Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Miks Jeesus andis ennast vabatahtlikult risti lüüa
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Noble
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 29 Aug 2006
Postitusi: 852
Asukoht: universum

PostitusPostitatud: Kolm Dets 06, 2006 12:56 am    Teema: Vasta viitega

Ristisõjad ei ole kindlasti mitte olnud jumala tahe, kuna personaliseeritud jumalat pole olemas ja kuna need kes sõda läbi viisid eriti preestrid ütlesid et see on jumala tahe siis järelikult see polnud jumala tahe ja nad ei tea jumalast muffigi.
_________________
Tee mida sina tahad iga päev ja sa oled hea inimene või siis mitte.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Kolm Dets 06, 2006 1:12 am    Teema: Vasta viitega

Noble kirjutas:
Ristisõjad ei ole kindlasti mitte olnud jumala tahe.......need kes sõda läbi viisid eriti preestrid ütlesid et see on jumala tahe siis järelikult see polnud jumala tahe ja nad ei tea jumalast muffigi.

paremini ei oskaks vist minagi öelda Laughing
Kuldsed sõnad: "preestrid ei tea jumalast muffigi"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Jeesuse tagasitulek
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 2 Aug 2006
Postitusi: 212
Asukoht: Taevas ja Maa

PostitusPostitatud: Kolm Dets 06, 2006 1:25 am    Teema: Vasta viitega

yks@kirjutas:
Tsiteerin::
kas kirik viib siis mind Jumalale lähemale? Surprised

Pigem suurim Õpetaja:
Markuse 1:22 Ja nad olid vapustatud tema õpetusest, sest ta ei õpetanud neid nõnda nagu kirjatundjad, vaid nagu see, kellel on meelevald.

Ma tean, et Piibli seisukoht on, et kogudus on oluline, aga ütle mulle milline kogudus ei ole täis valeõpetusi? Et saada Jumalaga lähedasemaks, on oluline Tema kohta teadmisi omandada....
Teoloogia, ütled sa, aga mina ütlen selle kohta Piibli uurimine, mille on muide ka Piibli Jumal igale kristlasele südamele pannud.....

Johannese 17:3 Aga igavene elu on see, et nad tunneksid sind, ainsat tõelist Jumalat, ja Jeesust Kristust, kelle sina oled läkitanud.

Kui hästi sa siis tunned oma Jumalat? Kas see, kui keegi usujuht või kirikutegelane sulle ütleb midagi tema kohta, ongi su teadmiste alus? Ole nagu Beroia mehed:

Ap 17:11 Sealsed olid üllameelsemad kui Tessaloonika omad, nemad võtsid sõna vastu täie innuga ja uurisid iga päev Pühakirjast, kas see on nõnda.

Ja veel tahaks öelda, et pole tähtis kas inimene on kõrgelt haritud teoloog või selle poolt õpetatu, sest kui Jumala Vaim tahab, siis valgust saab ka harimatu, sest ka Jeesuse paljud jüngrid olid ju tegelikult lihtsad, ilma "kõrgema" hariduseta.....


Vaja on ikka korralikku elavat kogudust mitte religioosset kampa. Iga Jumala inimene on uue lepingu ajal preester kelle kaudu saab Jumalale ligi, kui ise veel pole lepitatud või ei oska jne. Koguduses liigub Jumala Vaim kes sind võib puudutada. Igavene elu on see, et sa isiklikult tunneksid Jumalat, mitte vaid intellektuaalselt tast teaksid ja nõustuksid sellega. Tõeline elav usk tuleb ainult Jumala käest, tema sõna kaudu. Ometi on vaja Vaimu mis seda sõna elustaks. Jeesuse jüngrid olid küll lihtsad kalamehed, kuid Ta õpetas nad välja st. parimat kooli ja haridust. Kuid kogudusse on antud inimestele igaühele oma töö ja and millega inimesi teenida, et igaüks ei saaks teha mida ta tahab. Kui kõik püüaksid saada näiteks juhiks või õpetajaks, siis asi ju jookseks kokku. Sellepärast Jumal ei panegi oma Vaimu igaühe peale, ja sellepärast on ka kogudustes palju jurajaid kellel pole Jumala enda nõusolekut ja luba. Tihtipeale ongi kogudus vigane ja sant, et inimesed püüavad teha asju mida Jumal isiklikult pole neil teha palunud ja neil pole ka selliseid andeid...sellepärast jooksevad rappa. Idea
_________________
Me ise finantseerime patu revolutsiooni ja lõpuks see tapab meid endid:(
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Kolm Dets 06, 2006 1:32 am    Teema: Vasta viitega

Jeesuse tagasitulek kirjutas:

Vaja on ikka korralikku elavat kogudust mitte religioosset kampa.

"korralik elav kogudus" on tänapäeval defitsiit Sad
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Jeesuse tagasitulek
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 2 Aug 2006
Postitusi: 212
Asukoht: Taevas ja Maa

PostitusPostitatud: Nelj Dets 07, 2006 12:28 am    Teema: Vasta viitega

yks@ kirjutas:
Jeesuse tagasitulek kirjutas:

Vaja on ikka korralikku elavat kogudust mitte religioosset kampa.

"korralik elav kogudus" on tänapäeval defitsiit Sad


Mis teha, ateismi ja kommunismi on ikka ju taotud pähe üksjagu, ega see muutumine ka nii kiirelt käi.

7Paluge, ja teile antakse, otsige, ja te leiate, koputage,
ja teile avatakse,
8sest iga paluja saab ja otsija leiab ja igale koputajale
avatakse! Cool Cool Cool
_________________
Me ise finantseerime patu revolutsiooni ja lõpuks see tapab meid endid:(
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Metsamees
----------------------------


Liitunud: 29 Märts 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Metsas

PostitusPostitatud: Nelj Dets 07, 2006 12:59 am    Teema: Vasta viitega

Ateism ja kommunism taotud pähe? No kui see sind lohutab....

Aga kui saadakse sellest "pähe taotud" asjast lahti, arvad et kõik siis naerul sui kiriku jooksevad?

Isiklikult arvan et eestlaste ühiskonnas pole kommunismiga mingit probleemi, to on aint veel osadel mega-venelastel kinnis ideeks.
Ja ateism pole probleem esiteks, ja teiseks pole need oma uskumused ju avalikult teada.
Usk on isiklik asi.

Koputajatele avatakse ka tuli, kui koputab valedele ustele või valede tüüpide peale.
Palujad saavad ka muu seas peksa, kui ilusti paluvad. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Nelj Dets 07, 2006 2:32 am    Teema: Vasta viitega

Jeesuse tagasitulek kirjutas:
yks@ kirjutas:
Jeesuse tagasitulek kirjutas:

Vaja on ikka korralikku elavat kogudust mitte religioosset kampa.

"korralik elav kogudus" on tänapäeval defitsiit Sad


Mis teha, ateismi ja kommunismi on ikka ju taotud pähe üksjagu, ega see muutumine ka nii kiirelt käi.

just selles asi ongi, et muutumine ei käi kiirelt, muidu oleks ristiusumaailm juba ammugi lükanud kõrvale paganlikud mõjutused ja hakanud tegelema tõelise kristlusega.

Kuulsin hiljuti raadiost ühe kirikuõpetaja jutlust ja ta käsitles seal muu seas ka Matteuse 7:21-23:

21 Mitte igaüks, kes mulle ütleb: "Issand, Issand!", ei saa taevariiki; saab vaid see, kes teeb mu Isa tahtmist, kes on taevas.
22 Paljud ütlevad mulle tol päeval: "Issand, Issand, kas me ei ole sinu nimel ennustanud ja sinu nimel kurje vaime välja ajanud ja sinu nimel teinud palju vägevaid tegusid?"
23 Ja siis ma tunnistan neile: Ma ei ole teid kunagi tundnud, minge ära minu juurest, te ülekohtutegijad!


Ütles, et need Jeesuse poolt väljaöeldud sõnad hämmastavad teda. Et kes need võiksid küll olla, kelle Jeesus sedamoodi tagasi lükkab. Avaldas arvamust, et need võivad olla inimesed, kelle poole me praegu alt üles vaatame ja arvame, et need on pühad. Need võivad olla inimesed, kes vastavad meie ütlusele: "Te ei tunne Jumalat" vastusega, et "Teie ise ei tunne Jumalat"........Ta jättis vaid ütlemata, et võib-olla käib see tema enda kohta.....

Seda mööda arutledes võivad needsamad Jeesuse sõnad käia ka Rooma Paavsti kohta..............kes väidab end olevat Jumala asemik maa peal.............. Confused

Mida loeme aga Piiblist:

Heebrealastele 4:14 Et meil nüüd on suur ülempreester Jeesus, Jumala Poeg, kes on läbinud taevad, siis hoidkem kinni usust, mida me tunnistame!

Heebrealastele 9:15 Seepärast ongi tema uue lepingu vahemees selleks, et kutsutud - kui tema surm oli saanud lunastuseks esimese lepingu aegsetest üleastumistest - saaksid kätte igavese pärandi tõotuse.

Matteuse 23:8 Teie ärge laske endid hüüda rabiks, sest ainult üks on teie Õpetaja, teie kõik olete aga vennad!
9 Ja ärge hüüdke kedagi maa peal oma isaks, sest ainult üks on teie Isa, see taevane!
10 Ärge laske end ka kellelgi hüüda juhatajaks, sest ainult üks on teie Juhataja - Kristus!
11 Aga suurim teie seast olgu teie teenija!
12 Kes ennast ise ülendab, seda alandatakse, ja kes ennast ise alandab, seda ülendatakse.


Need ja paljud teised salmid näitavad, et pole tarvis ühtegi "Püha Isa" ega preestrit ega paavsti ega mingit muud vahemeest inimese ja Jumala vahel peale Kristuse.

Eks ole ju olnud aega küll ja küll inimestele "pähe taguda" seda "kristlust", mis kirikuisadele meelepärane on. Kogu ristiusumaailm peaks lahti ütlema ristisõdadest, kui "Jumala tahtest", sest see pole Jumala tahe. Sealt edasi peaks kriitiliselt üle vaatama eelnevate kirikukogude poolt kinnistunud usutunnistused, religioossed kombetalitused, inimeste "pühakuks" kuulutamised jne. jne......seda kõike võetakse kui loomulikku kristluse osa, aga kas me leiame ka Piiblist kõike seda?

Piibel ei räägi sellest, et kristlus peaks jagunema ja lõhestuma jne., räägib hoopis usutaganemisest. Minu meelest on tänapäeva laiemalt esinev kristlus just selline, mille eest Jeesus meid hoiatas. Oi kui palju on kristluses asju, mis on paganate kombestikust üle toodud. Ja ainus põhjus , minu meelest, miks seda tehtud on, on see, et saavutada veelgi suuremat mõjuvõimu.........
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Jeesuse tagasitulek
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 2 Aug 2006
Postitusi: 212
Asukoht: Taevas ja Maa

PostitusPostitatud: Reede Dets 08, 2006 11:27 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, eks seda jura on ikka üksjagu kogudustes. Eks tõelist, personaalset asja on tõesti väga vähe. Vaata, eks inimesele meeldib ikka olla seal kus kergem on ja kooki jagatakse. Seda poliitilist värki on ikka kogudustes sees üksjagu. Lahandusena näen koguduse detsentraliteerimist, kus inimene saaks aru oma preestriametist, ja mitte jääma karjaste lõksu kellel on ainus "Tee, Tõda ja Elu". Cool Cool
_________________
Me ise finantseerime patu revolutsiooni ja lõpuks see tapab meid endid:(
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Noble
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 29 Aug 2006
Postitusi: 852
Asukoht: universum

PostitusPostitatud: Laup Dets 09, 2006 3:49 am    Teema: Vasta viitega

Ja mis paganate kombestikul viga on yks@?
_________________
Tee mida sina tahad iga päev ja sa oled hea inimene või siis mitte.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Püh Dets 10, 2006 9:56 am    Teema: Vasta viitega

Noble kirjutas:
Ja mis paganate kombestikul viga on yks@?

kristlus ei tohiks seda omaks võtta. Asi selles, et kristlased ei tohi paganate jumalaid kummardada. Neil on selline karm käsk antud. Ja kui ikkagist ongi nii, et see Jumal, keda Piibel kirjeldab, on Universumi Looja, siis on paganate kombestikul "viga" küll.

Sõna "pagan" on ju ka tegelikult Piiblist. Ja iseloomustas see neid, kes polnud juudid. Ja kui vaadata nonde kombestikku, siis minu meelest oli see ikka vigane küll........alustades viljakuse rituaalidest ja seksist templihoorade-laste-loomadega kuni inimohvriteni....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Noble
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 29 Aug 2006
Postitusi: 852
Asukoht: universum

PostitusPostitatud: Püh Dets 10, 2006 9:38 pm    Teema: Vasta viitega

yks@ kirjutas:
Noble kirjutas:
Ja mis paganate kombestikul viga on yks@?

kristlus ei tohiks seda omaks võtta. Asi selles, et kristlased ei tohi paganate jumalaid kummardada. Neil on selline karm käsk antud. Ja kui ikkagist ongi nii, et see Jumal, keda Piibel kirjeldab, on Universumi Looja, siis on paganate kombestikul "viga" küll.

Sõna "pagan" on ju ka tegelikult Piiblist. Ja iseloomustas see neid, kes polnud juudid. Ja kui vaadata nonde kombestikku, siis minu meelest oli see ikka vigane küll........alustades viljakuse rituaalidest ja seksist templihoorade-laste-loomadega kuni inimohvriteni....


Kuule tänapäeval vaevalt paganad kedagi ohverdavad, just on tegemist arenenumate ja vabamate inimestega. Ja kui seal iseloomustati paganaid kui mittejuute siis kristlased on ju ka paganad kuna nad pole ju juudid.
Ja kui looja olekski see keda sa siin pakud siis mind küll ei huvita mida tema käseb, keda see huvitab, nagunii on asi teisiti.
_________________
Tee mida sina tahad iga päev ja sa oled hea inimene või siis mitte.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Esm Dets 11, 2006 9:31 am    Teema: Vasta viitega

Noble kirjutas:

Kuule tänapäeval vaevalt paganad kedagi ohverdavad, just on tegemist arenenumate ja vabamate inimestega.

aga kummardavad ju oma jumalaid ikka. Kindlasti on ka neid, kes ei kummarda kedagi. Aga arvata, et kristlased on mingid alaarenenud vangistuses elavad mungad, on küll ekslik. Kuna kristlased elavad Piibli õpetuse järgi, siis neil on lausa kohustus õppida ja uurida kõike:
Õpetussõnad 4:7 Tarkuse algus on see: taotle tarkust ja taotle arukust kogu oma varanduse hinnaga.
Tsiteerin::
Ja kui seal iseloomustati paganaid kui mittejuute siis kristlased on ju ka paganad kuna nad pole ju juudid.

Jah, nii see ongi ju Piibli järgi. KÕIK rahvad võivad Jumala juurde tulla ja saada igavese elu paradiisis. Nii on Piibel välja lubanud. On see nüüd kvanthüpe või mis iganes......
Tsiteerin::
Ja kui looja olekski see keda sa siin pakud siis mind küll ei huvita mida tema käseb, keda see huvitab, nagunii on asi teisiti.

Nagunii on asi teisiti, olgugi et Looja ütleb?
hmmm........
Miks Looja peaks valetama, kui ta Looja on?
Ja miks sa arvad, et sa Loojast tugevam oled?

Iiob 38:3 Pane nüüd vöö vööle kui mees, mina küsin sinult ja sina seleta mulle!
4 Kus olid sina siis, kui mina rajasin maa? Vasta, kui sul niipalju tarkust on!
5 Kes määras selle mõõdud? Küllap sa tead. Või kes vedas selle üle mõõdunööri?
6 Mille peale on selle alussambad paigale pandud? Või kes asetas selle nurgakivi,
7 kui hommikutähed üheskoos hõiskasid ja kõik Jumala pojad tõstsid rõõmukisa?
8 Ja kes sulges ustega mere, kui see esile murdes emaüsast välja tuli,
9 kui ma panin pilved selle katteks ja pilkase pimeduse mähkmeks,
10 kui ma sellele lõin korra, panin riivid ja uksed


Kas keegi suudaks midagi sellist?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Noble
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 29 Aug 2006
Postitusi: 852
Asukoht: universum

PostitusPostitatud: Nelj Dets 14, 2006 2:03 am    Teema: Vasta viitega

Maa ei ole mingi mehikese loodud vaid tekkis 5 miljardit aastat tagasi kosmilisest gaasist jne.
Ma ei arvagi et ma jumalast tugevam olen ja millises mõttes sa üldse mõtled tugevust, sest jumalat pole sellisel kujul olemas ja mina olengi iseenda jumal.
Ja keda see kotib et keegi pagan kummardab mingit muud jumalat, see on ta enda asi, mina küll kedagi ei kummarda, mul pole religiooni ja kui usust rääkida, siis usun ma endasse.
_________________
Tee mida sina tahad iga päev ja sa oled hea inimene või siis mitte.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Püh Jan 14, 2007 9:07 am    Teema: Vasta viitega

Noble kirjutas:
Maa ei ole mingi mehikese loodud vaid tekkis 5 miljardit aastat tagasi kosmilisest gaasist jne.

kust see gaas sinna kosmosesse sai? Kust see kosmos üldse tuli?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Lind
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 4 Märts 2006
Postitusi: 17

PostitusPostitatud: Nelj Jan 18, 2007 9:08 pm    Teema: Vasta viitega

yks@

Mis sa keerutad.kas see Maa on siis ikka selle valge vanamehe loodud või ei ole?
Kas sa siis usud oma religiooni algmüüti (muinasjuttu)või eitad seda.
Või usud selle põhjal kirjutatud uuemaid redaktsioone (romaane ja ulmekaid)?

Minu arust sobib Eestimaa kliimasse paremini Kalevipoeg oma poolvendadega.Samuti vana Kalev ise. Ja kui on vaja hilisemaid vapraid tegelasi siis küll leiame.
Kas sina kui kristuse kuulutaja suudad mulle ära seletada kuidas Kalevipoeg ikkagi läbi peipsi tuli.Peipsi ju sügavam kui punane meri selles kohas kus kristus läbi läks .
Ma arvan et Kalevipoeg elas hiljem ja oli lihtsalt suurem kui Kristus.
_________________
Aeg ei ole sündmuste jada.
Sündmused on jadas ainult aja ühe mõõtme järgi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Noble
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 29 Aug 2006
Postitusi: 852
Asukoht: universum

PostitusPostitatud: Reede Veeb 02, 2007 3:23 pm    Teema: Vasta viitega

yks@ kirjutas:
Noble kirjutas:
Maa ei ole mingi mehikese loodud vaid tekkis 5 miljardit aastat tagasi kosmilisest gaasist jne.

kust see gaas sinna kosmosesse sai? Kust see kosmos üldse tuli?


Noh aga kust su jumal tuli siis?
_________________
Tee mida sina tahad iga päev ja sa oled hea inimene või siis mitte.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Reede Veeb 02, 2007 11:23 pm    Teema: Vasta viitega

Noble kirjutas:
Noh aga kust su jumal tuli siis?

seda on ilmselt kõikse raskem seletada. Sest ei saa minagi sellest aru kust. Aga egas Jumal polegi mingi olevus. Mingi mehike pilve piiril. Minu nägemust mööda on see mingi lõpmatu võimas magnetiline energia. Midagi elektromagnetilise laine taolist, aga ülivõimas.

Ntx. Tokios tehti poolenisti veega täidetud toruga katse. Keskele lajatati ülivõimas magnet ja vesi kogunes torus kahele poole otstesse. Vesi on nõrgalt diamagnetiline. Mittehomogeenses magnetväljas tõukub diamagneetik nõrgema välja piirkonda. Punase mere puhul oli tarvis piisavalt võimast magnetit Rolling Eyes
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Noble
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 29 Aug 2006
Postitusi: 852
Asukoht: universum

PostitusPostitatud: Laup Veeb 03, 2007 12:59 am    Teema: Vasta viitega

Noh sa räägid sellist juttu ja ikka jutlustad piiblit?
Muide sa oled preester w?
_________________
Tee mida sina tahad iga päev ja sa oled hea inimene või siis mitte.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Laup Veeb 03, 2007 9:51 am    Teema: Vasta viitega

Noble kirjutas:

Muide sa oled preester w?

kaugel sellest Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Noble
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 29 Aug 2006
Postitusi: 852
Asukoht: universum

PostitusPostitatud: Püh Veeb 04, 2007 10:28 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arust sa millalgi mainisid et oled mingi preester vms, ehk see oli nali, maitea.
_________________
Tee mida sina tahad iga päev ja sa oled hea inimene või siis mitte.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 5, lehekülgi kokku 7

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group