Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Halvad inimesed
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Elu kui süsteem
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
ArcanaDei
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 7 Jan 2006
Postitusi: 353

PostitusPostitatud: Kolm Apr 12, 2006 8:59 am    Teema: Vasta viitega

Elus toimub tõenäosussüsteem, ehk siis tõenäoliselt on keegi 45 % paha ja 55 % hea, ning tõenäoliselt oma elutsükli jooksul muutub ta kord 60 % heajs ja 40 % pahaks ning oma tsükli lõpetab ta 80 % kusagile suunas kaldununa, samas võib teha mitmeid võnkeid.

Ehk siis mingil ajamomendil olev paha kurjategija on mingil ajamomendil hea heategija jne. Näiteks inimene kes on mitmeid inimesi tapnud läheb lapsele appi kui see hakkab uppuma. kuid samas kogu elu head teinud sitapea vaatab seda pealt ja võibolla isegi kekutab naerda.

Seletage mulle see näide kahesüsteemselt lahti.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Apr 12, 2006 9:54 am    Teema: Re: Halvad inimesed Vasta viitega

Arjol kirjutas:
Arxos kirjutas:

Kahendsüsteemi austamine selle pärast, et sellest hargnevad kõik teised keerukamad süsteemid. Mida paremini jagad seda, seda selgemad ka kõik teised...

Kahendsüsteem ei saa ilma nende teisteta eksisteerida. See ongi dualisliku maailmapildi peamine viga. Et seda ei tunnistata. Kahendsüsteem töötab vaid passiivsena (matemaatikas) ja ilma aja liikumisest tingitud lineaarsuseta. Minu arvates töötab "elus" ikkagi kolmendsüsteem. St kahe punkti puhul on alati ka nendevaheline punkt e. tasakaalupunkt.
Võib rääkida ka olukorra potensiaalist e siis hetke seisundist, kus tehakse valik ühe või teise kasuks.
Pean kahendüsteemi rakendamist ohutuks vaid selle nõ kolmanda punkti leidmiseks.


See 0 punkt e. kolmas punkt jääb minu jaoks siiski 2 -nd süsteemi, püsib ta ikkagi samal tasapinnal, näitab kahe pooluse seost omavahel.
Selleks 3. punktiks võime valida samas üks-kõik mis teise punkti samal tasandil, nii kaua kui me selle sisse ei lähe, ei välju me ka 2. dimensioonist...
Aeg on suhteline ja järeldusi tehakse pigem vaadates hetkepilti(pilte). Hea on ainult mingil konkreetsel hetkel kellegi jaoks just hea, mingi teine hetk võib see olla tema jaoks vähem või rohkem, oleneb kuhu on ta selle 0 punkti enda suhtes "liigutanud" (ehk kuhu on ta ennast selle 0 punkti suhtes liigutanud), kui neutraalist välja, siis paistabki kas positiivse või negatiivsena.
[/quote]

Tsiteerin::

Arxos kirjutas:

No aga 3. dimensioon sisaldab ju siiski ka 2. dimensiooni.
x, y ja z küll, aga näiteks + ja - väärtusest ei saa me ei üle ega ümber.
Samuti eksisteerib graafikul vasakule-paremale, sisse-välja, üles-alla jne.
Kui sa oled kuulnud juhuslikult midagi Hypercube`st, siis seal käib ka iga järgmise dimensiooni näitamine ja seletamine kõigi eelmiste dimensioonide abil ja kõik tuletatud kujundid sisaldavad endas kõigi eelmiste dimensioonide kujundeid.

Üles/alla -märgitud on ka kolmas punkt ehk algseisund ( mille suhtes´)
Sisse/välja- sama..
vasakule/paremale- jälle sama
+ja- .....siin oled unustanud 0-i.
1-0 e siis kahendsüsteemis töötav proge on niisama "seistes" kasutu. Tööle hakkab alles siis, kui proge "jooksma" hakkab e. kui mängu tuleb aja kulg (arvutites annab selleks energiat elekter). Aeg = energia Smile?
.........
Ok, aga see alguses tõstatatud hea-halva inimese värk. Siin on ju olemas see kolmas osapool ehk siis see ,mida võetakse ja mida antakse.
Liikumine. Ilma selleta poleks ei head ega halba. Ãœhendatud anumad ei oleks ilma voolikuta omavahel kuidagi seotud:)


Kui me räägime liikumisest, siis oleme võtnud sisse aja, aga aeg on meie enda seotud hinnanguline tingimus. Ehk minu jaoks ei ole 3 sekundit sama pikk ja sisukas aeg kui kellegi teise jaoks. Oleneb näiteks see, et mida, kui palju, kui põhjalikult, millest lähtuvalt, mida arvestades... me selle aja jooksul vaatleme...
Liikumine ongi siis selle valitud "lisapunkti" nihe ühel konkreetsel skeemil (olgu mis dimensioon tahes).
Aga see siis minu suhtumisest lähtuvalt...
Tagasi üles
Arjol
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 3 Veeb 2004
Postitusi: 144

PostitusPostitatud: Kolm Apr 12, 2006 10:23 am    Teema: Re: Halvad inimesed Vasta viitega

Arxos kirjutas:
See 0 punkt e. kolmas punkt jääb minu jaoks siiski 2 -nd süsteemi

Koomiks Razz Ühesõnaga, kui see "kolmas punkt" asub 2-süsteemis, tekib minu jaoks passiivne seis ja need kaks punkti "ei hakka tööle" (koomiks ei muutu multikaks Wink). See side kolmanda punktiga on vaadeldav vaid "kõrgemalt" ja eeldab juba enamate punktide jälgimist kasvõi taustal. Kas mitte sa ise ei kirjutanud kusagil, et sul on raske (kui mitte võimatu) ette kujutada 2D maailmas tajutavat. Kuidas on siis võimalik olukordi vaadelda läbi 2D? Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Arjol
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 3 Veeb 2004
Postitusi: 144

PostitusPostitatud: Kolm Apr 12, 2006 10:35 am    Teema: Re: Halvad inimesed Vasta viitega

Arxos kirjutas:

Kui me räägime liikumisest, siis oleme võtnud sisse aja, aga aeg on meie enda seotud hinnanguline tingimus. Ehk minu jaoks ei ole 3 sekundit sama pikk ja sisukas aeg kui kellegi teise jaoks. Oleneb näiteks see, et mida, kui palju, kui põhjalikult, millest lähtuvalt, mida arvestades... me selle aja jooksul vaatleme...
Liikumine ongi siis selle valitud "lisapunkti" nihe ühel konkreetsel skeemil (olgu mis dimensioon tahes).
Aga see siis minu suhtumisest lähtuvalt...

Muidugi, ka minu jutt on vaid minu suhtumine. Sellest suhtumisest lähtuvalt ei oma hinnangulised tingimused siinkohal mingit tähtsust. Aeg jääb ajaks. Hinnang ongi vist rohkem see 2D värk;) Ajale saad hinnangut anda alles siis, kui ta on ...ära olnud. Tulevikku ja olevikku hinnata...kes suudab?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Apr 12, 2006 2:24 pm    Teema: Re: Halvad inimesed Vasta viitega

Arjol kirjutas:
Arxos kirjutas:
See 0 punkt e. kolmas punkt jääb minu jaoks siiski 2 -nd süsteemi

Koomiks Razz Ühesõnaga, kui see "kolmas punkt" asub 2-süsteemis, tekib minu jaoks passiivne seis ja need kaks punkti "ei hakka tööle" (koomiks ei muutu multikaks Wink). See side kolmanda punktiga on vaadeldav vaid "kõrgemalt" ja eeldab juba enamate punktide jälgimist kasvõi taustal. Kas mitte sa ise ei kirjutanud kusagil, et sul on raske (kui mitte võimatu) ette kujutada 2D maailmas tajutavat. Kuidas on siis võimalik olukordi vaadelda läbi 2D? Wink


Alati on süsteem-süsteemis olukord, kõik "asjaosalised" on osa teinteisest.
Me saame nagu alustada vaatlemist 2D -st, aga teele jäävad ka teised dimensioonid, nad on siiski osake teine-teisest.
Ma ei saa nõnda oma lähenemist eriti hästi kirjeldada, oleks tarvis teha jooniseid.

Tsiteerin::
See side kolmanda punktiga on vaadeldav vaid "kõrgemalt" ja eeldab juba enamate punktide jälgimist kasvõi taustal. Kas mitte sa ise ei kirjutanud kusagil, et sul on raske (kui mitte võimatu) ette kujutada 2D maailmas tajutavat. Kuidas on siis võimalik olukordi vaadelda läbi 2D? Wink


Kui minna 2D sisse, siis ma ise olengi see 3. punkt, see ongi see koht, kust ma konkreetset vaatlen, kui aga lihtsalt suunda muudan, siis see "kriips" liigub vastavalt minule.
Tagasi üles
Arjol
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 3 Veeb 2004
Postitusi: 144

PostitusPostitatud: Nelj Apr 13, 2006 7:23 am    Teema: Vasta viitega

Ok, Arxos. Ok.
Aga siit kohast annab veel veidi lõbu välja pigistada Very Happy
Vaatame, kuhu me välja jõuame. Püüan sulle enda mõtteviisi läbi järgneva jabura arutluskäigu seletada.

0 muutub võimalikuks alles mingi Teise Asja ilmnemisel, mis on tema vastand. Me kirjutame siin küll Ühe, kuid oma mõttes vaatleme neid ikka kahena.
Tekivad See ja Teine. Wink
Ja Need Kaks omavad oma ürgses vastandumises sellist kompromissitust, et nende edasise eksisteerimise teeb võimalikuks vaid nõ Jõudude Tasakaal.
Selles kohas tekib uus osapool ehk Kolmas. Seda võib nimetada vist Energiaks.
Mina peangi seda igasuguse eksisteerimise tunnuseks ja aluseks. Läbi tema (Energia) on võimalik jälgida Neid Kahte, sest ta ise ongi Nende Kahe eksisteerimise tulemus.
Ühesõnaga, minu mõtteviisi juures on see tekkiv Energia Ürgne Üks, ehk see, kes tajub Neid Kahte. See, kes vaatleb Neid Kahte.
Need Kaks ei taba sellest Üks olemisest midagi, sest olles Üks Kahest ( Razz), ei võimalda see kuidagi tajuda ennast üksinda, sest kogu sinu eksistents baseerub tõsiasjal, et mina olen See Teine. Seega pole siin Üksindusest juttugi.
Aga tekkinud Kolmas ehk näiteks, nimetame teda ka Tasakaalupunktiks, avastab, et tema enda eksistents on võimalik vaid tänu sellele, et need kaks sellist võimast ürgset üksteist nahka ei pane ja tema, selle tulemusel tekkinud Kolmanda osapoole olemasolu lõpetaks, kõigub nõnda kogu aeg "noatera peal". Selles situatsioonis avaldub nüüd eksisteerimise potensiaal, sest siitpeale algavad valikud, mida enne polnud ja kui nad ka olid, siis nad kadusid. Aga see jääb elujõuliseks vaid siis, kui tekib "kõrvaltvaatamine". Ja seda saab teha vaid Kolmas. See Üksik. See Üks. Siit siis tuleb see võib-olla õigem numbrite järjekord ehk siis 0231 Wink
Nendes Kahes avaldub
Kolmas, kes on Üks (ja siit tuleme jälle ringiga tagasi Nendest Kahe juurde tagasi, sest see Üks koosneb ju tegelikult Nendest Kahest). Selline värk Smile
Siit siis, jah arenevad läbi selle Kolmanda erinevad potensiaalid.

Kas see Kolmas saab aru, et ta koosneb Nendest Kahest?
Kui ei saa, siis ta arvab, et Ta on Ãœks. Ja need seal on Need Teised.
Mul pole neid vaja, aga näe, ei saa kuidagi lahti kah! Värdjad, aga küll ma neist veel ükskord lahti saan!

Või näeb ta ennast vaid mängukannina Nende Kahe jõukatsumistest tekkivates tormides? Minust ei sõltu midagi jne. fatalism

Või tunneb ta ennast kellegina, kes teeb Nende Kahe eest tähtsaid otsuseid. Üleüldse tänu temale Need Kaks ju eksisteerivad! Mina olen See ÜKS!

Või jälgib teadlikult iseennast ehk siis Neid Kahte, käitub piisavalt ratsionaalselt, et tasakaalu hoidmisest jääb järgi aega ka ringi vaadata ja näha Teisi.

Ja sellistest potensiaalidest kasvavadki välja Head ja Halvad, kes tekitavad siis omakorda kellegi, kellele nende olemasolu eluliselt nii oluline on Mr. Green
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Arjol
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 3 Veeb 2004
Postitusi: 144

PostitusPostitatud: Püh Apr 23, 2006 5:52 am    Teema: Vasta viitega

Või sõnastaks selle ümber nii. See vajalik kolmas on see hetk, millal otsustatakse, kumb oli enne, kas muna või kana. Või et 1+1=2. Olevik. Tee endale indja nägu pähe ja hakka seda otsustama...OOOMM.... Moment on tema kõrval Igavik. Aga teda aetakse tihti segi nulliga. Või valikuga on/ei ole. Isa , Poeg ja Püha Vaim Razz Tema on see Püha Vaim, kes teab, et Isa ikka on tegelikult selle Poja Isa, aga mitte Naabrimees.
Kõige lähem sellele kolmadale oled tegelikult sina ise. Enamik sinu eksistentsist tegeleb küsimusega "Mida nüüd?". Jah, just nüüd. Nii nad lähevad kolmekesi käsikäes-Hea, Halb ja Nüüd Razz . Või siis Vasak, Parem ja Nüüd.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Apr 23, 2006 4:22 pm    Teema: Vasta viitega

"-1", "0" ja "1" on sama "tasandi" elemendid.
On olemas ja on samas negatiivne -1
On olemas ja on samas positiine 1
On olemas ja on samas neutraalne 0

Kui vaadata samalt astmelt kui nad kõik on, siis nad kõik sõltuvad teineteisest. Nad vajavad teineteist et olla, nad on osa sellest tasandist (1 aste tervikule lähemale).
Tagasi üles
wudu
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Apr 23, 2006 4:55 pm    Teema: Vasta viitega

Samas 0 võib olla 1 ja 1 võib olla 0
Tagasi üles
wudu
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Apr 23, 2006 9:58 pm    Teema: Vasta viitega

Ehk on olemas ütlemine, et on olemas kolme liiki inimesi

elavad, ehk 1
surnud, ehk 0
ja need kes on merel, ehk on nad korraga nii 1 kui ka 0

teiste jaoks ...
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Esm Apr 24, 2006 3:16 pm    Teema: Vasta viitega

lihtsaim ja põhilisim kahendsüsteem, mille alusel maailm toimib ja kuhu me kõik liigitume, on mehed ja naised. igasugused süsteemivälised ei tule arvesse, sest nad rikuvad reeglit, mis tagab selle süsteemi kestmise ja jätkumise.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Arjol
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 3 Veeb 2004
Postitusi: 144

PostitusPostitatud: Esm Apr 24, 2006 6:05 pm    Teema: Vasta viitega

Ma arvan, et lihtsalt mees ja naine ei ole mingi süsteem. Süsteem on ta alles mingi kolmanda teguri lisandumisega.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Apr 24, 2006 6:09 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
lihtsaim ja põhilisim kahendsüsteem, mille alusel maailm toimib ja kuhu me kõik liigitume, on mehed ja naised. igasugused süsteemivälised ei tule arvesse, sest nad rikuvad reeglit, mis tagab selle süsteemi kestmise ja jätkumise.


Vot sellest on väga hästi näha, kui keeruliseks see kahendsüsteem hargneda võib... Et paberil ja teoorias võib lihtne olla, kuid reaalselt on mõjutavaid elemente rohkem kui me teadvustada suudame.
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Juul 14, 2006 12:22 pm    Teema: Vasta viitega

Inimesed on enamasti millegi poolt ja millegi vastu ehk on pooluses/tasakaalutud.

Tavaliselt ollakse selle poolt, mis tundub kas parem, õigem, kasulikum või muud sarnast.
Samas põhiline on see, et see valitud pool oleks tugevam.
Otsitakse ikka seda tugevamat poolt, kuhu ennast parasiidina sisse surada ja suurt võitu oodata.
Lootused on nii ilusad ja õilsad, kuid nende illukate purunemine ei tule kõneallagi (halvaga ei taheta arvestada).
Kui nüüd näiteks inimene on valinud selle hea poole ja lõpuks näeb, et see loodetud tulemusteni ei vii, siis pettub ta valitud pooles ja hakkab seda poolt (ka selle pooldajaid) süüdistama ning vihkama.
Siis muutub see suur heategija hoopis kurjategijaks. Alguses on ta ülijõhker ja hoolimatu, kuna ülemineku punkt oli ohtlikult suureks paisutatud.

Vaadake väheke inimeste eelmisi elusid ja arvatavasti näete, et ka kõige jõhkramad kurjategijad on olnud kunagi "ülihead" inimesed.

Sellest aga need inimesed ei kipu aru saama, et olles vastu, on nad ka iseenda vastu.
See mille vastu nad on, sellega puutuvad nad ju kokku. Kokkupuudet ei saaks toimuda, kui seda poleks neis endis (haakumine poleks võimalik).

Kogu mäng käibki selle peale, et inimesed oleks ei tea mille poolt ja ei tea mille vastu. Siis ongi selline peata kanade armee, kes peksab teisi nii kuidas jaksab, aga ennast veel valusamalt.
Ise soovitaks katsuda mõista, kuidas sellest nõiaringist väljuda, et oleks võimalik seda terviklikult tajuda...
Tagasi üles
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Reede Juul 14, 2006 1:21 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arust on inimesed laisad.
Nad valivad vaid ühe tee, ehk siis kas pooldamise või mitte pooldamise.
Tegelt nad pooldavad koguaeg midagi,ehk siis mingit poolust. Teist aga ei salli.
Mida rohkem nad ühte poolust pooldavad, seda kaugemale liigub teine, see pärast hakataksegi pooluse vahetumisel eelnevat poolust vihkama, kuna see on liiga kaugel juba.
Kui poolused on liiga kaugel üksteisest siis kaob nende mõju üksteisele, ehk tasakaal ning kui puudub tasakaal siis on inimene segaduses.
Ürita panna inimest vihkama asja millest ta midagi ei tea. Ei õnnestu eriti, sest poolused on veel koos.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
lycantrophe
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 26 Dets 2004
Postitusi: 1135

PostitusPostitatud: Reede Juul 14, 2006 1:36 pm    Teema: Vasta viitega

boss kirjutas:
Minu arust on inimesed laisad.
Nad valivad vaid ühe tee, ehk siis kas pooldamise või mitte pooldamise.


püüan kanadega siduda..

need kes jooksevad nagu peata kanad,
või siis need kellel nagu oleks pea olemas (aga tegelt on oma pea mahamüünd)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Juul 14, 2006 1:38 pm    Teema: Vasta viitega

boss kirjutas:
Minu arust on inimesed laisad.
Nad valivad vaid ühe tee, ehk siis kas pooldamise või mitte pooldamise.
Tegelt nad pooldavad koguaeg midagi,ehk siis mingit poolust. Teist aga ei salli.
Mida rohkem nad ühte poolust pooldavad, seda kaugemale liigub teine, see pärast hakataksegi pooluse vahetumisel eelnevat poolust vihkama, kuna see on liiga kaugel juba.
Kui poolused on liiga kaugel üksteisest siis kaob nende mõju üksteisele, ehk tasakaal ning kui puudub tasakaal siis on inimene segaduses.
Ürita panna inimest vihkama asja millest ta midagi ei tea. Ei õnnestu eriti, sest poolused on veel koos.


Jah, kuid hiljem on sunnitud seda tõrjutud poolust tagaajama.

Minu eelnevale tekstile lisaks veel see, et mängu ei saa muuta mängus seesolles.
Selleks, et seda mängu milles sees ollakse, muuta või kustutada, tuleb sellest välja pääseda.
Tagasi üles
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Reede Juul 14, 2006 7:46 pm    Teema: Vasta viitega

Arxos kirjutas:

Jah, kuid hiljem on sunnitud seda tõrjutud poolust tagaajama.

Minu eelnevale tekstile lisaks veel see, et mängu ei saa muuta mängus seesolles.
Selleks, et seda mängu milles sees ollakse, muuta või kustutada, tuleb sellest välja pääseda.


Teoorias õige, kuid praktikas ei kehti.
Kui sa mängust välja lähed, siis sa juba muudadki mängu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Juul 14, 2006 8:36 pm    Teema: Vasta viitega

boss kirjutas:
Arxos kirjutas:

Jah, kuid hiljem on sunnitud seda tõrjutud poolust tagaajama.

Minu eelnevale tekstile lisaks veel see, et mängu ei saa muuta mängus seesolles.
Selleks, et seda mängu milles sees ollakse, muuta või kustutada, tuleb sellest välja pääseda.


Teoorias õige, kuid praktikas ei kehti.
Kui sa mängust välja lähed, siis sa juba muudadki mängu.


Sa mõtled neid muutuseid, mis toimuvad väljumise käigus?
Kui jah, siis neid muudatusi ei pidanud ma silmas. ma mõtlesin süsteemseid muutusi mitte konkreetsele süsteemile alluvaid muutusi.
Kui oled mängus, siis allud sealsetele reeglitele, kui jõuad välja, siis on võimalus neid "mängureegleid" muuta.
Kas räägin mööda või sain pihta, mida silmas pidasid?
Tagasi üles
Krislyn
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Juul 14, 2006 8:54 pm    Teema: Vasta viitega

Minu praktika näitab, et mängu, süsteemi sisenedes ning olukorrale alludes saad automaatselt võimaluse edaspidi kaasa rääkida nende kehtestamise, muutmise jm kohta. Kui ei allu ja sõdid, siis oled jõu generaator.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Elu kui süsteem Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group