Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nÔmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Elu imelisus

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Elu kui sĂŒsteem
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Turkian
Arengumaag


Liitunud: 28 Dets 2003
Postitusi: 1149

PostitusPostitatud: Esm Märts 06, 2006 8:53 pm    Teema: Elu imelisus Vasta viitega

Kirjutan sellisest vÀga elementaarsest ja nii-öelda enesestmÔistetavast teadmisest, et eksistents on imeline, tÀiuslik, aga inimene on lihtsalt liiga rumal, et sellest aru saada ja enda elu imelisust nÀha. Kuigi see on nii elementaarne, siis kahjuks juhul kui inimesel on kollid sees, ei piisa ainult fakti teadmisest, on vaja seda ka mÔista.

Elu imelisust nÀeb inimene vastavalt sellele, kui hÀsti ta eksistentsi mÔistab, vastavalt oma arengutasemele. Mina isiklikult tean, et inimeste eesmÀrgiks eksistentsis ongi areneda. Sa tuled nullist siia, sa valid siia tulemise, et lÀbi enda elu tundma Ôppida eksistentsi ja seda ilu ka teistele nÀidata - lÔpuks olla suuteline looma teistele.

Ma ei esita eksistentsile tingimusi: Eksistents ei pea minu jaoks (minu nĂ€gemist mööda) tĂ€iuslik olema. (Ma pean ise Ă”ppima nĂ€gema miks ta imeline on. Elu ei saagi minu jaoks imeline olla, kui minu maailmapilt on vigu tĂ€is, sest ma mĂ”istan seda vaid niipalju, kui palju mul arengutaset on). Kui ma pole eluga rahul, on probleem jĂ€relikult mĂ”istmises – Mu maailmapildis on vead, mille tĂ”ttu ma ei suuda Ă€ra kasutada seda, mida eksistents mulle pakub, ega nĂ€ha eksistentsi imelisust ja need vaevavad mind. Eksistents pakub kĂ”igile parimat varianti, aga tihti ei vĂ”ta me seda vastu.

Eksistents on tĂ€iuslik sĂŒsteem, selles tĂ€iuslikus sĂŒsteemis kehtivad selle sĂŒsteemi seadused. Need seadused on selleks, et selles arenevatel olenditel oleks elu imeline ja et nad Ă”piksid sĂŒsteemi tundma, aina enam elu ilu nĂ€gema. Kui arenev olend ei jĂ€rgi neid reegleid, mis tema ja teiste heaolu jaoks on loodud ja selle tulemusel kannatab, siis ta saab seda ainult endale ette heita, et ta endale ise sellise elu valis.

Eksistentsi imelisus ei ole suhteline. See on tÀiuslik, lihtsalt seda suudetakse nÀha vastavalt oma arengutasemele. Inimene kes mÔistab elu imelisust, ei kujuta seda endale niisama ette, ei loo endale illusioone. Illusioonid on neil kes istuvad kuskil mullis vÔi egregoris ja liigitavad selle mulli, eksistentsi pÀhe, kas heaks vÔi halvaks, vastavalt sellele kuidas mulli omanik soovib ja soovitavad ka teistel valida ja jÀrgida seda mulli, eksistentsi seaduste asemel.

VÔtame vaatluse alla juhtumi kus inimene kaotab oma rahakoti Àra ja pÀrast kirub pÀev otsa. Aga tÀnu sellele, et ta rahakoti Àra kaotas, ei jÔudnud ta osta pileteid selle lennuki peale mis hoopiski alla kukkus ja kui ta sellest pÀrast teada sai, oli ta vÀga Ônnelik, et ta selle rahakoti Àra kaotas, sest mÔistis et see pÀÀstis ta elu.
NĂ€ete, juhtub sĂŒndmus ja see kas see on inimese jaoks Ă”nn vĂ”i Ă”nnetus, kas inimene on rÔÔmus vĂ”i kurb, sĂ”ltub sellest kui hĂ€sti inimene suudab sĂŒsteemi nĂ€ha ja mĂ”ista miks mingi sĂŒndmus toimus. Ta ei peta ennast luues endale illusiooni, mĂ”teldes enda jaoks eksistentsi imelisust vĂ€lja, ta hoopis mĂ”istab sĂŒsteemi ja hakkab reaalsust nĂ€gema, hakkab nĂ€gema kui imeline on eksistents ja kui imeline on ta elu. Kui juhtub mingi nii-öelda ebameeldiv sĂŒndmus, hakkavad enamus inimesi kohe genereerima negatiivsust, aga nad ei mĂ”tle selle peale, et siin elus lĂ€hevad asjad pigem positiivselt, nad lihtsalt ei nĂ€e seda. NĂŒĂŒd selle negatiivsuse genereerimise asemel peaks inimene hoopis proovima mĂ”ista miks see juhtus ja mida kasulikku ta sellest sai, nĂ€gema asja positiivset kĂŒlge. Kui inimene seda energiat, mis talle antud on, et kogemusi lĂ€bi töötada ja elu imelisust mĂ”ista, hoopis eksistentsi kirumiseks raiskab, siis ime pole, et ta ennast halvasti tunneb ja elu talle ebameeldivalt kulgeb.

Kui inimestega mingi sĂŒndmus juhtub, mis nendele tundub halb, siis veel peale selle, et osa neist ei taha selle tĂ”ttu enda elu imelisust nĂ€ha, ei taha nad sellega ka leppida. Osa inimesi jÀÀb aina edasi ja edasi kiruma mingit negatiivset sĂŒndmust mis juhtus, selle asemel, et sellest Ă”iged jĂ€reldused teha ja rahul olla. See mis juhtus, see ei saanudki muudmoodi minna. Kui juhtus siis juhtus, jĂ€relikult see oli inimesele kĂ”ige parem vĂ”imalik variant, kuidas juhtuda sai. Kui ta tegi vale valiku ja rikkus midagi enda elus Ă€ra, siis jĂ€relikult oli tal vaja see Ă”ppetund just see hetk kĂ€tte saada ja midagi mĂ”ista, et jĂ€rgmine kord oleks ta targem ja enam seda ei teeks. VĂ”ib-olla sama veapunkti pealt tehtud viga oleks hilisemas situatsioonis talle maksnud juba tema elu. ÜkskĂ”ik mis ka ei juhtu, alati lĂ€heb inimestel nii hĂ€sti kui ĂŒldse vĂ”imalik, nad lihtsalt ei nĂ€e seda, vĂ”i ei taha seda mĂ”ista nĂ€iteks sellepĂ€rast, et tahavad ennast nĂ€iteks haletseda ja ennast teistest ja eksistentsist paremaks pidada.
SÔna oleks abil vÔib jÀreldusi teha, aga see ei muuda reaalsust, seda parimat varianti inimese jaoks, mis juhtuda sai ja juhtus - seda mis valikud inimene minevikus antud arenguruumi ja muude mÔjutuste keskel tegi ja mis edasised vÔimalused see inimesele andis.

Inimene saab alati eksistentsilt kasu, olenemata sellest mis juhtub. Siin eksistentsis inimesed, isegi jumalad ei ole nagu muld mis meile vilja kasvatab ja Ôhk mida me hingame, meie saame siit pealekauba arengut, Ôpime nÀgema elu imelisust.
Elu on inimesele kingitus, imeline kingitus eksistentsi poolt.

See on tegelikult vÀga tÀhtis teema, sest eksistentsi tÀiuslikkust aktsepteerimata, kujustavad endale inimesed sama rasket elu kui ebatÀiuslik on nende maailmapilt vÔi siis saab neid selle pealt edasi kinni hoida vastavas mullis, nad elavad edasi mulli arenguruumis mitte planeedi omas.

Tsiteerin siin Tokrodat:

Tokroda kirjutas:
MK911-le.
NÀiteks: mina arvan, et saatus peegeldab inimese olemust. Levib vÀlja teel. Kui inimene arvab, et inimesed on halvad, siis genereerib negatiivsust, mis levib emotsioon vÀlja kaudu teiste inimestele ja tekitab neis halba enesetunnet, mis kutsub esile neis agresiivsuse, mille tulemusel inimene saab peksa.
Muutes oma suhtumist, muutub ka saatus.
Mina arvan, et inimene on ise oma saatuse jumal. Teisi ei saa ta muuta, sest teised on oma saatuse jumalad.


Nagu nĂ€ete minu jutust, inimesed ise loovad endale jubeda elu, kui nad jÀÀvad truuks enda vÀÀrisiksusele, vÔÔrinstalllatsiooni saastprogrammidele mille eesmargiks ongi see, et inimesed endale jubeda elu looksid ja veel tĂ€nu paljule muule, millest pĂ”rgu aitab inimesel vabaneda. Elu on imeline, kui sa seda ise Ă€ra ei riku. Kui inimene tahab enda elu kannatusteks teha, siis seda talle sĂŒsteem vĂ”imaldab.
VĂ€ga hea nĂ€ide on siinse foorumi lĂ€bustajad. Nad kisavad siin nii nagu prooviks enda raske elu eest kĂ€tte maksta ja oh imet, ikka kĂ”ige rohkem selle peale kes nende seaduste kohta, mis neile vĂ”imaluse annavad, et enda persekeeratud elu korda saada, teadmisi toob ja kaitseb, Tokroda peale. TĂ€ielikud kummikud ikka kĂŒll.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
valkyrie
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.


Liitunud: 24 Aug 2004
Postitusi: 1126

PostitusPostitatud: Esm Märts 06, 2006 9:20 pm    Teema: Vasta viitega

Sa oled pÀikene, Turkian
_________________
Muna jaoks on kana kÔigest moodus teha teist muna
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Märts 07, 2006 1:48 am    Teema: Vasta viitega

jah, vÀga raske on aru saada, et kui midagi juhtub, siis nii pidigi juhtuma, et see oli parim vÔimalik variant.
olen palju mĂ”elnud, et miks pagana pĂ€rast ma olen oma elus teinud just sellised valikud (ĂŒlirasked), kui olen teinud. ja siis tĂ€iega pidanud vĂ”itlema oma eksistentsi eest. tagantjĂ€rele vaadates vĂ”in aga tĂ”deda, et tegelikult oli see parim, mis minuga sai juhtuda. sest ma poleks see, kes ma olen, kui ma oleks elanud teistsugust elu. ja tegelikult kunagi pole mu elu olnud liiga raske (minu seisukohast, kuigi on kysitud, et kuidas ma suudan). kuigi asja sees olles tundus, et maailma lĂ”pp on kĂ€es - ja mitte yx kord.
praegu vÔin Ôelda, et olen suht kergesti see, kes ma olen, tÀnu sellele, mis ma lÀbi olen elanud, aga nii mÔnigi ytleb, et iseenesestmÔistetav, sa oled ju nool!
ei, elu on ilus ja sellest aru saamine algab pisiasjadest aru saamisega, sellega, et miski ei synni ilmaaegu ja et kÔik, mis toimub, on vÔimalused arenguks. kas ja kuidas me neid kasutame, sÔltub juba meist enestest.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Turkian
Arengumaag


Liitunud: 28 Dets 2003
Postitusi: 1149

PostitusPostitatud: Nelj Märts 16, 2006 4:28 pm    Teema: Vasta viitega

Sellest tahtsin ka rÀÀkida:
Pole naudinguid ilma kannatusteta on elule vale lĂ€henemine, sest kannatused ei anna naudinguid juurde. KĂŒll aga loovad kannatusi investeeringud valede programmide jĂ€rgi, valededesse asjadesse, mis paistavad esialgu naudingutena – investeering sinna, mille tarbimise lĂ”petades, sa varem vĂ”i hiljem avastad, et sa tegelikult ei tahtnudki seda. Rahulolu ja elust rÔÔmu tundmise saavutab inimene elus Ă”igesti toimides.
Inimene ei pea kannatama, inimene kannatab siis kui ta teeb midagi valesti. Inimene peab tegema elus Ă”iged valikud, lahendama probleemid jne. Kui inimesel on halb olla peab ta mĂ”istma millest kannatus tuleb ja seda muutma. Kui inimene tegutseb Ă”igete seaduste jĂ€rgi, siis elu ei ole tema jaoks kannatus. Kui inimene suhtub elusse nii, et elu on kannatus, aga tema on sellest ĂŒle ja kannatab Ă€ra, siis ta tegelikult kujustab elu kannatusteks, tĂ”mbab endale kannatused ligi – vĂ”tab kannatused vastu.

Miks usundid rÀÀgivad et elu on kannatus ja inimesed on patused kes peavad karistust kandma ja kannatama ? SellepÀrast, et inimene kannataks ja nemad saaksid nautida. Kuuenda pÔrguliini seadus: Naudingud tulevad kellegi teise arvelt. Kui inimene teeb tööd, saab ta vastutasuks rahulolu, tunda elust rÔÔmu. Nagu vanasti eestlased rÀÀkisid, et kui teed tööd, saad Ôndsa une.
Kui sa ei taha tasuda, tahad ainult naudingutes elada, siis peale selle, et sa naudid teiste arvelt, tÔstad sa aina enam enda naudingute piiri ja sa ei saagi rahul olla. See mis sinu jaoks oli enne rahulolu vÔi nauding, mis tuli teiste arvelt, muutub kannatuseks ja inimene ei suuda lÔpuks elada isegi naudingutes. VÔtame nÀiteks narkari. Ta ei loo midagi, ta on parasiit, ta varastab ja hÀvitab ja elab teiste arvelt. Alguses ta naudib, aga aja möödudes ta vajab seda annust mis talle naudinguid andis, puht ellujÀÀmiseks ja naudinguid ta enam sellest ainest ei saa. Ta on sÔltuvuses sellest, mis hÀvitab teisi, aga ta ei suuda seda nautida.
Muidugi lihtsalt töö tegemine veel rahulolu ja elust rÔÔmu tundmist ei too, kui inimene ise loll on. Vaadake meie ĂŒhiskonna primkalikku tarbimiskultuuri. Elu mĂ”te on lihtsalt tarbida. RĂŒgad tööd teha, saad mingit uut luksus nĂ€nni, mis vĂ€idetavalt elu lĂ”pp mugavaks, naudinguid pakkuvaks teeb, tunned ennast nĂ€dal aega hĂ€sti, siis pead juba mingi erilisema ostma jne. Kui ĂŒhest asjast ilma jÀÀd, siis tunned juba kannatusi, sest oled nende naudingutega mis Ă”iget rahulolu ei anna, nii Ă€ra harjunud. Hommikul tĂ”used ĂŒles, vaatad kataloogi vĂ”i tuleb mingi asi meelde mis sind voodist pĂŒsti ajab ja pĂ”rutad jĂ€lle raha röövima ja on siis need inimesed tegelikult Ă”nnelikud ? Ei ole, nad on ennast selle jama eest nii maha mĂŒĂŒnud, et Ă€gisevad elu kĂ€es, endal on tegelikult kĂ”ik fĂŒĂŒsilisel tasandil hakkama saamiseks hĂ€davajalik juba lapsest peale olemas olnud. Kannatab planeet mis lihtsalt vĂ”imalikult kiiresti Ă€ra tarbitakse, nii pĂ”hjalikult, et juba inimeste tervis kannatab selle tĂ”ttu, kui Ă€ra lĂ”hutud planeet on.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
keku



Liitunud: 13 Okt 2005
Postitusi: 1107
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 16, 2006 8:34 pm    Teema: Vasta viitega

kÔik on mööduv.
_________________
armastuses peitub elujÔud ja elu ilu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Elu kui sĂŒsteem Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group