Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Piibel ja hing.
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Bossi nurgake
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Kabala
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 28 Veeb 2006
Postitusi: 315

PostitusPostitatud: Reede Nov 17, 2006 4:15 pm    Teema: Vasta viitega

yks@ kirjutas:
Kabala kirjutas:
Aga Tomas ongi ju inimese poeg. Ta ei ole kuskil öelnud, et ei oleks.

just inimese poeg, mitte Inimese Poeg.

Tsiteerin::
Samas Toomase Ilmutuse raamat 19:11 "Ja ma nägin taeva avatud ja vaata: valge hobune! Ja selle nimi, kes tema seljas istus, on Ustav ja Tõeline ja tema mõistab kohut ja sõdib õiguses."

minu teada on see Johannese ilmutus.


Kahju on, et sa ikka asjale pihta ei saanud. Me siin lõime uue usu - usu Tomsaesse. Ilus poiss ja tuleb valgel hobusel kah nagu ka ettekuulutustes öeldud. Ma lihtsalt tahtsin näidata, kui lihtne on kõigele Piiblist kinnitust leida. Et sa aga aru saaksid, ei kirjutanud ma mitte Johannese ilmutuse raamat, vaid Tomase ilmutuse raamat. No mida mina teha saan, kui ikka kohale ei jõudnud...
_________________
tee, mida teed, kui see kurja ei too
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Kabala
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 28 Veeb 2006
Postitusi: 315

PostitusPostitatud: Reede Nov 17, 2006 4:17 pm    Teema: Vasta viitega

yks@ kirjutas:
Kabala kirjutas:
yks@ kirjutas:
tige_kala kirjutas:

ma ei näind siin küll midagi mis tühistaks Matteuse evangeelium 5.ptk. 17 - 19.

see, mis sündima pidi, sündiski ju ära.

Ja mr. Kabala käest tahaks küsida kuidas on algkeeles Matteuse 5:18?


Kabala ei saa ennem vastata, kui on kindel, et talle lubatud miljon ikka koos on Laughing Laughing Laughing

kuna sa ikka veel pole seda sõna leidnud sealt, võtan pakkumise maha ja siis ei pea enam sa vaeva nägema


Aga kust sa võtad, et pole leidnud. Nüüd saan VÕS-i järgi sinu vastu nõude esitada tehtud töö eest Laughing Laughing Laughing
_________________
tee, mida teed, kui see kurja ei too
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Reede Nov 17, 2006 8:12 pm    Teema: Vasta viitega

Kabala kirjutas:
yks@ kirjutas:
Kabala kirjutas:
yks@ kirjutas:
tige_kala kirjutas:

ma ei näind siin küll midagi mis tühistaks Matteuse evangeelium 5.ptk. 17 - 19.

see, mis sündima pidi, sündiski ju ära.

Ja mr. Kabala käest tahaks küsida kuidas on algkeeles Matteuse 5:18?


Kabala ei saa ennem vastata, kui on kindel, et talle lubatud miljon ikka koos on Laughing Laughing Laughing

kuna sa ikka veel pole seda sõna leidnud sealt, võtan pakkumise maha ja siis ei pea enam sa vaeva nägema


Aga kust sa võtad, et pole leidnud. Nüüd saan VÕS-i järgi sinu vastu nõude esitada tehtud töö eest Laughing Laughing Laughing

ok, sõnastan ümber: kuna sa ikka veel pole esitanud mulle seda sõna sealt, võtan pakkumise maha.

Foorumi eesmärk on ikkagist suhtlemine ja teiste arvamuste teada saamine ja enda arvamuste teada andmine. Kas kedagi aga huvitab, millal keegi midagi teada sai, on iseasi....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Kabala
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 28 Veeb 2006
Postitusi: 315

PostitusPostitatud: Reede Nov 17, 2006 8:22 pm    Teema: Vasta viitega

yks@ kirjutas:
Kabala kirjutas:
yks@ kirjutas:
Kabala kirjutas:
yks@ kirjutas:
tige_kala kirjutas:

ma ei näind siin küll midagi mis tühistaks Matteuse evangeelium 5.ptk. 17 - 19.

see, mis sündima pidi, sündiski ju ära.

Ja mr. Kabala käest tahaks küsida kuidas on algkeeles Matteuse 5:18?


Kabala ei saa ennem vastata, kui on kindel, et talle lubatud miljon ikka koos on Laughing Laughing Laughing

kuna sa ikka veel pole seda sõna leidnud sealt, võtan pakkumise maha ja siis ei pea enam sa vaeva nägema


Aga kust sa võtad, et pole leidnud. Nüüd saan VÕS-i järgi sinu vastu nõude esitada tehtud töö eest Laughing Laughing Laughing

ok, sõnastan ümber: kuna sa ikka veel pole esitanud mulle seda sõna sealt, võtan pakkumise maha.

Foorumi eesmärk on ikkagist suhtlemine ja teiste arvamuste teada saamine ja enda arvamuste teada andmine. Kas kedagi aga huvitab, millal keegi midagi teada sai, on iseasi....


Aga enam pole ju oluline kas midagi "maha võtad" või mitte. Terve firma on tööle pandud, et ühte sõna leida. See on tekitanud õiguspärasest ootusest lähtuvalt kulutusi, mille tagajärjel on tekkinud kahju. Nüüd tuleb lihtsalt kahjunõue. Laughing Laughing Laughing Kas te, kristlased, EV seadusandlust siis üldse ei tunne ?
_________________
tee, mida teed, kui see kurja ei too
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Püh Nov 19, 2006 9:01 am    Teema: Vasta viitega

Kabala kirjutas:
Aga enam pole ju oluline kas midagi "maha võtad" või mitte. Terve firma on tööle pandud, et ühte sõna leida. See on tekitanud õiguspärasest ootusest lähtuvalt kulutusi, mille tagajärjel on tekkinud kahju. Nüüd tuleb lihtsalt kahjunõue. Laughing Laughing Laughing Kas te, kristlased, EV seadusandlust siis üldse ei tunne ?

"mahavõtmise" mõte oli selles, et sa ei tegeleks mõttetute asjadega vaid osaleks foorumis ja suhtleks...et sa ei peidaks ennast selle taha, et sul pole aega jne.
Aga kui sa tahad edasi otsida, siis lase käia. Me mõlemad teame väga hästi, et need otsingud tulemust ei anna.

Et asja konkreetsemaks viia, kuna tegemist on ikkagi nö. auväärse pakkumisega, siis annan sulle aega käesoleva aasta 30. novembrini kella 24.00-ni. Nii, et detsembris loodan sult juba mõistlikku juttu kuulda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Kabala
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 28 Veeb 2006
Postitusi: 315

PostitusPostitatud: Püh Nov 19, 2006 10:56 am    Teema: Vasta viitega

yks@ kirjutas:
Kabala kirjutas:
Aga enam pole ju oluline kas midagi "maha võtad" või mitte. Terve firma on tööle pandud, et ühte sõna leida. See on tekitanud õiguspärasest ootusest lähtuvalt kulutusi, mille tagajärjel on tekkinud kahju. Nüüd tuleb lihtsalt kahjunõue. Laughing Laughing Laughing Kas te, kristlased, EV seadusandlust siis üldse ei tunne ?

"mahavõtmise" mõte oli selles, et sa ei tegeleks mõttetute asjadega vaid osaleks foorumis ja suhtleks...et sa ei peidaks ennast selle taha, et sul pole aega jne.
Aga kui sa tahad edasi otsida, siis lase käia. Me mõlemad teame väga hästi, et need otsingud tulemust ei anna.

Et asja konkreetsemaks viia, kuna tegemist on ikkagi nö. auväärse pakkumisega, siis annan sulle aega käesoleva aasta 30. novembrini kella 24.00-ni. Nii, et detsembris loodan sult juba mõistlikku juttu kuulda.


Kabalal pole mõttessegi tulnud ennast millegi taha peita. See rohkem kristlaste komme. Kuid ammugi ei luba Kabala endale midagi ette kirjutada. Paluks Kabalale saata yksi aadress, kuhu saaks kahjunõude esitada. Või äkki hoopis yks peidab ennast ?
_________________
tee, mida teed, kui see kurja ei too
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Püh Nov 19, 2006 8:54 pm    Teema: Vasta viitega

tige_kala kirjutas:
yks@ kirjutas:
tige_kala kirjutas:

ma ei näind siin küll midagi mis tühistaks Matteuse evangeelium 5.ptk. 17 - 19.

see, mis sündima pidi, sündiski ju ära.


Seletaksid pikemalt lollile?

Jeesus löödi risti.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
tige_kala
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Nov 20, 2006 9:47 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Matteuse evangeelium 5.ptk. 17 - 19
17. Ärge arvake, et ma olen tulnud käsuõpetust või prohveteid;
ma ei ole tulnud neid tühistama, vaid täitma.
18. Sest tõesti ma ütlen teile, kuni kaob taevas ja maa, ei kao käsuõpetusest ühtki tähekest või ühtki märgikest, enne kui kõik on sündinud.
19. Kes nüüd iganes tühistab ühe neist vähimaist käskudest ja nõnda õpetab inimesi, teda hüütakse vähimaks taevariigis;
aga kes seda mööda teeb ja nõnda õpetab,
teda hĂĽĂĽtakse suureks taevariigis.




Matteuse 9:13 Aga minge ning õppige, mis see on: Ma ei taha ohvrit, vaid
halastust! Jah, ma ei ole tulnud kutsuma õigeid, vaid patuseid!"

Matteuse 12:6 Ent mina ĂĽtlen teile, siin on see, kes on suurem kui pĂĽhakoda!
7 Kui te oleksite mõistnud, mida tähendab: Ma ei taha ohvrit, vaid halastust, siis te ei oleks mõistnud hukka süütuid,
8 sest Inimese Poeg on hingamispäeva isand."

Markuse12:32 Ja kirjatundja ütles talle: "Hästi, Õpetaja, sa ütlesid tõtt, et tema on Ainus ja ei ole teist peale tema;
33 ja armastada teda kogu südamega ja kogu mõistusega ja kogu jõuga ning armastada ligimest nagu iseennast on palju rohkem kui kõik põletusohvrid ja muud ohvrid."
34 Ja Jeesus, nähes, et kirjatundja vastas arukalt, ütles talle: "Sa ei ole kaugel Jumala riigist." Ja keegi ei julgenud teda enam küsitleda.

Järgnev tekst selgitab, mis on olulisim, mille järgi Jumal "õigeks" mõistab:

Roomlatele 3:24 ning mõistetakse õigeks tema armust päris muidu, lunastuse kaudu, mis on Kristuses Jeesuses,
25 kelle Jumal on seadnud tema veres lepitusohvriks usu kaudu, et näidata üles oma õigust sellega, et ta kustutas varem tehtud patud
26 oma jumalikus sallivuses, et näidata üles oma õigust praegusel ajal, et tema ise on õige ja teeb õigeks igaühe, kes usub Jeesusesse.

Ja ehk kõige paremini seletab seda Heebrealastele 4:14-10:18!





yks@ kirjutas:
tige_kala kirjutas:

ma ei näind siin küll midagi mis tühistaks Matteuse evangeelium 5.ptk. 17 - 19.

see, mis sündima pidi, sündiski ju ära.




tige_kala kirjutas:
yks@ kirjutas:
tige_kala kirjutas:

ma ei näind siin küll midagi mis tühistaks Matteuse evangeelium 5.ptk. 17 - 19.

see, mis sündima pidi, sündiski ju ära.


Seletaksid pikemalt lollile?

Jeesus löödi risti.







18. Sest tõesti ma ütlen teile, kuni kaob taevas ja maa, ei kao käsuõpetusest ühtki tähekest või ühtki märgikest, enne kui kõik on sündinud.

see, mis sündima pidi, sündiski ju ära.
Jeesus löödi risti.



No lõpuni ei seletagi ve?
nii mokaotsast ĂĽteldult loll ei saa aru ju Laughing
Tagasi üles
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Esm Nov 20, 2006 10:03 am    Teema: Vasta viitega

tige_kala kirjutas:


No lõpuni ei seletagi ve?
nii mokaotsast ĂĽteldult loll ei saa aru ju Laughing

...ei kao käsuõpetusest ühtki tähekest või ühtki märgikest, enne kui kõik on sündinud.
see "kõik" ongi see, mis Jeesusega juhtus ja sellega see "käsuõpetus" nüüd muutuski. Jeesuse eluajal kehtis käsuõpetus, aga kui Jeesus läks ja esitas oma Isale oma inimelu, mille ta vabatahtlikult andis inimeste pattude eest, muutus ka Jumala ja inimeste vaheline suhe.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
tige_kala
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Nov 21, 2006 9:47 am    Teema: Vasta viitega

Nii et vereohvrid mis kristlased tõid enne Jeesuse ristisurma olid õige asja eest sest Jeesus ei olnd veel lunastand inimkonda ja Jehhoova tahtis verd sest inim-konnal palju patte ja suhted Jehoovaga sellepärast halvad ja ohvreid vaja, ja kristlased kes Vana Testamenti järgisid ja ohvreid tõid pärast Jeesuse ristisurma olid eksiteel sest ohvreid polnd enam vaja tuua sest see "kõik" oli sündind ja Jeesus ristisurma läind inim-konna pattude lunastuseks?
Tagasi üles
Mammu
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Nov 21, 2006 10:40 am    Teema: Vasta viitega

"Üks konn astus usinasti mööda teed, oo-jaa ja-jaa ..."
... ja leidub hulganisti neid, kelle arvates ta eksiteel
Tagasi üles
tige_kala
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Nov 21, 2006 10:50 am    Teema: Vasta viitega

usin inim-konn, ja kandis risti kaasas
Tagasi üles
Mammu
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Nov 21, 2006 11:02 am    Teema: Vasta viitega

ja rist enamasti maskeeritud roosioksaks või rosinasaiaks
Tagasi üles
tige_kala
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Nov 21, 2006 11:08 am    Teema: Vasta viitega

mammudel roosioksakeseks
Tagasi üles
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Reede Nov 24, 2006 9:45 am    Teema: Vasta viitega

tige_kala kirjutas:
Nii et vereohvrid mis kristlased tõid enne Jeesuse ristisurma olid õige asja eest sest Jeesus ei olnd veel lunastand inimkonda ja Jehhoova tahtis verd sest inim-konnal palju patte ja suhted Jehoovaga sellepärast halvad ja ohvreid vaja, ja kristlased kes Vana Testamenti järgisid ja ohvreid tõid pärast Jeesuse ristisurma olid eksiteel sest ohvreid polnd enam vaja tuua sest see "kõik" oli sündind ja Jeesus ristisurma läind inim-konna pattude lunastuseks?

enne Jeesuse ristisurma kristlasi polnud veel ju.
Aga ei saa öelda, et need, kes pärast ristisurma ohvreid tõid, olid eksiteel. See pole, ma arvan, otseselt keelatud, aga see pole vajalik. Patud on kellegi teise poolt juba lunastatud.

Mis oli ohverdamise alus ja miks Jumalal oli seda vaja, kuigi me ei saa ju Talle midagi anda?
Juba Aadama pojad said aru, et inimene on ebatäiuslik ja ta ei saa täiuslikku seisundit tagasi muidu, kui ohvri abil. Sellegipoolest said ohvritoojad aru, et need ohvrid ei suuda inimest pattudest päästa. Sellega sai näidata oma isiklikku seisukohta või suhtumist.
"Ükski ei või venna eest anda luna ega tema eest maksta Jumalale lunastushinda, sest nende hinge luna on liiga kallis ja peab jääma igavesti tasumata selleks, et keegi jääks elama lõppemata ega näeks hauda! (Laul 49:8-10)

Hiljem, kui juba sõlmiti Moosese kaudu leping, said iisraellased ka ohverdamist puudutavad käsud. Aga Piibel näitab, et see oli vajalik vaid selleks, et inimesed mäletaksid oma ebatäiust ja lepituse vajadust. Inimesed said näidata oma südameseisundit olles valmis midagi ohverdama, millestki loobuma. Siis, kui Jeesus tõi igaveseks ohvri, polnud niisugust ohvritoomise vajadust enam ja nüüd saab ja peab oma südameseisundit teisiti näitama:
"Nüüd, vennad, kutsun ma teid üles Jumala suure halastuse pärast tooma oma ihud Jumalale elavaks, pühaks ja meelepäraseks ohvriks; see olgu teie mõistlik jumalateenistus. Ja ärge muganduge praeguse ajaga, vaid muutuge meele uuendamise teel, et te katsuksite läbi, mis on Jumala tahtmine, mis on hea ja meelepärane ja täiuslik. (Roomlastele 12:1,2)

Pane tähele, siin ütleb, et oma ihu ohvriks toomine on mõistlik jumalateenistus. Mitte mingi usuhullus vms. Ja "ärge muganduge praeguse ajaga"! see tähendab, et ei tohi kaasa minna aja vooluga ja teha seda, mis on kombeks, vaid tuleb kõigepealt ikka selgeks teha, mis on "Jumala tahtmine, mis on hea ja meelepärane ja täiuslik". Ehk siis vaadakem Piiblist järele kas ristiusumaailma kombestik (teatavad rituaalid, pühade pidamine, kujukeste valmistamine jne.) on ikka Jumala Sõnas või ei....

Mis puutub vere taganõudmisse, siis see käib lisaks ka selle kohta, kui keegi tapab kellegi - inimese või kasvõi looma (kui see pole tehtud konkreetselt seda isikut puudutavalt Jumala antud põhjustel ja õigusega). Siis nõuab Jehoova tema ehk siis tapja verd vastutasuks tapetud isiku valatud verele. Loomade puhul kehtib see siis, kui inimene tapab loomi lõbu pärast (näiteks sportlik jahtimine, kalastamine vms, kui tapetud loomad ei leia kasutust mõistlikul viisil, vaid on ainult inimese ego demonstreerimiseks), mitte toiduks või kehakatteks. Samas on ka loomad vastutavad Jumala ees, kui nad murravad või ründavad surmavalt inimesi. Näiteks tuli inimest rünnanud ja tapnud loom kindlasti hukata (eks ka ohutuse mõttes oli see ju mõistlik ja vajalik).

Samamoodi nõuab Jehoova Aadamalt inimkonna verd taga. Aga et Aadam ise patustas ja oli seega juba mittetäielik hind, et tagasi saada täiuslik elu, oli vaja kedagi, kes vabatahtlikult Aadamat asendaks ja maksaks täieliku hinna, et esialgne inimkonna seisund taastada.

Nii olid ka loomohvrid koguaeg mittetäielikud hinnad, mis vaid said näidata võlgnike alandlikku suhtumist. Sellega võib võrrelda olukorda, et olen sulle jube suure summa võlgu - oletame näiteks, et mingi 100 miljardit. Ma ei suuda eluaeg seda kinni maksta ja pean lihtsalt sinu suurele armulikkusele lootma ja olen igati alandlik ja teenimisvalmis, et oma tänulikkust näidata. Teen koguaeg oma parima ja olen valmis andma oma parimad asjad, et sind rõõmustada ja oma tänu näidata, kuigi tean, et ei suuda sellega iialgi kinni maksta oma võlga. Samamoodi suhtuks ma siis ka kellessegi, kes tuleb ja selle võla minu eest ära maksab, et ma seaduse ees igaveseks võlglaseks ei jääks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Metsamees
----------------------------


Liitunud: 29 Märts 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Metsas

PostitusPostitatud: Reede Nov 24, 2006 10:10 am    Teema: Vasta viitega

Ah soo, või kristlastel oli kunagi ka midagi taolist et lõbupärast mitte tappa loomi, täitsa uudis mulle.

Ja ma olen siis jumalale võlgu kuigi ma pole ta käest midagi küsinud, vähemalt minu teada mitte.
Ja ma lootku ta suurele armulikkusele, ma pole ta armulikkustki küsind, aga muidu kaval äri, annad kellegile vägisi võlga ja siis ootad intresse tagasi, kusjuures võlgnikutel pole kuhugi joosta ka, see on nagu kariloomad "teises astmes".

Ja täiuslikkus pole võibolla võimalik siin ilmas aga see ei tähenda et ma ei üritaks seda saavutada, aga seda teen ma omal moel, mitte ei hakka kummardama mingit taati kes mind oma lambaks või veiseks peab,
saan vägevamaks kui tema ja annan talle nuga või suren ja tema annab mulle nuga.
(Oletades et ta ĂĽldse olemas on muidugi.)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Reede Nov 24, 2006 3:34 pm    Teema: Vasta viitega

Metsamees kirjutas:
Ah soo, või kristlastel oli kunagi ka midagi taolist et lõbupärast mitte tappa loomi, täitsa uudis mulle.

oli ka kunagi.....hmmm.....see kehtib ikka veel.
Ükski kristlane ei tohi tappa loomi lõbu pärast.
Igaüks peab ikka enda suhtumist üles näitama ja see kui palju keegi kristlane on, väljendub ikka tegudes ka ju....

Tsiteerin::
Ja ma olen siis jumalale võlgu kuigi ma pole ta käest midagi küsinud, vähemalt minu teada mitte.

ei ole sa Jumalale midagist võlgu...aga saada on Temalt küll midagi.....Jh 5:24, Jh 6:40, Rm 6:22
Tsiteerin::
Ja ma lootku ta suurele armulikkusele, ma pole ta armulikkustki küsind, aga muidu kaval äri, annad kellegile vägisi võlga ja siis ootad intresse tagasi, kusjuures võlgnikutel pole kuhugi joosta ka, see on nagu kariloomad "teises astmes".

mida võlga näed sa kedagi andnud olevat?
See on natuke ikka teistpidi.
Anti igavene elu ja täiuslikkus. Taheti saada otsustusõigust selle üle kes elada tohib ja kes mitte. Ühesõnaga tallati Looja suveräänsus jalge alla ja kaotati igavene elu ja täisulikkus. "hing hinge vastu" ja täiuslikkus saadi tagasi, aga mitte silmapilkselt nagu võiks arvata, vaid teenitult usu läbi.

Tsiteerin::
Ja täiuslikkus pole võibolla võimalik siin ilmas aga see ei tähenda et ma ei üritaks seda saavutada, aga seda teen ma omal moel, mitte ei hakka kummardama mingit taati kes mind oma lambaks või veiseks peab,
saan vägevamaks kui tema ja annan talle nuga või suren ja tema annab mulle nuga.
(Oletades et ta ĂĽldse olemas on muidugi.)

niikaua kui valitseb see, kes on "selle maailma jumal" hukkuvad paljud veel....(2Kr 4:3,4)....ega ole ka täiuslikkus võimalik siin ilmas.

Aga miks sa arvad, et oled võimeline arenema vägevamaks kui Looja?
Kust on tulnud arvamus, et inimhing areneb ja areneb ja muutub loojaks?
Näiteks evolutsiooniteooria ei anna mingit moodi mõista, et inimesel, või mistahes elusolendil, oleks surematu hing, mis surma korral väljub ja teises kehas edasi elab. Hinge teema on seotud ikkagist religiooniga.
Ja Piiblist on millegipärast välja loetud, et hing on surematu. Seda siis kohe pärast maise keha surma. Aga väga harva öeldakse ära ka need tingimused, millede korral see hing siis surematu on.

Ehk seletaksid kuidas sina seda asja näed?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Metsamees
----------------------------


Liitunud: 29 Märts 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Metsas

PostitusPostitatud: Reede Nov 24, 2006 8:31 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Ja Piiblist on millegipärast välja loetud, et hing on surematu. Seda siis kohe pärast maise keha surma. Aga väga harva öeldakse ära ka need tingimused, millede korral see hing siis surematu on.

Aga mite ainult vaim ei ole igavene, no nii öelda igavene keha on ka igavene nö.
Aatomid ja molekulid milest mu keha koosneb ei kao ega hävi peale mu surma kuhugi, ta töödelgakse ümber teise vormi.
(ma arvan et kõigel millel on olnud algus tuleb ka lõpp aga pole kindel, eks ootan ja vaatan)

Tsiteerin::
Aga miks sa arvad, et oled võimeline arenema vägevamaks kui Looja?
Kust on tulnud arvamus, et inimhing areneb ja areneb ja muutub loojaks?
Näiteks evolutsiooniteooria ei anna mingit moodi mõista, et inimesel, või mistahes elusolendil, oleks surematu hing, mis surma korral väljub ja teises kehas edasi elab. Hinge teema on seotud ikkagist religiooniga.


Aga miks ma peaksin leppima sellise haleda seisuga mis mul praegu on?
Ma ei saa sellega lihtalt leppida, selline vilets nagu ma olen, ma ei talu seda.

Pean saama tugevamaks ja vägevamaks kui inimene, midagi sellest tasemest all pool on lubabmatu. To tase millega ma lepiks oleks ka miskit jumalast all pool (ei oska ega ka viitsi lähmalt kirjeldada).

Ja miks ma arvan et olen võimeline: miks ma ei peaks arvama.
Kuid võib ka öelda teisiti, just nagu sina usud oma taevasesse taati usun ka mina et olen selleks suuteline.

Miks ma arvan et inimhing areneb: ma olen seda eneses täheldanud,
minus on mingil hetkel toimunud nagu ming murrang, peale seda olin ma hoopis targem, ja vaimselt tugevam ning vägevam kui enne seda.

(ja ei mu sihtmärk pole su taevasele taadile nuga anda, see on vaid boonus, eesmärk on saada enamaks kui see Looja, kuigi lepiks ka millegi vähemaga)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Maxwell
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 26 Okt 2005
Postitusi: 432
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: Laup Nov 25, 2006 12:59 am    Teema: Vasta viitega

Rist on nö "fuck you" märk. Tõsta näpp püsti ja vaata - ei ole just proportsioonis, kuid tõestatud - "sina anna, mina kogun", kui hästi läheb, annan sullegi sinu antud olemusest mõne % tagasi. "Sina aga jätka palvetamist, et saaksid oma ära antud osast %, mille ma sult võtsin" Ja nii sa palvetad oma tegeliku olemuse eest, sest ei suuda uskuda, et sa ise oled ka kõigeks võimeline.
_________________
Värav on avatud!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
tige_kala
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Nov 27, 2006 11:29 am    Teema: Vasta viitega

yks@ kirjutas:
Hiljem, kui juba sõlmiti Moosese kaudu leping, said iisraellased ka ohverdamist puudutavad käsud. Aga Piibel näitab, et see oli vajalik vaid selleks, et inimesed mäletaksid oma ebatäiust ja lepituse vajadust. Inimesed said näidata oma südameseisundit olles valmis midagi ohverdama, millestki loobuma.
Nii olid ka loomohvrid koguaeg mittetäielikud hinnad, mis vaid said näidata võlgnike alandlikku suhtumist.


Uvitav Shocked Kala uskus et Jehhova verist biifi ja sashlõkki armastab kivist altaril. mäletab üht Jehhova menüüd (sest ajast muidugi palju vett merre vooland)
Teine Moosese raamat 29.ptk. 38-39
38. Ja see, mida sa pead ohverdama altaril: alaliselt, iga päev, kaks aastast talle.
39. Üks tall ohverdada hommikul ja teine tall ohverdada õhtul
Ahh et oopis paganliku lauakultuuri taha peidetud südameseisundi näitamise õpetus Shocked Shocked Shocked Shocked
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Bossi nurgake Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Järgmine
Lehekülg 9, lehekülgi kokku 11

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group