Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nÔmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Mida piibel kÀsib teha ja mida ta inimestele Ôpetab...
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Marge
Beez pÀike
Beez pÀike


Liitunud: 9 Jan 2004
Postitusi: 281
Asukoht: Saue vald

PostitusPostitatud: Nelj Dets 30, 2004 9:54 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
ÕpetussĂ”nu leiab Piiblist hulgi, samuti ka kĂ€ske. SĂ”nal on tĂ€hendus, seepĂ€rast olgem terminites tĂ€psed. KĂ€sk on kohustuslik jĂ€rgida, Ă”petussĂ”nadest otsib inimene ise iva vĂ€lja.


Hea remark oli. See, et tark Saalomon Koguja raamatu kirjutas vĂ€hem kĂ€su vormis kui nĂ€iteks 10. kĂ€sku kirjutatud on, ei tĂ€henda, nagu ei vĂ”iks nendest mĂ”tetest elujuhiseid (sĂ”na "kĂ€sk" ajab paljusid siin foorumis marru) vĂ€lja lugeda. Enamik kristlasi usuvad Piibli mĂ”tete ja seisukohtade inspireeritusse, on ka neid, kes usuvad selle sĂ”nade tĂ€httĂ€helisse inspireeritusse. Kui koguja jĂ”uab jĂ€reldusele, et kĂ”ik(ta defineerib lĂ€bi terve raamatu seda "kĂ”ike") on tĂŒhine siin pĂ€ikese all, vĂ”i et noor mees vĂ”iks rÔÔmutseda, siis vĂ€ikest analĂŒĂŒsi tehes, vĂ”ib vĂ€lja tuua terve rea juhiseid, mis kedagi on Ă”nnelikuks teinud ja mis mitte, millest on kasu, millest mitte. Kas inimene lugemise ja analĂŒĂŒsi kĂ€igus ka sellest oma elu jaoks jĂ€reldusi teeb, neid "kĂ€suks", "elujuhiseks" "ivaks" nimetab, see on iseasi.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
lee
Tumeroheline pÀike
Tumeroheline pÀike


Liitunud: 10 Aug 2004
Postitusi: 169

PostitusPostitatud: Laup Jan 01, 2005 8:44 pm    Teema: Vasta viitega

Marge kirjutas:
Kas inimene lugemise ja analĂŒĂŒsi kĂ€igus ka sellest oma elu jaoks jĂ€reldusi teeb, neid "kĂ€suks", "elujuhiseks" "ivaks" nimetab, see on iseasi.

See "iseasi" jÀrelduste tegemine ja tegevuste-asjade-sÔnade defineerimine ongi point.


muruvana on (Reede Dets 31, 2004 3:41 am "SĂ”num kristlastele") lihtsasse keelde pannud selle, mida ka mina olen ĂŒritanud vĂ€ljendada:

Minu arusaam: pĂŒhakirju vĂ”ib lugeda, vĂ”ib Ă”ppust vĂ”tta, kuid hiljem tuleb kĂ”ik oma tunnetuse tasandi filtrist lĂ€bi lasta. Peale seda tuleb "filtraat" vĂ”tta ja edasi liikuda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Hiievana
Tumeroheline pÀike
Tumeroheline pÀike


Liitunud: 21 Dets 2003
Postitusi: 163
Asukoht: Koluvan

PostitusPostitatud: Teis Jan 04, 2005 2:00 am    Teema: Vasta viitega

Usu mind, Marge, 'elujuhis' kĂ”lab 'kĂ€suga' vĂ”rreldes lausa vulgaarselt.Kui tĂ€napĂ€evaselt vĂ€ljenduda, siis vĂ”iks isegi hellitavalt öelda 'elumanuaal' - "Kuidas elada".Ei mis siin imestada, Ă€ri peab olema innovatiivne ja ajaga kaasas kĂ€ima."Registreeri nĂŒĂŒd, ja vĂ”ida piibel!" - vĂ”i kuidas teil öeldaksegi?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Marge
Beez pÀike
Beez pÀike


Liitunud: 9 Jan 2004
Postitusi: 281
Asukoht: Saue vald

PostitusPostitatud: Reede Jan 21, 2005 5:14 pm    Teema: Veel ĂŒks hea juhis...paluda, otsida ja koputada tasub :) Vasta viitega

Mt.7,7-8. Paluge, siis antakse teile; otsige, siis te leiate; koputage, siis avatakse teile. Sest igaĂŒks, kes palub, see saab ja kes otsib, see leiab, ja kes koputab, sellele avatakse.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
vaba inimene
Tumeroheline pÀike
Tumeroheline pÀike


Liitunud: 17 Nov 2004
Postitusi: 189
Asukoht: Seal kus parajasti juhtun olema

PostitusPostitatud: Reede Jan 21, 2005 8:24 pm    Teema: Vasta viitega

Noh igaĂŒks kĂŒll ei saa, minu kogemused nĂ€itavad, et kui minu palve pĂ”rkub mingite tĂ€htsamate huvidega nt areng vĂ”i kellegi teise tĂ€htsamate huvidega ei saa sittagi.
_________________
Oki doki free my mind
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Marge
Beez pÀike
Beez pÀike


Liitunud: 9 Jan 2004
Postitusi: 281
Asukoht: Saue vald

PostitusPostitatud: Teis Jan 25, 2005 1:10 pm    Teema: Vasta viitega

Jumalat usaldades ja armastades oled ikkagi saanud antud olukorras parima, mis sinu Ônneks vaja. Ainult ennast usaldades- kaasaarvatud oma loomulikke ja ebaloomulikke vÔimeid - nÀib palumine nagunii mÔttetu tegevusena ja nii tunduvadki palve tulemused ainult nÀrvi ajavatena.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
vaba inimene
Tumeroheline pÀike
Tumeroheline pÀike


Liitunud: 17 Nov 2004
Postitusi: 189
Asukoht: Seal kus parajasti juhtun olema

PostitusPostitatud: Teis Jan 25, 2005 4:07 pm    Teema: Vasta viitega

Nojah, eks selleski ole tÔde sees.

Üks kĂŒsimus sulle. Kristlased rÀÀgivad pidevalt jumala armastamisest. Mina ei oska aga jumalat- kui universumi loojat defineerida, ta on niivĂ”rd erinev meie igapĂ€evastest mĂ”istetest, et teda defineerida on vĂ”imatu. Ja lisaks on veel palju muid jumalaid/programme kellel universumis erinevad ĂŒlesanded on, mĂ”ned neist seotud meie planeediga ja meiega, nii et universumi looja jaoks kasutaksin ma mĂ”nd muud mĂ”istet.
Mis on siis jumala armastamine? Kas see pole mitte lihtsalt kogu olemasolevaga rahulolek ja mĂ”istmine? Heatahtlik/harmooniline suhtumine universumisse? Kas selle jaoks on siis vaja vĂ€lja mĂ”elda sellist sĂŒmboolset mĂ”istet nagu jumal (universumi looja)? Sest see on kergesti eksitav?
_________________
Oki doki free my mind
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
valkyrie
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.


Liitunud: 24 Aug 2004
Postitusi: 1126

PostitusPostitatud: Teis Jan 25, 2005 4:46 pm    Teema: Vasta viitega

mu vanaema ema ĂŒtleks selle peale: " Sa oled uskmatu! uskmatud ei saagi mĂ”ista piiblit, sest jumal ei lase oma hiilgusel nendele paista ja ei anna neile Ă”nne lĂ€bi piibli mĂ”istmise"
kuigi tegelt huvitaks mind ka Marge vastus vaba inimese kĂŒsimusele Cool
_________________
Muna jaoks on kana kÔigest moodus teha teist muna
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
skyzer
Arengumaag


Liitunud: 10 Sept 2004
Postitusi: 1371

PostitusPostitatud: Teis Jan 25, 2005 5:37 pm    Teema: Vasta viitega

vaba inimene kirjutas:
Nojah, eks selleski ole tÔde sees.

Üks kĂŒsimus sulle. Kristlased rÀÀgivad pidevalt jumala armastamisest. Mina ei oska aga jumalat- kui universumi loojat defineerida, ta on niivĂ”rd erinev meie igapĂ€evastest mĂ”istetest, et teda defineerida on vĂ”imatu. Ja lisaks on veel palju muid jumalaid/programme kellel universumis erinevad ĂŒlesanded on, mĂ”ned neist seotud meie planeediga ja meiega, nii et universumi looja jaoks kasutaksin ma mĂ”nd muud mĂ”istet.
Mis on siis jumala armastamine? Kas see pole mitte lihtsalt kogu olemasolevaga rahulolek ja mĂ”istmine? Heatahtlik/harmooniline suhtumine universumisse? Kas selle jaoks on siis vaja vĂ€lja mĂ”elda sellist sĂŒmboolset mĂ”istet nagu jumal (universumi looja)? Sest see on kergesti eksitav?

No ma arvan, et Marge ei suuda sellele kĂŒsimusele vastata, sest kui ma ei eksi, siis Piiblis pole jUMALAt defineeritud Exclamation

vaba inimene, kas sa pooldad kreatsionismi teooriat?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Marge
Beez pÀike
Beez pÀike


Liitunud: 9 Jan 2004
Postitusi: 281
Asukoht: Saue vald

PostitusPostitatud: Teis Jan 25, 2005 7:26 pm    Teema: Vasta viitega

vaba inimene kirjutas:

Mina ei oska aga jumalat- kui universumi loojat defineerida, ta on niivÔrd erinev meie igapÀevastest mÔistetest.....


Jumalale on antud mitmeid nimesid, sest tĂ€iust ĂŒhte sĂ”nasse panna...no vĂ€iga raske....aga siiski paneks: Jumala olemus on armastus- 1.Joh.4,8 Kes ei armasta, ei ole Jumalat Ă€ra tundnud; sest Jumal on armastus.

Tsiteerin::
Mis on siis jumala armastamine?........

Jumala armastamise kohta aga on öeldud: Kui te armastate mind, siis pidage minu kĂ€ske! KĂ€skude olemus aga jĂ€llegi armastus. Nii Jumalast rÀÀkides ei saa armastusest ja armastamisest ei ĂŒle ega ĂŒmber Wink. Just armastusest isekeskis tuntakse, kas tegemist Jumala armastajaga vĂ”i mitte. See siis lihtsustatud variant vĂ€ga sĂŒgavatele kĂŒsimustele. Smile
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
vÀike
Hall pÀike
Hall pÀike


Liitunud: 7 Nov 2004
Postitusi: 92
Asukoht: gloobus

PostitusPostitatud: Teis Jan 25, 2005 7:44 pm    Teema: Vasta viitega

" on öeldud, on kirjas, on antud. "
pea on otsas selle pÀrast et ise mÔelda, mitte mingit krdi raamatut pÀhe Ôppida ja selle jÀrgi elada.
aga samas... igaĂŒhe oma asi..
_________________
//
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum AIM Aadress Yahoo Messenger MSN Messenger
Liine31
Heleroheline pÀike
Heleroheline pÀike


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 810
Asukoht: Elus

PostitusPostitatud: Kolm Jan 26, 2005 12:53 pm    Teema: Vasta viitega

Aru ma ei saa, miks ma Eestimaal tĂ€iesti vÔÔra rahva ajalugu - juutide oma nimelt, pean peast teadma ja selle jĂ€rgi elama. Aga on ĂŒsna rahulik elada kui suhtuda Piiblisse kui ajalooraamatusse vĂ”i jutustuste kogumikku. Tunne oma vaenlast Smile
_________________
Chaos Control.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Dmitri Petrjakov
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.


Liitunud: 24 Märts 2004
Postitusi: 3801
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 26, 2005 1:21 pm    Teema: Vasta viitega

VĂ”ib olla selle pĂ€rast et just seal on ĂŒks meistritest sĂŒndinud kelle Ă”petuse interpretatsioon on vallutanud poole inimkonna mĂ”istuse... Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
spiro
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Jan 27, 2005 8:51 pm    Teema: Vasta viitega

Laughing Laughing Laughing Laughing

Viimati muutis seda spiro (Esm Jan 31, 2005 8:57 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Dmitri Petrjakov
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.


Liitunud: 24 Märts 2004
Postitusi: 3801
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 27, 2005 10:41 pm    Teema: Vasta viitega

Sorry, kuid mis see "kratt" tÀhendab?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
vÀike
Hall pÀike
Hall pÀike


Liitunud: 7 Nov 2004
Postitusi: 92
Asukoht: gloobus

PostitusPostitatud: Nelj Jan 27, 2005 11:33 pm    Teema: Vasta viitega

Dmitri Petrjakov kirjutas:
Sorry, kuid mis see "kratt" tÀhendab?

kratt ehk tulihÀnd ehk pisuhÀnd oli vanade eestlaste elukas, mis teistelt inimestelt asju varastas ja peremehele tÔi. Smile
_________________
//


Viimati muutis seda vÀike (Reede Jan 28, 2005 12:07 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum AIM Aadress Yahoo Messenger MSN Messenger
Dmitri Petrjakov
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.


Liitunud: 24 Märts 2004
Postitusi: 3801
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 27, 2005 11:39 pm    Teema: Vasta viitega

Suur tĂ€nu seletamise eest. NĂŒĂŒd tean ja sain aru.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
vixmack
Hall pÀike
Hall pÀike


Liitunud: 31 Jan 2005
Postitusi: 91

PostitusPostitatud: Reede Veeb 04, 2005 11:08 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
elukas, mis

huvitav, kas kratt oli mis? vÔi kes?
Ja ĂŒleĂŒldse - hingestatud maailmas peaks kivigi kes? olema. jne Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
impel
Tumeroheline pÀike
Tumeroheline pÀike


Liitunud: 14 Jan 2005
Postitusi: 143

PostitusPostitatud: Reede Veeb 04, 2005 9:21 pm    Teema: Vasta viitega

mis on ka kes. kes on ka mis
_________________
Olen rÀme neeger, kes kummardab adminne !
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Laup Veeb 05, 2005 4:46 pm    Teema: Vasta viitega



Viimati muutis seda Roltsick (Kolm Apr 18, 2007 10:03 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group