Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Mida piibel käsib teha ja mida ta inimestele õpetab...
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Apr 13, 2004 11:27 pm    Teema: Mida piibel käsib teha ja mida ta inimestele õpetab... Vasta viitega

Väljavõte ühest teisest teemast:

hallsilm kirjutas:
Marge kirjutas:
Aga sellepärast, et kui sina kristlusest räägid, tundub see mulle põhjendamatult ühekülgne.


Seda tõesti. Sul on õigus, eks lehvitame siis koos sinuga piiblit:)
toksime näiteks neti otsingumootorisse sõna "tapke" ja saame häid nõuandeid Jehoovalt, kes on Kolmainsus Jeesusega:)


4.Mo.31,17. Seepärast tapke nüüd kõik poeglapsed, samuti tapke iga naine, kes on meest tunda saanud mehega magades


4.Mo.25,5. Ja Mooses ütles Iisraeli kohtumõistjaile: Tapke igaüks oma meestest see, kes on hoidnud Baal-Peori poole!"

Hs.9,6. Tapke sootuks vanad, noored mehed ja neitsid, lapsed ja naised.


2.Mo.32,27. Ja ta ütles neile: "Nõnda ütleb Jehoova, Iisraeli Jumal: igaüks pangu oma mõõk vööle! Käige sinna ja tänna leeri väravast väravani ja tapke igaüks, olgu see ka oma vend, sõber või sugulane!"

Proovime näiteks sõnaga "hävitage"

5.Mo.12,2. Hävitage sootuks kõik need paigad, kus rahvad, keda te välja tõrjute, on teeninud oma jumalaid kõrgeil mägedel ja küngastel ning iga halja puu all!



Nonii kallid piiblisõbrad Exclamation
Ärge enam tulge meile rääkima, et Jehoova on hea ja piibel on hea ja õige raamat ja jumal on nii tore
Exclamation Häbi teil olgu Exclamation
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Apr 13, 2004 11:32 pm    Teema: Vasta viitega

8.5 | 4.Mo.33,52. siis ajage eneste eest ära kõik maa elanikud ja purustage kõik nende jumalakujud; hävitage kõik nende valatud kujud ja tehke maatasa kõik nende ohvrikünkad!
4.Mo.33,52.

8.4 | Jo.10,19. Aga teie ise ärge seiske paigal! Ajage taga oma vaenlasi ja hävitage nende järelvägi, ärge laske neid minna nende linnadesse, sest Jehoova, teie Jumal on andnud nad teie kätte!" Jo.10,19
Tagasi üles
tushka
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Apr 14, 2004 12:43 am    Teema: to Arxos: Vasta viitega

see võib nii mõeldud olla aga võib olla ka desinformatsoon tõlgetest. Ma pole küll piiblit suutnud läbilugeda, mis siin lugemisest üldse rääkida tegelikult (minu puhul siis), aga ma tunnen üht keelte oskajat kes väidab piibli puhul väga tugevaid moonutusi erinevatest keeltest tõlkimisel.

ma ei saa seda kinnitada ega tõestada, aga võiks arvata et igas keeles on piibel oma variatsioonidega.
Tagasi üles
maasugu
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 8 Apr 2004
Postitusi: 45
Asukoht: omailmas

PostitusPostitatud: Kolm Apr 14, 2004 12:52 am    Teema: Vasta viitega

toon siis ka oma tsitaadi sealt teisest teemast siia lisaks. kuna selle foorumi liikmete hulgas pole piibel nähtavasti just esmase tähtsusega lugemisvara, siis on sellised näited ilmselt vajalikud. ja Marge-sugustelt pole niisuguste kirjakohtade osas vist valgustust oodata.

7. Kui su vend, su ema poeg, või su oma poeg või tütar või naine, kes su süles on, või su sõber, kes sulle on nagu su enese hing, ahvatleb sind salaja, öeldes: "Lähme ja teenime teisi jumalaid!" keda ei ole tundnud sina ise ega su vanemad,
8. nende rahvaste jumalaist, kes asuvad teil ümberkaudu, lähemal sinule või kaugemal sinust, maa äärest ääreni,
9. siis ära tee tema nõu järgi ja ära kuula teda! Su silm ei tohi halastada tema peale ega armu anda; sa ei tohi teda varjata,
10. vaid sa pead tema tapma: sinu käsi olgu esimesena tema kallal teda surmamas, ja seejärel kogu rahva käsi!
11. Viska ta kividega surnuks, sest ta on püüdnud sind lahutada Jehoovast, su Jumalast, kes tõi sind ära Egiptusemaalt, orjusekojast
!

(5. Moosese 13)
_________________
maasoost teadjatele üksmeelt soovides
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Apr 14, 2004 2:47 pm    Teema: Vasta viitega

Tegelt hakkan juba nende jumalasõna kuulutajate peale vaikselt kurjaks saama, selline vihkamine nende raamatus/ajudes
lihtsalt JUBE Exclamation
Põlete kõik põrgus, et sellist solki oma pähe topite.

Aga nagu üks tegija ütles, et kristlased sünnivad järgmises elus vaimse puudega inimestena, kuna nad peavad aru saama, et pea on antud neile mõtlemiseks Idea
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Apr 14, 2004 7:15 pm    Teema: Re: to Arxos: Vasta viitega

tushka kirjutas:
võib olla ka desinformatsoon tõlgetest.


Päriselt ? Very Happy
Tagasi üles
Stepihunt
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 19 Mai 2004
Postitusi: 16
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Reede Mai 28, 2004 11:58 am    Teema: Vasta viitega

[quote="Arxos"]8.5 | 4.Mo.33,52. siis ajage eneste eest ära kõik maa elanikud ja purustage kõik nende jumalakujud; hävitage kõik nende valatud kujud ja tehke maatasa kõik nende ohvrikünkad!
4.Mo.33,52.

8.4 | Jo.10,19. [i][b]Aga teie ise ärge seiske paigal! Ajage taga oma vaenlasi ja hävitage nende järelvägi, ärge laske neid minna nende linnadesse, sest Jehoova, teie Jumal on andnud nad teie kätte[/b][/i]!" Jo.10,19[/quote]

Tegelt on ristiusk ju algusest peale tegelenud teiste jumalate demoniseerimisega: klassikaline Saatan kannab lõbusa, ent veidi nukrameelse Paani kapju, keltide Sarvilise Jumala peaehet jne... Ikka nii, et meie kanname head, kõik teised kurja!
Nii ka praegustes vaidlustes usuõpetuse üle: räägitakse küll Kümne Käsu ja Õpetussõnade moraalsusest, kõrvale aga jäetakse jõhkramatest mõrvadest kubisev Vana Testament ja Armageddoni ennustav Ilmutuse Raamat.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
paadikapten
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 2 Jan 2004
Postitusi: 230
Asukoht: Totaalselt perses ja karidel

PostitusPostitatud: Reede Mai 28, 2004 6:34 pm    Teema: Vasta viitega

Arxos kirjutas:


Aga nagu üks tegija ütles, et kristlased sünnivad järgmises elus vaimse puudega inimestena, kuna nad peavad aru saama, et pea on antud neile mõtlemiseks Idea


Täitsa perses. Tuleb välja, et ma võisingi vähemalt ühes eelmises elus kristlane olla.
_________________
Maskid maha-mõõgaaeg on käes! Loobugem mittevajalikust ja tapke vaenlasi!
(üleskutse lindpriidele, mitte rõhujatele!)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Juun 02, 2004 12:52 am    Teema: Vasta viitega

Õp.23:13. Ära hoidu poissi karistamast: kui sa teda vitsaga peksad, siis tal ei tule surra! 14. Sa peksad teda küll vitsaga, aga sa päästad tema hinge põrgust!
Õp.29:15. Vits ja noomimine annavad tarkust, aga üleannetu poiss teeb häbi oma emale!
Õp.13:24. Kes vitsa ei tarvita, vihkab oma poega, aga kes teda armastab, karistab teda aegsasti!
Õp.19:18. Karista oma poega, kuni veel on lootust, ja ära soovi tema surma!
Õp.29:17. Karista oma poega, siis on sul temast rahu ja ta rõõmustab su hinge!
Õp.22:15. Meeletus on seotud poisi südamesse, aga karistusvits saadab selle temast kaugele!
Tagasi üles
Thu
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 19 Mai 2004
Postitusi: 27

PostitusPostitatud: Kolm Juun 02, 2004 6:33 am    Teema: Vasta viitega

Kibuvitsapõõsasse siis ehk, Arxos Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Juul 25, 2004 12:45 pm    Teema: Vasta viitega

lappasin mormooni raamatus natuke ringi, leidsin ka päris toredaid õpetusi

lk 442
3 Nefi 20:42-21:6
21. Peatükk


Iisrael kogutakse kokku siis, kui Mormoni raamat ilmub - Paganad rajatakse vaba rahvana Ameerikas - Nad päästetakse, kui nad usuvad ja on sõnakuulelikud; muidu nad eemaldatakse ja hävitatakse.

aga oh imet !, natuke edasi lugedes läheb asi hoopis kurjemaks ja sadistlikumaks Confused

lk 442-443
3 Nefi 21:7 - 22
6
Sest nõnda on see Isa tahe, et see tuleb esile paganatelt, et ta võiks näidata oma võimu paganatele, nii et paganad, kui nad ei tee oma südameid kõvaks, võiksid meelt parandada ja tulla minu juurde ja saada ristitud minu nimesse ja teada minu õpetuste õigeid üksikasju, et neid võidaks arvata minu rahva hulka, oo Iisraeli koda;

12 Ja minu rahvas, kes on Jaakobi jääk, on paganate keskel, jah, nende keskel kui noor lõvi lambakarja keskel, kes läbi karja minnes tallab maha ja kisub tükkideks ja keegi ei saa päästa.
13 Nende käsi on tõusnud nende vastaste vastu ja kõik nende vaenlased eemaldatakse.
14 Jah, häda paganatele, kui nad meelt ei paranda; sest see juhtub sel päeval, ütleb isa, et ma eemaldan sinu hobused sinu hulgast ja purustan sinu sõjavankrid;
15 JA ma eemaldan sinu maa linnad ja purustan kõik su kindlused;

(panin sõna "purustan" boldiga, kuna raamatus oli ka nagu laiema tekstiga kirjutatud, vist selle pärast, et inimesed paneksid seda rohkem tähele ja kardaksid rohkem)

16 Ja ma eemaldan nõidused sinu maalt ja sul ei ole enam ennustajaid.

(miks ei tohiks ennustajaid olla ? Kas kristlus kardab seda, mida tulevik neile toob Rolling Eyes )

17 Ka su nikerdatud kujud ma eemaldan ja su seisvad kujud su keskelt ja sa ei kummarda enam oma kätetööd;

18 Ja su hiied ma kisun üles su keskelt; nii hävitan ma su linnad.

20 Sest juhtub, ütleb isa, et igaühe, kes sel päeval ei tee meeleparandust ega tule minu Armastatu Poja juurde, eemaldan oma rahva hulgast, oo Iisraeli koda;

21 Ja ma rakendan nende suhtes kättemaksu ja raevu just nagu paganatele, sellist, millisest nad ei ole kuulnud.


et see kes vihkab, maksab kätte, hävitab, lõhub, purustab, eemaldab ja kisub üles on kõige õilsam ja lõputult hea Question Exclamation


Sellise raamatu lugemine peaks olema küll vähemalt alla 18 aastastele keelatud Exclamation
Tagasi üles
Virmaline
----------------------------


Liitunud: 22 Jan 2004
Postitusi: 293

PostitusPostitatud: Püh Juul 25, 2004 8:33 pm    Teema: Vasta viitega

Minu jaoks ei ole piiblis vaid tapatalgud ja pimedus. Seda raamatut mitte ainult ei saa vaid ka ei tohi sönasönalt vötta. Praegused kogudused on asja endale väga lihtsaks teinud ,kohandades selle, mis neile piiblist sobib vastavalt vajadustele.
Vana testament on puhas sümbolköne, kui seda ei tunne, ei taju jääbki arusaamine tapatalgutest. Uus testament sisaldab rohkem otsesönumeid .Kahjuks pole ilmunud söna eriti populaarne pastorite hulgas kuna seda kätte saada pole lihtne.
Ja nüüd midagi sellist, mida teie ka siit foorumist lugenud- jehoova vajab orje, kuigi inimesed, kes on kogudustes on enamuses tulnud otsima vabadust. Ilmutus , elu ja vabadus nöuab tööd ja tihti ka neid hingi kes sind taluvad sellisena, nagu sa oled . Kui inimene otsib töelist siis on tal igal teelöigul need, kes aitavad aru saada järgnevast etapis. Köigist usklikest ei saa järgmises elus ebanormaalseid sest juba selles elus jöuavad paljud sellest orjusest väljuda.
_________________
xxx
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
muruvana
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 19 Märts 2004
Postitusi: 50
Asukoht: eikuskil

PostitusPostitatud: Püh Juul 25, 2004 9:15 pm    Teema: Vasta viitega

Nojah, esmalt lausa suur kulmukergitus selle peale, et keegi viitsib pühakirju lugeda. Võtsin siis minagi Mormoni Raamatu kätte ja lugesin neid kohti. Sinu rõõmustuseks võin öelda, et on palju hullemaid kohti selles raamatus, kui see. Olen selle raamatu ikka risti-rästi läbi lugenud. Lisaks tõeliselt heale infole on seal tõega palju vägivalda ja raskesti tõlgendatavat mõistukõnet. Kõike lihtsalt ei tasu liiga tõsiselt võtta! Lisaks: info on uuenev, nii mõndagi on prohvetite kaudu juurde antud lisaks Mormoni Raamatus kirjeldatule. (Kahjuks raskesti kätte saada...). Kuid jah, selle raamatu ideoloogiast kumab läbi, et: 1.juudid on ülim rahvas 2.muulased(paganad) võivad saada nendele "omadeks" 3.Ameerika rahvas on kõige-kõige. Tegelikult tuleb sealt võtta vaid koorekiht ja edasi minna. Kirjandust on hulgim, kui huvitab - küsi! Kurb on see, et liigagi tihti proovib hall mass võtta kõike seda otse ja mõistmata, kuid see selleks...

Parimaid kohti ehk tänasest tunnist (Alma 31-35):
*Alma 31:1 ...juhtis rahva südameid kummardama tumme ebajumalaid,...(tumm ta isegi).
*Alma 31:10 ... ja anuda Jumalat, et nad ei langeks kiusatusse (Eks selle eest tule ikka ise seista).
*Alma 32:23 Ja nüüd ta annab edasi oma sõna inglite kaudu meestele, jah, mitte ainult meestele, vaid ka naistele. Nüüd, see ei ole vel kõik; väikestele lastele antakse sageli sõnu, mis ajavad segadusse targad ja õpetatud. (Ametlik seisukoht: ilmutusi Jumalalt saab vaid prohvet, üks ja ainus ja mees!)
*Alma 34:33 kirjutus olekust peale surma: ...siis tuleb pimeduse öö, milles ei saa teha ühtegi tööd.
*Huvitav strateegia, mida rakendati Alma 35 ptk. Jne palju muud... Cool

Aitab, tavaellu tagasi! Smile
_________________
Le Roi Est Mort, Vive Le Roi!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Juul 25, 2004 11:11 pm    Teema: Vasta viitega

aga tegelikult ma alles hakkasin seda raamatut lugema, nii et jõuan veel palju avastada...
No paljud räägivad, et seda ei tuleks sõna sõnalt võtta, aga fakt on see , et seal tõepoolest sellised asjad kirjas on.

vägev ja tähtis, et hakkab
Paljude arust on kristlik õpetus nii ilus, hea ja tore, aga see mis on kirjas piiblis, on ka ju osa kristlikust õpetusest.

Üks inimene ütles hästi, et piibel on nagu rotimürgiküpsis, 99% magusat sisu ja 1% surmavat mürki. Nüüd aga tundub mulle, et seda surmavat mürki on seal hoopis ligi 25%

Ja tõesti, lastele sellist asja ei tohiks küll lugeda anda, see on ju kole ja sadistlik.
Tagasi üles
paadikapten
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 2 Jan 2004
Postitusi: 230
Asukoht: Totaalselt perses ja karidel

PostitusPostitatud: Esm Juul 26, 2004 4:50 pm    Teema: Vasta viitega

muruvana kirjutas:
Kõike lihtsalt ei tasu liiga tõsiselt võtta! Lisaks: info on uuenev, nii mõndagi on prohvetite kaudu juurde antud lisaks Mormoni Raamatus kirjeldatule. (Kahjuks raskesti kätte saada...).



Mormooni raamat on Tartus täitsa kättesaadav-siin on mormooni kogudus, kus on palju lakutud inimesi.
_________________
Maskid maha-mõõgaaeg on käes! Loobugem mittevajalikust ja tapke vaenlasi!
(üleskutse lindpriidele, mitte rõhujatele!)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
muruvana
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 19 Märts 2004
Postitusi: 50
Asukoht: eikuskil

PostitusPostitatud: Teis Juul 27, 2004 1:38 am    Teema: Vasta viitega

Paadikapten

Miks sa arvad, et ma seda ei tea Confused ? Kui tahad Mormoni raamatut saada, siis anna teada - mul neid mutu! Smile Ma ei kirjutanud mitte Mormoni raamatu kättesaadavusest, vaid edasisest kraamist. Mormoonidel on kirjandust tiba rohkem...
_________________
Le Roi Est Mort, Vive Le Roi!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Marge
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 9 Jan 2004
Postitusi: 281
Asukoht: Saue vald

PostitusPostitatud: Kolm Dets 29, 2004 10:05 am    Teema: Vasta viitega

Üks hea käsk Piiblist:

Kg.11,9. Rõõmutse, noor mees, noores eas ja su süda tundku rõõmu su nooruspäevil! Käi oma südame teedel ja oma silmavaate järgi, aga tea, et Jumal viib sind kohtusse selle kõige pärast!
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Celtic
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Dets 29, 2004 10:29 am    Teema: Vasta viitega

Marge kirjutas:

Kg.11,9. Rõõmutse, noor mees, noores eas ja su süda tundku rõõmu su nooruspäevil! Käi oma südame teedel ja oma silmavaate järgi, aga tea, et Jumal viib sind kohtusse selle kõige pärast!


Ce 1,1. Rõõmutse, noor naine, noores eas ja sus süda tundku orjust su nooruspäevil! Käi oma jumala teedel ja ära kunagi usalda iseennast, sest sa oled mõistuseta olend, aga tea, et sinu jumal ei vii sind kohtusse selle kõige pärast!
Tagasi üles
Marge
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 9 Jan 2004
Postitusi: 281
Asukoht: Saue vald

PostitusPostitatud: Kolm Dets 29, 2004 10:46 am    Teema: Vasta viitega

Marge kirjutas:
Kg.11,9........aga tea, et Jumal viib sind kohtusse selle kõige pärast!


Teadmine nõuab ka mõistmist...ilma mõistmise võimeta ei mõista ka Jumal kedagi õigeks ega hukka. Hea kui mõistlikud seda mõistavad!
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
lee
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 10 Aug 2004
Postitusi: 169

PostitusPostitatud: Nelj Dets 30, 2004 12:20 am    Teema: Vasta viitega

Marge kirjutas:
Üks hea käsk Piiblist:

Kg.11,9. Rõõmutse, noor mees, noores eas ja su süda tundku rõõmu su nooruspäevil! Käi oma südame teedel ja oma silmavaate järgi, aga tea, et Jumal viib sind kohtusse selle kõige pärast!
_________________

see ei ole käsk, vaid Koguja (Taaveti poeg, Iisraeli kuningas Jeruusalemmas) (Kg) tähelepanekutest kogutud õpetussõnad, mis lõpevad nõnda (Kg 12.13): Lõppsõna kõigest, mida on kuuldud: "Karda Jumalat ja pea tema käske....-"

Ja veel ütles Koguja: "Tühisuste tühisus", ütleb Koguja, "Tühisuste tühisus, kõik on tühine!" (Kg 1.2) Ja veel: "Mis on olnud, see saab olema, ja mis on tehtud, seda tehakse veel - ei ole midagi uut päikese all!" (Kg 1.9)

Õpetussõnu leiab Piiblist hulgi, samuti ka käske. Sõnal on tähendus, seepärast olgem terminites täpsed. Käsk on kohustuslik järgida, õpetussõnadest otsib inimene ise iva välja.

Saalomoni õpetussõnadest (Õp 14.14):" Mõistlik süda otsib tunnetust, aga alpide suu leiab toitu rumalusest"


Palun mitte pahandada, tegemist lihtsalt remargiga.

PS
ma ei ole kristlane, täitsa pagan hoopis. Mis aga ei tähenda, et ma erinevate usundite vastu huvi ei tunneks. Piiblit olen "tudeerinud" aastaid, aga ikka on see "värske" lugemine. Alati. Iseasi muidugi tõlgendamises. Võin asju näha hoopis teisiti, kui kogudustes tõlgendatakse. Värskem pilk võib näha teisiti;) Mida rohkem uurin, seda paganam olen...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group