Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Ãœksindus.
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Suhted, sidusväljad, seksuaalsus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Luca.
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 8 Mai 2008
Postitusi: 88
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: Laup Mai 17, 2008 12:56 pm    Teema: Ãœksindus. Vasta viitega

Kas üksindus on määratud osade inimeste saatuseks? Kas üksindus on hea või halb? Kas inimene, kes soovib üksinda olla, kaotab oma energia ja elusuutlikuse? Mida arvate rahvas?
_________________
Võitlemas vaenlaste ja sõppradega!
(Crudelis vita esse praedictum de doloris mortis)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Laup Mai 17, 2008 1:19 pm    Teema: Vasta viitega

ei arva, vaid tean.
üksindus võib olla ette nähtud vaid teatud perioodiks, et kas puhastuda või teha miskit x missiooni.
üldiselt tähendab üksinda olemine pooli võimalusi, sest ollakse poolik - terviklik ei saa protsessidest osa võtta ega areneda.
vastassoost kaaslane annab need puuduvad pooled ja samas saab osa võtta protsessidest.

noh, vaata või üksikuid vanapoisse - nad on eluvõõrad veidrikud, sest puudub võimalus võtta välismaailmast, mille annab naine.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
stereobrain
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 26 Juul 2004
Postitusi: 339

PostitusPostitatud: Laup Mai 17, 2008 2:25 pm    Teema: Vasta viitega

mullielaniku üksindussekukkumine on parim viis silmad lahti saada ja oma maailm ära korrastada. kui pilt on klaariks saanud, tuleb kaaslane ise su kõrvale, et siis a) uuesti mullielanikuks hakata või b) üheskoos enda sise- ja välismaailm õlitatult toimima saada.
_________________
delirium tremens
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Pilleriin
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 4 Märts 2006
Postitusi: 540
Asukoht: sügaval pimedas laanes

PostitusPostitatud: Laup Mai 17, 2008 6:10 pm    Teema: Vasta viitega

üksindus on hea selle jaoks, et ennast ravida erinevatest sõltuvustest teistest inimestest. Siis pole enam kellelegi toetuda ja kelleltki midagi saada. Tuleb ise hakkama saada. Selle läbi kasvab inimene tugevamaks ja harmoonilisemaks.
Kasvõi näiteks väärisiksus. Kui enam keegi seda ei toida, siis on küll valus, aga see paneb iseennast otsima, et olla maaga kooskõlas, et maa sind toidaks. Vahest lihtsalt tuleb ennast inimestest lahti rebida, et otsida ennast.
Mina olen seda tunnetust nimetanud üksinduse väljal olemiseks. See on see tunne, kui oled keset eimidagit ja sul puudub võimalus ennast millegagi suhestada, näha ennast millegi suhtes. See on olukord, kus välismaailm ei lõbusta ja anna tegevust sulle. Sul pole siis pääsu iseenda eest. Pead ise hakkama saama ja ise mänge looma.
_________________
Kes ei oska ulguda, see ei leia oma karja üles!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Laup Mai 17, 2008 7:01 pm    Teema: Vasta viitega

Üksindus võib olla ka kogemus, mida vaja kogeda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tulejumalanna
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 27 Juun 2006
Postitusi: 452
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Laup Mai 17, 2008 7:05 pm    Teema: Vasta viitega

boss kirjutas:
Üksindus võib olla ka kogemus, mida vaja kogeda.


Nõus. Samuti on see nooorele inimesele mingil perioodil hea, õpetab endast ja maailmast paremini aru saama
_________________
Tarkus on arusaam sellest, kui vähe me tegelikult teame.


Viimati muutis seda Tulejumalanna (Esm Mai 19, 2008 3:17 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Laup Mai 17, 2008 9:11 pm    Teema: Vasta viitega

sõltub üksindusperioodi pikusest ja muude kontaktide hulgast samal ajal.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
maximus
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Nov 2007
Postitusi: 1048
Asukoht: L-Virumaa

PostitusPostitatud: Laup Mai 17, 2008 9:15 pm    Teema: Vasta viitega

Mina siin nii üksik, nii üksik ...
Rebisin mõneks ajaks kõigest lahti, peaaegu ära tappis, raisk ...
_________________
Kuhu tõttad, Trilma?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
maur
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 7 Mai 2008
Postitusi: 26

PostitusPostitatud: Laup Mai 17, 2008 10:15 pm    Teema: Vasta viitega

üksindus... tuttav tunne... või siis mitte. ehk prooviks seda üksinduse definitsiooni lahti sõnastada... et siis kas sõprade puudus, kaaslase-partneri puudus, inimeste puudumine üleüldiselt - elad metsas, mägedes, laevas. või kõik olemas aga ikka "pole ikka nagu see"... alati on miski-keski puudu... miski sügavam side, miski teadmine, kuuluvus, kaaslane...
krt teab aga see tunne on vähemalt mind elu aeg kummitanud.
ehk siis olen proovinud erinevaid elukutseid, erinevaid elukohti indiast ingliseni, erinevaid suhteid, erinevaid aineid... sinna vahele kõikvõimalikku kirjandust Aarmast shamanismini... ei midagi. ikka üksi.
samas on kõikse aeg kuskil teadmine, et tuleb süübida enesesse. saada aru kes MINA olen. miks ma olen SIIN...
kui ma jõuan mõnedel harvadel hetkedel ka sellise keskendumiseni et neile ja paljudele teistele ennast puudutavatele küsimustele ka vastata suudan siis kaob üksindus. ma olen kodus. ma olen ennast leidnud, korraks kuid siiski SmileSmile
aga muidu jah. üldiselt on see kuuluvus näiline mida tajume kui mitte üksindust. vähemalt minu elus on selline kogemus.
seda juttu võiks veel jätkata aga ilmselt ajaks see tähtede rida asjad veelgi keerulisemaks.
aga selge on see, et üksiolek on vajalik - saab selle pildi selgemaks kui ainult karjas kondi järele joostes:)Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Pilleriin
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 4 Märts 2006
Postitusi: 540
Asukoht: sügaval pimedas laanes

PostitusPostitatud: Laup Mai 17, 2008 10:51 pm    Teema: Vasta viitega

Olen täheldanud, et seda on kõrvalt lausa armas vaadata, kuivõrd üksildased on inimesed. Maa ja taevas on tasakaalus ja paigas, maailm toimib, suured jõud otsivad teed, et meid läbistada. Aga siis... seal jookseb ringi üks inimene, kes nagu midagi suurt ja olulist on kaotanud. Ta on millegi kaotanud ja ta teeb kõik selleks, et seda uuesti leida. Ta on heitumise piiri peal. Ta jookseb nagu pöörane ...aga ta ei leia seda. Ta on nii eksinud ja üksi!
_________________
Kes ei oska ulguda, see ei leia oma karja üles!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
maur
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 7 Mai 2008
Postitusi: 26

PostitusPostitatud: Laup Mai 17, 2008 11:08 pm    Teema: Vasta viitega

armas vaadata?
kuidagi ei saa nõustuda:)
kuidagi kurb hoopis näha, et enamus inimestest on tegelikult üksi ja rabelevad illusoorses maailmas oma koha leidmise nimel. eriti kurvaks teeb see,et leitakse massidele pakutavaid, kellegile kasulikke alternatiive eneseleidmisele...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Pilleriin
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 4 Märts 2006
Postitusi: 540
Asukoht: sügaval pimedas laanes

PostitusPostitatud: Laup Mai 17, 2008 11:20 pm    Teema: Vasta viitega

Noh, mulle meeldib näha inimeste tundeid.
Need on nii suured tunded ja see on nii kurb, et tekitab minus vahel helluse ning õrnuse tundeid.
_________________
Kes ei oska ulguda, see ei leia oma karja üles!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Püh Mai 18, 2008 11:03 am    Teema: Vasta viitega

Sõdalane koos oma surmaga on alati üksi ka massides. Läbi võitluse ta õpib ise looma.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luca.
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 8 Mai 2008
Postitusi: 88
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: Püh Mai 18, 2008 11:46 am    Teema: Vasta viitega

Te üritate seletada üksinduse deffinitsiooni, kuid mind huvitab rohkem üksinduse kui nähtuse süstemaatika ja toimimine. Tegelikult olen ma olnud üksi juba väga varasest lapsepõlvest peale. Mul ei ole vajadust teiste inimeste seltskonna järele ning ma tean et ma ei ole nö. seltskonna hing. Samas ma ei põe ma seda üksindust. Aga on mingi osa üksindusest, mis ei ole hea. Ma olen leidnud jõu ning kindluse selles, et olen olnud üksi, se on seisund, kus ma saan endapeale loota ja ma tean kindlalt et asjad lähevad ni nagu mina tahan. Üksindus anab ilusiooni suurest kontrollist ning täiuslikusest, kuid kahjuks on see vaid ilusioon. Ma just mõtlasin seda, et kas mõni inimene on määratud igavesse üksindusse, üksindusse mis on isegi siis kui sa oled kellegagi koos.
_________________
Võitlemas vaenlaste ja sõppradega!
(Crudelis vita esse praedictum de doloris mortis)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Püh Mai 18, 2008 12:40 pm    Teema: Vasta viitega

Täiesti üksi olemisega on see jama, et ei saa areneda. Seni kuni oled elus ja on mingitki tegevust, on ka üksindusetunne vaid reaalne illusioon.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luca.
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 8 Mai 2008
Postitusi: 88
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: Püh Mai 18, 2008 1:34 pm    Teema: Vasta viitega

Väga huvitav lähenemine.
_________________
Võitlemas vaenlaste ja sõppradega!
(Crudelis vita esse praedictum de doloris mortis)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Püh Mai 18, 2008 9:34 pm    Teema: Vasta viitega

see on õige.
sest areng toimub olles protsessis, kus saadakse mingeid kogemusi, mis hiljem läbi töötatakse.
üksi ei saa protsessis olla, sest protsessi käivitab alati mingi vastandumine.
sinna võib küll hiljem sattuda, kui protsess juba käib, aga siis ka peavad seal algatajad ees olema.
see on ühe raktobleeri seaduse all põhjalikult kirjas, kuidas käib.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
maur
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 7 Mai 2008
Postitusi: 26

PostitusPostitatud: Püh Mai 18, 2008 10:39 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::

haldjanool :

üldiselt tähendab üksinda olemine pooli võimalusi, sest ollakse poolik - terviklik ei saa protsessidest osa võtta ega areneda.
vastassoost kaaslane annab need puuduvad pooled ja samas saab osa võtta protsessidest.


kogemuslikult nõus. ehk siis pea pool elu on miski sisemine tung ajanud seda vastasugupoolt otsima. ja seda ei saa ainult seksuaalsuse kaela ajada...Smile tunne poolikuna ei ole just mõnus.
kuid seda nüüd kah, et ega see vastassoost kaaslane ei lahenda automaatselt midagi, vaid aitab. ehk siis jällegi kogemusest - lihtsalt kaaslane kaaslase pärast ei tee tervikuks. saab edasi liikuda kuid siiski tõeline või siis hingesugulane tuleb siis, kui oled oma hinge leidnud. ehk siis kui oled ise oma poolikust tunnistanud, mõistnud ja ei otsi seda puuduvat teispoolt väljast vaid alguses enesest. ei saa ju leida seda mida ei tea puuduvat:)
igaljuhul see minu isiklik nägemus-kogemus.

ps. tegelikult on see veel lõputa kogemus Smile- lihtsalt peale mitmeid pikemaid-lühemaid koos elamisi kogus eelpoolne teadmine piisava jõu mille tulemusena lõpetasin suhte, pakkisin asjad ja siin ma nüüd olen:D
ehk siis pole vaja kohe järgi proovida:)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
maur
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 7 Mai 2008
Postitusi: 26

PostitusPostitatud: Püh Mai 18, 2008 10:57 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::

Norn Postitatud: Püh Mai 18, 2008 11:03 am Teema:

--------------------------------------------------------------------------------

Sõdalane koos oma surmaga on alati üksi ka massides. Läbi võitluse ta õpib ise looma.


ehk siis sõdalane on alati üksi ja tema õpib läbi võitluse. selge. aga kes on sõdalane? eesmärk? ilmselt on tegemist tolteegi valdkonna tõlgendusega?


Tsiteerin::

Norn Postitatud: Püh Mai 18, 2008 12:40 pm Teema:

--------------------------------------------------------------------------------

Täiesti üksi olemisega on see jama, et ei saa areneda. Seni kuni oled elus ja on mingitki tegevust, on ka üksindusetunne vaid reaalne illusioon.


aga nüüd see paljuräägitud loogika ju ei toimi:) välistad eelmise väite või siis sa ei ole ega taha saada sõdalaseks? miks siis üldse selle välja tõid?


Tsiteerin::

Luca. Postitatud: Püh Mai 18, 2008 11:46 am Teema:

--------------------------------------------------------------------------------

Te üritate seletada üksinduse deffinitsiooni, kuid mind huvitab rohkem üksinduse kui nähtuse süstemaatika ja toimimine


ei küsimus pole sõnades. küsimus on mõttes mis väljendub piiratud sõnade kaudu... mind samuti huvotab asja tuum kuid sinna saab selle neetud neti vahendusel ainult sõnu kribades:)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Curiosa
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Mai 18, 2008 11:40 pm    Teema: Vasta viitega

üksinduse toimimine?

see toimib üksinduses...

pmst loobumises... kõigest, millega harjunud... mis oluline... mis kallis...
no mis on kallis sulle?
oled valmis loobuma?
nagu täiega loobuma?
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Suhted, sidusväljad, seksuaalsus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group