Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Taiji
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Vesi
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 24 Veeb 2004
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 15, 2004 7:38 pm    Teema: Taiji Vasta viitega

mul on küsimus. kas kellelgi on arvamusi seoses taiji-ga? alustasin sügisel suure vaimustusega ühe küllalt tunnustatud treeneri juures ja see kõik meeldib mulle endiselt, aga vahepeal on tekkinud mingeid kõhklusi. nimelt just sel sügisel-talvel kukkusin emotsionaalselt ja osalt ka vaimselt (kokkuvõttes energeetiliselt) küllalt sügavasse auku (kuigi läbipõlemise eelhoiatusi oli ehk tunda ka juba varem). praeguseks olen välja saanud, aga mind aidati. samuti tekkisid talvel seljahädad ja peavalud - ja selg ja pea on ju otseselt psüühikaga seotud. samas peaks taiji tegemine ju just jõudu juurde andma, nii vaimses kui füüsilises mõttes. võib-olla teen midagi valesti, aga võib-olla ka, et loon praegu seoseid, mida polegi olemas ja minu hädad on põhjustatud sellest, et olen lihtsalt puuduliku eraeluga töönarkomaan. igatahes oleks huvitav kuulda, kas kellelgi on sel teemal kogemusi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Virmaline
----------------------------


Liitunud: 22 Jan 2004
Postitusi: 293

PostitusPostitatud: Nelj Apr 15, 2004 9:02 pm    Teema: Vasta viitega

Sellega kokku puutunud pole, kuid kui käisin joogas, olin sarnases sesisus, nagu teie kirjeldate. Kodus üksi pole midagi viga grupis aga oli tunne, justkui sind tömmatakse tühjaks.Tulin ära ja tegelen ainult kodus.
_________________
xxx
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Mina
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 66

PostitusPostitatud: Reede Apr 16, 2004 11:05 am    Teema: Re: Taiji Vasta viitega

Vesi kirjutas:
minu hädad on põhjustatud sellest, et olen lihtsalt puuduliku eraeluga töönarkomaan. igatahes oleks huvitav kuulda, kas kellelgi on sel teemal kogemusi.


Minul kogemusi pole. Kuna sa ütled, et oli varasemaid eeldusi läbi põleda, siis see Tai-chi võis lihtsalt kiirendada asja. Võta tööhoogu maha, sinu praktiline pool domineerib liialt. Proovi tasapisi edasi võimelda ja vaata mis saab. Räägi ka treeneriga asjadest nii nagu nad on. Temal on asjast ikka kogemusi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
lendmadu
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 9 Jan 2004
Postitusi: 34
Asukoht: Tartu linn

PostitusPostitatud: Reede Apr 16, 2004 4:28 pm    Teema: Vasta viitega

.

Olen aastaid Tai-chid teinud. Lühidalt võib viga olla selles, et sellest trennist loodetakse oma probleemidele lahendust, aga lahendus ei tule ja seda isegi treenerite puhul. Tulemus tagasikukkumine endisesse seisundisse või veel hullemasse.

Miks nii, on pikem jutt, aga tähendab et õpilane pole asja olemust tabanud. Tai-chi vaimus tegutsev inimene ei saa üle töötada, tal pole seljavalusid.

.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vesi
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 24 Veeb 2004
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Apr 16, 2004 5:23 pm    Teema: Vasta viitega

lendmadu kirjutas:
Olen aastaid Tai-chid teinud. Lühidalt võib viga olla selles, et sellest trennist loodetakse oma probleemidele lahendust, aga lahendus ei tule ja seda isegi treenerite puhul. Tulemus tagasikukkumine endisesse seisundisse või veel hullemasse.

Miks nii, on pikem jutt, aga tähendab et õpilane pole asja olemust tabanud. Tai-chi vaimus tegutsev inimene ei saa üle töötada, tal pole seljavalusid.
.


tekkis kohe huvi seda pikemad juttu kuulda ja hulgaliselt uusi küsimusi. sul võib (vähemalt mingis osas kindlasti) olla õigus, et otsisin oma probleemidele lahendust - lootsin leida suuremat tasakaalu ja rahu iseendas. kas see soov on vale?
ma ei tea selle asja olemuse koha pealt. kuidas sõnastaksid seda paari lausega (kui vähegi viitsid)? ise olen aru saanud, et inimene peaks saama teadlikuks iseendast, oskama oma jõudu suunata, kuhu vaja, ja hoida seda kokku seal, kus seda pole vaja rakendada.
elus on see muidugi keeruline, inimene on ju oma harjumuste kütkes.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
lendmadu
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 9 Jan 2004
Postitusi: 34
Asukoht: Tartu linn

PostitusPostitatud: Esm Apr 19, 2004 4:12 pm    Teema: Vasta viitega

.

Kui tahad pikka juttu kuulata siis helista ja astu läbi, telefoni nr. on siin foorumis teema "reklaam" all. Soov ei ole vale aga viis soovi täitmiseks küll, miks sa arvad et tasakaalu leitakse , eriti kusagilt trennist.

Asja olemus tuleb igalühel omal leida, aga Tai-chi on taoistlik, see on kindlasti abiks. Enda jaoks sõnastaksin nii - saavutada ajutine (esmane)tasakaal, et hiljem läbi uute tasakaalude luua järjest täiuslikumalt (isiklikku) reaalsust.

.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vesi
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 24 Veeb 2004
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 20, 2004 10:24 am    Teema: Vasta viitega

mõtlesin eile õhtul, et kas miskit vastata või lisada veel. aga hakkas hoopis üks luuletus sündima. tänud vastamast, lendmadu, ole terve ja hüva kulgemist!

on jäneseski natukene puhhi
ja puhhis jänest

on õnne eeldus peidus mõlemas

ja teadmine, et kuhu kulgeb rada
on kummalgi kord kaugel

samas jälle väga lähedal
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Dmitri Petrjakov
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Märts 2004
Postitusi: 3801
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Mai 14, 2004 2:06 pm    Teema: Vasta viitega

Veele

Kes see Taiji treener võiks oll`? Peaaegu kõiki tean. Äkki probleem on õpetajas... Iseenesest taiji on lahe energeetiline hommiku harjutus. Ja just nimelt individuaalne. Teed üksinda ära ja lähed õnnelikult koju. Muidugi enne on vaja kompleks pähe õppida. Paaris harjutused on ka huvitavad. Enesekaitse aspekt on kahjuks unustatud...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Mai 14, 2004 6:35 pm    Teema: Vasta viitega

Dmitri Petrjakov kirjutas:
Veele

Kes see Taiji treener võiks oll`? Peaaegu kõiki tean. Äkki probleem on õpetajas... Iseenesest taiji on lahe energeetiline hommiku harjutus. Ja just nimelt individuaalne. Teed üksinda ära ja lähed õnnelikult koju. Muidugi enne on vaja kompleks pähe õppida. Paaris harjutused on ka huvitavad. Enesekaitse aspekt on kahjuks unustatud...


Tegija Tai-Chi mehike võib konkureerida ka teiste võitluskunstide meistritega
Paljude meelest, ongi Tai-Chi just kõige võimsam võitluskunst

Qi-Gong -i mehed löövad küll teisi meetri kauguselt ilma kontaktita oimetuks, aga Tai-Chi mehed oskavad teise mitu meetrit eemale lennutada ja Tai-Chi maandab hästi pingeid ja on ka tervisele väga kasulik.
Muidugi vist enamus Tai-Chi -ga tegelejatest ei tegele sellega lootuses seda enesekaitsena kasutada

Ja palju inimesed neid võitluskunste ikka enesekaitseks kasutada saavad, kui tullakse, siis tavaliselt karjaga ühele kallale, kui ka terve karjale kolki annad, siis jääd ikkagi ise süüdi, kuna neid on rohkem ja tunnistavad sinu vastu.
Meie ühiskonnas tuleks siis vist nii teha, et kui mitu inimest sind röövima tulevad, siis annad peksa ja jooksed kiiresti ära, kuna süüdi jääd sina, kui just pealtnägijaid ei ole...

Üks tüüp oli taksojuht, oli oma taksoga siis öösel tööl, tulid 3 narkarit, ütlesid, et anna auto siia või saad tappa, andis siis kõigile kolmele kolakat, ühel lõi vist ühe löögiga pooled hambad välja
Pärast sai aasta tingimisi ja pidi tüüpidele suure varanduse kahjutasuks maksma
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Mai 14, 2004 6:54 pm    Teema: Vasta viitega

ja ma ei tea nüüd, et kas see Tai-Chi on sama ohtlik, kui jooga, aga joogaga keerab ennast tuksi ikka massides inimesi...

Ka Eesti teadaolevalt parima jooga õpetaja õpilasi on ennast totaalselt tuksi keeranud
See on ohtlik asi ja jooga puhul ei tohi kiirustada
Kui suudad ka minna väga kiirelt edasi, pead minema normaalses tempos

Aga jah, mõned inimesed on selle joogaga tegelemise pärast ikka väga pikka aega pidanud vaimuhaiglas olema, mõned polegi enam tagasi normaalseks saanud

Pange näiteks google otsingusse sõnad "yoga dangers"

Ei taha küll teid ära hirmutada, aga inimesed peavad olema teadlikud võimalikest ohtudest
Tagasi üles
Vesi
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 24 Veeb 2004
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Mai 14, 2004 9:05 pm    Teema: Vasta viitega

lendmaol oli ilmselt selles mõttes õigus, et lääne inimene on harjunud kõike liiga intensiivselt võtma. huvitav, et just lõdvakslaskmine on see kõige raskem asi. mul hakkas igatahes paremini minema, kui hakkasin kogu trenniprotsessi rahulikumalt suhtuma.
muide, mis joogasse puutub, siis olen ka seda teinud ja tundub, et energeetilises mõttes on taiji isegi äkilisem. aga ettevaatust on muidugi mõtet soovitada igasuguse sellise võõrast kultuurist tulnud asja puhul, täiesti õige jutt. tuleb see klassi priimuse ja tippsportlase mentaliteet välja lülitada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Mai 14, 2004 9:24 pm    Teema: Vasta viitega

Ja tegelikult on ju see Jooga ja samuti Tai-Chi tehtud just teisele rassile
Eks need India tegelased ju ikka vähe teised inimesed, kui eurooplased
Sama siis ka hiinlastega
Tagasi üles
Vesi
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 24 Veeb 2004
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Mai 14, 2004 9:57 pm    Teema: Vasta viitega

jah, kas nüüd just sünni poolest, aga kultuurikonteksti ja kasvatuse poolest kindlasti. kui väike eesti laps satuks tiibetisse elama, mõtleks ta ka ilmselt teistmoodi kui paides üleskasvanud laps.

olen tegelikult palju mõelnud, kas eestlane üldse peaks jooga või taijiga tegelema, aga kiusatus ju on. ja lõppude lõpuks ei ole näiteks kartul siin ka alati kasvanud...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jõgi
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 23 Märts 2004
Postitusi: 22
Asukoht: maa ja taeva vahel

PostitusPostitatud: Reede Mai 14, 2004 10:47 pm    Teema: Vasta viitega

aga milline siis oleks just eesti inimesele õige, oma ja sobiv liikumisvorm või distsipliin ?
on seda kunagi olnud ? või alles saab olema ?[/quote]
_________________
iga oja jõuab ükskord jõkke,ta selleks ületab kõik tõkked...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Mai 14, 2004 10:58 pm    Teema: Vasta viitega

eks vast kõik võitluskunstid sobivad, ise soovitan küll mingi võitluskunstiga tegeleda
Arvan, et Tai-Chi või Wu-Shu sobiks ideaalselt

Ei ütle, et need Eesti õpetajad kehvalt õpetavad, aga siin Eestis tegutseb ka üks päris Hiina wu-shu tegija
Ta oli Hiinas võitluskunstide meister, oli seal ka suurtel võistlustel kohtunik jne.
No mees on ka Hiinas nagu tunnustatud õpetaja...

Wu-Shu ja Tai-Chi põhieesmärk on ikka inimese eluiga pikendada ja haigused eemal hoida...
Peale selle maandab pingeid ja tõstab nii füüsilist kui ka vaimset vastupidavust

Eks seal Hiinas on nad tegelt päris segased, roomavad seal meistritel sabas ja paluvad, et nood neid oma õpilasteks võtaksid
Igal perekonnal on seal nagu omad Wu-Shu sala treeningprogrammid ja teiste treenimist ei tohi ilma loata pealt vaadata
See Hiinlane võtab raha, roomama nüüd küll ei pea, aga pead iga trenn kohal käima, kui tahad tema juures õppida
Aga seda võin küll öelda, et tüüp ei teeni selle õpetamisega küll mitte sittagi, kui nad käisid esinemas, siis oli see mees omast taskust ikka toredad summad välja ladunud
Vahel võid ka puududa, aga olen nii aru saanud, et tema sõnul ei ole sellest treeningust eriti kasu, kui kordi vahele jätad, et kui pausi sisse teed, siis läheb nagu kogu eelnev töö luhta

Mul sõber õpib selle juures juba mingi 8 aastat vist
On küll tugev nagu purikas ja tervis ka korras
Very Happy

´Ma ei tea, et kas ta enam Tai-Chid õpetab, Wu-Shu -d õpetab küll...
Aga saate ka ise omaette tegeleda, ega ei pea ilmtingimatta mingi õpetaja juurde ronima
Tagasi üles
tushka
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Mai 15, 2004 2:33 am    Teema: Vasta viitega

vesi: Aga muidu väga raske, üksikud valged suudavad ... neist kõike võtta.
Tagasi üles
Dmitri Petrjakov
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Märts 2004
Postitusi: 3801
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Mai 17, 2004 9:35 am    Teema: Vasta viitega

Teoretiseerida ja arutada on küll kerge. Proov aga annab elamuse. Iseseisvalt raamatute järgi on väga raske õppida sest liigutuse süsteem raamatutes puudub. Peale niisugust õppimist ilmuvad meil valeõpetajad kes said liikumisest omat moodi aru.
Energiat võib ka rahulik metsajooks anda või näiteks lihtsalt värskes õhus käimine. Müstika on kõige ohtlikum idamaistes harjutustes. Ärge sinnapoole üldse vaadakegi. Küllap tuleb see õige hetk millal tunnete ja aru saate.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Mai 17, 2004 9:26 pm    Teema: Vasta viitega

Miks idamaade müstika kõige ohtlikum? Miks sinnapoole ei tohi vaadata? kas seal on midagi päevavalgust kartvat?
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jadee
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 22 Apr 2004
Postitusi: 23
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Esm Mai 17, 2004 11:23 pm    Teema: Vasta viitega

No EESTI MEHED mis mystikat te taga ajate,kui nende väljamaa värkide peale selg või mõni muu koht haigeks jääb jätke asi sinnapaika.Kossus ja jalkas saab ikka mõnusalt ennast välja elada.Ja hea tuju värskest õhust pealekauba.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Dmitri Petrjakov
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Märts 2004
Postitusi: 3801
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 18, 2004 9:23 am    Teema: Vasta viitega

Ãœritan Tokrodale vastata
loomulikult et müstika iseenesest ohtlik pole. Olgu ta idamaine või lääne oma. Ohtlik on võitluskunsti praktika müstkaga segamini ajamine. Just see sama vale arvamine et mingi idamaa võitluskunsti meister saab oma vastase energiavooluga mitu meetrit eemale visata. Siis hakkavad mõned adeptid seda kunsti otsima salaliigutuste ja mediteerimise abil. Liigutavad jas meditererivad mitu aastat siis üks kord katsuvad oma oskusi enesekaitseks kasutada ja saavad valusalt pihta. Pettumus tuleb ka siis kui keeruline eneriavoolude klomp muutud lahti harutamatuks ja pea hakkab ringi käima.
See näitabki et taiji harjutused peavad olema tehtud kogenud treeneri käe all.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 9

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group