Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

6-süsteem. Rahulolu

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Bossi nurgake
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Nelj Juul 13, 2006 4:20 pm    Teema: 6-süsteem. Rahulolu Vasta viitega

Inimese rahul olu enda kohta, sõltub kolmest aspektist.Need kolm aspekti on: Keha, vaim ja mõistus. Nad on kõik oma vahel seotud ja puutuvad oma vahel kokku.
Keha- meie füüsiline keha siin maailmas.
Vaim- meie energia keha, mis on sarnane meie omale oma kujult.
Mõistus- Tokroda keeli vist Hingeketas(ma ei ole päris kindel)minu jaoks protsess.
Nii... Võtma nt inimese välimusega rahulolu tema enda seisukohast. Miks ei ole inimesed oma välimusega rahul?
Keha on omandanud ühe kuju kuid tema vaimul on teine kuju. Vaimul on suht savi milline ta välja näeb, inimesel aga ei ole. Kuna vaim, keha ja mõistus on oma vahel seotud, siis hakkab inimene ennast muutma, sest tahab olla oma arust ilus. Isegi kui inimene hakkab alla võtma ja on mega peenike, siis tunneb ta ennast paksuna. Sest alla võtis vaid ta füüsiline keha, kuid vaim jäi samaks, seega inimene tajub et ta on ikka paks.
Kui inimene arvab et ta vaim on ilus, siis peab ta ka ennast ilusaks.

Tokrodale: Ma ei tea nüüd, kas sellel süsteemil peaks olema ka mees ja nais pooled. Vist peaks, ütleb minu loogika, kuid ma ei oska kuidagi vaimule panna nais ja mees pooli, ehk aitad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kati
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Juul 22, 2006 4:35 pm    Teema: Vasta viitega

hea võrdlus.

paks inimene(nii füüsiliselt kui vaimselt) on muarust see,kes ei ennast ei kasuta. kui ise ei oska siis võib lasta teistel kasutada. vaimne rasvumine vist väljendub depreka, peavalude, kõrge vererõhu, suutmatuse ja muu sellisena.
Tagasi üles
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Laup Juul 22, 2006 11:59 pm    Teema: Vasta viitega

viis teadmiste omandamist võimaldavat meelt - silmas, nina, kõrvad, nina, keel, nahk,
viis tegutsemismeelt - hääl, jalad, käed, pärak, suguelundid. Meeltest kõrgemale jääb mõistus mis on sisemine meel. Kokku on üksteist meelt. Viis meelte ihaldusobjekti - lõhn, maitse, kuju, puudus, heli.


allikas: Bhagavad-Gita

Hing ei ole meel. Hing ei ole mõistus.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Püh Juul 23, 2006 12:25 am    Teema: Vasta viitega

Mõistus on sisemine meel mis tekib suhtlemise või informatsioonivahetuse tulemusel. Kui ei suhelda, infot ei vahetata, siis mõistust ei eksisteeri. See on väga lihtsalt tõestatav unes. Kui keha magab, siis on unes seda mõistust ainult niivõrd kuivõrd on seda suhtlemist. Pole tähtsust kellega või millega suhtes ollakse. Mõistust ei ole olemas. Lihtne katse. Näiteks kui proovite mõistusega meenutada ammu olnud sündmust, siis mitte midagi ei tule meelde. Mõistusel puudub mälu ja mõistuse jaoks ei ole midagi olnud. Aga kui meenutada ammu olnud sündmust kehaga või kookoniga, oleneb kuidas kellegil meeldib nimetada, siis tuleb kõik meelde. Keha omab mälu. Keha omab mälu seepärast, et hing asub südames. Hing jätab kõik meelde. Hingel normaaltingimustes mõistus puudub kuid tekib suheldes. Imikul enda kehaga suheldes, emaga, täiskasvanuna inimeste ja keskkonna vahel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juul 23, 2006 2:41 am    Teema: Re: 6-süsteem. Rahulolu Vasta viitega

boss kirjutas:

Tokrodale: Ma ei tea nüüd, kas sellel süsteemil peaks olema ka mees ja nais pooled. Vist peaks, ütleb minu loogika, kuid ma ei oska kuidagi vaimule panna nais ja mees pooli, ehk aitad.
Vaimul on mõlemad pooled.
Üks pool on võttev, naiselik, teine pool andev, mehelik.
Vaim on kui toru, mis veab kaupa, energiat, teadmisi. Vaim vajab alati andjt ja võtjat, naist ja meest.
Muideks sex on väga vaimne tegevus.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Cyclamen
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 30 Dets 2003
Postitusi: 454
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juul 23, 2006 1:08 pm    Teema: Vasta viitega

Paljude (vabandust üldistamise pärast) jaoks võib sex olla ainult alateadvuslikult vaimne. Teadlikult vaimseni jõuavad, võiks öelda, et vähesed. Ehk juhtub see siis, kui füüsilist vajadust enam ei tunta. Ja seda mitte konkreetselt juhtumist sõltuvalt vaid üldiselt Smile.
_________________
Zidele amathambo!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kati
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Juul 30, 2006 10:37 am    Teema: Vasta viitega

ma arvan,et tegelikult tahavad kõik lihtsalt panna. ja siis õigustame oma panemist vaimsuse ja laste saamisega. kuna laste saamine on mõneti raske värk siis on emake loodus selle osavasti ühe meeldivama tegevuse võimalikuks tagajärjeks liitnud. vaimse arengu ka vist siis järelikult. vbl mudu ei viitsitaks.
ongi vist nii,et lollikarja ära hoidmiseks on inimene nii ära trikitatud,et isegi kui areng otseselt ei huvita siis panemise tagajärjel ikkagi arened: paned,nutad ja arened.

näiteks kristlaste neitsi maarjale tehti otseselt ärtust ära. a puhas panemine jäeti välja - ikka vaimne värk ju Laughing
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Bossi nurgake Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group