Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Lapsed pole kunagi süüdi.

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Tokroda vanad teooriad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juul 25, 2006 2:15 pm    Teema: Lapsed pole kunagi süüdi. Vasta viitega

Tihti oleme olukorra ees, kus vanemad süüdistavad omi lapsi ja vastupidi. Ja siis oleme me situatsioonis, kus me ei tea, kellel õigus, kellel mitte. Aga antud situatsioonis on alati lapsevanem süüdi.
Miks see nii on? Kui vanemale sünnib laps, siis on ta nõrk ja väeti. Lapsevanemal on lapse üle 100% võim. See tähendab ka automaatselt 100% vastutust, seega on ta ka 100% süüdi ebaedudes ja õnnestumistes.
Mis on lapsevanema põhi kohustus? Tuua välja lapse olemus. Millal on lapsevanem saanud oma tööga hästi hakkama? See selgub siis, kui ilmneb puberteedi iga. Kui puberteet on olematu, siis vanem on toitnud lapse olemust. Kui lapsel on raske puberteet, siis on vanem viljelenud väärisikut. Puberteedi ilmnemisega tuleb välja lapse olemus. Tema tuum avaneb. Keha on saanud piisavalt küpseks, et tuum, sisemaailm saaks avalduda. Ja nüüd tekibki lapse sees isiku ja väärisiku vahel konflikt. See teeb lapsele hingelist valu. Väärisikut on ehitanud tema vanemad. Olemus tahab avalduda ja väärisiku hävitada.
Ja nüüd teadmine rahvale. Kui näete lapse ja tema vanemate vahel konflikti, siis on teil võimalus olla lapse, või tema vanema poolt. Kui olete lapse poolt, siis te aitate tema olemust, isikut. Seega annate lapsele elu. Kui olete tema vanemate poolt, siis kasvatate väärisikut ja tapate tema mina. Mina tapetud inimene muutub nõrgaks, hakkab jooma, ei saa elus hakkama. Selline inimene ei suuda enam hoolitseda enda ja teiste eest. Ta muutub ühiskonnale koormaks.
Ja ta ka ise on õnnetu ja depressiivne.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Teis Juul 25, 2006 2:56 pm    Teema: Vasta viitega

Ma olen veel täheldanud,et mida targemad on vanemad, seda võiksem probleem nende lase puberteedi eaga.

Kuid, siin on üks nüants mida ma soovin et sa seletaks.
Oletame, et laps on kasvanud sellises õhkkonnas, kus nt isa annab lapsele pidevalt õigust, aga ema mitte. Emal on õigus, isa aga ema kiusteks annab õigust. Nüüd kui tuleb pubeka iga, siis laps avaldab oma ea vaid emale, justkui isa oleks ta ära ostnud. Kuid tegelt ema ei ole ju midagi valesti teinud.

Muideks, see et laps on kodu peegel- on väga õige lause.Paraku käib vanematel tegelt sõda(tüli lapsega) iseendaga. Ehk siis sõdivad lapsega, kuid tegelt on laps nemad ise.
Mul kodus praegu sama värk, kuid paraku raske seletada sellist asja vanematele, nad arvavad et on vanemad ja neil õigus!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vaimuvalitseja
Sitaseenlane
Sitaseenlane


Liitunud: 26 Märts 2006
Postitusi: 253
Asukoht: Kahe jalaga maa peal

PostitusPostitatud: Teis Juul 25, 2006 3:09 pm    Teema: Re: Lapsed pole kunagi süüdi. Vasta viitega

Tokroda kirjutas:
Mina tapetud inimene muutub nõrgaks, hakkab jooma, ei saa elus hakkama. Selline inimene ei suuda enam hoolitseda enda ja teiste eest. Ta muutub ühiskonnale koormaks.
Ja ta ka ise on õnnetu ja depressiivne.


Ainult siis, kui ta joob valimatult. Kuni suudab valida, on kõik korras.
_________________
"There are problems in today's world that cannot be solved by the level of thinking that created them"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Juul 25, 2006 3:38 pm    Teema: Re: Lapsed pole kunagi süüdi. Vasta viitega

Vaimuvalitseja kirjutas:
Tokroda kirjutas:
Mina tapetud inimene muutub nõrgaks, hakkab jooma, ei saa elus hakkama. Selline inimene ei suuda enam hoolitseda enda ja teiste eest. Ta muutub ühiskonnale koormaks.
Ja ta ka ise on õnnetu ja depressiivne.


Ainult siis, kui ta joob valimatult. Kuni suudab valida, on kõik korras.


ot mis sa selle all mõtled? Mida ta peab valida suutma?
Tagasi üles
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juul 25, 2006 9:45 pm    Teema: Vasta viitega

boss.
Siin kasutab üks lapsevanem lapse energiat, selleks, et allutada teine osapool.
See mõjub lapsele kahjulikult. Energi kulutatakse sõdimiseks, mitte arenguks.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kati
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Juul 26, 2006 8:10 pm    Teema: Vasta viitega

ma siin kord mõtlesin,et panen selle küssi aga siiani pole õiget kohta leidnud. nüüd leidsin.
miks on nii,et enamusel nõidadel (eriti naisnõidadel...vbl tundub mulle vaid nii) on lastega mingit laadi probleemid? eiriti mingi egopõrkumise sarnased asjad. miks nõidade lapsed on tõrksamad kui nn korralikest tavaperedest pärit lapsed?
ma näiteks oma lapsega võin minna nii riidu ,et passime kumbki mitu tundi omaette tubades ja vihkame üksteist niiet maa on must. ja kumbki ei anna alla ka. minusees ei ole näiteks ühtegi mõistlikku meelt mis siis räägiks stiilis "targem annab järgi". ja tema on samasugune.
tülid on muidugi enamasti suht napakal pinnal. stiilis "korista oma tuba ära" -"vat ei korista".
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Juul 26, 2006 8:26 pm    Teema: Vasta viitega

Mina olen seda täheldanud, et füüsiliselt nähtavad tülide tekkepõhjused on pigem "ettekääne", või väike põks, mis olemasoleva käiku lükkab.
Eriti lööb see naiste juures välja, aga mida suurem on tüli, seda suurem on ka arusaamatus ja tegelikud põhjused.
Meeste juures lööb see siis välja, kui nad naiste sõda sõdivad.
Tagasi üles
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Kolm Juul 26, 2006 8:34 pm    Teema: Vasta viitega

Kati, mina arvan, ma ei tea, aga vb on asi selles, et nõiad on tugevad inimesed. Tugevus on aga see mis sind kaitseb, seega on loomulik et õpetad ka lapsele selle omaduse. Nüüd on temagi tugev, kuid kuna ta on noor, siis ei oska ta veel oma oskust õieti kasutada ja plõksibki vastu, sest arvab et teda ei murta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Cyclamen
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 30 Dets 2003
Postitusi: 454
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juul 26, 2006 9:51 pm    Teema: Vasta viitega

Kati kirjutas:
miks on nii,et enamusel nõidadel (eriti naisnõidadel...vbl tundub mulle vaid nii) on lastega mingit laadi probleemid? eiriti mingi egopõrkumise sarnased asjad. miks nõidade lapsed on tõrksamad kui nn korralikest tavaperedest pärit lapsed?
ma näiteks oma lapsega võin minna nii riidu ,et passime kumbki mitu tundi omaette tubades ja vihkame üksteist niiet maa on must. ja kumbki ei anna alla ka. minusees ei ole näiteks ühtegi mõistlikku meelt mis siis räägiks stiilis "targem annab järgi". ja tema on samasugune.
tülid on muidugi enamasti suht napakal pinnal. stiilis "korista oma tuba ära" -"vat ei korista".


Minul ei ole oma lapsega probleeme. Tuba koristatakse siis kui koristatakse... Muidugi tuleb ette ka "uksepaugutamisi", aga ma ei leia, et need oleksid probleem- pigem loomulik nähe kasvamise juures.
_________________
Zidele amathambo!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juul 26, 2006 10:07 pm    Teema: Vasta viitega

Kati kirjutas:
ma siin kord mõtlesin,et panen selle küssi aga siiani pole õiget kohta leidnud. nüüd leidsin.
miks on nii,et enamusel nõidadel (eriti naisnõidadel...vbl tundub mulle vaid nii) on lastega mingit laadi probleemid? eiriti mingi egopõrkumise sarnased asjad. miks nõidade lapsed on tõrksamad kui nn korralikest tavaperedest pärit lapsed?
ma näiteks oma lapsega võin minna nii riidu ,et passime kumbki mitu tundi omaette tubades ja vihkame üksteist niiet maa on must. ja kumbki ei anna alla ka. minusees ei ole näiteks ühtegi mõistlikku meelt mis siis räägiks stiilis "targem annab järgi". ja tema on samasugune.
tülid on muidugi enamasti suht napakal pinnal. stiilis "korista oma tuba ära" -"vat ei korista".
Tavaperekonda aitab terve ühiskond last allutada. Ühine egregor.
Nõid maadleb oma lapsega ise.

Aga peale seda veel palju muid faktoreid.
NB nõia lapsel rohkem energiat, sest ühiskonnal raske imeda.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Naine
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Juul 26, 2006 10:24 pm    Teema: Vasta viitega

Mul on teinekord tunne, et ma ei suhtle üldse jälle oma lapsega. Mul pole enam jõudu, et kuulata teda, ja selle eest kirun ennast pidevalt. Samas on meil koos tore olla, ma ei sunni teda kunagi takka ja sellepärast teeb ta kõike asju meelsasti ja on avatud väga välismaailmale. Koristamine on ainuke riiupõhjus majas ka vist, siis ma olen kuri, aga ega ma suur eeskuju ka pole Wink Kõik asjad on laiali aga mustust ma ei salli Twisted Evil

Mu laps on nii iseseisev tegelikult, et imesta lausa. Rohkem, kui mõni täiskasvanud üldse suudab.
Tagasi üles
vambola
Oranz päike
Oranz päike


Liitunud: 9 Märts 2006
Postitusi: 617
Asukoht: Rakvere

PostitusPostitatud: Kolm Juul 26, 2006 10:38 pm    Teema: Vasta viitega

www.perekool.ee

Tsiteerin::
Et mehest saaks hea isa, peab ta olema vabanenud oma ema mõju alt. Sinkkonen rõhutab, et on suur õnn, kui mehe enda lapsepõlv on olnud õnnelik ja ta sai kasvades tuge oma isalt või teistelt meestelt. Samuti on tähtis, et mees tunneb end tervikliku isiksusena ega pea varjama lünki oma enesekindluses matsholikkusega.


Tsiteerin::
1,5 - 3-aastased: isa aitab emast eemalduda.
Lapse teisel-kolmandal eluaastal saab isa endale uue rolli. Selles vanuses üritab laps trotslikult emast eemalduda. Kohati ta takerdub emasse, siis jälle tõrjub teda eemale. Isast saab nüüd turvapaik ja tasakaalustaja, justkui neutraalne maa-ala, kus laps on kaitstud oma tigeduse ja viha eest. Ühes lapse iseseisvuse kasvuga tunneb rahuldust ka isa, sest eks oli ju temagi elus kord aeg, mil ta võitles end oma emast sõltumatuks.


Niisiis. Mullid.
Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Tokroda vanad teooriad Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group