Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Mina
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Bossi nurgake
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kas teie arust olen arenenud...
Edasi
90%
 90%  [ 19 ]
Tagasi
9%
 9%  [ 2 ]
Olen sama, kes siis kui liitusin foorumiga
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 21

Autor Teade
chirmaa
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 9 Jan 2006
Postitusi: 1058

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 4:25 pm    Teema: Vasta viitega

Mh, ma mõtlesin küll hoopis seda, et oma valikutesse kaasame tihti ka teisi inimesi, olgu siis nende tahtel või mitte. enda ja ka vbl mõne lähedal oleva inimse heaolu/uuenduse nimel võiks ju küll uue valiku teha, aga see võib puudutada rohkemaid inimesi, keda tehtud valiku vastutus haarab, ja kas on ikka õigust otsustada teiste üle, kui ise oleme endast nõrgemad sellesse situatasiooni pannud.
_________________
Mängur
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Andromeeda
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 2 Jan 2006
Postitusi: 1397

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 4:32 pm    Teema: Vasta viitega

Krissu kirjutas:
Niikaua, kuni rääkida 'sugude pooltelt' ja sellest, et kelle õigus on rohkem omakasulikult käituda, senikaua ongi see maailm väga vastuoluline.

Kõige muu ilu juures ei ole ma kirjutanud, et kord loodut ei peaks uuendama ning selle käigus võib ka juhtuda, et nii mõnigi 'valik' üldse surma mõistetakse.
Naise mulli teeb katki vbla see, kui mees ei maini hiljuti paigaldatud uuendust ehk ning naine ka piisavalt loll on mitte märkamaks ning seetõttu vbla kohati uuenduse vastu töötab (ehk toimib vanale kohaselt). Ja see, kui ta lihtsalt pole piisavalt uutmismeelne.


Omakasuliku käitumise õigustamisega ma enese arvates ei tegelenud. Kui seda ise taipamata tegin, siis too esile.

Uutmismeele suhtes on olukord keerulisem.
Naine on minu arust loodud stabiliseerivaks, säilitajaks pooleks. Naise valik määrab, mis säilib, milline mees ja tema muster on määratud kestma. Mees kinnitab, kas just see naine sobib säilitajaks.

Mees on uuenduste tooja, dünaamiline pool. (loomulikult mitte ainult).

Need kaks, loomult mõneti vastandlikku kooslusena, elavad muutuvas maailmas. Kui süsteem ikka jääb muutuvale maailmale jalgu, tuleb midagi ette võtta? Kui naine süsteemi muutusega kaasa ei tule, siis saab koos eksistentsist konserv, mis lihtsalt aja peatumatuse tõttu minevikku nihkub. Kui mees ei too süsteemi täiendusi, parandusi, siis pole naisel varsti midagi säilitada. (kas ta ei suuda või ei taha, on omaette teema.)

Ehk kui uutmismeele puudumine tähendab fikseeritud maailmas elamist, siis see pole lihtsalt võimalik. (no võimalik on, kuid minu arvates mitte eluterve).

Kui nüüd vastandada teineteisele areng/edasiminek ja konserv/fiksatsioon, siis kumb neist omakasu kategooriasse kandub?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Krissu
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 4:38 pm    Teema: Vasta viitega

Kui ma valin ja sellega kaasan vbla sina veel kellegi, siis tuleb seda valikut tehes alati arvestada ka sellega, et tol teisel vbla mõnda aega pole selle vastu midagi - ometigi on tal õigus iga kell nö 'talle valitud kohalt' lahkuda.

Ja kui mina olen valides kellegi kaasanud sinna, siis on teisipidi jälle nii - et kui küsimus peaks kord olema nö minu elus või surmas - siis kahju küll, aga lapsed peavad omale teise koha otsima või ise midagi iseendaga peale hakkama.

Kui rääkida otsustamisõigusest teiste üle - siis ka oletades, et mingi valiku läbi on kellegi elu paremaks tehtud - ei tohiks ka seda ilma luba küsimata teha. Ja vastupidi ka.

Ohjah... ja otseloomulikult on väga tähtis tunne muidugi, kui kõlgub minu väikese valiku taga mitu- mitu 'heaolu' veel, eks Wink
Tagasi üles
viplala
Arengumaag


Liitunud: 19 Juun 2004
Postitusi: 2042
Asukoht: sõawäljal

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 4:48 pm    Teema: Vasta viitega

Kui vanem peab ennast vastutavaks lapse eest sinnani, kust see juba ise hakkama saab, ei ole minu arust tegu enesetähtsusega.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Krissu
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 4:50 pm    Teema: Vasta viitega

Andromeeda kirjutas:
Ehk kui uutmismeele puudumine tähendab fikseeritud maailmas elamist, siis see pole lihtsalt võimalik. (no võimalik on, kuid minu arvates mitte eluterve).
Kui nüüd vastandada teineteisele areng/edasiminek ja konserv/fiksatsioon, siis kumb neist omakasu kategooriasse kandub?


Mulle tundub, et see käib vaheldumisi - paratamatult tuleb ilmselt väsimus peale, kui peab kogu aeg juuksed tuules lehvides kanali otsas istuma ja midagi alailma uutma ja muutma. Kah kuidagi haiglane.


Andromeeda kirjutas:
Omakasuliku käitumise õigustamisega ma enese arvates ei tegelenud. Kui seda ise taipamata tegin, siis too esile.


Mis selles omakasus nüüd halba on?
Aga ma ei näe, et ma oleks ka väitnud, et sa nii tegid.
Ma lihtsalt ütlesin, et kui pidevalt esinede mingi soo edsindaja ningeestkostjana, siis võib küll olla, et mõni jutt tundub vastuoluline.
Smile
Tagasi üles
Andromeeda
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 2 Jan 2006
Postitusi: 1397

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 4:55 pm    Teema: Vasta viitega

Hästi, ma ei saa aru, miks see, kui mehe ja naise tee lahku viib, peab tingimata päädima sellega, et emb kumb pool vastutust edasi ei taha kanda?

On olemas geografilised ja ajalised tõkked, mis paratamatult tekivad loomingu külastamises ja jälgimisprotsessis. Kuid enamasti taandub minu arvates asi kunagi tekitatud süsteemi hooldamisel võõrinstallatsiooni ja kunstlike takistuste esinemisele loomepaigas.

Inimesed ei suuda aktsepteerida vabadust ja tahet eraldi eksiteerida, ega õigust ise määrata, kes või mis kuulub sisemaailma. Kokku saades on vaja tingimata susida ja süüdlast otsida, miks install ikka p-sse läks. Mitte ei taheta tegeleda konstruktiivsete lahenduste leidmisega.

Ja just selline, teineteise elu keeruliseks elamine, tekitabki lõpeks ehk soovi mitte asfalti lappida?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Krissu
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 5:02 pm    Teema: Vasta viitega

viplala kirjutas:
Kui vanem peab ennast vastutavaks lapse eest sinnani, kust see juba ise hakkama saab, ei ole minu arust tegu enesetähtsusega.


Jamh. Kui sind kellelegi vaja pole, siis lapsele ikka.

Ja ma leian ka, et see on väga kurb pilt, kui näiteks Kopli vahel lapsed kerjavad ja neil riideid pole ja üldse mitte midagi...
aga nääd - elus on.
Ja igasugust emotsiooni kõrvale jättes arvan ma, et kui ikka mingil põhjusel on vaja ringi valida, siis ei juhtu selle lapsega ka midagi.
Tagasi üles
Andromeeda
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 2 Jan 2006
Postitusi: 1397

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 5:05 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Ja igasugust emotsiooni kõrvale jättes arvan ma, et kui ikka mingil põhjusel on vaja ringi valida, siis ei juhtu selle lapsega ka midagi.


See oleneb sellest, mida mõtled ringi valimise otsust langetades. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
chirmaa
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 9 Jan 2006
Postitusi: 1058

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 5:12 pm    Teema: Vasta viitega

Krissu kirjutas:
Tsiteerin::
Kui ma valin ja sellega kaasan vbla sina veel kellegi, siis tuleb seda valikut tehes alati arvestada ka sellega, et tol teisel vbla mõnda aega pole selle vastu midagi - ometigi on tal õigus iga kell nö 'talle valitud kohalt' lahkuda.

nõus.
Tsiteerin::
Ja kui mina olen valides kellegi kaasanud sinna, siis on teisipidi jälle nii - et kui küsimus peaks kord olema nö minu elus või surmas - siis kahju küll, aga lapsed peavad omale teise koha otsima või ise midagi iseendaga peale hakkama.

juhul, kui nad on juba hakkama saajad. sinnani ju ikkagi vanema vastutus. täiskasvanute puhul vaadaku ise.

Tsiteerin::
Kui rääkida otsustamisõigusest teiste üle - siis ka oletades, et mingi valiku läbi on kellegi elu paremaks tehtud - ei tohiks ka seda ilma luba küsimata teha. Ja vastupidi ka.

no siin on muidugi see, et tavaliselt ikka niisama ei hakata teise elu paremaks tegema. siis ikka mingi saamahimu taga ja lähtutakse ikkagi endast. ilmselt kaasatakse sel juhul kõrvaltvaatajadgi kas saamahimu eesmärgil või siis mitteteadlikult. vahest ei saadagi teada, kes kaasa võeti, vahest selgub hiljem.

_________________
Mängur
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Andromeeda
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 2 Jan 2006
Postitusi: 1397

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 5:16 pm    Teema: Vasta viitega

Mul tekkis kogu seda roosilist teemat lahates küsimus.
Kas vaimumaailma külastab kasvõi üks inimene, kellel oleksid lapsed, ning kellel on pereelus kõik asjad korras?


Ja millest see tuleb, et selliseid kui on, nii vähe on?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Krissu
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 5:23 pm    Teema: Vasta viitega

Minu teada on paljudel lapsed Very Happy
Tagasi üles
Andromeeda
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 2 Jan 2006
Postitusi: 1397

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 5:26 pm    Teema: Vasta viitega

Krissu kirjutas:
Minu teada on paljudel lapsed Very Happy


kas ka samapaljudel on asjad paigas omavahel? kahtlen.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
chirmaa
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 9 Jan 2006
Postitusi: 1058

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 5:27 pm    Teema: Vasta viitega

Andromeeda kirjutas:
Mul tekkis kogu seda roosilist teemat lahates küsimus.
Kas vaimumaailma külastab kasvõi üks inimene, kellel oleksid lapsed, ning kellel on pereelus kõik asjad korras?


Ja millest see tuleb, et selliseid kui on, nii vähe on?

Very Happy ma arvan, et on Wink aga...
1.külastab ainult üks pool ja "avaneb"
2.külastavad mõlemad ja avastavad iseennast ja maailma
3. sada muud põhjust
4..........................

A valikute puhul veel, et mu meelest jääb vastutus ikka, sest kui algul sai ka valik tehtud miskist saamahimust ja heaolust, siis märgates, et valik oli vale/hüved korjatud, tuleb ka ülejäänu ju vastu võtta.
_________________
Mängur
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Krissu
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 5:31 pm    Teema: Vasta viitega

Ma arvan, et sedalaadi vastutust ei saa vältida aga ometi ei pea nö 'vastutavas asendis' enne valiku konfimist kah pikalt olema. Lihtsalt on kõvasti sitem periood kui muidu natuke aega.
Tagasi üles
Krissu
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 5:32 pm    Teema: Vasta viitega

Andromeeda kirjutas:
Krissu kirjutas:
Minu teada on paljudel lapsed Very Happy


kas ka samapaljudel on asjad paigas omavahel? kahtlen.


Ma ei tea.
Tokroda rääkis kuskil, et pagana pereelu pidi pagana sügavalt isiklik asi olema Very Happy
Tagasi üles
Andromeeda
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 2 Jan 2006
Postitusi: 1397

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 5:37 pm    Teema: Vasta viitega

chirmaa kirjutas:

Very Happy ma arvan, et on Wink aga...
1.külastab ainult üks pool ja "avaneb"
2.külastavad mõlemad ja avastavad iseennast ja maailma
3. sada muud põhjust
4..........................

A valikute puhul veel, et mu meelest jääb vastutus ikka, sest kui algul sai ka valik tehtud miskist saamahimust ja heaolust, siis märgates, et valik oli vale/hüved korjatud, tuleb ka ülejäänu ju vastu võtta.


mis on "avanemise" tagajärjed?

valikutest. esiteks ei ole valikud alati lihtsalt saamahimu, vaid sageli ka oskamatus teisiti olla. mitte valida on ka vahest võimatu, siis valitakse sinu eest.

aga kui valikuga kogemata on kaasnenud hüvesid... siis ei pea sellega kaasnema ju kogu pandora laeka sisu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
chirmaa
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 9 Jan 2006
Postitusi: 1058

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 5:46 pm    Teema: Vasta viitega

Andromeeda kirjutas:
mis on "avanemise" tagajärjed?

valikutest. esiteks ei ole valikud alati lihtsalt saamahimu, vaid sageli ka oskamatus teisiti olla. mitte valida on ka vahest võimatu, siis valitakse sinu eest.

aga kui valikuga kogemata on kaasnenud hüvesid... siis ei pea sellega kaasnema ju kogu pandora laeka sisu.


Tagajärjed kas polegi nii, et hakatakse nägema teisi võimalusi/vabadust/midaiganes? Igas suhtes tekib ju mingil hetkel paigalseis. kuidas edasi, oleneb ju inimetest-erinevad teed, lappimine, timeout, läbirääkimised-no midaiganes. minnakse koos või eraldi.
valikuid teeme ju tegelikult iga päev. paljud tegelikult teadvustavad, mis valikuid ja miks tehakse?või mis kaasneb?tegelikult ju polegi õigeid ja valesid valikuid. ikka nii, et hetkel mingil põhjusel paremini ei osanud.
_________________
Mängur
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Krissu
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 5:48 pm    Teema: Vasta viitega

Krissu kirjutas:
Ja kui mina olen valides kellegi kaasanud sinna, siis on teisipidi jälle nii - et kui küsimus peaks kord olema nö minu elus või surmas - siis kahju küll, aga lapsed peavad omale teise koha otsima või ise midagi iseendaga peale hakkama.


chirmaa kirjutas:
juhul, kui nad on juba hakkama saajad. sinnani ju ikkagi vanema vastutus. täiskasvanute puhul vaadaku ise.


Ma küll pidasin 'laste' all siin meelel kujundlikult nö kantseldatavaid kui 'lapsi' siis Very Happy
Aga ma ei tea küll öelda, millas see lapse hakkama saamine küll peale hakkab? Mõni on kolevana ja ikak kuidagi ei saa. Mõni on puhtatitt aga juba saab justkui paremini, kui see kolevana...
Täpsemalt küll hakkama saamist kirjeldada ei oskaks. Vist.

Ma arvan, et laps saab tegelikult juba siis hakkama, kui ta kõva häälega plõksida oskab... aga sel ajal on ta seadusandluse mõistes sügavalt alaealine ja eeldatavasti tegelevad sel ajal vanemad hoopis tolle eelarvamuste kujunduse ja muidu suunamisega igasugustesse riigile kasulikesse ja ühiskonna poolt heakskiidetud suundadesse Wink
Tagasi üles
chirmaa
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 9 Jan 2006
Postitusi: 1058

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 5:50 pm    Teema: Vasta viitega

Andromeeda kirjutas:
aga kui valikuga kogemata on kaasnenud hüvesid... siis ei pea sellega kaasnema ju kogu pandora laeka sisu.


Ei pea, aga vastu tuleb võtta ju kõik mis tuleb.
_________________
Mängur
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
chirmaa
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 9 Jan 2006
Postitusi: 1058

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 5:56 pm    Teema: Vasta viitega

Krissu kirjutas:
Ma küll pidasin 'laste' all siin meelel kujundlikult nö kantseldatavaid kui 'lapsi' siis Very Happy


Laughing Nende "laste" puhul vaadaku tõesti ise, kus koha leiavad.
_________________
Mängur
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Bossi nurgake Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine
Lehekülg 8, lehekülgi kokku 10

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group