Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Valge mulli aspekt.
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Tokroda vanad teooriad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 16, 2006 9:59 pm    Teema: Valge mulli aspekt. Vasta viitega

Mulli (naise emotsioonväljaga) saab juhtida. Miks on vaja juhtida inimest? Kui inimene satub uude olukorda, kus tal puudub kogemus ja tegutsemise mudel, siis ta tunneb hirmu ja keeldub protsessist osalema. Aga mull annab toetava emotsiooni, et inimene astuks protsessi. Seda on vaja lastel. Ema emotsioon väli aitab siseneda tundmatutesse olukordadesse. Ema, kellel on terve mehe valguskilp, selle mull juhib last õieti. See tähendab, et laps ei tee midagi endale kahjulikku. Ta läbib protsessi, elusündmuse edukalt.
Samas ka täiskasvanud tahavad pugeda mulli, mis viiks neid sihile, teeks edukaks. Sellised inimesed otsivad alateadlikult selliste naiste lähedust, kes alluvad, armastavad head juhti. Selle naise mull viib neid sihile.
Nõiad kasutavad ka mulli, selleks, et koolitada uusi õpilasi välja. Selleks meelitatakse inimene mulli. Kui inimene on mullis, siis juhitakse ta uutesse vaimumaailmadesse ja pannakse tegema mingeid asju. Tüüpiline näide elust on ¹amaani rännak. Läbi mulli valge aspekti saab anda inimesele uusi kogemusi. Nüüd, kui ta on saanud need kogemused kätte ja ta on nad läbi seedinud, siis võib ta edaspidi iseseisvalt liikuda, protsessidest osa võtta. Ta on küps iseseisvaks eluks.
Kuidas meelitada inimest mulli valgesse aspekti? (Loomulikult juhul, kui inimene ise ei taha pugeda sinna). Võti on valetamises. Inimene pannakse olukorda, kus ta valetab. Mis juhtub inimesega sellisel juhul? Inimene ei taha, et teda nähakse. Valetavat inimese emotsioonväljast saab ju kohe aru, kui ta eitab iseennast. Ta loob valgepiimja udu enda ümber. Noh füüsiliselt mõnel lähvad kõrvad punaseks, mõni ei julge silma vaadata jne. Nüüd tahab inimene ennast varjata ja otsib varjupaika mullis. Ja siis ulatataksegi inimesele päästev valge mull. Inimene saab varjata oma valet. Aga hinnaks on see, et inimene ei saa enam ennast juhtida. Mulli omanik võtab juhtimise üle. Ja nüüd hakkab inimene emotsioonide ajendil tegema asju, mida ta ise ei tahaks teha. Ta on lõksus.
Moraal: Kui tahate olla iseenda peremees. Juhtida oma elu ise, siis ärge valetage. Vahet pole, miks te seda teete. Kas on see hädavale, või valetate selleks, et teistel parem. Vale jääb valeks. Ja valetamise käigus kaotate enesekontrolli.
Võtke näide kasvõi ärimaailmast. Seal on selline mõiste nagu luukere kapis. See on tegu, mida inimene tahab varjata. Tavaliselt on tehtud sohki, et omistada majanduslike hüvesid. Nüüd see, kes seda luukere teab saab ju luukere omanikuga manipuleerida. Ta on nõus teostama väljapressija soove, selleks et varjata oma luukere.
Tihti satuvad mehed oma naiste juhtimise alla just valetamise pärast. Tüüp näide: Vaadatakse teisi naisi, aga ei julgeta tunnistada. Nüüd varjatakse seda ja ollaksegi lõksus. Mees, kes ei valeta oma naisele, seda ei suuda naine valitseda.
Sama ka ühiskonnas. Näide kirik. On loodud moraal. Mingid tegevused on kuulutatud patuks. Inimene tahab oma niinimetatud pattu varjata. Ja automaatselt võtab kirik inimese valitsemise üle.
Seega ärge tehke seda, mida te varjata tahate. Ja kui oletegi midagi taunitavat teinud, siis lööge pea püsti ja ärge varjake seda. Mis sest, et keegi sarjab teid selle eest. Aga te olete säilitanud enda vabaduse.
Inimene, kes ei suuda valetada, see hindab vabadust.

_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
sirel
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Apr 16, 2006 10:23 pm    Teema: Vasta viitega

mis nende inimestega lahti on kes valetamist ei salli? osad taluvad üsna normaalselt kui neile valetatud on aga teised ei räägi inimesega vaatet elulõpuni...
Tagasi üles
valkyrie
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Aug 2004
Postitusi: 1126

PostitusPostitatud: Püh Apr 16, 2006 10:40 pm    Teema: Vasta viitega

hea jutt Wink
_________________
Muna jaoks on kana kõigest moodus teha teist muna
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
viplala
Arengumaag


Liitunud: 19 Juun 2004
Postitusi: 2042
Asukoht: sõawäljal

PostitusPostitatud: Püh Apr 16, 2006 10:47 pm    Teema: Vasta viitega

Ma arvan, et see, mida teiste juures eriliselt ei sallita, on endal kuskil peidus, maha maetud. Aga see on arvamine, mitte teadmine minu poolt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Went
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 25 Sept 2004
Postitusi: 542

PostitusPostitatud: Püh Apr 16, 2006 11:13 pm    Teema: Vasta viitega

et kui ma räägin teile kõigile,et mul on palju raha olen väga rikas inimene(kuigi tegelikult mul seda pole)
siis mis juhtub?inimesed hakkavad musse teistmoodi suhtuma,minust lugupidama vähemalt mõnda aega ja mina neid teenima et mu vale välja ei tuleks ja,et ma ikka paistaks,et mul palju raha.
Nii on igaasjaga,et ma ei saa ju kirikus rääkida kuidas ma eile kahe naisega keppisin jne.nad ei võta mind ju punti
Yhesõnaga moevärk.
A mul on see,et ma olen viimasel ajal palju suhelnud nn "vaimsete inimestega"ja kui ma seal siis räägin,et mul ei olegi päikest ja ei ole isu kellegiga kallistada siis suhtumine tuleb sama mis kirikusgi issand kui jube inimene või siis,et meil on sust tõesti kahju Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Apr 16, 2006 11:35 pm    Teema: Vasta viitega

Asjalik tekst !

Aga jah, valetamisele eelneb varjamine... Tihti on võimalik ajada väga ümber nurga juttu ja teemat vaid riivata, kuid siiski, tegelikkus ei saa kunagi 100% varju jääda. Varjatakse nii kaua, kuni eksitakse enda varjendid katki ja siis üritab inimene veel miskitpidi enda eesmärki päästa ning tihti valib lõpuks valetamise.

Aga valetades on ikka sitt tunne küll, vahel plaanid valetada, aga räägid järsku tõe välja, siis on tavaliselt selline kerge kergendus.
Kui teine inimene küsis seda meelega, et teile sisse sõita, siis saate ka seda näha, muidu lähete lihtsalt mänga kaasa ja vastane saab oma plaanid realiseerida ehk keerate endale saasta kokku ja lasete teistel ka keerata.
Tagasi üles
sirel
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Apr 16, 2006 11:36 pm    Teema: Vasta viitega

viplala kirjutas:
Ma arvan, et see, mida teiste juures eriliselt ei sallita, on endal kuskil peidus, maha maetud. Aga see on arvamine, mitte teadmine minu poolt.


mul ka igasugu arvamisi on sel teemal Smile üks näiteks on puhas enesetähtsus, et mulle ei või valetada sest olen parem kui teised; teine on suutmatus eristada tõde valest ning omistada inimeste sõnadele liiga suurt kaalu ja juhinduda oma tegevuses teise sõnadest (siin on juba tegemist liigse toetumisega teiste arvamusele); kolmas lihtsalt usalduse kuritarvitamine, mis mõjub alandavalt aga see peaaegu sama, mis esimenegi jne... ja mis peamine, mida suuremaks see sallimatus kasvab, seda enam sulle valetatakse...
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Apr 16, 2006 11:39 pm    Teema: Vasta viitega

Went kirjutas:
et kui ma räägin teile kõigile,et mul on palju raha olen väga rikas inimene(kuigi tegelikult mul seda pole)
siis mis juhtub?inimesed hakkavad musse teistmoodi suhtuma,minust lugupidama vähemalt mõnda aega ja mina neid teenima et mu vale välja ei tuleks ja,et ma ikka paistaks,et mul palju raha.
Nii on igaasjaga,et ma ei saa ju kirikus rääkida kuidas ma eile kahe naisega keppisin jne.nad ei võta mind ju punti
Yhesõnaga moevärk.
A mul on see,et ma olen viimasel ajal palju suhelnud nn "vaimsete inimestega"ja kui ma seal siis räägin,et mul ei olegi päikest ja ei ole isu kellegiga kallistada siis suhtumine tuleb sama mis kirikusgi issand kui jube inimene või siis,et meil on sust tõesti kahju Cool


Kui teistele valetad, siis kõigepealt pettuvad teised sinus ja siis alles sina ise endas. Kui endale valetad, siis kõige pealt pettud endas ja siis alles teistes. Tavaliselt kaasneb sellega ka teiste süüdistamine, et teised sulle oma jutuga haiget tegid (nemad aga hoopis lõpetasid sinu kannatused).
Tagasi üles
chirmaa
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 9 Jan 2006
Postitusi: 1058

PostitusPostitatud: Esm Apr 17, 2006 2:37 am    Teema: Vasta viitega

Went kirjutas:
A mul on see,et ma olen viimasel ajal palju suhelnud nn "vaimsete inimestega"ja kui ma seal siis räägin,et mul ei olegi päikest ja ei ole isu kellegiga kallistada siis suhtumine tuleb sama mis kirikusgi issand kui jube inimene või siis,et meil on sust tõesti kahju Cool

Ma ka ei kallista kõiki, aga pole täheldanud, et keegi mind sellepärast jubedaks peaks või haletsema hakkaks.
Seda tehaks hoopis teiste asjade pärast. Wink Ma nagunii nõme primka.
_________________
Mängur
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum MSN Messenger
efu
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Apr 2004
Postitusi: 1357

PostitusPostitatud: Esm Apr 17, 2006 12:25 pm    Teema: Vasta viitega

kallistamisega on nii, et mõnda inimest kohe tahad puudutada, olenemata sellest, kas ta on sulle väga lähedane või mitte.

aga mõnda väga ammust head sõpra kohe käsi ei tõuse ka puutuma.
huvitav, millest see tuleb?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Kasmiks
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 22 Jan 2005
Postitusi: 158

PostitusPostitatud: Esm Apr 17, 2006 5:46 pm    Teema: Vasta viitega

Teooria igati õige ja kindlasti tasub sinna poole pürgida,kuid enne kui hakkame tõtt rääkima tuleb luua endale oma jõuga tugev jalgealune,sest muidu nii kui tõtt räägime tulevad teised kallale ning hakkavad ründama ja õõnestama.Ehk teisisõnu enne kui minnakse oma ülemusele ütlema,kui sitt mees ta on,siis tasuks ennast teise töökohaga kindlustada või ise midagi luua,sest muidu Tõde=Töötus :(
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
viplala
Arengumaag


Liitunud: 19 Juun 2004
Postitusi: 2042
Asukoht: sõawäljal

PostitusPostitatud: Esm Apr 17, 2006 6:17 pm    Teema: Vasta viitega

Sa kirjeldad siin hirmu ja see panebki valetama.
Mis tähendab seda, et tegelikult niisugune retsept ei tööta.

Kui juba korra on valetamise rajale mindud, siis ilma ebamugavusteta sealt välja ei pääse.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
mismo
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 14 Nov 2005
Postitusi: 234

PostitusPostitatud: Esm Apr 17, 2006 8:28 pm    Teema: Vasta viitega

Mida rohkem teisi petad valetamisega, seda sagedamini teed valetamises vigu, su usaldusväärsus käib tuttavate silmis alla ja edaspidi ei usuta sind väga sageli enam isegi siis, kui räägid tõtt.
Samas siis on olukord palju keerulisem, kui sa räägid millestki, mis oma vormilt võib olla nali.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 18, 2006 12:52 am    Teema: Vasta viitega

sirel kirjutas:
mis nende inimestega lahti on kes valetamist ei salli? osad taluvad üsna normaalselt kui neile valetatud on aga teised ei räägi inimesega vaatet elulõpuni...
Konkurentsi värk.
Ju see inimene ise asub ĂĽhes mullis ja teine, keda vihatakse teises valges mullis.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
sirel
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Apr 18, 2006 8:49 am    Teema: Vasta viitega

Tokroda kirjutas:
sirel kirjutas:
mis nende inimestega lahti on kes valetamist ei salli? osad taluvad üsna normaalselt kui neile valetatud on aga teised ei räägi inimesega vaatet elulõpuni...
Konkurentsi värk.
Ju see inimene ise asub ĂĽhes mullis ja teine, keda vihatakse teises valges mullis.


ohh, muidugi ajab vihale kui ise valetad ja sulle samaga vastatakse Laughing
Tagasi üles
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Teis Apr 18, 2006 9:08 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
ohh, muidugi ajab vihale kui ise valetad ja sulle samaga vastatakse

Tagasi ĂĽles






väga hea tähelepanek.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Teis Apr 18, 2006 9:16 am    Teema: Vasta viitega

Ega see kes valetab enda kohta igaasugu asju kokku, et on jumal ja ei tea mis kõik veel, kõikide valitseja. .. . See on nagu firma mis ütleb näiteks, et leiutasid uue toote mis keedab vett kasutades tuumafüüsikat. Sellisesse firmasse küll ei investeeriks, kuna petta saamine on peaaegu kindel. Vahepealseid saavutatavaid alternatiive on jalaga segada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
mismo
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 14 Nov 2005
Postitusi: 234

PostitusPostitatud: Teis Apr 18, 2006 9:22 am    Teema: Re: Valge mulli aspekt. Vasta viitega

Tokroda kirjutas:

Samas ka täiskasvanud tahavad pugeda mulli, mis viiks neid sihile, teeks edukaks. Sellised inimesed otsivad alateadlikult selliste naiste lähedust, kes alluvad, armastavad head juhti. Selle naise mull viib neid sihile.

Kui tegemist on selliste inimestega, kes ei ole tegelikult head juhid, siis nad võivad saada mullist rohkem kasu, kui kahju. See paneb aga suisa meelega valetama, et mulli mingil juhul maha ei võetaks.
Kui too inimene, kes mulli omanik on, tahab mullis hoidmise eest midagi vastu saada, siis ta hoiab seetõttu mulli senikaua peal, kui on veel lootust see saada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
sirel
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Apr 18, 2006 11:23 am    Teema: Vasta viitega

põhimõtteliselt saab valetada niikaua kuni sa oled kindel selles, et oled suuteline ka tunnistama üles oma vale - kui keegi taipab küsida Laughing kui lähed niikaugele, et pole enam suuteline tunnistama, et valetad, siis oledki lõksus.
Tagasi üles
jM
Musta Veenuse Ordu


Liitunud: 19 Veeb 2006
Postitusi: 477
Asukoht: tln

PostitusPostitatud: Teis Apr 18, 2006 3:24 pm    Teema: Vasta viitega

Põhimõtteliselt saab valetada niikaua, kuni inimene on Langenud. Kuni ta pole
läbi häda ja vaeva suutnud omale uusi tiibu kasvatada. Kes on valetanud,
see on valetanud, musta valgeks rääkida ei saa. Võid ju veenda teisi inimesi
uskuma asju,mida tahad, aga de facto jääb vale alati valeks...

p.s. hea tekst tokroda poolt. ma lisaks veel, et ainuke vale oleks EHK andes-
tatav, kui see on vajalik kellegi surma, suremise ärahoidmiseks... Ainult elu
on väärtuslikum kui au (ehkki sittagi tänapäeval inimestel enam au tunnet
alles on)
_________________
Saatanlik Piibel - 100kr. Necronomicon - 100kr.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Tokroda vanad teooriad Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group