiaalses ilmas vastutamisse puutub, siis teatavasti kehtib nn demokraatlikus ühiskonnavormis nn kollektiivne vastutus, ehk teisisõnu - pudru keedab üks kokaks valitu, helbivad aga kõik...
Tagasi üles
Kaaren
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 24 Mai 2004
Postitusi: 146
Asukoht: kuskil maa ja taeva vahel lendamas

PostitusPostitatud: Kolm Mai 26, 2004 2:28 pm    Teema: Vasta viitega

Olen kristlane käin kristlikus kirikus kuid mitte riigikirikus.

Kristus pole kunagi toetanud riigikiriku ideed

Mõned maailmast sissepugenud aga küll.

Sel ajal kui "kristlased" euroopa karjusid levitasid kristlased §1-ga lendlehti kutsumaks inimesi üles oma vabadust säilitama.

Võitlen oma usu eest et see mulle alles jääks ja mulle mingit ühismeelt peale ei surutaks. Kui inimesed on erinevad siis miks on vaja riigikirikut?? Keda see esindab Evil or Very Mad

Tsiteerin::
Samas väitsid nad, et vastuolusid eri kristlike sektide/rühmituste/kirikute vahel pole.


Rõhk on sõnal kristlik ja kristlane; mitte "kristlik" ja "kristlane"
Vastuolud on sellepärast et kogu Kristuse õpetus pole ellu rakendatud vaid tehtud mingit jupi-mängu igale ühele midagi igalt poolt et kõik oleksid rahul.

Tsiteerin::
Samas pole kuulnud, et muhameedlased siinmail avalikult seisaksid näituseks usuõpetuse eest koolides ...


Kristlased seisavad usuõpetuse eest sellepärast et jääks vähemaks neid kes moe pärast kirikusse tulevad ja oleks rohkem neid kes tõeliselt usuvad. Vaja on inimestele juba maast madalast mõtlemist õpetada et nad oskaksid valida oma elu. Pole nii et vali ükskõik milline usk; vaid vali oma usk mida sina oma südames leiad õige ja hää olevat; mitte mõni "hea" nõuandja" olgugi ta su ema või isa. Asja mõte on tutvustada erinevaid religioone et inimesed teaksid millega tegemist. Probleem on selles et ei suudeta kokku leppida kes õpetajaks hakkab. Kas on see kristlane muhameedlane vms või hoopis ateist. Ja kui keegi siiski valitakse siis tõstetakse kohe kisa et ta hakab ju pöörama. Kuidas saab olla usuvabadus kui inimesel pole õigus neid koolis tundma õppida. Praegust on nimelt süsteem nõnda: Usuõpetus on valikaine kuid mitte ametlikus valikainete nimekirjas ja huviline peab ise esitama avalduse, kus ta seda ainet soovib õppida; eeldusel et ta on eelnevalt 15 nime kogunud, kes seda ka soovivad. Õpetajatel pole lubatud mingil tingimusel asjast õpilastele rääkida või koguni küsitlusi huvi määramiseks korraldada kuna seda käsitletakse pööramisena ja karistatakse karmilt. Kui klass koos peab ikkagi leidma õpetaja kelleks on siiamaani kristlane nõnda et vastastel jälle võimalus lõugu laksutada et tegeleme pööramisega. :aarg:
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Kolm Mai 26, 2004 3:16 pm    Teema: Vasta viitega

Kaaren kirjutas:
Kristlased seisavad usuõpetuse eest sellepärast et jääks vähemaks neid kes moe pärast kirikusse tulevad ja oleks rohkem neid kes tõeliselt usuvad. Vaja on inimestele juba maast madalast mõtlemist õpetada et nad oskaksid valida oma elu.

ma ei hakka piki jutte kirjutama: kes neid viitsib lugeda ja tihti läheb mõte siis laialivalguvaks.

näen siis ränka eksiarvamust: et oleks rohkem neid, kes tõeliselt usuvad ja maast madalast mõtlemist õpetada.

need kaks asja välistavad teineteist.

see, kes oskab ise mõtelda, ei usu "tõeliselt".
ja see, kes usub, ei mõtle ise.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kaaren
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 24 Mai 2004
Postitusi: 146
Asukoht: kuskil maa ja taeva vahel lendamas

PostitusPostitatud: Kolm Mai 26, 2004 3:34 pm    Teema: Vasta viitega

ork kirjutas:
Kaaren kirjutas:

ma ei hakka piki jutte kirjutama: kes neid viitsib lugeda ja tihti läheb mõte siis laialivalguvaks.

näen siin ränka eksiarvamust: et oleks rohkem neid, kes tõeliselt usuvad ja maast madalast mõtlemist õpetada.

need kaks asja välistavad teineteist.

see, kes oskab ise mõtelda, ei usu "tõeliselt".
ja see, kes usub, ei mõtle ise.


Selles oleme küll eriarvamusel. Kuidas sa saad rääkida Kõiksusest või oma jumalast kui sa teda tegelikult "tõeliselt" ei usu. Ja kellelt sa saad oma teadmisi ja energiat kui sa "tõeliselt" ei usu? Kui sul oleks kaev siis sa tead et see on olemas ja et kui sa selle juurde lähed saad vett ammutada. Kuid kui sa ühtäkki hakkad arvama kaevu juures nii ja naa; siis mille alusel sa sealt vett ammutad. Või sain ma ehk valesti aru? Seleta mulle mis sa mõistad sõna "tõeline " all. Question
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Mai 26, 2004 3:36 pm    Teema: Vasta viitega

ork kirjutas:
see, kes oskab ise mõtelda, ei usu "tõeliselt".
ja see, kes usub, ei mõtle ise.



ise saad ikka aru mida kirjutasid? irwwww

ma siis järeldan et ork kas usub oma usku tunnistades end mõttevõimetuks või ta ei usu, aga on mõtlemisvõimeline...
Tagasi üles
coco
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Mai 26, 2004 3:48 pm    Teema: Vasta viitega

Kaaren, rääkisin teises teemas Su küsimusele vastates juba oma sattumisest kristlikku võrgustikku... selles ühtlasi ka vastus minu vastuseisu põhjustele usuõpetuse kui distsipliini toomisel koolidesse. Usundiõpetus kultuuriloo osana - jaa; usuõpetus ainujumalakummardaja edasiantuna - ei. Õpetajana tean suurepäraselt õpetaja vastutuse sisu ja selle tegelikkuses realiseerumise käärisid, millele meie hariduspoliitika oma olematusega suurepäraliselt kaasa aitab. Ja lapsed on äärmiselt mõjutatav inimgrupp, meeldiva isiksuse poolt neile siiralt pakutav emotsionaalselt ühekülgne informatsioon seega MÕTLEMA ei õhuta vaid loob samastumissoovi meeldiva isiksusega, seega orjastab.
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Mai 26, 2004 3:49 pm    Teema: Vasta viitega

Kaaren

Sa oled järjekordne kristlaste zombi, kes tuli siia vabu inimesi oma usku pöörama, lahmid siin piibli meile vastu pead, aga ega meie selle pärast seda jehoovat kummardama ei hakka, kes on peale kauba juba võidetud.

Su vastused meie postitustele on väga ajuvabad. Küsiks veel, et kas olete mingi uue usulahu teinud, räägid piiblist palju mööda, äkki saad jumala käest karistada, pead ettevaatlik olema, selle piibli painutamisega, põled muidu igavesti põrgus Exclamation
Tagasi üles
Kaaren
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 24 Mai 2004
Postitusi: 146
Asukoht: kuskil maa ja taeva vahel lendamas

PostitusPostitatud: Kolm Mai 26, 2004 7:37 pm    Teema: Vasta viitega

Arxos kirjutas:
Kaaren

Sa oled järjekordne kristlaste zombi, kes tuli siia vabu inimesi oma usku pöörama, lahmid siin piibli meile vastu pead, aga ega meie selle pärast seda jehoovat kummardama ei hakka, kes on peale kauba juba võidetud.

Su vastused meie postitustele on väga ajuvabad. Küsiks veel, et kas olete mingi uue usulahu teinud, räägid piiblist palju mööda, äkki saad jumala käest karistada, pead ettevaatlik olema, selle piibli painutamisega, põled muidu igavesti põrgus Exclamation


Minu pärast ära nii muretse küll Jumal teab mida ma räägin. Sa saaksid ka ise aru kui sa üritaksid; kuid kuna sa oled varem kristlusega näpud kõrvetanud siis oled sapine. Ei leidnud seda mida lootsid? Tunned end petetuna ja ära kasutatuna? Soovid meile teha tagasi seda mida arvad olevat kannatanud? Ja näita mulle kus ma piiblist mööda räägin...
Ela rahulikult oma endist elu edasi nõnda nagu soovinud oled Twisted Evil
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Mai 26, 2004 8:07 pm    Teema: Vasta viitega

Kaaren kirjutas:
Arxos kirjutas:
Kaaren

Sa oled järjekordne kristlaste zombi, kes tuli siia vabu inimesi oma usku pöörama, lahmid siin piibli meile vastu pead, aga ega meie selle pärast seda jehoovat kummardama ei hakka, kes on peale kauba juba võidetud.

Su vastused meie postitustele on väga ajuvabad. Küsiks veel, et kas olete mingi uue usulahu teinud, räägid piiblist palju mööda, äkki saad jumala käest karistada, pead ettevaatlik olema, selle piibli painutamisega, põled muidu igavesti põrgus Exclamation


Minu pärast ära nii muretse küll Jumal teab mida ma räägin. Sa saaksid ka ise aru kui sa üritaksid; kuid kuna sa oled varem kristlusega näpud kõrvetanud siis oled sapine. Ei leidnud seda mida lootsid? Tunned end petetuna ja ära kasutatuna? Soovid meile teha tagasi seda mida arvad olevat kannatanud? Ja näita mulle kus ma piiblist mööda räägin...
Ela rahulikult oma endist elu edasi nõnda nagu soovinud oled Twisted Evil


Very Happy
Õnge läksid, sellist vastust ma just ootasingi...
Vaata, kristlus keeras mulle toredalt p****, varastas minu jõudu ja tahtis mind orjastada...
Ma ei taha kristlastele ära teha, mul on kristlastest tegelikult parajalt kahju, küll aga ei salli ma seda kristlust üldiselt.
Kristlastele on ju valetatud, nende eest on ju olulist varjatud...
Kristlaseid on ju petetud.

Aga olgu ise kristlased, aga ärgu teisi selle s*** sisse tirigu, ärge hakka teiste eest otsustama, kui teisi hirmutate oma põrgu ja muu juraga, siis olete juba pattu teinud.
Kristlus teenib endale järgijaid läbi inimeste hirmutamise " Teid on hoiatatud " jne.
ma olen sellest hoiatamisest juba tüdinenud, kes hoiatab ja hirmutab, see mingu ............

Edit Loe nüüd oma viimane postitus veel rahulikult läbi ja sa näed, et sa oled zombi, kes pealegi vihkab... ja need lähevad põrgusse, kes vihkavad Neutral
Ja küll ma ka oskan tagasi teha, ole rahulik
Tagasi üles
Kaaren
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 24 Mai 2004
Postitusi: 146
Asukoht: kuskil maa ja taeva vahel lendamas

PostitusPostitatud: Kolm Mai 26, 2004 8:20 pm    Teema: Vasta viitega

Twisted Evil mul kama millist vastust sa ootasid. Twisted Evil

See kõnelus ei anna mulle midagi juurde kuna sa pole nõus end küllalt avama et dialoogi astuda.

Ka pole sa peale haiget saanu tavalise solvumise mingeid põhjendusi toonud.

Kui teada tahad siis mina hoopis saan ja olen saanud energiat pidevalt juurde. See kompenseerib isegi selle tohutu energiakao mis mul selles foorumis on.

Kui sa loobuksid oma vihkamisest võiksid oma elu edasi elada; kuid kuna sa oled nii ametis kristlaste eemale peletamisega et ei saa oma elu elada... Sa oled end pühendanud lainete vastu võitlusele. Selleks et laineid võita, mine veest välja; kuid selleks sa oled liialt uhke. Nii saad sa ühe laine teise otsa ikka uuesti ja uuesti ja uuesti... nii aegade lõpuni.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Mai 26, 2004 8:28 pm    Teema: Vasta viitega

No nüüd pöörasid sa küll totaalselt ära, see ei olnud mul küll plaanis Neutral

Edit Aga mis sa selle all silmas pead, et kui ma loobuksin vihkamisest, siis ma võiksin oma elu edasi elada ?
Elan ju oma elu ja olen rahul, olen s***** välja roninud ja jälle elama hakanud Wink
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Mai 26, 2004 8:32 pm    Teema: Vasta viitega

ja ma sain kohe aru, et milline inimene sa oled, selle pärast ei hakanudki sinuga ilusti rääkima, tahtsin, et sa oma varjatud poole jälja tooksid
Tagasi üles
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Kolm Mai 26, 2004 8:52 pm    Teema: Vasta viitega

tushka2 kirjutas:
ta ei usu, aga on mõtlemisvõimeline...

ma arvan, kui loed mu teksti uuesti, saad aru, mida ma öelda tahan.
(imelik, kas vahid arvutitaga veel ka telekat, et ei suuda süveneda? või on koormus ülejõukäiv?)

kuna ma ei usu, siis arvan, et suudan mõtelda.

minu arvates inimene, kes usub midagi, ei saa seda teada, kuna uskumine välistab teadvustamise.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Kolm Mai 26, 2004 8:56 pm    Teema: Vasta viitega

kaaren kirjutas:

Kui sa loobuksid oma vihkamisest võiksid oma elu edasi elada; kuid kuna sa oled nii ametis kristlaste eemale peletamisega et ei saa oma elu elada... Sa oled end pühendanud lainete vastu võitlusele. Selleks et laineid võita, mine veest välja; kuid selleks sa oled liialt uhke. Nii saad sa ühe laine teise otsa ikka uuesti ja uuesti ja uuesti... nii aegade lõpuni.

mulle Su stiil meeldib: ilmselt pead ennast Jumalaks.
tead nii hästi mis on teisele hea...

minu arvates on seda võimatu teada: niipalju kui on inimesi ja niipalju kui on olukordi, niipalju on "õigeid võimalusi".

lihtsurelik ei ole võimeline neid teadma.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Kolm Mai 26, 2004 9:08 pm    Teema: Vasta viitega

kaaren kirjutas:

Ja kellelt sa saad oma teadmisi ja energiat kui sa "tõeliselt" ei usu? Kui sul oleks kaev siis sa tead et see on olemas ja et kui sa selle juurde lähed saad vett ammutada. Kuid kui sa ühtäkki hakkad arvama kaevu juures nii ja naa; siis mille alusel sa sealt vett ammutad. Või sain ma ehk valesti aru? Seleta mulle mis sa mõistad sõna "tõeline " all.

ma kordan veelkord, et olemise aluseks on teadmine. see tekib läbi maailmauurimise ja selle mõistmise. see on selline väga sügav tõe tunnetamine, mis tekib ühel hetkel, kui oled piisavalt süvenenud. ta ei ole niivõrd seotud mõtlemise, kui tunnetamisega ja tajumisega.

usk, olgu siis tõeline või väärastunud on mingite arusaamade või tõekspidamiste omaksvõtmine, kui "asju iseeneses". s.t. ilma tõestuseta. ilma ise neid välja uurimata.

jah, usklik saab energiat ja ammutab kaevust vett, aga ta ei tea, mis või kes on selle energia või vee taga. tegelikult ta ei tea, keda ta teenib, kes see Jumal on, keda ta usub.

see, kes on mõistnud, omab isiklikku arusaamist, mis eeldabki mõtlemisvõimet. muidu ta lihtsalt ei saa tekkida.

usk seevastu ei vaja mõtlemist. kõik on niigi selge: kõik on kuskil kirjas, vaja ainult ära õppida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 7

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group