Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Kas kristluse kummardamine aitab meid või takistab?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Võitlus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Marge
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 9 Jan 2004
Postitusi: 281
Asukoht: Saue vald

PostitusPostitatud: Kolm Märts 17, 2004 5:42 pm    Teema: Vasta viitega

Kristuse kummardamine, et kas aitab meid? Kas mitte küsimus pole juba natuke eeldava maiguga? Kui keegi nii küsib, siis võib tunduda, et küsija ongi saama peal - kummardan selle ees, kellelt abi saan. Teiselt poolt on selles küsimuses sügav tõde. Tõesti, Kristuse ees alandumine aitab....see puhastab, valgustab, õilistab ja pühitseb. Kui inimene julgeb abi paluda ja on nõus oma uhkuse alla neelama, siis ta ka abi saab(sellist, mida ta ka ise hindab ja märkab). Jah, abi oskab hinnata ainult inimene, kes abi vajab. Ja kui Jumal oma väega aitab, siis see aitamine on midagi palju rohkemat, kui abipaluja oodata oskab.
Mulle tundub, et materiaalselt aidatakse Jumala poolt külluslikult neid inimesi, kellele rikkus komistuseks ei saa.
Lugesin eile õhtul mõnusa mõtteikillu-palve Teedy Tüürilt:

Anna mulle varandus,
mida rikkus ei röövi;
anna mulle tarkus,
mida õpetatus ei õõnesta;
anna mulle armastus,
mida hellitus ei jahuta;
anna mulle usk,
mida võidud ei nõrgesta;
anna mulle alandus,
mida au ei riku;
anna mulle kannatlikkus,
mida aeg ei võida;
anna mulle pühadus,
mida eneseõigus ei väära;
anna mulle kuulmine,
mida argilärm ei kurdista;
anna mulle nägemine,
mida nähtav ei pimesta.

_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Kolm Märts 17, 2004 6:19 pm    Teema: Vasta viitega

huraa,huraa, huraa!
Poder!
jõudsimegi selleni, mida oli vaja tõestada!
muidu keerutad ja keerutad, nüüd avasid oma tegeliku pale.
oli vaja ikka tükk aega orgiga ribidesse torkuda, et mees tõtt rääkima hakkaka.

mul on küsimus, miks Poder kõiki inimesi (ja foorumis osalejaid eriti)usklikeks peab?
vastus väga lihtne: kõik, mis on väljaspool Podra mõistuse haaret on utoopia ja inimesed, kes millestki sellisest räägivad, on usklikud.
see "usklike hirm" on Podra reaktsioon, kui tema mõistus on jõudnud oma arusaamiste äärele. siis ütleb tema maailmamõistmine "ERROR" ja Podra reaktsioon on: hullud usklikud. nii saab kõik ära seletada ja selget mõistust säilitades edasi elada.
mida tahan öelda? kogu see jama uskumise/mitteuskumise ümber on Podra "siseprobleem" ja tema enda lahendada. aga nagu tavainimestel kombeks, püütakse teisi selle lahendamisse kaasa tõmmata ja panna tõestama, et ei olda "usklikud".
ja juba paljast faktist kui hakatakse tõestama, piisab, et erutatud lugajates tekitada kahtlust ja "pori" ongi kleepunud.

milline "ravi" aitaks? vastan nagu Hiievanalegi: arenda ennast vaimselt, hakkad "nägema" maailma teistel sagedustel, saad laiendada oma maailmatajumist ja hirmud kaovad iseenesest. siis saad lahti ka igal sammul kummitavatest "usklikest".
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Poder
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 11 Veeb 2004
Postitusi: 432
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Märts 17, 2004 8:46 pm    Teema: Vasta viitega

Minu väide "kõik on usklikud" algab ikka sellest, et meeled oma piiratuses ei suuda maailma olemust ideaalselt selgitada. Loogiline, et sise- ja välismaailm on samased ning ka see on õige, et sisse vaadates näeb välja ja vastupidi. Huvitav, miks peaksid inimesed tõestama, et nad pole usklikud?
ork kirjutas:
miks Poder kõiki inimesi (ja foorumis osalejaid eriti)usklikeks peab?
vastus väga lihtne: kõik, mis on väljaspool Podra mõistuse haaret on utoopia ja inimesed, kes millestki sellisest räägivad, on usklikud.
Ka kõik see mis asub minu mõistuse haardes, on minu jaoks utoopia, rohkem või vähem.
ork kirjutas:
kogu see jama uskumise/mitteuskumise ümber on Podra "siseprobleem" ja tema enda lahendada.
Juba ammu on (küll ebatäiuslik nagu kõik siin ilmas) lahendus leitud, seda tutvustasingi ju?
ork kirjutas:
püütakse teisi selle lahendamisse kaasa tõmmata ja panna tõestama, et ei olda "usklikud".
Alatu laim.
_________________
Kui teid huvitavad minu usulised tõekspidamised, siis uurige järgi Püha Joosepi koduleheküljelt
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
flywinter
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Märts 17, 2004 9:43 pm    Teema: Vasta viitega

Ma olen usklik küll kuid mitte päris selles mõttes nagu tavaliselt arvatakse. usk pole kõige tähtsam. Ma just täna kirjeldasin maailma ideaalselt ära. Igale küsimusele oskan vastuse anda. Pole mul ühtegi küsimust mis segadust tekitaks. Muidugi tuleb veel ära tõestada teooria õigsus, seda ma hakkan kohe tegema. Laughing




-------------
maag 24h
Tagasi üles
Poder
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 11 Veeb 2004
Postitusi: 432
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Märts 17, 2004 10:03 pm    Teema: Vasta viitega

Ma olen usklik. Usk on kõige tähtsam. Ma ei suuda kunagi maailma ideaalselt kirjeldada. Ma ei oska ühelegi küsimusele ammendavat vastust anda. Iga küsimus tekitab minus segadust. Pole ideaalset teooriat, teooriad tulevad ja lähevad..... tõesta palju tahad.
_________________
Kui teid huvitavad minu usulised tõekspidamised, siis uurige järgi Püha Joosepi koduleheküljelt
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
coco
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Märts 17, 2004 10:13 pm    Teema: Vasta viitega

Ära nuta, aja end tagajalgadele ja mine aga edasi. Vastused tulevad siis kui saad oma usu ja hirmudega hakkama; Ork ei laimanud siin Sind, Ork rääkis mehe kombel otse asjast.
Tagasi üles
hallsilm
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 9 Apr 2004
Postitusi: 44

PostitusPostitatud: Laup Apr 10, 2004 5:17 pm    Teema: Vasta viitega

Cyclamen kirjutas:
praegast tuli mulle meelde, et ma ristitud olen (peab kiiresti maha võtma)... kirikumakse ma ei maksa. kas "kirik" saab minult energiat või ei saa??


Muidugi saab. Kõik 200 000 "surnut hinge" läheb käiku kui uut riigieelarvet tegema hakatakse ning EKN sinna oma londi pistab. Sina kuulud argumendi hulka, millega sinu veendumuste vastu võideldakse:). Kas pole tore süsteem:). Soovitan kirjutada avalduse koguduse hingekirjast väljaarvamiseks. Muidu teenib sinu nimi pappidele pappi:).


Eestis on Siseministeeriumi andmetel ca 47 000 luterlast.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Cyclamen
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 30 Dets 2003
Postitusi: 454
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Apr 10, 2004 5:41 pm    Teema: Vasta viitega

ei saa enam energiat kah mitte Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Võitlus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group