Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Kristus kui enesetapja
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Algol
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 11 Juun 2006
Postitusi: 16
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Nelj Juul 20, 2006 4:02 am    Teema: Kristus kui enesetapja Vasta viitega

Kristlus ei soosi enesetappe, aga Jeesus sooritas ju enesetapu, kuigi kaudselt. Lasi end kinni võtta ja teadis, mis temaga tehakse. See on ju ennasthävitava kalduvuse väljaelamine?
_________________
Auschwitz Kent State Chi-Town 68 Tianamen Waco

"I just cannot believe any of this voodoo bullshit." - - - Childs
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vambola
Oranz päike
Oranz päike


Liitunud: 9 Märts 2006
Postitusi: 617
Asukoht: Rakvere

PostitusPostitatud: Nelj Juul 20, 2006 9:10 am    Teema: Vasta viitega

Arvad, et ta lihtsalt elas ennast välja? Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Juul 20, 2006 12:35 pm    Teema: Re: Kristus kui enesetapja Vasta viitega

Algol kirjutas:
Kristlus ei soosi enesetappe, aga Jeesus sooritas ju enesetapu, kuigi kaudselt. Lasi end kinni võtta ja teadis, mis temaga tehakse. See on ju ennasthävitava kalduvuse väljaelamine?


Jah, seda ju kristlus inimestele õpetabki. Kristlus rõhub eneseohverdusele/enesetapule.
See kes oma elust ei hooli, on ju ideaalne robot isegi kõige mustemate tööde tarvis...
Tagasi üles
minunimi
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 3 Mai 2006
Postitusi: 265
Asukoht: kosmos

PostitusPostitatud: Nelj Juul 20, 2006 12:49 pm    Teema: Re: Kristus kui enesetapja Vasta viitega

Kristus oli patulunastaja,ta teadis et ta peab surema nii,et inimkonnalt pärispatt maha võtta.
Kristlased tegelevad kaudselt sama asjaga,nutavad pisarsilmi palvetades igast ikoonide poole.see on ka eneseohverdus.(õigemini hinge piinamine/vägistamine) ja miks nad seda teevad?
Alateadvuses enamus kristalsed mõtlevad et elu on paras sitt,varsti saab paradiisi.
_________________
Back in Time.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
leints
Pagan


Liitunud: 16 Veeb 2006
Postitusi: 393

PostitusPostitatud: Nelj Juul 20, 2006 2:18 pm    Teema: Vasta viitega

mwahahahahaa! tüng, paradiisi pole olemas Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
morgul
Ordo Templi Echelon


Liitunud: 27 Märts 2006
Postitusi: 99
Asukoht: Tartu-Mooste-Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juul 20, 2006 4:46 pm    Teema: Vasta viitega

kristlus lunastas enda verega inimeste patud, nii ütleb Piibel. Mõelge nüüd sellele, et tänapäeval on päris veenvalt ära seletatud ja tõestatud, et ka tema oli tegelikult inimene, kes tõusis hiljem jumaluseks. Seega, mis tõestab seda, et jeesus polnud lihtsalt üks tavaline inimene, kellel oli kinnisidee? Kuigi mina nimetaksin seda kalduvust(ennasthävitavat) rohkem eesmärgi täitmiseks, kuna mees oli veendunud, et see ongi tema eesmärk ja rohkem ei pea tema siin ilmas tegema.
Kalduvus enesetapule... kristlastel... mitte rohkem, kui teiste usundite esindajatel, sest enda tõelise olemuseni jõudmiseks peakski inimene tapma selle illusioonide ja ebausu võrgustiku, mis ta silmade peal lasub ning nägema maailma sellisena nagu see on. Pahatihti aga kaldub iga religioon omas suunas ning näeb asjadel vaid üht poolt. Kristlased tikuvad nägema Piibli seda osa, mis pajatab meie roojasusest ja tõotab Paradiisi, kui suudad end sellest puhtana hoida, mõni religioon kasutab hoopis karmimaid meetmeid, kui palvetamine et kurje vaime välja ajada. Jne...
_________________
Ma olen osa jõust, mis kõikjal tõstab pead, kurja kavatseb, kuid korda saadab head...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Nelj Juul 20, 2006 6:31 pm    Teema: Vasta viitega

minu meelest tuleks olla eelkõige inimene, alles siis pagan, kristlane vms
kui oled inimene , siis arusaamine maailmast on olemas ja isegi kui kuulutakse kuhugi, jäädakse ikkagi inimeseks. aga mõnel kuppel sõidab ära ja peavad ennast teenimatult jumalaks. ma arvan, et kristus sai vähemalt teenitult selleks kelleks ta sai, ükskõik kas ta tegu meeldib kellegile või ei meeldi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Juul 20, 2006 8:03 pm    Teema: Vasta viitega

Üks alandlik küsimus sulle, kas sa oled inimeseks jäänud, või oled ennast sealt lahti rebinud?
Tagasi üles
minunimi
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 3 Mai 2006
Postitusi: 265
Asukoht: kosmos

PostitusPostitatud: Reede Juul 21, 2006 1:10 am    Teema: Vasta viitega

leints kirjutas:
mwahahahahaa! tüng, paradiisi pole olemas Wink


Seda ma pidasingi silmas Very Happy arvan et enamus/kõik siit teavad seda,
et pole vaja jutumärke Very Happy
_________________
Back in Time.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Reede Juul 21, 2006 9:27 am    Teema: Vasta viitega

lahtirebimine?

ma arvan, et evolutsioon tagurpidi ei lähe. inimene on teatud keemiaga evolutsiooniline olend. kõigepealt oli olemas 40 emanatsiooni mis tekitasid teadvuseta mulle CC -järgi. Neid esindavad taro numbritekaardid. Siis nendest arenesid anorgaanilise maailma seitse emanatsiooni riba. need on taro Suure Arkaani kaardid. need on inimese esivanemad või nagu sugulased CC-järgi. Nendest arenesid edasi üks emanatsiooniriba orgaanilisi olendeid CC-järgi. Need on Väikse Arkaani kaardid. Niikaua kuni inimene pole loonud uut teissuguse keemiaga evolutsioonilist olendit, niikaua oleme ikkagi anorgaaniliste lapsed edasi, sest meil on nendega ühine keemia.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Reede Juul 21, 2006 9:49 am    Teema: Vasta viitega

Üldiselt , see kui inimene peab ennast jumalaks, see on puhtalt sigimise soov või nagu siin foorumis öeldakse, et kõik taandub seksile. Peab vastasoole ennast atraktiivseks tegema. Ju siis need kes siin paaritumas ei ole, eitavad oma jumalikust.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kabala
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 28 Veeb 2006
Postitusi: 315

PostitusPostitatud: Reede Juul 21, 2006 11:43 am    Teema: Vasta viitega

Ohh, vaesed kristlased, kui nad selle jutu (mis siin kirja on pandud) kõik läbi loevad siis hea tunne neil küll ei ole Wink

On siis vaja selliselt teistele nii olulisest asjast rääkida - kuigi jah - paganad on ju vabad oma arvamusi avaldama.
_________________
tee, mida teed, kui see kurja ei too
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Juul 21, 2006 12:15 pm    Teema: Vasta viitega

morgul kirjutas:
kristlus lunastas enda verega inimeste patud, nii ütleb Piibel.


No siin on see konks, et osad inimesed võtavad seda kui mingit õilsat tegu.
Et üks võtab kõigi teiste saast enda kraesse, siis laseb ennast veeel ära tappa ja sellisest peaks siis veel eeskuju võtma Question
Et võtame omale võõraste probleemide hävitajad ja enesetapjad omale iidoliteks Idea
Ma ütlen, et kui see nii oli (tegelikult on pigem muinasjutt), siis see Jeesus oli ikka ehtne turban ja kollistunud tegelene.

Inimene ise valib, kuidas ta seda tõlgendab. Tal on vaba valik tõlgendada seda nii, kuidas ta ise heaks arvab ja seda teavad need usundimeisterdajad väga hästi.
Tagasi üles
leints
Pagan


Liitunud: 16 Veeb 2006
Postitusi: 393

PostitusPostitatud: Reede Juul 21, 2006 1:31 pm    Teema: Vasta viitega

Kabala kirjutas:
Ohh, vaesed kristlased, kui nad selle jutu (mis siin kirja on pandud) kõik läbi loevad siis hea tunne neil küll ei ole Wink

On siis vaja selliselt teistele nii olulisest asjast rääkida - kuigi jah - paganad on ju vabad oma arvamusi avaldama.





aga see on ju paganlik foorum Wink kui mina oleks kristlane siis ma siin liitudes hoiaks mögina maas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
.Raul.
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Juul 21, 2006 2:46 pm    Teema: Vasta viitega

Miks?
Esiteks on ka kristlasel õigus öelda mis ta arvab.

Ja teiseks, oleks veidi lõbusam kui keegi avaldaks ka teistsuguseid vaateid.
Tagasi üles
Naine
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Juul 21, 2006 7:29 pm    Teema: Re: Kristus kui enesetapja Vasta viitega

minunimi kirjutas:

Alateadvuses enamus kristalsed mõtlevad et elu on paras sitt,varsti saab paradiisi.


Ja inimene teeb elust maapealse põrgu, ise. Kõik muu tundub selle kõrval paradiis.

Arvatakse, et elu nautimine on patt, pidevalt tuleb kahetseda ja paluda Twisted Evil Aga liigsöömine on ju näiteks pärispatt Shocked Et ainult kristlased saavad andeks.. ja andeks.. ja andeks veel kord, et teevad seda, mis on siililegi selge, vastiks ja kahjulik, aga kuna piibe keelab, tundub ahvatlev.
Tagasi üles
Kabala
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 28 Veeb 2006
Postitusi: 315

PostitusPostitatud: Reede Juul 21, 2006 9:51 pm    Teema: Vasta viitega

Ega siin nalja pole jah...

Tundsin kord üht Teutooni ordu munka. Käis muutkui ringi oma kasinuse rüü seljas ja rist käes. Rääkis ka mulle, et peaksin käima alanduse teed. Uurisin siis, et kuidas kõige parem oleks. Siis rääkis ta mulle loo pühakust, kes oli "Kristuse risti enda peale võtnud" ja otsustanud kannatada. Meetod oli siis järgmine. Käis ta siis talvel pakase käes palja jalu ringi, kuni jalad osaliselt külmusid ja sooja suve saabudes tekkisid haavandid. Tal olevalt olnud väga valus nii käia (ja seda ma usun ka). Siis olid kärbsed haavade peale tulnud ja tema kannatas ning ei tohtinud neid ära ajada. Lõpuks läksid jalad korralikult mädanema aga tema käis ikka edasi. Mädanevatesse haavadesse tekkisid ussid ja osa neist kukkus välja. Tema aga noppis need maast üles ja pistis haavadesse tagasi ja ütles: "Sööge, mis Jumal teile on andnud..." Ja muutkui kannatas ja käis niimoodi nende jalgade peal edasi...

Olen kohanud mitut usklikku, kelle probleeme ei oleks sugugi raske lahendada. Nemad aga ütlevad: "Ootame veel, ma suudan veel natuke kannatada..."

Niisiis loovadki paljud endale siin maapeal korraliku põrgu ja kuna mõni on selles eriti osav, siis ihatakse ka taevariiki ja palutakse: "OH JUMAL, VÕTA MIND ÄRA..." Mina olen siis seepeale katsunud neile selgitada, et kuhu siis nii kiiret, töö veel siin maapeal tegemata. Nemad aga jälle vastu (ohates) ...et tuleb siis veel kannatada...

Mina ütleks selle peale nii, et kui kristlased väidavad, et patt on olemas, siis lausogarus on ka patt ja kindlasti on ka patt endale maapealse põrgu ehitamine...

Õnneks enamus kristlasi sellised ei ole.
_________________
tee, mida teed, kui see kurja ei too
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Reede Juul 21, 2006 11:13 pm    Teema: Vasta viitega

patu enda peale võtmine tähendab vastutuse enda peale võtmist, see tähendab julgust otsustada.....selleks, et tulevastel põlvedel oleks kust edasi minna. ajalugu kirjutatakse nagunii ümber. mis alguses tundus vale, hiljem tundub õige . kõik kes midagi ebapopulaarset teha , otsustada julgevad, võtavad tegelikult teiste sita enda kanda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
leints
Pagan


Liitunud: 16 Veeb 2006
Postitusi: 393

PostitusPostitatud: Laup Juul 22, 2006 12:13 pm    Teema: Vasta viitega

.Raul. kirjutas:
Miks?
Esiteks on ka kristlasel õigus öelda mis ta arvab.

Ja teiseks, oleks veidi lõbusam kui keegi avaldaks ka teistsuguseid vaateid.



selle jaoks on corum.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Algol
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 11 Juun 2006
Postitusi: 16
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Püh Juul 23, 2006 2:23 am    Teema: Vasta viitega

asi paistab ikkagi nii olevat, et mees sõi kuskil mingit kahtlast taime, oli aastaid drug-frenzy moodi tuuril, mässas pilves peaga hunniku äiu-äiut kokku ja kui pilved selginema hakkasid ja roht maha kulus, vaatas, et what a fucking bummer, ei talunud kuulsuse koormat ja lõi käega. ükskõik, kuidas ta surnud oleks, inimesed oleksid seda ikka lunastamisega v millega iganes nad soovinuks, lugeda.
_________________
Auschwitz Kent State Chi-Town 68 Tianamen Waco

"I just cannot believe any of this voodoo bullshit." - - - Childs
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group