Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Mida kardab parim sõdur?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Vaba teema
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Sept 03, 2006 4:17 pm    Teema: Vasta viitega

Kati

Minu jaoks ei ole Eestimaa riigi omand Idea
Ma ei anna sellele illukale oma toetust.
Tagasi üles
Kati
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Sept 03, 2006 8:04 pm    Teema: Vasta viitega

millest tekib riik? kas mingi jupp maad on üldse kellegi oma? kas kõneall olev jupp maad pole Eestimaa mitte sellepärast ,et siin on eesti rahvas ,kes omakorda moodustab riigi?
ilma rahva ja riigita pole Eestimaa Eestimaa. ei ole nii ,et planeet Maast on mingi jupp lihtsalt Eestimaa.
ja kui sina ,arxos, ei taha kuuluda siia riiki siis võid vabalt ju valida mõne naaberriigi. ja kui sa üldse ei taha mingit riiki siis pole sul selle teemaga üldse asja.
eestlastel on muidugi võimalik oma asjad kokku pakkida ja rändrahvaks hakata. kuid asjaolude sunnil (tõsi kl veidi veidralt orgunnitud asjaolude sunnil, pidades silmas asjaolu ,et on küllaltki ebaloogiline omada planeedist mingit tükki), asub ka rändrahvas alati siis kellegi teise maal/riigis.

vaata kui sina vanemate juures elad ,siis sa oled selle maja elanik. ei saa elada kuskil majas ja mitte olla selle maja elanik. lihtsalt sellepärast ,et sul vbl vanematega pole head suhted näiteks. aga see maa,kus teie maja asub, on perekond-arxoste maa seepärast ,et te seal antud hetkel elate. seega maa kuulub tinglikult riigile. iseasi kui tore seal maal siis elada on.
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Sept 03, 2006 8:22 pm    Teema: Vasta viitega

Vaata Kati.
See Eestimaa polegi otseselt kellegi oma, aga mingid tegelased lihtsalt arvavad, et nad võivad selle eest raha küsida ja seda teistele müüa (seda enda omaks pidada ja nõuda teistelt selle heakskiitu).
Mõned lihtsalt katssuvad seda enda omaks teha.

Need on nende endi tehtud seadused, mille järgi neil see õigus on.
Nemad soovivad, et inimene järgiks nende seaduseid ja teevad kõik selleks, et need inimesed ka seda teeks.
Tegelikult pole neil selleks mitte mingit õigust, kuna see ei kuulu neile. Nad jätavad mulje, et see kuulub neile ja kari inimesi lihtsalt usub neid või allub läbi hirmu või parseldamise.
Toetust on neil nii palju, kui eneseeitajad neile loovutavad.

See maa, kus on see maja, kus mina hetkel elan, ei kuulu riigile. Mõni teine võib midagi muud väita, aga ma ei kavatse hakata ennast eitama ja hävitama.
Ma olen enda vastu aus Idea

Muidugi on nii keelatud mõtelda, nagu mina mõtlen, kuid teen seda siiski.
Mis kasu on lasta ennast laiali tassida ja elada väiksema survega, kui hiljem tarvis nagunii need jupid tagasi saada? Kunagi tuleb nagunii hakata ennast kokku koguma...
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Sept 03, 2006 8:33 pm    Teema: Vasta viitega

Kui sa iseendale vett peale ei tõmba, siis ei saa seda ka keegi teine teha.
Kui lähed ahvatlustega kaasa ja valid reaalsuse asemele unistused, siis on väga võimalik, et muutud tööriistaks.

Mida rohkem suudad jääda iseendaks, seda vähem saab keegi teine sind kontrollida ja mõjutada.

Ma olen näinud milline saast sellise allumisega kaasneb ja see ei puuduta ainult alluvat, vaid ka neid inimesi, kes julgevad endaks jääda ning kelle vastu see alluv suunatakse.
Taolised süsteemid saavad oma jõu puhtalt oma toetajaskonnalt ehk alluvatelt/orjadelt.
Mina arvan, et planeet ja kõrgemad olendid selliseks debiilsuseks oma toetust ei anna.
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Sept 03, 2006 8:54 pm    Teema: Vasta viitega

Inimene elab sama elu ka paralleelmaailmades.
Tasub jälgida oma olukorda ka mujal reaalsustes ja uurida, et tänu milleni on sealne olukord just selline, nagu ta on.
See on vägagi kindel ja kontrollitav moodus, leidmaks enesekindlust.

Seal "mujal" võib olla su parim sõber hoopis vaenlane.
Tagasi üles
minunimi
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 3 Mai 2006
Postitusi: 265
Asukoht: kosmos

PostitusPostitatud: Esm Sept 04, 2006 4:25 pm    Teema: Vasta viitega

Arxosel on õigus muarust,sõjavägi ei tee meest
kuid sõjaväes pole kõik ka sitt,meeskonna töö ja relvade käsitlus oskus ja fyysiline on hea..
aga see mis alatedlikult toimub om sitt,see suhtumine,et pole iskiksust,vaid 1 sõjavägi
_________________
Back in Time.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wahya
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 11 Veeb 2006
Postitusi: 528

PostitusPostitatud: Esm Sept 04, 2006 4:34 pm    Teema: Vasta viitega

huvitav arutelu

ideaalid on nooruse viimane vabandus Razz

algsest teemast on saanud moraalne vastutus

ma siin kiirelt lugesin ja pole palju aega hetkel vastata

sodur kardab surma

eesti sodur on väljas seep, et seal saab palka
alati on ka fanaatikud, idealistid, tobud jne kuid esmaseks on palk

eesti on voimaldanud meile selle kirumise

nouka ajal seda ei saanud avalikult teha
tänapäeval ei saa midagi sellist hiinas ja p-koreas

arxos tundub mulle hetkel sellise väliseestlasena, kes esimesel ohusignaali korral heiskab purjed ja kirjutab välismaal luuletusi kui hea oli vaba eesti ja kui paha paha on praegune olukord

ma ei oska ainult öelda, et kas oleks targem proovida maha jääda ja vöidelda Very Happy

tean, milline oleks minu otsus

kle aga räägi jah, et miks sind välja praagiti?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Naima
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Sept 04, 2006 4:41 pm    Teema: Vasta viitega

Sõjavägi ei tee muidugi mehest meest, ega ka vastupidi, mehest mitte meest.
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Sept 04, 2006 5:57 pm    Teema: Vasta viitega

Wahya kirjutas:

arxos tundub mulle hetkel sellise väliseestlasena, kes esimesel ohusignaali korral heiskab purjed ja kirjutab välismaal luuletusi kui hea oli vaba eesti ja kui paha paha on praegune olukord


Ma ei mõtelnud seda nii.
Ma pidasin seda silmas, et välismaal on asi suht sarnane ja kohati on samal struktuuril tunduvalt suurem kontroll ning puutumatus.
Võta näiteks Ameerika, kus tapavad rahvast massides, et leida ettekäändeid uuteks vallutusteks. Näiteks veel kunagine Nõukogude Liit, Hitleri valitsus, erinevad Aafrika valitsused, Hiina, Põhja-Korea jne.

Just lugesin Iisreali valitsuse tegemistest, kuidas pannakse inimesi vangi, kes räägivad Iisreali salajastest sõjaprojektidest (meisterdavad seal tuumarelvi, "tehase" töötajad surevad järjest vähki).

Erinevates piirkondades on lihtsalt asi erinevalt "kinnitunud".
Siin on asi veel suht ok.
Kuid alati on ka "nähtamatu" pool, k.a. see, mis toimub paratasanditel.
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Sept 04, 2006 6:02 pm    Teema: Vasta viitega

Wahya kirjutas:

sodur kardab surma


Küllaltki palju inimesi on alateadlikud enesetapjad, sealt tuleb ka see nn. hulljulgus...
Teatud ekstreemspordi etteasteid vaadates võtab ikka mõtlema küll.
Kui inimene ka tahab surra, siis mingid hirmud eksisteerivad nagunii, iseasi kui nähtavale neid lubatakse ja kui sügavale on nad kaevatud.
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Sept 04, 2006 6:10 pm    Teema: Vasta viitega

minunimi kirjutas:
Arxosel on õigus muarust,sõjavägi ei tee meest
kuid sõjaväes pole kõik ka sitt,meeskonna töö ja relvade käsitlus oskus ja fyysiline on hea..
aga see mis alatedlikult toimub om sitt,see suhtumine,et pole iskiksust,vaid 1 sõjavägi


No mingi osa on ok ja päris tasemel, aga asjal on palju varjatud funktsioone.
Üks funktsioon on see, et sõdur "liidetakse" tema relvaga, see on osa robotiks muutmisest...

Mind huvitaks see, et miks on tarvis sõdurid oma naistest eraldada?
Kas see on tõeline mees, kes on naistest füüsiliselt ja vaimselt eraldatud?
Mina pakun, et mehelikud aspektid saavad areneda ja avarduda ikka ainult koos naistega.
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Sept 04, 2006 6:40 pm    Teema: Vasta viitega

Wahya kirjutas:

kle aga räägi jah, et miks sind välja praagiti?


Tervislikel põhjustel. Samas ma ei tahtnud sinna ise ka minna.
Selline trenn ei ole ka tervislik, vaid pigem lõhub organismi.
See koormus oleks vist küll liiast olnud, aga kes teab.
Ma teen teisi jällegi teisi asju Very Happy
Tagasi üles
viplala
Arengumaag


Liitunud: 19 Juun 2004
Postitusi: 2042
Asukoht: sõawäljal

PostitusPostitatud: Teis Sept 05, 2006 12:58 pm    Teema: Vasta viitega

Arxos, ükski maa ei vaja tõesti riiki. Riike vajavad rahvad, kes mingil maal elavad, sest riik on ainus võimalus ennast teiste hulgas kehtestada. Sõjavägi omakorda on üks vahend riigi käes. Samasugune vahend, nagu raha või nuga inimese käes. Mingi hea ja halva skaalale panemine on siin täiesti mõttetu.

Mis eesti sõjaväge puutub, siis siin kehtib see seadus, et kes oma ei toeta, toetab automaatselt võõrast. Niipalju siis parseldamisest.

Vaidlemise koht võib olla see, et kas inimesele üldse mingit rahvust vaja on koos kõige sinna juurde kuuluva masinavärgiga.

Mõni su argument tundub küllaltki veider, meremees ka "liidetakse" tema laevaga sarnasel moel, aga kas sellepärast peaks merest eemale, kõrbesse põgenema? Tegelikult on relvaga sama lugu, nagu iga vahendiga, ta ei tohi kasutajast üle olla.

Relv on anorgaaniline Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Sept 05, 2006 3:25 pm    Teema: Vasta viitega

viplala kirjutas:

Mõni su argument tundub küllaltki veider, meremees ka "liidetakse" tema laevaga sarnasel moel, aga kas sellepärast peaks merest eemale, kõrbesse põgenema? Tegelikult on relvaga sama lugu, nagu iga vahendiga, ta ei tohi kasutajast üle olla.


On kuskilt meelde jäänud, et sõdurid panid oma relvadele naiste nimed.
Et üks päris tähtis töö jäetakse 9 kuuks müüri taha...

Seaduste maailmas ei kaitse relv inimest, pigem ohustab ja seab piirangud ning keelud.
Aga mulle ei meeldi seadused, ma ei poolda neid - need on orjastavad.
Tagasi üles
Naima
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Sept 05, 2006 3:49 pm    Teema: Vasta viitega

Arxos kirjutas:
Aga mulle ei meeldi seadused, ma ei poolda neid - need on orjastavad.
Sinu suhtumine seadustesse on Sind, ja seda mida näed, orjastav.
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Sept 05, 2006 4:40 pm    Teema: Vasta viitega

Naima kirjutas:
Arxos kirjutas:
Aga mulle ei meeldi seadused, ma ei poolda neid - need on orjastavad.
Sinu suhtumine seadustesse on Sind, ja seda mida näed, orjastav.


Ma lihtsalt katsun oma saamahimu kontrollida.

Võtame ühe näite:

Kui inimene soovib, et mõni sarimõrvar vangi pandaks, siis ta annabki sellele süsteemile oma toetuse. Ta soovib sealt mingit kasu saada, muidu ei topiks enda nina võõrastesse asjadesse.
Mina õpin teisi mitte süüdistama, see annab palju võimalusi.
Tagasi üles
Naima
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Sept 05, 2006 4:50 pm    Teema: Vasta viitega

Arxos kirjutas:
Ta soovib sealt mingit kasu saada, muidu ei topiks enda nina võõrastesse asjadesse.
kuidas võõrastesse asjadesse?
Võtame ühe näite: sarimõrvar Sinu õuel hullamas... et seni kuni pole Sinu kõri läbi lõiganud, et seni pole Sinu teema või...
Arxos kirjutas:
Mina õpin teisi mitte süüdistama, see annab palju võimalusi.
Ega siis kui Sul oma seisukoht on, ei tähenda veel et Sa teisitimõtlejaid süüdistad.
Tagasi üles
viplala
Arengumaag


Liitunud: 19 Juun 2004
Postitusi: 2042
Asukoht: sõawäljal

PostitusPostitatud: Teis Sept 05, 2006 5:46 pm    Teema: Vasta viitega

Rahvused, seadused, sõjavägi ja tuhat muud asja on selleks, et inimestel oleks kollektiivselt võimalik toimetada. Päris kõike ei ole võimalik üksi teha.

Kõigel sellel kollektiivsel sodil, mis millegiks on vajalik (siin foorumis nimetatakse selle vaimset poolt egregoriteks), on kalduvus omaette vaimolendina initsiatiivi haarata ja peremehe peal parasiteerima hakata.
Nii, et iga kirve puhul peab pidevalt jälgima, et ta sulle jalga ei lööks, aga see ei tähenda, et käeservaga oleks õigem puid raiuda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Anselmo
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 1 Okt 2005
Postitusi: 112

PostitusPostitatud: Teis Sept 05, 2006 5:58 pm    Teema: Vasta viitega

Parim sõdur kardab võib olla seda, et keegi teine võib olla temast parem või siis hoopis reetmist omade poolt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Teis Sept 05, 2006 7:01 pm    Teema: Vasta viitega

Anselmo kirjutas:
Parim sõdur kardab võib olla seda, et keegi teine võib olla temast parem või siis hoopis reetmist omade poolt.


Mida tal karta, kui ta on parim, seega ei saa tast keegi olla parem!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Vaba teema Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 5

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group