Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Kollane seadus ja ĂĽlekande liin
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> 20-SĂĽsteem. RAKTOBLEERI vundamentseadused. VALMIS!!!
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 04, 2007 4:01 am    Teema: Kollane seadus ja ĂĽlekande liin Vasta viitega

Eelteadmine: Saldopotsik.
Iga maailm on kehtestanud igale asjale ja teole hinna. Alates Universumist, planeet maa, egregorid, ja visuaalmaailmad omavad saldo energiat. Toimemehhanism on lihtne, ta on analoogne raha ringlusele. Igal teol ja asjal on oma energia ehk hind. Maailmades elavad inimesed omavad topsikuid. Meie, eesti maagid näeme neid silindri kujulisena. Vaatleme planeet maa saldo topsikut (see on igal inimesel). Kui inimene sünnib siia maailma, siis see topsik on poolenisti täis (planeet annab kaasavara). Me nimetame, et inimese saldo on nullis. Nüüd, kui inimene teeb kellelegi teene, siis saab ta automaatselt teise saldo topsikust niipalju energiat, kui palju on planeet selle teo hinnaks kehtestanud. Siin ei mängi see rolli, kas teene on positiivne või negatiivne. Teene on teene ja sellel on hind. Inimene, kes laseb ennast teistel teenindada, see jälle annab oma saldo potsikust energiat. Nüüd, kui saldo potsik on täiesti tühi, siis inimese saldo on maksimaalselt negatiivne. Sellist inimest ei taha mitte keegi enam aidata. Kui ta pöördubki teiste poole abipalvega, siis kellel pole aega, kes kukub hoopis parastama ja kes lihtsalt ei tee välja. Kui inimese saldo potsik on maksimaalselt täis, siis ta tunneb, et ei taha enam teiste probleemidega tegeleda ta avastab, et nüüd on aeg iseendale elama hakata. Sellist inimest aidatakse meeleldi. Lausa tullakse abi pakkuma. Peale planeet maa saldo topsiku on igal inimesel ka egregori saldo topsik. Igal egregoril on omad väärtus hinnangud ja energia liik. Ma teiste egregoride saldo topsikuid ei oska kommenteerida. Aga punase egregori saldo topsiku aluseks on areng. Egregor maksab, annab energiat nendele inimestele, kes loovad arengut. Pole vahet, kas see on maine või vaimne. Kui inimene on teisi arendanud, siis saab ta automaatselt egregorilt saldot juurde. Väärtushinnang on seotud kvaliteediga. Ei maksa mass ega suurus, vaid kvaliteet. NB planeet annab inimestele saldot juurde, kui kasvatab lapsi iseseisvateks (see ainult üks asi paljudest, mille eest saab saldot). Siit ka üks põhjustest, miks naised tahavad alatelikult lapsi. Muideks egregorist ei saa lahkuda kui inimene on saldo võlglane. Võlg hoiab kinni. Roheline egregor nimetab oma egregori saldo potsikut karmaks. Siis on osadel visioonmaailmadel oma saldo. Seda ei pruugi igaühel olla. Siis on olemas ka Universumi saldo potsik. See on ainult neil inimestel, kellel on missioon inimkonda juhtida, arendada või hoolitseda planeedi eest. Näiteks egregori valitsejatel on kõikidel universumi saldo potsik. Nemad vastutavad oma eksimuste eest juba universumi ees. Vahemärkusena kõrgemast saldo potsikust saab energiat kantida madalamale. Vastupidi mitte. Universumi saldoga saame täita planeedi saldot. Planeedi saldoga saame täita egregori saldot. Egregori saldoga saab täita tema all olevate visuaalmaailmade saldo potsikut.
Kollane ülekandeliin asub diafragma kohal. Selle kohaga saab inimene tajuda saldot. Kas teene eest saab energiat või mitte. Muideks suur kõht näitab (juhul, kui inimene pole mujalt paks), et see kanal on ummistunud. Inimesel on häire saldo energia andmise ja võtmisega ning tajumisega. Ta võib näidata seda, et inimene teeb teeneid ja ei saa väärilist tasu, või siis vastupidi, võtab oma teenete eest liiga suurt hinda. Selleks, et see kanal oleks lahti, peab inimene jälgima kollast seadust.
Seadus: Midagi me ei saa tasuta ja igal asjal on hind. Rahvakeeli: Tasuta lõunaid ei ole olemas.
Selle seaduse on universum loonud selleks, et ei tekiks jäädavaid parasiite. Peaaegu iga olend tahab siin maailmas saada hĂĽvesid tasuta. Aga universum on loonud seaduse, et kui midagi saad, siis automaatselt annad ka vastu. Või kui oled midagi andnud, siis jõud tõmbab midagi vastukaaluks. See seadus välistab selliste olendite tekke, kes ainult tarbivad. Kui mõni tekibki, siis ajajooksul ta hävineb. See kes on mõistnud seda seadust, see kohe jälgib hoolega, mida võetakse tasuks, kui keegi tuleb midagi „tasuta“ pakkuma. Aga mõned oskavad seda seadust ära kasutada. Tihti pakutakse teistele mingeid omi probleeme ja muud ebavajalikku kraami. Kui leitakse mõni naiivne tegelane, kes ei oska hinnata enda väärtusi võibki sedasi mĂĽĂĽa midagi asjalikku endas maha ja saab vastukaaluks teiste jama.
Energeetiline visuaaltõlgendus: vaatleme inimese ladu (vara), kui palli. Pallis olev asjade tihedus (rõhk) on samaväärne välismaailma tihedusega. Nüüd, kui inimene on saanud midagi, siis tõmbab ta sinna palli sisse ühe elemendi. Pallis olev rõhk tõuseb suuremaks, kui välismaailma rõhk. Nüüd hakkab välismaailm inimese laopallist midagi välja imema. Tekib surve. Tavaliselt hakkab inimene ennast kaitsma, sest talle tundub, et kõik tahavad talt midagi saada. Aga lõpmatuseni ei suuda keegi ennast kaitsta. Varem või hiljem peab ta endast midagi ära andma. Ja nüüd, kui ta on midagi loovutanud tunnebki ta ennast rahulikumana. Teda ei kiusata rohkem. Ja inimeses on tunne, kui loobuda millestki, siis saab hingerahu. Teised jätavad ta rahule. Ja on ka vastupidi, kui inimene on endast midagi andnud, siis hakkab tema väiksem laopalli väiksem rõhk imema teistelt vara. Ja kui kellelgi on midagi üle, siis kandubki see talle üle. On tunne, et saatus on teda õnnistanud.
Siit moraal: kui te teete midagi teiste heaks, siis ärge muretsege, et kas saate tasu. Tasu saate nii või teisiti. Jah teie tööd võidakse mitte hinnata. Te võite tasu kohe mitte saada. Aga mida rohkem teeneid teete, seda suuremaks tõmbejõud suureneb ja siis saate tasu mitme asja eest korraga kätte. Ja kui inimesed ei tasu, siis teeb seda loodus. Kas võidate loteriis või saate tugevamaks, targemaks. Aga kui oled ise arenenud, siis tekivad jälle suuremad võimalused. Energiapildis laopall on kasvanud.
Aga kui olete midagi võtnud ja mitte tasunud, siis võetakse teilt varem või hiljem. Te ei suuda lõpmatuseni ennast kaitsta niinimetatult röövlite eest.
Paar näidet vahetustest:
a) Probleemide lahendus on seotud keerisenergiaga. Meie ühiskonnas on keerisenergia peegelduseks raha. Inimene, kes lahendab probleeme, seda armastab raha. Alati näkkab tal midagi. Inimene, kes laseb teistel omi probleeme lahendada, sellel kaob, libiseb raha käest. Seda kasutavad osad ärimehed ära. Ta pakub lahendusi ja siis kasseerib rahasid sisse. Kahjuks on mõningad probleemid kunstlikult loodud. Nüüd maksab inimene asja eest, mille eest ta ei oleks pidanud maksma. Aga jah, kui tahate raha teenida, siis vaadake lahtiste silmadega ringi, mida inimesed vajavad. Mõelge välja, kuidas oleks kergem, ökonoomsem, lihtsam. Ja kui olete selle välja mõelnud, siis on teil äriplaan, mis garanteerib kindla edu. Näited: kiirtoidu leiutaja. Inimestel polnud restoranis aega oodata. Leiutaja lahendas aja probleemi. Tema äri saatis edu. Loomulikult auto leiutaja teenis kõvasti. Vahemärkusena: Kui olete midagi leiutanud, lahendanud, siis peab tegema väikse reklaami, et inimesed teaksid, et on midagi uut loodud. Siis saab teostada vahetust. See, mis me hoiame ainult endale, see ei toida. Aga kui inimene teeb firma selleks, et lahendada omi probleeme, siis see ei käivitu. Ta hoopis kaotab, laostub.
b) Mõningad naised, kes lasevad endale kingitusi teha, käivad kõrtsis meeste kulul teevad endale karuteene. Nad naudivad seda, et neile antakse tasuta hüvesid. Aga nad ei näe seda, et neilt võetakse selle käigus õnn, armastus jne. Sama vea teevad ka vanad inimesed, kes arvavad, et lapsed peavad neid vanaduses üleval pidama. Nemad maksavad tihti mõistuses ja tervises. Inimene, kes ei taha oma laste kulul elada see on kõrge vanuseni vormis ja selge mõistusega. Ka mehed võivad analoog viga teha. Mõni arvab, et ta on boss ja teised peavad teda teenindama. Ka see lõpetab tihti kas joodikuna või vanglas.

Hoiatus: Ärge minge oma kavaluse lõksu. Võib olla oskate asju nii sättida, et saate midagi teenimatult. Pügate teisi. Aga samas te kaotate midagi mujalt. Elu ei ole ainult füüsilised hüved. Teil on olemas sõbrad, võite neist ilma jääda. Teil on emotsioonid, te hingerahu võib kaduda. Teil on mõistus, see võib streikima hakata, teil on jõud, vägi millest võite ilma jääda. Teil on tervis, te võite kaotada oma eksistentsi mõtte, kaitse ingel võib maha jätta. Loetelu võiks jätkata. Ja lõpuks pügate iseennast.
Kollane maag on inimene, kes teadlikult suurendab oma saldo potsikut. Ta teeb teeneid teistele inimestele ja maailmale. See annab talle vabaduse. Nüüd, kui ta saldo on positiivne, siis saab ta lahkuda maailmast, kus ta on ja minna mujale. Ja samas, kui ta saldo on positiivne, siis ta saab ka vastavalt vajadusele tagasi tulla. Null saldo korral maailm võib mitte vastu võtta. Positiivse saldo korral peab maailm tasuma inimesele ta teenete eest. Seda saab ta ainult nii teha, kui inimene on seal maailmas. Positiivne saldo avab uksed. Seega kollane maag on vaba hing. Ta on alati teretulnud. Muideks, kui maagi saldo on täiesti täis, siis saab ta kiigata tulevikku (näha visuaalmaailma plaane)
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.


Viimati muutis seda Tokroda (Teis Apr 03, 2007 9:25 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Kasmiks
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 22 Jan 2005
Postitusi: 158

PostitusPostitatud: Püh Veeb 04, 2007 1:21 pm    Teema: Vasta viitega

Olen pikalt mõtisklenud selle "tasuta lõunad ei ole" üle ning jube raske on alati aru saada,kas saad nüüd midagi tasuta sest,et oled selle välja teeninud või pumbatakse sind lihtsalt saldost.Aga palju lihtsamaks muutus siis,kui määratlesin ära,et kõik tehingud mida teen maksan ausalt ja kui keeran käkki,siis parandan ise ära ja maksan ka kahjud kinni.Algul tekkis küll väike hirm,et nüüd maksan 10 aastat järjest oma võlgasid,aga hoopis selle asemel,et energiat hakkaks välja voolama hakkas seda juurde tulema Smile Ühesõnaga ei maksa karta ausaid tehinguid,sest see on ainuke võimalus vältida,et sulle endale kotti pähe ei tõmmataks !
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
valkyrie
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Aug 2004
Postitusi: 1126

PostitusPostitatud: Esm Veeb 05, 2007 6:59 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
vaatleme inimese ladu (vara), kui palli.


kust inimene selle alguses sai?
mis ta selle eest andis?

ja kui inimese pall koguaeg läbi liikumise kasvab, siis kus universumis kahaneb miski?
_________________
Muna jaoks on kana kõigest moodus teha teist muna
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 2:04 am    Teema: Vasta viitega

Töögga teenib.
Jah. Energia jäävuse seadus.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 3:37 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Inimesel on olemas saldo potsik. Tavaliselt, kui keegi teeb kellelegi teene, siis teise inimese potsikust tuleb energiat. Nüüd see inimene, kelle potsik on tühi, seda ei taha keegi aidata. Ta küll palub teisi, aga tast ei tehta välja. Kellel on kiire või muu põhjus. Tavaliselt sisetunne tekitab eemaldumise soovi. Aga kellel on potsik ääretasa täis, seda aidatakse alati. Piisab ainult mainimisest. Te peaksite teadma veel üht asja. Kui teil on saldo potsik tühi ja nõuate, et keegi peab teid aitama, siis hakkate tasuma oma tervisega. Kui saldo potsikus seda ei ole, siis võetakse kehatoite energia. Keha jääb energeetiliselt nälga. Tulemuseks on haigused, nõrk tervis.


Kuid võib tekkida selline olukord: on mingi inimene, kes mingil alal suudab teeneid osutada ja mingil alal mitte. Juhtub aga selline nali, et ümbrus vajab just neid teeneid, mida see inimene osutada ei suuda ning neid teeneid, mida ta suudaks pakkuda, ei vajata (kas siis energiat küllaldaselt või siis tuleb neid samu teeneid niigi mujalt nii et tapab).
Siin on muidugi väike variant-nimelt kui antud ümbrus toimib just nii, nagu eespool mainisin, siis see ümbrus omab piire. Väljaspool neid piire ehk kaugemal aga leidub jälle keegi, kellele saab vabalt osutada just neid teeneid, mida suudetakse pakkuda. AGA-oletame, et see inimene, keda näitena toon, ei pane tähele või ei oska üles leida neid, kes just tema võimuses olevaid teeneid vajaksid. Kuidas siis toimida, kuidas, mis viisil saaks see inimene otsida üles neid, kellele saaks oma võimete kohaseid teeneid osutada?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 3:46 am    Teema: Vasta viitega

Samuti tahaks teada, kas see saldo värk toimib ka kaugemale kui üks elu, ehk siis-kas on võimalik, et mõnes eelmises elus kellelegi osutatud teene eest võin nüüd tasu saada või siis kasseeritakse minult selles elus tasu mingi mõnes eelmises elus saadud abi eest?

Kas on võimalik ka sattumine nii ränka miinusesse, et ükski pakutab abi ei toimi ja kui selle eest veel tasu nõutakse, lõpeb see miinusesse sattunud tegelase füüsilise surmaga? Kas see võib olla üks põhjusi, miks mõni juba noorelt sureb (juba sündides mingi võlg kontol)?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 10:35 am    Teema: Vasta viitega

Haldjamees kirjutas:
Juhtub aga selline nali, et ĂĽmbrus vajab just neid teeneid, mida see inimene osutada ei suuda ning neid teeneid, mida ta suudaks pakkuda,
ei vajata (kas siis energiat küllaldaselt või siis tuleb neid samu teeneid niigi mujalt nii et tapab).
Kuidas siis toimida, kuidas, mis viisil saaks see inimene otsida üles neid, kellele saaks oma võimete kohaseid teeneid osutada?

minu meelest pole oluline mida Sa oskad või ei oska, mis Sul tuleb hästi välja, või halvasti välja,
isegi mitte see, kas seda vajatakse või mitte, või et kas seda sama asja mida teed, juba keegi teine teeb
oluline on mida Sul endal (mitte kollil, võõrsüsteemil) on vaja teha,
läbi selle on Sul võimalik muuhulgas ka teeneid osutada, KUI neid vajatakse.

kui aga hakkad sellest otsast pihta, et otsid need kes vajavad midagi mis Sul juba on, automaatselt Su toetuspunkt läheb endast välja,
lähtepunkt ja ajend on Sul sel juhul endast väljas, lisaks veel tekib toetumine minevikule jms.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5798
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 6:15 pm    Teema: Vasta viitega

teene võib olla ka ajalehe postkastist ära toomine. misiganes pisiasi.
kui häälestada end selliselt, et miski pole raskse, tüütav, ega liiga keerukas, siis tavaliselt ei tajuta väljaspoolt seda eitavat kilpi, mis takistab teene küsimist.
samas on alati võimalik teene palujale öelda, kui kaheldakse oma võimetes, et proovitakse, aga ei tea, kas sadakse hakkama. tavaliselt leitakse sel juhul ikka ühine keel.

Cool ja ma olen tähele pannud, et kui inimene unustab ära vajaduse eitada, siis suudab ta ühtäkki hoopis rohkem, kui enne. nagu võluväel.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Andromeeda
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 2 Jan 2006
Postitusi: 1397

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 6:34 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
ja ma olen tähele pannud, et kui inimene unustab ära vajaduse eitada, siis suudab ta ühtäkki hoopis rohkem, kui enne. nagu võluväel.


ja pea sama sageli, leiab ta end siis tegemast asju, mis pole talle omased, lahendamas võõraid probleeme, raiskamas oma energiat tarbetu peale. nagu võluväel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Master
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 22 Apr 2006
Postitusi: 256
Asukoht: Teekonna keskel

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 7:14 pm    Teema: Vasta viitega

Ega kõiki marju ka nii hapuks maksa mõelda. Eitamise kontroll ei välista ju asja üle mõtlemist. Minu enamus aega ja energiat just nii kulgebki- nimelt võõraid probleeme lahendades. Iga uus ja senitundmatu ülesanne võib hetkeks jah nagu pelglikust tekitada kuid nagu eespool öeldud, kokkuleppes abipalujaga läheme kompromissile ja proovime. Mina riskin laiendada oma maailma piire ja lihvida oma loovust. Tema riskib õnnestumise korral saada oma probleemile lahendust. Siiani fiaskosid pole olnud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum MSN Messenger
Andromeeda
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 2 Jan 2006
Postitusi: 1397

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 8:21 pm    Teema: Vasta viitega

ma ei pea kumbagi äärmust heaks.
ei kategoorilist eitamist ega ka ka igal pool oma suutlikuse piiri proovimist.

uued tundmatud probleemid, kui nad just eelmainitut "pelglikkust" ei põhjusta, on sageli meie väljakutsujad... nii heas kui halvas mõõtes.

aga probleeme kipub olema enam sellest, kui jätad õigel ajal EI ütlemata.
sel juhul on väga kerge lasta ennast püüda just selle "aga äkki ma saan hakkama, küll ma olen tubli lõksu". ja sel juhul on riskiks enese rahulolematus, paluja nurin ja aja ning energiakulu.

Kui enese piirid on väga avarad, energiat palju, siis ju võib õppida küll teiste probleeme lahendades. Aga seda võib lubada enesele see, kelle asjad on enam-vähem tasemele vastavalt korras ja kel aega piisavalt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Master
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 22 Apr 2006
Postitusi: 256
Asukoht: Teekonna keskel

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 10:07 pm    Teema: Vasta viitega

Need piirid ainult nii vähehaaval riske võttes saavadki vaid laieneda. Samuti tõuseb ka tase just sama protsessi tulemusena, küll õnnestumise korral. Aga eks ka oma võimete väike ülehindamine on risk omaette ja leian ka see pole asjata energiaraiskamine. Kasulik on ju õppetund sellest, et järgmises katsumuses oled täpsem oma hinnangutes. See tähendab küll samadesse piiridesse jäämist, kuid parandab piiridesisese kvaliteeti. Ajaga on selline asi, et minu moto on viimased kümme aastat olnud, et aeg on ainuke asi mida meil on piiramatult. Iseasi, millele me teda kulutame. Kui on vaja võtame aega. Lihtsalt valikute küsimus.Kui laseme teistel otsustada oma aja üle siis teda polegi. Samuti kui kulutame seda lihtsalt arengule ja ümbrusele kasutute/ka kahjulike/ tegevuste peale.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum MSN Messenger
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 07, 2007 12:27 am    Teema: Vasta viitega

Ning lõpptulemus on ikkagi see, et elu praagib osad inimesed väga julmalt välja, surma läbi nimelt, ja suur osa jääb sandiks, kuna mis ei tapa, teeb kas tugevaks.... või vigaseks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 07, 2007 12:36 am    Teema: Vasta viitega

Andromeeda kirjutas:


Kui enese piirid on väga avarad, energiat palju, siis ju võib õppida küll teiste probleeme lahendades. Aga seda võib lubada enesele see, kelle asjad on enam-vähem tasemele vastavalt korras ja kel aega piisavalt.


Sama siin. Kas keegi oskab öelda, MIKS just need, kellel enda eluga miski sassis on, kipuvad agaralt teiste probleemide kallale? Enda kogemuste põhjal igatahes arvan ma, et kui enda jamasid lahendada ei suudeta, siis võib tekkida mingi kadedus nende suhtes, kellel antud jama pole, ja siis püütaksegi neid enda võimu alla saada. Ja kadeduse objektide probleemid on selleks hea variant, näiteks saab oma lõbuks suruda neile nende jamade lahendamiseks kaela mooduseid ja nõuandeid, mis enese peal kas toimisid nõrgalt või siis ei toiminud üldse. Ja muidugi ka naiivne lootus, et manipulatsiooni ohvrid peavad neid "nõuandeid" siiraks ja pakuvad oma abi vastu või siis koguni "võtavad mu probleemid enda kanda, näiteks hakkavad mind rahaliselt ülal pidama". Jah, olen endal seda täheldanud....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
muriel
Külaline

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 07, 2007 12:49 am    Teema: Vasta viitega

Haldjamees kirjutas:
Andromeeda kirjutas:


Kui enese piirid on väga avarad, energiat palju, siis ju võib õppida küll teiste probleeme lahendades. Aga seda võib lubada enesele see, kelle asjad on enam-vähem tasemele vastavalt korras ja kel aega piisavalt.


Sama siin. Kas keegi oskab öelda, MIKS just need, kellel enda eluga miski sassis on, kipuvad agaralt teiste probleemide kallale?


hinnangud, et miks seda tehakse tulevad enese rikutuse tasemelt. aga tehakse seda põhiliselt sellepärast, et tunda ennast vajalikuna, tunda ennast heana jms. armastuse puudusest. mõne enesepõlgus võib olla tõesti kasvanud tasemele, kus ümbritsev peegeldub väga vaenulikuna vastu ja ta teebki seda juba võimu saavutamise pärast aga sinna on enamusel pikk tee.
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5798
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 07, 2007 12:50 am    Teema: Vasta viitega

see näitab, et tegelikult väga ei püütud oma probleemi lahendada. noh näiteks natuke prooviti ja kui kui juba tuttavad (mis siis et tulutud) teed tulemust ei andnud, siis loobuti.
aga läbiproovimata teid igaksjuhuks ei kasutatud.
tegelt oli see koll, kes vaikselt kuskil sees ütles "ära tee, mine tea mis juhtub... . parem juba tuntud viletsus kui tundmatu".
ja see osa, kus oli kirjas, et viletsus võib äkki otsa saada, selle osa sõi koll vaikselt ära.
vaikselt, et ei märgataks, et seal midagi oli.
ja tulemus: kollil oli kõht täis, olukord oli muutusetu.
ja kolli arust olid kõik rahul.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 07, 2007 1:40 am    Teema: Vasta viitega

Saldo seis kandub järgmisesse ellu.
Kui saldo läheb miinustesse, siis tase langeb.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Andromeeda
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 2 Jan 2006
Postitusi: 1397

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 07, 2007 1:44 am    Teema: Vasta viitega

küll teie oskate hästi välja lugeda asju mida kirjas ei ole.
kui rääkida ohust, sattuda liigse eneseimetluse lõksu, siis tingimata jõutakse järelduste "tulemusena" selleni, justkui puuduks julgus katsetada, eksperimenteerida, proovida.

well done.

Ps. see pidi olema vahetult haldjanoole posti taga, kuid tok jĂĽudis vahele.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5798
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 07, 2007 5:10 pm    Teema: Vasta viitega

ja see oli otsene vastus haldjamehele, aluseks mitte ainult need postid, mis ta siin foorumis teinud on.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Püh Veeb 11, 2007 5:04 pm    Teema: Vasta viitega

Ma oskaks lisada seda, et inimene oskab määratleda vaid, kas tegu on teenega mis ta teeb või ei.
See milline on selle kaal,seda määratletakse alati valesti.
Minu arust, see milline on teene kaal on seotud karmaga.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> 20-SĂĽsteem. RAKTOBLEERI vundamentseadused. VALMIS!!! Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group