Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Halvad inimesed
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Elu kui süsteem
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Krislyn
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Juul 19, 2006 10:52 am    Teema: Vasta viitega

Eks valikute tegemise aluseks on ka mõned eeldused siiski.
Ntx isiklike omaduste ning iseloomujoonte põhjal.
Tagasi üles
Kati
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Juul 20, 2006 11:41 am    Teema: Vasta viitega

süsteemiväliselt vaadeldes on kõik süsteemid üsna ühtemoodi. lähed sisse, siis kuuled,et mida seal räägitakse. süsteemi, millega liituda, valime luureandmete või süsteemi poolt tehtud reklaami põhjal. liitume selleks,et kuulda juttu,mis meile meeldib,lootuses ise kaasa rääkima hakata. seega võimalus ennast väljendada näiteks-publik on garanteeritud.
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Juul 20, 2006 12:23 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arvates on peamine probleem selles, et inimene ei vali neid "süsteeme" iseenda järgi, vaid võtab teistest eeskuju ja eelistab nende soovitusi.
Tulemuseks on see, et valib süsteemi, mis talle ei sobi: Mis mõjub kas liialt kurnavalt või ei paku üldse pinget.
Tagasi üles
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Nelj Juul 20, 2006 1:27 pm    Teema: Vasta viitega

Arxos kirjutas:
Minu arvates on peamine probleem selles, et inimene ei vali neid "süsteeme" iseenda järgi, vaid võtab teistest eeskuju ja eelistab nende soovitusi.


Minu arust ültse, enamus inimesi elab kellegi teise heaks, mitte enda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kati
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Juul 20, 2006 1:44 pm    Teema: Vasta viitega

boss kirjutas:
Arxos kirjutas:
Minu arvates on peamine probleem selles, et inimene ei vali neid "süsteeme" iseenda järgi, vaid võtab teistest eeskuju ja eelistab nende soovitusi.


Minu arust ültse, enamus inimesi elab kellegi teise heaks, mitte enda.


kuuluvustunne.
endale elamine on õudne. inimene on suht sõltuvuses sellest,et keegi teda vajaks. ka enese teadlik isoleerimine on enamasti illusioon sõltumatusest. muuseas ma kahtlustan,et enamusel pole aimugi,mis tähendab teiste heaks elamine. see mida me selleks nimetamine on lihtsalt tavaline silmakirjalik wuzzy olemine.
näiteks kassiema elab poegade esimesed elukuud oma poegade heaks. ihu ja hingega. ükski inimene ei suuda nii.
Tagasi üles
Krislyn
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Juul 20, 2006 3:20 pm    Teema: Vasta viitega

boss kirjutas:
Arxos kirjutas:
Minu arvates on peamine probleem selles, et inimene ei vali neid "süsteeme" iseenda järgi, vaid võtab teistest eeskuju ja eelistab nende soovitusi.


Minu arust ültse, enamus inimesi elab kellegi teise heaks, mitte enda.


Kes kõige suurema häälega tuututavad oma oma teiste jaoks elamist, need oma tagumenti tegelt soojas ikka hoiavad. Noja õieti ju teevad ka, sestet kuniks jätkub lolle... Wink
Teisipidi ka - need kes vbla ei tuututa seda teiste jaoks olemist, noil õnnestub sind veidralt sõnadeta siduda võlatundega.

Kes päriselt oma asjaga püüavad tegeleda, need tihtipeale vat et eemaletõukavad veidi tunduvad. Seda seepärast, et talle pole lihtne oma jama käsitleda anda.
Tagasi üles
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Nelj Juul 20, 2006 3:39 pm    Teema: Vasta viitega

Ma hakkasin praegu mõtlema, et ok päris teistejaox nad ka ei ela, aga oma elu ka ei ela. Mis värk on.
Mõtlesin siis, et äkki on neil liialt vähe jõudu, et ise hakkama saada, see pärast seovad nad ennast kellegiga, umbes nagu teevad seda keemilised ained et saavutada täiuslikkus.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Krislyn
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Juul 20, 2006 4:06 pm    Teema: Vasta viitega

No tundub, et elavad pms küll oma elu ikka aga jah - mitte ise majandades vaid soovivadki teiste sekkumist. Ja kui neile enam 'vastused' ei meeldi, mis öeldakse sekkudes, siis vihastavad. Otsivad uue, kes sekkuks - sobivalt.
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Juul 20, 2006 4:27 pm    Teema: Vasta viitega

Teema kõrvale selline lugu, et pole märganud veel ühtegi inimest, kes 100% oma elu elaks...
Tagasi üles
Naine
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Juul 21, 2006 6:27 pm    Teema: Vasta viitega

Cyclamen kirjutas:
Krislyn kirjutas:
Ta on valinud, et teda võib juhtida.
Ikkagi tema valik.


Selle valiku tegemise ajal pole ta veel olnud kristlane Wink


Kui inimene teeb kinnisilmi valikuid, siis kas peab talle kaasatundma. Selleks ongi inimesel mõistus ja otsustusvgõime.
Tagasi üles
torukybarik
Arengumaag


Liitunud: 24 Nov 2004
Postitusi: 446
Asukoht: tagasiteel tagurpidiantslast

PostitusPostitatud: Laup Juul 22, 2006 2:28 am    Teema: Vasta viitega

Krislyn kirjutas:
No tundub, et elavad pms küll oma elu ikka aga jah - mitte ise majandades vaid soovivadki teiste sekkumist.

Ma olen märganud, et endas miskit aspekti mitte sallides üritatakse seda teistele ära sokutada, lootuses, et "nad ju peavad midagi paremat mulle vastu andma kui mu enda õnnetu elu". Mina ise olen kasutanud rohkem hädaldamist selleks, aga teised jälle teevad vägisi "head" samal eesmärgil.
Siia juurde käib veel selline mäng, et kui pärast oma teisikutele rivistust teed ja midagi puudu on, siis on need ära varastatud, sest mina ju ise neid ometi andnud pole...
_________________
Tapan majas ja aias
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kati
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Juul 22, 2006 9:13 am    Teema: Vasta viitega

Naine kirjutas:
Cyclamen kirjutas:
Krislyn kirjutas:
Ta on valinud, et teda võib juhtida.
Ikkagi tema valik.


Selle valiku tegemise ajal pole ta veel olnud kristlane Wink


Kui inimene teeb kinnisilmi valikuid, siis kas peab talle kaasatundma. Selleks ongi inimesel mõistus ja otsustusvgõime.


põhimõtteliselt ta otsustab siis hakata kristlaseks. mõni hakkab satakaks, mõni budistiks,mõni paganaks.ehk teoreetiliselt pole üks valik sitem teisest. kristlane leiab samamoodi nagu pagangi ,et ainult tema valitud tee on õige. krt seda teab miks see grupeerumine üksikisikule hea on. grupeeringusse kuulumine iseenesest annab küll tugevust. samas miks peaks seisma inimene seal,kus ta üksi seista ei jõua? võibolla siis on inimene enamvähem tugev kui ta enam ei tunne vajadust kritiseerida teiste valitud teid ja ei pea oma valikut oluliselt märkimistväärsemaks. ma arvan, et tee kõndimisel on olulisem seelle käimisele pühenduda,mitte pidevalt leelotada sellest kuhu see viib. elik siis on ju nii,et ilma kõndimiseta kohale niikuinii ei jõua kuskile. ja veenduda selles,mis ees ootab ise vaatamas käimata, uskudes pimesi teiste jutte, on vist ka veidi veider.
CC vist kirjeldab sõdalase teed ,kui südamega teed. ehk äkki ongi õige kõndida seal kuhu süda viib. ise,vajaduseta oma valikut põhjendada.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Elu kui süsteem Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4
Lehekülg 4, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group