Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nÔmme raadios.

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

kristlik ajupesu
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
nattydread
Heleroheline pÀike
Heleroheline pÀike

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 12:43 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Kuna Ta on inimese Looja ehk Isa, siis ka iga lapski kuulab oma isa sÔna....pealegi eks vanemad tea ju paremini, mis lapsele hea on. Ei usu, et Looja on rumal, vaadates seda kÔike, mida Ta loonud on.

kusjuures ei tea vanemad mis lapsele hea on, nad teavad mis NENDE arust lapsele hea on. lapsena vĂ”tad kĂ”ike tĂ”epĂ€he, eriti vanemate ĂŒtlusi(kuulad nende sĂ”na), aga mingi hetk saadakse iseseisvaks!!(vĂ€hemalt osad saavad)

ma sain teada et mu Ôde usub jumalat. muhhamed on prohvet. persses
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
.Raul.
Külaline

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 1:02 am    Teema: Vasta viitega

Miks sina kodanik yks@ ei taha sellega leppida ja seda aksepteerida ei taha, et enamus siin on oma valiku teinud ja siis hakkad vinguma kui PĂŒhale Vaimule nĂ€idatakse siin koht kĂ€tte?

Kas tÔesti mÔne pagana pööramise eest on sul reserveeritud koht SINU jumalale lÀhemal?
Kuskil seal parema kÀe lÀhedal ...

Minu ja ma arvan, et enamuse arvates usu mida sa tahad kuid Àra siin tÔesta enda jumala paremust teiste ees.
Tagasi üles
yks@
Sinine pÀike
Sinine pÀike

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 10:59 am    Teema: Vasta viitega

nattydread kirjutas:
aga mingi hetk saadakse iseseisvaks!!

ja oma lastele hakatakse Ôpetama pÔhimÔtteliselt ju samu asju!

Kas keegi vanematest Ă”petab lapsi varastama vĂ”i valetama, koolis spikerdama, teistesse ĂŒlekohtuselt suhtuma, tapma?

Halbu asju ei ole tarvis Ôpetada, need tulevad ise. Aga heade asjade Ôpetamisega tuleb rÀnka vaeva nÀha...

Mis aitab inimesel aga kÀia headuse teel?

Mingitest kindlatest moraalinormidest kinnipidamine. Oma sisemise isiksuse hindamine.

Aga kust neid moraalinorme saada? Iseenesetarkusest? Otsustame ise mis on hea mis halb? Mina jÀtaks selle Looja otsustada....

Hb 4:12 Sest Jumala sĂ”na on elav ja tĂ”hus ja vahedam kui ĂŒkski kaheterane mÔÔk ning tungib lĂ€bi, kuni ta eraldab hinge ja vaimu, liigesed ja ĂŒdi, ning on sĂŒdame meelsuse ja kaalutluste hindaja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
yks@
Sinine pÀike
Sinine pÀike

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 11:08 am    Teema: Vasta viitega

.Raul. kirjutas:
Miks sina kodanik yks@ ei taha sellega leppida ja seda aksepteerida ei taha, et enamus siin on oma valiku teinud ja siis hakkad vinguma kui PĂŒhale Vaimule nĂ€idatakse siin koht kĂ€tte?

Kas tÔesti mÔne pagana pööramise eest on sul reserveeritud koht SINU jumalale lÀhemal?
Kuskil seal parema kÀe lÀhedal ...

Minu ja ma arvan, et enamuse arvates usu mida sa tahad kuid Àra siin tÔesta enda jumala paremust teiste ees.

sellest jutust vÔiks jÀreldada, et su "armuiha" on nullilÀhedane.....lugedes su allteksti.....

Ma ei tĂ”esta mingit enda jumala paremust. Ega ĂŒrita kedagi kuhugi pöörata. VĂ”iks öelda, et ma edastan head sĂ”numit Looja kuningriigist. Kes usub, kes mitte. Valik on igaĂŒhe enda teha.
Tagasi üles
Styr
Arengumaag

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 11:11 am    Teema: Vasta viitega

yks@ kirjutas:

Halbu asju ei ole tarvis Ôpetada, need tulevad ise.

Seleta mulle see lahti. Ise said ikka aru?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum MSN Messenger
Dmitri Petrjakov
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 11:31 am    Teema: Vasta viitega

Kogu olemine on vigane ja halb (kristlikus Ôttes - patune). KÔik asjad mis tulevad, tulevad ise ja on halvad- Shocked
Külaline

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 11:31 am    Teema: Vasta viitega

yks@ kirjutas:

sellest jutust vÔiks jÀreldada, et su "armuiha" on nullilÀhedane.....lugedes su allteksti.....

Ma ei tĂ”esta mingit enda jumala paremust. Ega ĂŒrita kedagi kuhugi pöörata. VĂ”iks öelda, et ma edastan head sĂ”numit Looja kuningriigist. Kes usub, kes mitte. Valik on igaĂŒhe enda teha.
Minu armuiha ei puutu siin kohe ĂŒldsegi asjasse.

Sina ei edasta head sÔnumit. Sa Àhvardad. Ja siis teed solvunud nÀo kui sinule samaga vastatakse.

Ma ei tea kas ma olen sinult juba kĂŒsinud aga igaks juhuks kĂŒsin ikkagi.
Mis sa siis teed kui surres ei leia ennast jumala lĂ€hedalt vaid taassĂŒnni tsĂŒklis. Ja pead hakkama oma rumala religiooni pĂ€rast uuesti klassi kordama?
Tagasi üles
Gurrath

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 11:40 am    Teema: Vasta viitega

Kogu see kristlik möla viskab juba kopa ette. Ainult ĂŒks kristluse propaganda kĂ€ib.

Isegi osadesse koolidesse tahetakse usuĂ”petust sisse tuua... ja ma vĂ”in enam kui 100% kindel olla, et muust peale kristluse seal eriti ei rÀÀgitakski midagi, tean kunagi kui 1-ses 2-ses klassis olin, siis sĂ”na otseses mĂ”ttes suruti seda usku peale... veeti kuskile pĂŒhapĂ€evakoolidesse jms... no milleks seda vaja on ?

Kui keegi mulle lĂŒhidalt seletaks Ă€ra nö. Suure Looja "Jumala" olemasolu, siis oleksin ĂŒlimalt Ă”nnelik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte
nattydread
Heleroheline pÀike
Heleroheline pÀike

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 12:27 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::

Mis aitab inimesel aga kÀia headuse teel?

Mingitest kindlatest moraalinormidest kinnipidamine. Oma sisemise isiksuse hindamine.

Aga kust neid moraalinorme saada? Iseenesetarkusest? Otsustame ise mis on hea mis halb? Mina jÀtaks selle Looja otsustada....

mĂ”istmine aitab. kas ei varasta sellepĂ€rast, et ei tohi vĂ”i ei varasta sellepĂ€rast ,et ei taha. saab kahtemoodi vaadata. kui varastamine poleks patt, kas sa varastaksid? ilmselt kĂŒll, kuna piibel ju lubaks. aga kas pagan varastaks?
Tagasi üles
.Raul.
Külaline

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 12:34 pm    Teema: Vasta viitega

Üks kĂŒmnest kĂ€sust ĂŒtleb, et ei tohi tappa.
Aga kui jumal seda tahab siis kristlane tappab.
Tagasi üles
nattydread
Heleroheline pÀike
Heleroheline pÀike

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 12:38 pm    Teema: Vasta viitega

Laughing
Tagasi üles
Merlon
Pruun pÀike
Pruun pÀike

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 3:33 pm    Teema: Vasta viitega

Gurrath kirjutas:
Kogu see kristlik möla viskab juba kopa ette. Ainult ĂŒks kristluse propaganda kĂ€ib.

Isegi osadesse koolidesse tahetakse usuĂ”petust sisse tuua... ja ma vĂ”in enam kui 100% kindel olla, et muust peale kristluse seal eriti ei rÀÀgitakski midagi, tean kunagi kui 1-ses 2-ses klassis olin, siis sĂ”na otseses mĂ”ttes suruti seda usku peale... veeti kuskile pĂŒhapĂ€evakoolidesse jms... no milleks seda vaja on ?

Kui keegi mulle lĂŒhidalt seletaks Ă€ra nö. Suure Looja "Jumala" olemasolu, siis oleksin ĂŒlimalt Ă”nnelik.

Minule anti 2 aastat religiooniÔpetuse ajalugu, kusjuures Ôpetaja, kes seda ainet andis, oli kÔikide lemmik (mitte ei hinnatud seda ainet, mida ta Ôpetas, vaid Ôpetaja enda iseloomu ja muud sellist). Oma usku ei surunud ta Ôpilastele peale, ise kordas ka klassi ees seda, et ta seda ei tee ja see on keelatud etc.
Kristlusest rÀÀgiti sama palju kui muudest uskudest.
Noh, arvatavasti on see muidugi Ôpetaja enda teha ka, ega kÔik ei pruugi vÔrdvÀÀrselt erinevaid usundeid Ôpetada.
Tagasi üles
eterniit
Tumeroheline pÀike
Tumeroheline pÀike

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 7:07 pm    Teema: Vasta viitega

.Raul. kirjutas:

vaevalt, et jumal on kunagi kÀskinud kellelgi kedagi tappa. seda teevad teised inimesed! ja need kes on vÀitnud, et jumal on neil seda teha palunud on tunnistatud suureltjaolt vaimuhaigeteks
Tagasi üles
.Raul.
Külaline

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 7:42 pm    Teema: Vasta viitega

eterniit kirjutas:
.Raul. kirjutas:

vaevalt, et jumal on kunagi kÀskinud kellelgi kedagi tappa. seda teevad teised inimesed! ja need kes on vÀitnud, et jumal on neil seda teha palunud on tunnistatud suureltjaolt vaimuhaigeteks
Kas sa Moosese tegude kohta siis arvad, et ta oli lihtsalt mingi verejanune tegelane kes oma tegevuse Ôigustamiseks teatas, et ta suhtleb jumalaga Rolling Eyes
Tagasi üles
Tige tihane
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 8:50 pm    Teema: Vasta viitega

Kirjand, essee

Tahad ka tasuta ajupesu?

Peale lĂ€bude, trennide, rate.ee ja Viru Keskuse on veel ĂŒks ajaveetmisvĂ”imalus noortele - kirikute ”noortekad”. Ei, mitte orelimuusika. Möll, fun... ja ajupesu. Kristluse tĂ”epĂ€rasuse vĂ”i silmakirjalikkuse teemal pole mina Ă”ige inimene diskuteerima. Keegi ei usuks mind, kui ĂŒtleksin, et see religioon on jama. Ma ei kavatsegi seda teha. KĂŒll arvan ma aga, et igal inimesel peaks olema Ă”igus oma usku ise valida.
Arrow http://www.poogen.ee/?SubID=8&ArID=16872
Tagasi üles
pirtet
Beez pÀike
Beez pÀike

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 9:38 pm    Teema: Vasta viitega

Erinevad religioonid on selleks, et inimkonda kontrollida.
Tagasi üles
eterniit
Tumeroheline pÀike
Tumeroheline pÀike

PostitusPostitatud: Teis Juul 03, 2007 12:12 pm    Teema: Vasta viitega

mida iganes. mina igaljuhul arvan, et kristlik jumal on hea ja aus jumal. ja et tema teod on ainult inimkonna huvides.
ja minu arust, mis saab teil olla kristluse vastu. ainult tĂ€nu kristlusele oleme nii kĂ”rge kultuurilise tasemega (selle tahate te kohe vaidlustada, aga just nii see on), vaada mitte kristlike maailmaosi: islam: peatunud arengus seal maal, kui pĂ”lisusund vĂ€ljatĂ”rjuti. budism: vĂ€ga kĂ”rgelt arenenud maailm, kuid murranguliste saavutusteni siiki ei jĂ”udnud. hinduism: hakkas (hakkab) lĂ”puks pĂ€rssima elanike elu. musta aafrika pĂ”lisusndid: ei ole jĂ”udnud korilusest ja madalatest hĂŒttidest eriti kaugemale, kuigi looduslik potensiaal oli selleks suur (aga inimesed olid vĂ€hemalt rahul). pĂ”hja euraasia ja pĂ”hja ameerika pĂ”lisusndid: omadega kaugel kiviajas. lĂ”una ameerika suurte riikide usundid: saavutasid ĂŒlikĂ”rge taseme tundmata ratast ja metallist tööriistu, kuid enamik neist oli juba konkistadooride saabumiseks hÀÀbunud ja nende linnad ĂŒle vĂ”tnud pĂ”hjapoolt tulnud madalama tasemega rahvas.
Tagasi üles
.Raul.
Külaline

PostitusPostitatud: Teis Juul 03, 2007 12:37 pm    Teema: Vasta viitega

No sellisel juhul sa peaksid ka Ôigustama nÔidade pÔletamist, inkvisitsiooni, ristisÔdu ...
Aga selle peale hakkavad kristlased karjuma, et need kes seda tegid ei olnud kristlased.

Muide.
Asteegid olid tippus konkistadooride tulles.
Inkade riik toimis. Ainult oli kistud vÔimu vÔitlusesse.

Ja kristlusel ei ole selles arengus mingit rolli.
Asi on lihtsalt valge rassi suures vedamises.
Ning Ônn saadab tugevaid
Tagasi üles
nattydread
Heleroheline pÀike
Heleroheline pÀike

PostitusPostitatud: Teis Juul 03, 2007 1:10 pm    Teema: Vasta viitega

eterniit kirjutas:
mida iganes. mina igaljuhul arvan, et kristlik jumal on hea ja aus jumal. ja et tema teod on ainult inimkonna huvides.
ja minu arust, mis saab teil olla kristluse vastu.

Mr. Green
Tagasi üles
eterniit
Tumeroheline pÀike
Tumeroheline pÀike

PostitusPostitatud: Teis Juul 03, 2007 1:36 pm    Teema: Vasta viitega

.Raul. kirjutas:
No sellisel juhul sa peaksid ka Ôigustama nÔidade pÔletamist, inkvisitsiooni, ristisÔdu ...
Aga selle peale hakkavad kristlased karjuma, et need kes seda tegid ei olnud kristlased.

Muide.
Asteegid olid tippus konkistadooride tulles.
Inkade riik toimis. Ainult oli kistud vÔimu vÔitlusesse.

Ja kristlusel ei ole selles arengus mingit rolli.
Asi on lihtsalt valge rassi suures vedamises.
Ning Ônn saadab tugevaid

asi oli ainult vedamises? euroopas olid palju vÀiksemad eeldused kÔrgkultuuriks, kui seda oli mÔningates aafrika aladel. kÔik me ju teame, et peale rooma lagunemist oli lÀÀne-rooma palju mahajÀÀnum, kui seda oli ida-rooma. kuid varsti vÔttis lÀÀne-rooma juhtpositsiooni (peale seda kui kristlus oli levinud pea kÔikjale). kiristlikel alade hakkas levima kiirelt haridus ja kultuur ja seda ainult tÀnu kloostritele ja kristlikule Ôpetusele
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 25

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

© 2001, 2005 phpBB Group