Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Kes on süüdi?
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Tokroda vanad teooriad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
sirel
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Aug 07, 2006 10:59 pm    Teema: Vasta viitega

.Raul. kirjutas:
Tüübid kes ei taha sõjaväkke minna on jobud ja neilt tuleks ära võtta kodaniku õigused. Sest kes ei ole valmis oma elu hinnaga oma kodumaad kaitsta ei tohiks ka olla õigust siin elada. Evil or Very Mad


taolised sõnavõtjad peaksid ise kohe mitu korda sõjaväes käima - igakord uuesti kui neil tekib tunne, et "mina käisin, sina pead ka käima"!
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Aug 07, 2006 11:01 pm    Teema: Vasta viitega

Et neid tegelasi, kes on õilsa eesmärgi nimel valmis surma minema, on küllalt. Neist pole tõesti mitte kuskil puudus...
Selliseid sõnakuulelikke tegelasi kahjuks see sõjavägi ongi kasvatama pandud.
Miks muidu on sõjaväes esmatähtis inimeste isiksused purustada Idea
Tagasi üles
metsatöllam
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Aug 07, 2006 11:27 pm    Teema: Vasta viitega

Teate mina arvan,et sõjavägi ikka on õige asi ja seal peab ära käima....ilma milleta poleks meid ega meie riiki....sõjad on kestnud sajandeid meie maa ümber ja kuna me oleme olnud hämmastavalt visad ja patriootlikud oleme jäänud püsima...loomulikult ega ma ise ka ei tahtnud minna.... Razz viilisin,eirasin kirju jne...aga noh sain 11 kuud ära..mõtettu mõnes mõttes....aga tagantjärgi mõelda nüüd on hea,et läbi Wink Wink Aga eks igaühel on valida.... Laughing Laughing
Tagasi üles
.Raul.
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Aug 08, 2006 7:40 am    Teema: Vasta viitega

Arxos kirjutas:
Nad seal näiteks Iraagis ja mujal valvavad sul tõesti kodumaad?
Nagu sa tead saab kõiki vaadata mitmelt poolt. Need kuttid kes Iraagis või Afgaanis sitsivad on valinud vabatahtlikult selle tee.
Ja nad saavad seal päris korraliku kogemuse mis tuleb kaitseväele kasuks.
Arxos kirjutas:
Mis sa arvad, et see mis paratasanditel toimub, ei ole sul sõda?
See ongi päris sõda, mis saab tuua ka reaalseid muutuseid ja lahendusi.
Saab küll. Teoreetiliselt. Kuid tulemusi ma ei näe.

Arxos kirjutas:
Vaata kellele see sõjavägi meil allub, igatahes mitte Eesti rahvale Idea.
Kellele ta siis allub?
Arxos kirjutas:
Kui tarvis, siis läheb ka sõtta, ole mureta. Siiski minu eesmärk on rohkem vallutajad siit eemal hoida.
Sajandeid on proovitud oma vaimujõuga vallutajaid eemal hoida. Aga ükski ei ole olnud nii edukas, et sellega reaalselt ka toime tulla.
sirel kirjutas:
taolised sõnavõtjad peaksid ise kohe mitu korda sõjaväes käima - igakord uuesti kui neil tekib tunne, et "mina käisin, sina pead ka käima"!
Mina olen oma kohuse täitnud. Vabatahtlikult.
Arxos kirjutas:
Et neid tegelasi, kes on õilsa eesmärgi nimel valmis surma minema, on küllalt. Neist pole tõesti mitte kuskil puudus...
Ise tood näiteid kus paratasandil käivad ägedad lahingud. Kuid ka seal võib surma saada. Miks sina sellega tegeled siis?.
Arxos kirjutas:
Selliseid sõnakuulelikke tegelasi kahjuks see sõjavägi ongi kasvatama pandud.
Tundub, et sa ei tea selliste asjade kohta õieti midagi. Kõikides riikides kus on kasutatud sõjaväge otseseks sõdimiseks tekkivad probleemid võimudel nende samade, nagu sa ütled sõnakuulelike tegelastega.
Vene võimud olid hädas Afgaani veteraanidega. Hiljem olid nad hädas Tshetseeni veteraanidega. Castro oli oma "vabaduse" saarel hädas Angoolas sõdinud veteraanidega. Jänkid olid hädas Vietnami veteraanidega. Ja ka esimese lahe sõja veteraanidega. Nende eelmine välisminister oli kunagine kõrge sõjaväelane. Kuid millegi pärast Buch vahetas ta välja.
Või toome näite Eesti ajaloost. Vapsid. Vabadussõja veteraanid. Ma loodan, et ma ei pea sinule seletama hakkama kes nad sellised olid, kui suur oli rahva toetus nendele ja mida nad taotlesid.
Üldiselt on stereotüübid jamad. Kuid mingi pildi nad ikka annavad. Kuidas reeglina kirjeldatakse vanat sõjaväelast. Ta julgeb olla tema ise, ta ütleb otse välja mis ta mõtleb, teeb seda mida õigeks peab. Täiesti pagana kirjeldus ju.
Arxos kirjutas:
Miks muidu on sõjaväes esmatähtis inimeste isiksused purustada
Esiteks, kuigi öeldakse, et ka üks on lahinguväljal tegija. Kuid sõjavägi on suur masin kus kõik peavad tegema seda mis on tema konkreetne ülesanne.
Teiseks, ei purustata isiksust vaid treenitakse isiksust.


http://www.sodur.com/foorum/viewtopic.php?t=347&postdays=0&postorder=asc&start=0
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Aug 08, 2006 11:37 am    Teema: Vasta viitega

.Raul. kirjutas:

Arxos kirjutas:
Vaata kellele see sõjavägi meil allub, igatahes mitte Eesti rahvale Idea.
Kellele ta siis allub?


Juhiks tähelepanu sellele, et riik ei ole rahvus. Vaata neid "riigijuhte", üks teistele riikidele pugemine ja parseldamine käib.
Mina sellist süsteemi ei aksepteeri, millel on juba algselt taolised eesmärgid ja funktsioonid. Üks seaduslik varastamine ja vallutamine käib ning see ongi poliitika.
Tagasi üles
.Raul.
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Aug 08, 2006 12:38 pm    Teema: Vasta viitega

Eks selle pärast ongi rahva seas kaitsevägi kõrgemalt hinnatud kui ükski poliitik.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Tokroda vanad teooriad Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group