Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Veesoon
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Teis Juun 30, 2009 9:00 pm    Teema: Vasta viitega

mitte mingi ime pole see, et ühest konkreetsest kohast kaevu vesi immitseb, ega ka see, et ühes kohas on vett ja 10m eemal seda pole, sest pinnasekihid ei asetse lamedalt vaid on ebaühtlased. FAKT aga on see, et kui piirkonnas on põhjavett (ja meie maal sellist kohta, kus seda poleks, üldiselt ei leidu), siis on see ka kõikjal üsna ühtlaselt. kaevu täituvus/õnnestumine sõltiub aga vaid põhjavee sügavusest, aluspinna vormidest ja aluispinna koostisest.

juhuks kui keegi valdab "veesoonte" otsimise (ja muidugi ka leidmise) kunsti, on tal võimalus sitaks suur hunnik pappi võita. alustame aga väiksemast papihunnikust. esitan väljakutse veesoonte otsijale. detailides lepime kokku eraldi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Teis Juun 30, 2009 9:48 pm    Teema: Vasta viitega

ma rääkisin seda et kui ma elektripumbaga pumpan oma kaevu tilgatumaks siis ma pumpan naabrikaevu mis on 30 m eemal ka tilgatumaks. ma olen proovinud. järeldus on see, et nende kaevude vahel on üks ja sama veesoon

mine naagesse, raketibaasi , seal on paekivi kohe maapeal. puuri palju tahad, mingit vett sealt ei tule. aga kus paas lõpeb, seal on ka vesi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Teis Juun 30, 2009 9:50 pm    Teema: Vasta viitega

veesooned kaovad ära siis kui on üleujutused, kuna siis ei ole võimalik eraldada ja kõik on veeall
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Teis Juun 30, 2009 10:04 pm    Teema: Vasta viitega

akk kirjutas:
ma rääkisin seda et kui ma elektripumbaga pumpan oma kaevu tilgatumaks siis ma pumpan naabrikaevu mis on 30 m eemal ka tilgatumaks. ma olen proovinud. järeldus on see, et nende kaevude vahel on üks ja sama veesoon


järeldus on see sinu jaoks. tegu pole veeSOONEGA vaid tavalise põhjavee LÄÄTSEGA. SOON ei saaks niimoodi tühjaks, dumbass! Rolling Eyes läätse puhuls aga pumpad kohaliku kaevu ümber oleva tasku vabalt tühjaks kuniks sinna ümbrusest uus vesi valgub. tegele muu jama kõrvalt vahelduseks ka loogilise mõtlemisega. selleks ei pea geoloog olema.

akk kirjutas:
mine naagesse, raketibaasi , seal on paekivi kohe maapeal. puuri palju tahad, mingit vett sealt ei tule. aga kus paas lõpeb, seal on ka vesi


no ja mis siis?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Teis Juun 30, 2009 10:12 pm    Teema: Vasta viitega

akk kirjutas:
veesooned kaovad ära siis kui on üleujutused, kuna siis ei ole võimalik eraldada ja kõik on veeall


üleujutuse korral kahtlemata põhjavee tase ja asetus muutub. mida uutja huvitavat sa selle lausega öelda tahtsid?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Teis Juun 30, 2009 10:21 pm    Teema: Vasta viitega

ma tahtsin seda öelda, et on kohad kus on vesi ja on kohti kus ei ole vett . sinu väide oli, et vesi on igalpool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Teis Juun 30, 2009 10:39 pm    Teema: Vasta viitega

ma pole öeld, et vesi on igal pool Shocked ma olen vaid seda öeld, et kus on vesi, seal ON vesi (s.h. tõesti igal pool). igatahes mitte "soontena" vaid "läätsedena"

ja seda tahan ma veel ERITI öelda, et väidetavate meetodite abil (vitsad, traadid jmt) ei suuda inimene vee asukohta muust maastikust eristada. muidug on maastikul omad märgid, mille varal on võimalik tuvastada kohti, kus vaba vesi on kergemini kättesaadav kui mujal, ent siin pole tegemist mitte millegi müstilisega. kõik seni teostatud testid näitavad:

1) mitte ükski vitsamees ei suuda leida eelnevalt ettevalmistatud kontrollalal (loe: alal, kuhu on asetatud torud kus vesi voolab või siis ei voola) voolava veega toru
2) ühele ja samale maa-alale lahti lastud vitsamehed leiavad totaalselt erinevaid "veesooni"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Teis Juun 30, 2009 10:47 pm    Teema: Vasta viitega

minu meelest vitsamehed mõõdavad vee olemasolu , selle hulka ja sügavust, mitte seda mis kujul vormiliselt vesi esineb. Kasutaja seisukohast ei oma vorm tähtsust.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Teis Juun 30, 2009 11:08 pm    Teema: Vasta viitega

see "sainu meelest" on siis eksiarvamus. vitsamehed "mõõdavad" just nimelt vee "SOONTE" paiknemist ja jooksmist sest nende teoopria kohaselt on maa all inimese veresoonkonnale sarnanev veesoonte võrgustik, kus toimib aktiivne liikumine just ngau maapealsetes jõgedes. alustame sellest, et taoline väide on geoloogiliseslt JAMA v.a. karstialadel, kus tõepoolest leidub maa-aluseid voolavaid "veesooni" ehk jõgesid, aga paraku ei piirdu vitsameeste tegevusala karstialadega vaid laieneb kõikjale, sealhulgas ka enimlevinud tüüpi maa-aladele, kus põhjavesi paikneb liikumatu läätsena.

kasutaja (kaevuomaniku) seisukohast ei oma see enamasti muidugi mingit tähtsust, kas kaev asub 5m siin- või sealpool ja vahel juhtub tõesti, et tänu aluspinna kurrulisusele polew 5m "siinpool" võimalik kaevu normaalsel hulgal vett saada, ent siinkohal ei ole taas mingit soest vee "soontega" vaid kõigest aluspinnavormide kurrulisusega. aga kui kuskil kerkib esile keegi kodanik, kes väidab, et ta suudab mingite vitsade abil neid kohti eristada, siis ühelt poolt on, nagu ma juba ütlesin, sooritatud hulk teste, kus väidetavad veesooned mitme veeotsija puhul lihtsalt öeldes ei kattu ning teine hulk teste, kus väidetavad veeotsijad ei suuda üsna piiratud maa-alal tuvastada isegi neid torusid, kus vesi voolab (sealjuures on neile isegi torude täpne asukoht teada, teada pole vaid see, kas torus konkreetsel, testitaval ajahetkel vesi voolab või mitte).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Juun 30, 2009 11:24 pm    Teema: Vasta viitega

Jason kirjutas:
pakun järgmist:

maapinnas on savid ja liivad jmt kihiti. küllap tõusis põhjavee tase (ilmselt siiski täiesti füüsikalisel tasandil ja üsna loomulikel põhjustel) veidi kõrgemale, tõustes üle kaevu alumises osas oleva savikihi nii, et kaev sai normaalselt täituma hakata.

samas usun ma ka, et mõne aja pärast, võibolla samal aastal aga võibolla ka alles aastate pärast muutub olukord samaks mis enne.


olukord püsis 15 aastat, edasi ei tea.
ja põhjavee tase langes, mitte ei tõusnud.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Juun 30, 2009 11:33 pm    Teema: Vasta viitega

Jason kirjutas:
ma pole öeld, et vesi on igal pool Shocked ma olen vaid seda öeld, et kus on vesi, seal ON vesi (s.h. tõesti igal pool). igatahes mitte "soontena" vaid "läätsedena"

ja seda tahan ma veel ERITI öelda, et väidetavate meetodite abil (vitsad, traadid jmt) ei suuda inimene vee asukohta muust maastikust eristada. muidug on maastikul omad märgid, mille varal on võimalik tuvastada kohti, kus vaba vesi on kergemini kättesaadav kui mujal, ent siin pole tegemist mitte millegi müstilisega. kõik seni teostatud testid näitavad:

1) mitte ükski vitsamees ei suuda leida eelnevalt ettevalmistatud kontrollalal (loe: alal, kuhu on asetatud torud kus vesi voolab või siis ei voola) voolava veega toru
2) ühele ja samale maa-alale lahti lastud vitsamehed leiavad totaalselt erinevaid "veesooni"


katse püstitus on vale.
vits ei reageeri mitte vee enda voolamisele, mis seal on kunstlikult tekitatud, vaid looduslikul juhul on tegemist erinevate energiaaladega, mis on aja jooksul välja kujunenud (ma ei oska paremini seletada seda, kuidas ma aru saan).
st see muutus foonenergias on see, millele vits reageerib.
torusid vedades sa ei muuda tausta, vaid surud sellesse miski lisakaunistuse, mis siiski ei anna piisavat tulemit.
(pealegi on torud lisaisolaator, mida looduses pole).
see on nagu piltlikult see, kas tõmbad värvitud seina peale värviga triibu - sinu puhul- või uuristad pinna sisse süvendi - nagu loodusel.
käega sealt üle kiiresti käies ei pruugi triipu märgata, aga süvend on tutav küll.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Juun 30, 2009 11:34 pm    Teema: Vasta viitega

ja see kaev oli tõesti karstialal.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Teis Juun 30, 2009 11:55 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
olukord püsis 15 aastat, edasi ei tea.


ei usu. sel põhjusel, et see su "ullikeseteema" pole nii kaua kestnudki.

haldjanool kirjutas:
ja põhjavee tase langes, mitte ei tõusnud.


ahha! vaatm kui huvitav! kust sa küll seda tead? ise mõõtsite? Laughing teeme nii, et räägime, mida me räägime aga päris LOBA ärme ikka ajame? eksole?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Kolm Juul 01, 2009 12:18 am    Teema: Vasta viitega

tean sellepärast, et osa piirkonnas olevatest kaevudest olid kõva nitraadisaastega lisaks väiksematele saastejamadele ja sellepärast uuriti asja aastaid.
et kust tekkis ja miks on ja mis edasi ja prognoosid ja kas laieneb ja nii edasi.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Kolm Juul 01, 2009 12:46 am    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
vits ei reageeri mitte vee enda voolamisele, mis seal on kunstlikult tekitatud, vaid looduslikul juhul on tegemist erinevate energiaaladega, mis on aja jooksul välja kujunenud (ma ei oska paremini seletada seda, kuidas ma aru saan).


hmm...seleta mulle, mis vahet on looduslikult ja kusntlikult voolaval veel peale "hea paralollakate vabanduse(tm)"?"

ah, et ei oska paremini seletada? ok, olen nõus - para-ala ongi selline segane ala. aga kuule, ma teen siinkohal sellise üldse mitte para-alase pakkumise, et kui sa leiad mulle kaks vitsameest, kes ühesl ja samal maa-alal suht-koht samad veesooned leiavad (detalid lepime kokku privaatsemalt), siis jään ma omalt poolt näiteks...ee...100K EEK vesemaks?

ma nimelt mõtlen, et misasja me siin kiibitseme ja niisama tuututame? teeks õige tegusid ja hoiaks oma mokad koomal?

haldjanool kirjutas:
st see muutus foonenergias on see, millele vits reageerib.


tead sa ikka, mis oh foon ja mis on foonenergia? teeme nii, et enne sellele vastamist kirjutad sa TÜ geoloogiaosakonda, räägid on mõtted ära, kuulad, mida vastuseks saad ja siis arutame edasi.

haldjanool kirjutas:
torusid vedades sa ei muuda tausta, vaid surud sellesse miski lisakaunistuse, mis siiski ei anna piisavat tulemit.


mm...klassikaline vabandus.

haldjanool kirjutas:
(pealegi on torud lisaisolaator, mida looduses pole).
see on nagu piltlikult see, kas tõmbad värvitud seina peale värviga triibu - sinu puhul- või uuristad pinna sisse süvendi - nagu loodusel.
käega sealt üle kiiresti käies ei pruugi triipu märgata, aga süvend on tutav küll.


aga kui teeme nii, et on vaid ühe hektari suurune ala, kus on väidetvad veesooned ning erinevad vitsamehed peaks need üles leidma nii, et need kattuvad? leiad veel mõne vabanduse, miks mitte proovida?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Kolm Juul 01, 2009 1:01 am    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
tean sellepärast, et osa piirkonnas olevatest kaevudest olid kõva nitraadisaastega lisaks väiksematele saastejamadele ja sellepärast uuriti asja aastaid.
et kust tekkis ja miks on ja mis edasi ja prognoosid ja kas laieneb ja nii edasi.


vabanda, millist infot see su postitus täpsemalt sisaldama pidi? ma ei saanud küll mitte essugi targemaks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Kolm Juul 01, 2009 2:49 pm    Teema: Vasta viitega

Jason kirjutas:
haldjanool kirjutas:
tean sellepärast, et osa piirkonnas olevatest kaevudest olid kõva nitraadisaastega lisaks väiksematele saastejamadele ja sellepärast uuriti asja aastaid.
et kust tekkis ja miks on ja mis edasi ja prognoosid ja kas laieneb ja nii edasi.


vabanda, millist infot see su postitus täpsemalt sisaldama pidi? ma ei saanud küll mitte essugi targemaks.


haldjanool kirjutas:
olukord püsis 15 aastat, edasi ei tea.


ei usu. sel põhjusel, et see su "ullikeseteema" pole nii kaua kestnudki.

haldjanool kirjutas:
ja põhjavee tase langes, mitte ei tõusnud.


ahha! vaatm kui huvitav! kust sa küll seda tead? ise mõõtsite? teeme nii, et räägime, mida me räägime aga päris LOBA ärme ikka ajame? eksole?

pane ise kokku, kui oskad.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Kolm Juul 01, 2009 3:07 pm    Teema: Vasta viitega

sa ära keeruta vaid räägi, kust tead, et veetase langes? ja kui see langeski - no mismoodi see vesi sinna kaevu siis sai? ahjaa! nõiaväel loomulikult! Twisted Evil
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Kolm Juul 01, 2009 3:28 pm    Teema: Vasta viitega

kui ma teaks, kuidas see vesi sinna kaevu sai, siis ma ei küsiks.
aga üldine veetase langes, sest mõõtmised näitasid seda - mismoodi seda konkreetselt teostati, jääb minust teadmata, sest ma ei käinud neil mõõtjatel sabas ja pealegi tehi neid proovimisi ja mõõtmisi päris mitu korda erinevatel aastaaegadel ja erinevates kohtades ja seda päris mitme aasta jooksul, kuna kardeti, et see kuradi läbijooksnud väetiseküün lisaks kohalikule valgala osale kogu lähedalasuva jõe vee ära solgib ja siis oleks ka pirita jõgi tuksis olnud.
sest saasteaste oli väga suur seal, kus seda oli.
aga asi lokaliseerus kuidagi imelikult ja ootamatult ja väga mittetavaliselt.
keegi teadnud, mis kamm on.
kedagi ei huvitanud ka.
võeti lihtsalt, et "probleem lahendab ennast ise millegipärast ja tore on".
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Kolm Juul 01, 2009 3:38 pm    Teema: Vasta viitega

aga kui sa ei tea, siis küsi geoloogidelt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group