Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Kiskja
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Meid valitsevad jõud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Teis Nov 21, 2006 9:08 am    Teema: Vasta viitega

Naima kirjutas:
yks@ kirjutas:
kas usud tegelt ka, et see tema tegelik tahe oli?

ei, ma ei tea,
kuid see ei ole välistatud... ka see, et ta valiski ellujäämise ning sp. ei sündinudki... sünnib hiljem äkki jne.

ei mitte, et ei sündinud.....sündis, aga suri kohe ära kah....

Ja kus ta siis praegu on, kui ta hiljem sünnib?

Ma ei usu, et seesama isik kunagi hiljem sünnib. See peaks siis kuidagi nii käima, et eostamise hetkel mingi vaimolend lipsab teatud elundite töö vahelt sisse ja asutab ennast naise sees arenema inimkehaks......nonsenss....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Teis Nov 21, 2006 9:16 am    Teema: Vasta viitega

Master kirjutas:
Üksätt kribas:
tõde tahakski Looja käest teada.

Sa oled ju nii piiratud, et see tõde ei mahu sinusse ära kuidagi. Sa ei taha isegi endasse ära mahtuda. See on ju jube kuidas sinust kogu aeg igasugu saasta välja pressib. Aga sinu õigus seda tõde nõuda. Aga su oma vastutus. Kes ainult su järelt koristab pärast??

kas sina tead tõde?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Master
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 22 Apr 2006
Postitusi: 256
Asukoht: Teekonna keskel

PostitusPostitatud: Teis Nov 21, 2006 7:03 pm    Teema: Vasta viitega

[/quote]
kas sina tead tõde?[/quote]

Kui mul seda tõde vaja on, tuleb ta ise mu juurde, kui selleks valmis olen.On ennem tulnud ja tuleb ka tulevikus. Ja tõde on kogu aeg olnud siinsamas me ümber. Vastavalt meie valmisolekule ka tunneme teda ära. Kuna sina teda ei tunne, siis järelikult oled ka veel ettevalmistamata. Lõpeta piibliga vehkimine ja paaniline otsimine. Tõde on su sees. Otsi sealt. Ja sinu enda sees ei vaja sa ka ei kaaslasi ega välist tarkust. Kõik vajalik on olemas. Ole ainult ise mees. Kui oled..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Kolm Nov 22, 2006 8:59 am    Teema: Vasta viitega

Master kirjutas:
Kui mul seda tõde vaja on, tuleb ta ise mu juurde, kui selleks valmis olen.On ennem tulnud ja tuleb ka tulevikus. Ja tõde on kogu aeg olnud siinsamas me ümber. Vastavalt meie valmisolekule ka tunneme teda ära. Kuna sina teda ei tunne, siis järelikult oled ka veel ettevalmistamata. Lõpeta piibliga vehkimine ja paaniline otsimine. Tõde on su sees. Otsi sealt. Ja sinu enda sees ei vaja sa ka ei kaaslasi ega välist tarkust. Kõik vajalik on olemas. Ole ainult ise mees. Kui oled..

nii, et tõde on igaühe jaoks see, mis on tema sees? Igaühel enda tõde?

Selle tõega, mis tuleb inimestelt, ei ole ju kuigi kaugele jõutud. Maailmas muud polegi, kui pommid sõjad surm ja viletsus. Mõned jah, elavad päris hästi, aga lõpuks surevad ikkagi ära ju....

Kõige kiiremini pidi inimene hulluks minema üksikkongis, teistest eraldatuna.........ma arvan, et alati on kaaslast vaja.....vähemalt ühte.

Kui inimene sündides viia üksikule saarele, siis ei õpi ta rääkimagi. Välist tarkust saab inimene juba emaihus. Ilma selleta ei saa. Ka sina oled seda "välist tarkust" saanud. Väga palju sõltub sellest, kelle käest see tuleb. Kõige targemat tarkust saab Looja käest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Kayaman
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 946

PostitusPostitatud: Kolm Nov 22, 2006 9:15 am    Teema: Vasta viitega

kõigeparem tarkus tuleb ikka läbi elukogemuste, ei tasu uskuda mida sulle igaüks räägib olgu ta kes tahes.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Master
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 22 Apr 2006
Postitusi: 256
Asukoht: Teekonna keskel

PostitusPostitatud: Kolm Nov 22, 2006 7:27 pm    Teema: Vasta viitega

yks@ kirjutas:
Master kirjutas:
Kui mul seda tõde vaja on, tuleb ta ise mu juurde, kui selleks valmis olen.On ennem tulnud ja tuleb ka tulevikus. Ja tõde on kogu aeg olnud siinsamas me ümber. Vastavalt meie valmisolekule ka tunneme teda ära. Kuna sina teda ei tunne, siis järelikult oled ka veel ettevalmistamata. Lõpeta piibliga vehkimine ja paaniline otsimine. Tõde on su sees. Otsi sealt. Ja sinu enda sees ei vaja sa ka ei kaaslasi ega välist tarkust. Kõik vajalik on olemas. Ole ainult ise mees. Kui oled..

nii, et tõde on igaühe jaoks see, mis on tema sees? Igaühel enda tõde?

Selle tõega, mis tuleb inimestelt, ei ole ju kuigi kaugele jõutud. Maailmas muud polegi, kui pommid sõjad surm ja viletsus. Mõned jah, elavad päris hästi, aga lõpuks surevad ikkagi ära ju....

Kõige kiiremini pidi inimene hulluks minema üksikkongis, teistest eraldatuna.........ma arvan, et alati on kaaslast vaja.....vähemalt ühte.

Kui inimene sündides viia üksikule saarele, siis ei õpi ta rääkimagi. Välist tarkust saab inimene juba emaihus. Ilma selleta ei saa. Ka sina oled seda "välist tarkust" saanud. Väga palju sõltub sellest, kelle käest see tuleb. Kõige targemat tarkust saab Looja käest.


Mida sulle siis nagu soovida? Äkki head kepikõndi? Või et head kargutamist? Või siis juba tulemuslikku ratastoolirallit.

Tõde pole kunagi kellegi seest tulnud. Seest saab tulla vaid selle tõe tunnetamine ja mõistmine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Kolm Nov 22, 2006 7:34 pm    Teema: Vasta viitega

Master kirjutas:
yks@ kirjutas:
Master kirjutas:
Kui mul seda tõde vaja on, tuleb ta ise mu juurde, kui selleks valmis olen.On ennem tulnud ja tuleb ka tulevikus. Ja tõde on kogu aeg olnud siinsamas me ümber. Vastavalt meie valmisolekule ka tunneme teda ära. Kuna sina teda ei tunne, siis järelikult oled ka veel ettevalmistamata. Lõpeta piibliga vehkimine ja paaniline otsimine. Tõde on su sees. Otsi sealt. Ja sinu enda sees ei vaja sa ka ei kaaslasi ega välist tarkust. Kõik vajalik on olemas. Ole ainult ise mees. Kui oled..

nii, et tõde on igaühe jaoks see, mis on tema sees? Igaühel enda tõde?

Selle tõega, mis tuleb inimestelt, ei ole ju kuigi kaugele jõutud. Maailmas muud polegi, kui pommid sõjad surm ja viletsus. Mõned jah, elavad päris hästi, aga lõpuks surevad ikkagi ära ju....

Kõige kiiremini pidi inimene hulluks minema üksikkongis, teistest eraldatuna.........ma arvan, et alati on kaaslast vaja.....vähemalt ühte.

Kui inimene sündides viia üksikule saarele, siis ei õpi ta rääkimagi. Välist tarkust saab inimene juba emaihus. Ilma selleta ei saa. Ka sina oled seda "välist tarkust" saanud. Väga palju sõltub sellest, kelle käest see tuleb. Kõige targemat tarkust saab Looja käest.


Mida sulle siis nagu soovida? Äkki head kepikõndi? Või et head kargutamist? Või siis juba tulemuslikku ratastoolirallit.

Tõde pole kunagi kellegi seest tulnud. Seest saab tulla vaid selle tõe tunnetamine ja mõistmine.

Master kirjutas:
Tõde on su sees. Otsi sealt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Kolm Nov 22, 2006 7:35 pm    Teema: Vasta viitega

Kayaman kirjutas:
kõigeparem tarkus tuleb ikka läbi elukogemuste, ei tasu uskuda mida sulle igaüks räägib olgu ta kes tahes.

KÕIKE ei jõua ju kogeda....elupäevi ei jätku.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Master
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 22 Apr 2006
Postitusi: 256
Asukoht: Teekonna keskel

PostitusPostitatud: Kolm Nov 22, 2006 7:46 pm    Teema: Vasta viitega

Üksätt:

See ta on sees, ei tähenda, et ta seest tuleb.

Püüan lihtsa näite tuua: päike taevas paistab ja annab sooja. Sina tunned seda. Kas soe tuleb sinu seest?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Nelj Nov 23, 2006 1:03 am    Teema: Vasta viitega

Master kirjutas:
Üksätt:

See ta on sees, ei tähenda, et ta seest tuleb.

Püüan lihtsa näite tuua: päike taevas paistab ja annab sooja. Sina tunned seda. Kas soe tuleb sinu seest?

nujah, aga su jutust järeldasin, et tõde on igaühe sees ja igaühe jaoks erinev....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
zombeelius



Liitunud: 19 Nov 2006
Postitusi: 8
Asukoht: tartu

PostitusPostitatud: Esm Nov 27, 2006 7:04 pm    Teema: Vasta viitega

yks@ kirjutas:
Kayaman kirjutas:
kõigeparem tarkus tuleb ikka läbi elukogemuste, ei tasu uskuda mida sulle igaüks räägib olgu ta kes tahes.

KÕIKE ei jõua ju kogeda....elupäevi ei jätku.

ikka igal pool targutamas teiste taga oma issameiet torkimas, ära juba ei tüüta? Lase parem Jeesusel kah omale siia konto teha kui ta üldse olemas on, kui oled suur tark siis ehk saad selle selliga ka läbi.
Eks igaüks otsib kogemusi seal vallas kus tal omal nagu eluga asja on, polegi keegi öelnud, et inimene kõike peab teadma ja oskama, selleks me inimesed ju rääkida ja kirjutada oskame, et kogemusi ja tarkusi vahetada, kellel vaja, tark inimene õpib teiste vigadest, ja loll, hea kui omadest aru saab.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Teis Nov 28, 2006 1:16 am    Teema: Vasta viitega

zombeelius kirjutas:

Eks igaüks otsib kogemusi seal vallas kus tal omal nagu eluga asja on, polegi keegi öelnud, et inimene kõike peab teadma ja oskama, selleks me inimesed ju rääkida ja kirjutada oskame, et kogemusi ja tarkusi vahetada, kellel vaja, tark inimene õpib teiste vigadest, ja loll, hea kui omadest aru saab.

ei pea küll jah just kõike teadma ja oskama, aga seleta siis mõnigi asi nii ära nagu ta on. Alustaks näiteks sellest, et kust tuli esimene mateeria kübemeke?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Metsamees
----------------------------


Liitunud: 29 Märts 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Metsas

PostitusPostitatud: Reede Dets 01, 2006 2:11 pm    Teema: Vasta viitega

yks@ kirjutas:
ei pea küll jah just kõike teadma ja oskama, aga seleta siis mõnigi asi nii ära nagu ta on. Alustaks näiteks sellest, et kust tuli esimene mateeria kübemeke?


Tühjusest äkki.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Reede Dets 01, 2006 3:11 pm    Teema: Vasta viitega

Metsamees kirjutas:
yks@ kirjutas:
ei pea küll jah just kõike teadma ja oskama, aga seleta siis mõnigi asi nii ära nagu ta on. Alustaks näiteks sellest, et kust tuli esimene mateeria kübemeke?


Tühjusest äkki.

aga äkki mitte?
no see on sedalaadi küsimus, nagu enamik inimfilosoofiaid, mis ei jää püsima, et kui miski olemas oleks, siis oleks see kas olemine või mitteolemine.....

Kas aga see, mida ei ole olemas, ehk siis mitteolemine, on olemas?

Kui aga olemine oleks olemas, siis ta oleks kas igavene või mööduv. Kui olemine oleks igavene, siis tal pole algust – järelikult on ta piiramatu Mis on aga piiramatu, seda pole kuskil, sest kui ta kuskil oleks, siis see tähendaks millegi temast erineva olemasolemist, mis teda piirab.

Seega olemine ei saa olla igavene. Olemine ei saa ka mööduv olla.

Mööduv saab tekkida ainult olemisest või mitteolemisest. Kuid olemine olemisest tekkida ei saa, sest see tähendaks ju, et olemine oli olemas enne olemise tekkimist. Mitteolemisest ei saa aga midagi tekkida, sest mitteolemist ei ole olemas.

Seega ei saa olemine ka mööduv olla. Kuna olemine sai olla ainult igavene või mööduv ning arutlus näitas, et olemine tegelikult kumbki olla ei saa, siis tuleb meil tunnistada, et ka olemist pole olemas.

Kokkuvõtvalt: ei ole olemas ei olemist ega mitteolemist.

Ehk siis tühjusest ei saanud midagi tekkida..... Sad
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Reede Dets 01, 2006 9:29 pm    Teema: aga mis on tühjus? Vasta viitega

Metsamees ja yks@ - teil on mõlemal õigus. te tõlgendate 'tühjust' erinevalt...
_________________
Зри в корень! - - Козьма Прутков
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Reede Dets 01, 2006 9:38 pm    Teema: Re: aga mis on tühjus? Vasta viitega

Roltsick kirjutas:
Metsamees ja yks@ - teil on mõlemal õigus. te tõlgendate 'tühjust' erinevalt...

tegelikult oli see sofistide tõlgendus, mitte minu....

Aga ei saa ju tühjusest, ehk siis mitte millestki, midagi tekkida. Ja mateerial peab ju algus olema. Mis ime läbi siis kogu see keemia, mis meie ümber on, tekkinud on?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Reede Dets 01, 2006 9:58 pm    Teema: Re: aga mis on tühjus? Vasta viitega

yks@ kirjutas:
sofistide tõlgendus, mitte minu....

tundus jah kuidagi tuttavlik...
yks@ kirjutas:
mateerial peab ju algus olema. mis ime läbi siis kogu see keemia, mis meie ümber on, tekkinud on

selle tundmaõppimisega tegeletakse, aga tervemõistuslikke uurijaid on vääga vähe... ja kõikjal ning alati on valvel "ebateaduste komisjoni" liikmed, kes õigeid uurimissuundi kõikvõimalike vahenditega takistavad
_________________
Зри в корень! - - Козьма Прутков
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Laup Dets 02, 2006 1:51 am    Teema: Re: aga mis on tühjus? Vasta viitega

Roltsick kirjutas:

selle tundmaõppimisega tegeletakse, aga tervemõistuslikke uurijaid on vääga vähe... ja kõikjal ning alati on valvel "ebateaduste komisjoni" liikmed, kes õigeid uurimissuundi kõikvõimalike vahenditega takistavad

kes tegeleb?
mis on "ebateaduste komisjon" ja kes on need nn. "ebateaduste komisjoni liikmed"?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Laup Jan 06, 2007 6:24 pm    Teema: Vasta viitega

Mitu kuju kiskjal on?
Mul on selline tunne, et kuna ma naeran kõige üle, või vähemalt muigan, siis äkki oleks mingi kõrgem kuju kiskjale?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 06, 2007 7:02 pm    Teema: Vasta viitega

Kiskjal on palju kujusid.
Palju? ma ei tea hetkel.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Meid valitsevad jõud Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Järgmine
Lehekülg 9, lehekülgi kokku 11

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group