Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

kristlik ajupesu
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
nattydread
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 3 Dets 2006
Postitusi: 861
Asukoht: On

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 12:43 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Kuna Ta on inimese Looja ehk Isa, siis ka iga lapski kuulab oma isa sõna....pealegi eks vanemad tea ju paremini, mis lapsele hea on. Ei usu, et Looja on rumal, vaadates seda kõike, mida Ta loonud on.


kusjuures ei tea vanemad mis lapsele hea on, nad teavad mis NENDE arust lapsele hea on. lapsena võtad kõike tõepähe, eriti vanemate ütlusi(kuulad nende sõna), aga mingi hetk saadakse iseseisvaks!!(vähemalt osad saavad)

ma sain teada et mu õde usub jumalat. muhhamed on prohvet. persses
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
.Raul.
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 1:02 am    Teema: Vasta viitega

Miks sina kodanik yks@ ei taha sellega leppida ja seda aksepteerida ei taha, et enamus siin on oma valiku teinud ja siis hakkad vinguma kui Pühale Vaimule näidatakse siin koht kätte?

Kas tõesti mõne pagana pööramise eest on sul reserveeritud koht SINU jumalale lähemal?
Kuskil seal parema käe lähedal ...

Minu ja ma arvan, et enamuse arvates usu mida sa tahad kuid ära siin tõesta enda jumala paremust teiste ees.
Tagasi üles
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 10:59 am    Teema: Vasta viitega

nattydread kirjutas:
aga mingi hetk saadakse iseseisvaks!!

ja oma lastele hakatakse õpetama põhimõtteliselt ju samu asju!

Kas keegi vanematest õpetab lapsi varastama või valetama, koolis spikerdama, teistesse ülekohtuselt suhtuma, tapma?

Halbu asju ei ole tarvis õpetada, need tulevad ise. Aga heade asjade õpetamisega tuleb ränka vaeva näha...

Mis aitab inimesel aga käia headuse teel?

Mingitest kindlatest moraalinormidest kinnipidamine. Oma sisemise isiksuse hindamine.

Aga kust neid moraalinorme saada? Iseenesetarkusest? Otsustame ise mis on hea mis halb? Mina jätaks selle Looja otsustada....

Hb 4:12 Sest Jumala sõna on elav ja tõhus ja vahedam kui ükski kaheterane mõõk ning tungib läbi, kuni ta eraldab hinge ja vaimu, liigesed ja üdi, ning on südame meelsuse ja kaalutluste hindaja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 11:08 am    Teema: Vasta viitega

.Raul. kirjutas:
Miks sina kodanik yks@ ei taha sellega leppida ja seda aksepteerida ei taha, et enamus siin on oma valiku teinud ja siis hakkad vinguma kui Pühale Vaimule näidatakse siin koht kätte?

Kas tõesti mõne pagana pööramise eest on sul reserveeritud koht SINU jumalale lähemal?
Kuskil seal parema käe lähedal ...

Minu ja ma arvan, et enamuse arvates usu mida sa tahad kuid ära siin tõesta enda jumala paremust teiste ees.

sellest jutust võiks järeldada, et su "armuiha" on nullilähedane.....lugedes su allteksti.....

Ma ei tõesta mingit enda jumala paremust. Ega ürita kedagi kuhugi pöörata. Võiks öelda, et ma edastan head sõnumit Looja kuningriigist. Kes usub, kes mitte. Valik on igaühe enda teha.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Styr
Arengumaag


Liitunud: 6 Nov 2004
Postitusi: 203

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 11:11 am    Teema: Vasta viitega

yks@ kirjutas:

Halbu asju ei ole tarvis õpetada, need tulevad ise.


Seleta mulle see lahti. Ise said ikka aru?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Dmitri Petrjakov
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Märts 2004
Postitusi: 3801
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 11:31 am    Teema: Vasta viitega

Kogu olemine on vigane ja halb (kristlikus õttes - patune). Kõik asjad mis tulevad, tulevad ise ja on halvad- Shocked
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
.Raul.
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 11:31 am    Teema: Vasta viitega

yks@ kirjutas:

sellest jutust võiks järeldada, et su "armuiha" on nullilähedane.....lugedes su allteksti.....

Ma ei tõesta mingit enda jumala paremust. Ega ürita kedagi kuhugi pöörata. Võiks öelda, et ma edastan head sõnumit Looja kuningriigist. Kes usub, kes mitte. Valik on igaühe enda teha.
Minu armuiha ei puutu siin kohe üldsegi asjasse.

Sina ei edasta head sõnumit. Sa ähvardad. Ja siis teed solvunud näo kui sinule samaga vastatakse.

Ma ei tea kas ma olen sinult juba küsinud aga igaks juhuks küsin ikkagi.
Mis sa siis teed kui surres ei leia ennast jumala lähedalt vaid taassünni tsüklis. Ja pead hakkama oma rumala religiooni pärast uuesti klassi kordama?
Tagasi üles
Gurrath



Liitunud: 29 Okt 2006
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 11:40 am    Teema: Vasta viitega

Kogu see kristlik möla viskab juba kopa ette. Ainult üks kristluse propaganda käib.

Isegi osadesse koolidesse tahetakse usuõpetust sisse tuua... ja ma võin enam kui 100% kindel olla, et muust peale kristluse seal eriti ei räägitakski midagi, tean kunagi kui 1-ses 2-ses klassis olin, siis sõna otseses mõttes suruti seda usku peale... veeti kuskile pühapäevakoolidesse jms... no milleks seda vaja on ?

Kui keegi mulle lühidalt seletaks ära nö. Suure Looja "Jumala" olemasolu, siis oleksin ülimalt õnnelik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
nattydread
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 3 Dets 2006
Postitusi: 861
Asukoht: On

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 12:27 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::


Mis aitab inimesel aga käia headuse teel?

Mingitest kindlatest moraalinormidest kinnipidamine. Oma sisemise isiksuse hindamine.

Aga kust neid moraalinorme saada? Iseenesetarkusest? Otsustame ise mis on hea mis halb? Mina jätaks selle Looja otsustada....



mõistmine aitab. kas ei varasta sellepärast, et ei tohi või ei varasta sellepärast ,et ei taha. saab kahtemoodi vaadata. kui varastamine poleks patt, kas sa varastaksid? ilmselt küll, kuna piibel ju lubaks. aga kas pagan varastaks?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
.Raul.
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 12:34 pm    Teema: Vasta viitega

Üks kümnest käsust ütleb, et ei tohi tappa.
Aga kui jumal seda tahab siis kristlane tappab.
Tagasi üles
nattydread
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 3 Dets 2006
Postitusi: 861
Asukoht: On

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 12:38 pm    Teema: Vasta viitega

Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Merlon
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 361
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 3:33 pm    Teema: Vasta viitega

Gurrath kirjutas:
Kogu see kristlik möla viskab juba kopa ette. Ainult üks kristluse propaganda käib.

Isegi osadesse koolidesse tahetakse usuõpetust sisse tuua... ja ma võin enam kui 100% kindel olla, et muust peale kristluse seal eriti ei räägitakski midagi, tean kunagi kui 1-ses 2-ses klassis olin, siis sõna otseses mõttes suruti seda usku peale... veeti kuskile pühapäevakoolidesse jms... no milleks seda vaja on ?

Kui keegi mulle lühidalt seletaks ära nö. Suure Looja "Jumala" olemasolu, siis oleksin ülimalt õnnelik.


Minule anti 2 aastat religiooniõpetuse ajalugu, kusjuures õpetaja, kes seda ainet andis, oli kõikide lemmik (mitte ei hinnatud seda ainet, mida ta õpetas, vaid õpetaja enda iseloomu ja muud sellist). Oma usku ei surunud ta õpilastele peale, ise kordas ka klassi ees seda, et ta seda ei tee ja see on keelatud etc.
Kristlusest räägiti sama palju kui muudest uskudest.
Noh, arvatavasti on see muidugi õpetaja enda teha ka, ega kõik ei pruugi võrdväärselt erinevaid usundeid õpetada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
eterniit
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 28 Juun 2007
Postitusi: 198
Asukoht: kahe jalaga Eesti Vabariigis

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 7:07 pm    Teema: Vasta viitega

.Raul. kirjutas:
Üks kümnest käsust ütleb, et ei tohi tappa.
Aga kui jumal seda tahab siis kristlane tappab.


vaevalt, et jumal on kunagi käskinud kellelgi kedagi tappa. seda teevad teised inimesed! ja need kes on väitnud, et jumal on neil seda teha palunud on tunnistatud suureltjaolt vaimuhaigeteks
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
.Raul.
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 7:42 pm    Teema: Vasta viitega

eterniit kirjutas:
.Raul. kirjutas:
Üks kümnest käsust ütleb, et ei tohi tappa.
Aga kui jumal seda tahab siis kristlane tappab.


vaevalt, et jumal on kunagi käskinud kellelgi kedagi tappa. seda teevad teised inimesed! ja need kes on väitnud, et jumal on neil seda teha palunud on tunnistatud suureltjaolt vaimuhaigeteks
Kas sa Moosese tegude kohta siis arvad, et ta oli lihtsalt mingi verejanune tegelane kes oma tegevuse õigustamiseks teatas, et ta suhtleb jumalaga Rolling Eyes
Tagasi üles
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 8:50 pm    Teema: Vasta viitega

Kirjand, essee

Tahad ka tasuta ajupesu?

Peale läbude, trennide, rate.ee ja Viru Keskuse on veel üks ajaveetmisvõimalus noortele - kirikute ”noortekad”. Ei, mitte orelimuusika. Möll, fun... ja ajupesu. Kristluse tõepärasuse või silmakirjalikkuse teemal pole mina õige inimene diskuteerima. Keegi ei usuks mind, kui ütleksin, et see religioon on jama. Ma ei kavatsegi seda teha. Küll arvan ma aga, et igal inimesel peaks olema õigus oma usku ise valida.
Arrow http://www.poogen.ee/?SubID=8&ArID=16872
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
pirtet
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 17 Sept 2006
Postitusi: 247

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 9:38 pm    Teema: Vasta viitega

Erinevad religioonid on selleks, et inimkonda kontrollida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
eterniit
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 28 Juun 2007
Postitusi: 198
Asukoht: kahe jalaga Eesti Vabariigis

PostitusPostitatud: Teis Juul 03, 2007 12:12 pm    Teema: Vasta viitega

mida iganes. mina igaljuhul arvan, et kristlik jumal on hea ja aus jumal. ja et tema teod on ainult inimkonna huvides.
ja minu arust, mis saab teil olla kristluse vastu. ainult tänu kristlusele oleme nii kõrge kultuurilise tasemega (selle tahate te kohe vaidlustada, aga just nii see on), vaada mitte kristlike maailmaosi: islam: peatunud arengus seal maal, kui põlisusund väljatõrjuti. budism: väga kõrgelt arenenud maailm, kuid murranguliste saavutusteni siiki ei jõudnud. hinduism: hakkas (hakkab) lõpuks pärssima elanike elu. musta aafrika põlisusndid: ei ole jõudnud korilusest ja madalatest hüttidest eriti kaugemale, kuigi looduslik potensiaal oli selleks suur (aga inimesed olid vähemalt rahul). põhja euraasia ja põhja ameerika põlisusndid: omadega kaugel kiviajas. lõuna ameerika suurte riikide usundid: saavutasid ülikõrge taseme tundmata ratast ja metallist tööriistu, kuid enamik neist oli juba konkistadooride saabumiseks hääbunud ja nende linnad üle võtnud põhjapoolt tulnud madalama tasemega rahvas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
.Raul.
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Juul 03, 2007 12:37 pm    Teema: Vasta viitega

No sellisel juhul sa peaksid ka õigustama nõidade põletamist, inkvisitsiooni, ristisõdu ...
Aga selle peale hakkavad kristlased karjuma, et need kes seda tegid ei olnud kristlased.

Muide.
Asteegid olid tippus konkistadooride tulles.
Inkade riik toimis. Ainult oli kistud võimu võitlusesse.

Ja kristlusel ei ole selles arengus mingit rolli.
Asi on lihtsalt valge rassi suures vedamises.
Ning õnn saadab tugevaid
Tagasi üles
nattydread
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 3 Dets 2006
Postitusi: 861
Asukoht: On

PostitusPostitatud: Teis Juul 03, 2007 1:10 pm    Teema: Vasta viitega

eterniit kirjutas:
mida iganes. mina igaljuhul arvan, et kristlik jumal on hea ja aus jumal. ja et tema teod on ainult inimkonna huvides.
ja minu arust, mis saab teil olla kristluse vastu.


Mr. Green
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
eterniit
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 28 Juun 2007
Postitusi: 198
Asukoht: kahe jalaga Eesti Vabariigis

PostitusPostitatud: Teis Juul 03, 2007 1:36 pm    Teema: Vasta viitega

.Raul. kirjutas:
No sellisel juhul sa peaksid ka õigustama nõidade põletamist, inkvisitsiooni, ristisõdu ...
Aga selle peale hakkavad kristlased karjuma, et need kes seda tegid ei olnud kristlased.

Muide.
Asteegid olid tippus konkistadooride tulles.
Inkade riik toimis. Ainult oli kistud võimu võitlusesse.

Ja kristlusel ei ole selles arengus mingit rolli.
Asi on lihtsalt valge rassi suures vedamises.
Ning õnn saadab tugevaid


asi oli ainult vedamises? euroopas olid palju väiksemad eeldused kõrgkultuuriks, kui seda oli mõningates aafrika aladel. kõik me ju teame, et peale rooma lagunemist oli lääne-rooma palju mahajäänum, kui seda oli ida-rooma. kuid varsti võttis lääne-rooma juhtpositsiooni (peale seda kui kristlus oli levinud pea kõikjale). kiristlikel alade hakkas levima kiirelt haridus ja kultuur ja seda ainult tänu kloostritele ja kristlikule õpetusele
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 25

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group