Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Kui on halb olla.

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Elu kui sĂĽsteem
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Sera
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 22 Veeb 2004
Postitusi: 140
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 31, 2004 9:45 pm    Teema: Kui on halb olla. Vasta viitega

Kuidas raskel ajal käitutakse ja kuidas oleks õigem?
Oli aeg, kui hyppasin pea ees pikemaks ajaks teisele maale, teise kultuuri, keelt ei osanud. Siis oli 2 nädalat algusaega, kus ma tundsin end tõesti ebakindlalt. Ei hakanud ma abi kysima, kontakti võtma nendega, kes oleks minuga rääkida mõistnud. Eraldusin nendestki, kellega igapäevaselt kokku puutusin. Tundus, et vahepealne kerge õhuahmimine vaid pikendaks mu kohanemise lämbumise agooniat. Ega suurt ruumi taganeda kuhugi olnudki, niigi olin nurkasurutud ja vaatasin öösiti oma lämmatavaid mustjassiniseid unenägusid, …mina, kes ma unedes end alati nagu kodus olin tundnud, õhku saanud. Mäletan siiani yht, kuidas väikses toas istus inimene, kes akna kaudu välja pyydis saada, uksest ei saanud, sobinud, lastud. Enesetapjalik tunne jäi pärast seda sisse.

Tundus nii mõttetuna sel ajal loota millelegi väljaspool, see maailm arvestas teise keele ja reeglitega kui mina teadsin. Pean paremaks enne platsile minekut reeglitega tutvuda, et mitte togitavaks jalgpalliks saada, irf.
Hiljem sattusin lugema, et kui keegi on omadega põhjas, siis ei ole soovitav teda puudutada, silitada, kallistada. See kinnistaks ankruna raske olemise, jääks põhja pidepunktiks, mis meenub ka edaspidi niipea kui keegi läheneb samamoodi sõbralikult.(Vast seepärast siin foorumis ka ei paitata mõne meelest põhjasolevaid "valestimõtlejaid") Olgugi siis mitte enam eesmärgipäraseks aitamiseks. Selle arvamise valgel ei tundunud mu käitumine enam ennasthävitavana. Ja jälle kerkib kysimus, kas on mõtet aidata, kui abi ei kysita kuigi paista võib, et vajatakse. Mina tulin tookord ise välja oma halvast unenäost. Kas teisedki oleksid tulnud.
_________________
Milleks osta terve tort, kui tüki võib saada tasuta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Kolm Märts 31, 2004 9:57 pm    Teema: Vasta viitega

mina arvan, et kui raske poleks, siis elu ei muutukski.
raske olemine tähendabki, et endine arusaam/ mõistmine on ammendunud.
muidugi on lihtne rääkida, kui ise ei ole plindris.
ja kindlasti on Sinul, kui naisel hoopis teised tajud ja rõhud elus, kui minul-mehel.

aga kõigele vaatamata, ma leian, et igasugune kriis on kingitus. sest ta sunnib muutuma, ennast muutma.
oma hinnanguid ja suhtumisi ĂĽmber hindama.

ka "jalgpall" on hea olla: see teeb tugevamaks.
ja kunagi pole Sa nii tugev, et veel tugevamaks ei võiks saada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum MSN Messenger
Neebu
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 12 Jan 2004
Postitusi: 24

PostitusPostitatud: Kolm Märts 31, 2004 10:15 pm    Teema: Re: Kui on halb olla. Vasta viitega

[

Serale

Sa kahtled, kas aidata põhjasolijat või mitte?
Ma arvan, et ega siin yhest vastust ei ole. Seda peab lihtsalt tunnetama, kas abivaja vajab tõuget, et yles tõusta või on tegemist hoopis silmakirjatsejaga, kes ainult mängib.
Need viimased tyybid on kavalad ja omakasu peal väljas.
Kõige õigem on oodata ja vaadata ning jälgida syndmuseid. Tõelise abiavaja tunned sa kindlasti ära!
Oluline on inimese enda soov sellest asjast välja tulemisel.
Smile
Neebu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Sera
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 22 Veeb 2004
Postitusi: 140
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 31, 2004 10:16 pm    Teema: Vasta viitega

Loomulik, mida kauem sind taotakse, seda paksem nahk tekib. Nii nagu paljajalukäiminegi muudab jalatallad lõpuks tundetuks. Aga ma leian, et pole mõtet varbaid veristada kui saab jalad kingadesse kängitseda.Seda on ju suurem osa inimkonnast mõistnud- vaata lihtsalt tänavapilti, ork. Paljajalu koperdamise asemel eelistan aega kulutada kingapaelade sidumise äraõppimise peene kunsti õppimisele.

Ma tahan öelda, et peksasaamine on tihti laiskade ja mugavate ainsaks viisiks saada muutumisvõimalus. Nagu öeldakse, tahad või ei, aga elu arendab. Ja siiski ma usun, et kui ise tahad edasi minna teel ja oskad enam-vähem õige suuna tabada, siis ei ole vaja hoopidel tulla muutumist õpetama, vast ainult suunda korrigeerima. Milleks priimusele kahed, talle piisab kolmestki, et mõista – miski on mäda siin Taani riigis.
_________________
Milleks osta terve tort, kui tüki võib saada tasuta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Kolm Märts 31, 2004 10:29 pm    Teema: Vasta viitega

meil oli siin ĂĽks teema:
Hea inimene.

võta , loe seda.
Sul on "hea inimese kompleks".

see on selline programm, mis on sisse istutatud, et Sind "õigluse" abil manipuleerida.

ma ei ütle sealjuures midagi "togimise " õigustamiseks ega selle vastu.
see on teema, mida võiks küll pikemalt käsitleda.

praegult on aga tegu Sinu isikliku probleemiga.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum MSN Messenger
Sera
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 22 Veeb 2004
Postitusi: 140
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 31, 2004 10:42 pm    Teema: Vasta viitega

Sera vaatab Orki hajameelselt ja laseb siis talle sorinal jala peale. Nuusuta nyyd oma diagnoosi, ork. Ma olen nii lahke veel Su vastu, et ei hakka hammustama. Targale peaks piisama lõhnastki, et mõista, kellega tegu. Aga Sulle?
_________________
Milleks osta terve tort, kui tüki võib saada tasuta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Kolm Märts 31, 2004 11:20 pm    Teema: Vasta viitega

ork on täitsa kusine, nii et tilgub.
haiseb ka nagu hobuseloode.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum MSN Messenger
Cyclamen
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 30 Dets 2003
Postitusi: 454
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 01, 2004 12:42 am    Teema: Vasta viitega

Sera kirjutas:
Sera vaatab Orki hajameelselt ja laseb siis talle sorinal jala peale. Nuusuta nyyd oma diagnoosi, ork. Ma olen nii lahke veel Su vastu, et ei hakka hammustama. Targale peaks piisama lõhnastki, et mõista, kellega tegu. Aga Sulle?


Sera... ole ettevaatlik, et ork Sulle p***sse ei torka, ta ei ole nii terav kui välja võib paista ja nürida orgiga on veel valusam...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum MSN Messenger
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Nelj Apr 01, 2004 6:32 am    Teema: Vasta viitega

ei, serad ma ei puuduta, aga mul on selline tunne, et vestluse käigus on meie armsa ja tundelise seraga toimunud mingi muudatus.
kas pole...?
südamevalu on asendunud jõhkra "täislaskise" ja veel mitte "hammustamisega".

nagu oleks kuri vaim seestunud sera sisse.

ja ilmselt ongi: selle vaimu nimi on argov.

jälle põnev seis: kas on seral nüüd mingi karmavõlg, või on ta keha kõigile siiseastujatele avatud?

nagu mingi avalik käimla, kus iga mööduja saab teisi tema keha abil "täis tegamas" käia?

järgmine küsimus on, mis asja on argovil orgiga ajada?

vastus võib olla on üks jutukavestluses olnud teema.
nimelt uuris argov orkilt, kas viimane on Vormsi Ennuga väidelnud.
Enn otsib nüüd, kellele kätte maksta. (teate küll. temast on siin teiste tegalaste vahel juttu olnud).

niiet, kellel tekkis küsimus, MIS TOIMUB? miks väike sera järsku nii räigelt sõimama hakkas?
siis mina mõtlesin sellise loogika välja: (andke andeks, kui see on luulu).

Vormsi Ennu poiss-sõber argov püüab oletatavaid Ennu solvajaid avalikult täis lasta sera nime kasutades.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum MSN Messenger
coco
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Apr 01, 2004 9:27 am    Teema: Vasta viitega

Lisaks Orki esitet` Argovi-märkusele on minul üks elust kogetud tähelepanek:

Priimusele jääb kolmest väheks, et ta õpetust saaks. Kolm kutsub esile vaid rahulolematuse hindaja vastu ja maailma ebaõigluses süüdistamise. Alles kaks raputab priimuse täieliselt läbi ja paneb mõtlema, et miski vajab kapitaalset muutmist.
Kolmemeest kaks enamasti ei heidutagi... Teda võib hoopis saadud viis raputada... Wink
Tagasi üles
Sera
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 22 Veeb 2004
Postitusi: 140
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 01, 2004 10:28 am    Teema: Vasta viitega

No ma peaks Orki siis paremat sorti priimuseks ning tänan lubatud puutumatuse eest, muud mul vaja polnudki kui mehe sõna.
Ja arvan enam ei kahelda, et kuigi ma just tihti õhku ei pauguta, ei tähenda see, et mul vajadusel laskmisoskus puuduks.

Vaikselt naeratades
Sera
_________________
Milleks osta terve tort, kui tüki võib saada tasuta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Arjol
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 3 Veeb 2004
Postitusi: 144

PostitusPostitatud: Nelj Apr 01, 2004 10:28 am    Teema: Vasta viitega

Ma pean ausalt tunnistama, et kõiges selles, mis juhtus viimastel päevadel, olen ainult mina süüdi Embarassed Mina olin see, kes, manipuleerides W-Ennuga (mäletate neid juhtkange tema juhtruumis..), kustutasin ära nädalavahetuse postitused, lasin ära bännida Tokroda, ajasin bersekisse Flywinteri, tõmbasin vaiba Coco jalge alt ja suurim ja õelam tegu-tõmbasin Serale pähe Põdra maski ja Põdrale Sera maski. See, et Põder, Sera mask peas, Orki täis lasi, oli tõeline VÕIT!. Sellist kinu ei näe ikka igapäev! Laughing Aga ärge pahandage, kõigil on aegajalt igav olla ja väikseid vempe visata, noh, see teebki elu vürtsiseks Smile
Aga nüüd lähen ja istun W-Ennu juhtruumi nagu Super Ranger oma Super ...Mis kurat nende jurakate nimi oli? Igatahes haaran aga kangidest kinni, sulen silmad ja annan aga jõnksat jõnksat edasi! Sellist tsirkust ei näe te igapäev! Twisted Evil AINULT TÄNA! Twisted Evil


Viimati muutis seda Arjol (Nelj Apr 01, 2004 11:54 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum MSN Messenger
coco
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Apr 01, 2004 10:34 am    Teema: Vasta viitega

Laughing Arjol läheneb asjale Agu Sihvka stiilis...

Sera, Sinu tähelepanuavaldused pole seralikud! Sest kui nad seda OLEKS, siis peaksin küsima Arrow kes seradest on Sera? Wink
Tagasi üles
jõgi
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 23 Märts 2004
Postitusi: 22
Asukoht: maa ja taeva vahel

PostitusPostitatud: Nelj Apr 01, 2004 11:48 am    Teema: Vasta viitega

APRILLLLLL !!!! Wink Smile Very Happy
_________________
iga oja jõuab ükskord jõkke,ta selleks ületab kõik tõkked...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum MSN Messenger
Cyclamen
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 30 Dets 2003
Postitusi: 454
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 01, 2004 12:27 pm    Teema: Vasta viitega

coco kirjutas:
Laughing Arjol läheneb asjale Agu Sihvka stiilis...

Sera, Sinu tähelepanuavaldused pole seralikud! Sest kui nad seda OLEKS, siis peaksin küsima Arrow kes seradest on Sera? Wink


kõik päevad pole vennad ja ööd ei ole õed Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum MSN Messenger
Sera
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 22 Veeb 2004
Postitusi: 140
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 01, 2004 7:19 pm    Teema: Re: Kui on halb olla. Vasta viitega

Neebu kirjutas:
Seda peab lihtsalt tunnetama, kas abivajaja vajab tõuget, et yles tõusta või on tegemist hoopis silmakirjatsejaga, kes ainult mängib.
Oluline on inimese enda soov sellest asjast välja tulemisel.
Vahest oleks mõttekam ka siis aitamata jätta, kui inimene tõesti vajab abi. Just nimelt selle tõttu, nagu Sa ise nii hästi välja tõid lõpus, et kui hädasolijal on soov olukorrast välja tulla, siis ta ka tuleb ja ise. Peaasi, et kaikaid juurde ei loobitaks. Vahel aidatakse hädalist juba enne ise hakkamasaamise soovi tekkimist : Virmalised näiteks on sellise asjaga hakkama saades endale kuuma vee kaela tõmmanud nagu foorumist lugeda võis.
Aga kui teine ei tulegi välja, siis …jah, mis siis saab?

Oskus vaatepunkti muuta on tõhusamaid viise tavaprobleemidega toimetulemiseks. Orgil näiteks on see eneserahustamise kunst hästi käes, minu väheoluline imetlus selle peale.

Ma olen näinud, et pikaajaline tymitamine moondab psyyhikat. Inimeses tekib kättemaksuhimu, alandatu viha pimestab vaatevälja ja kinnismõtted ei lase aastaid vaatepunktil nihkuda. Nii on raske hoida kõigutamatut rahu ja mõistvat leebet pilku, milles helgiks valmisolek vajadusel kohe seda meeleseisundit muuta.

Cyclameni kiirhoiatusele noogutan tänutäheks kaasa Saadi sõnadega, mis juba aastaid mu meeles tasakaalu hoidmas ja sobivad vast siinselegi rahvale kaalupommiks:
Ă„ra imetle ennast
kui vastane armetult seisab su ees -
igas kestas on seeme
ja kõikides kuubedes mees.
_________________
Milleks osta terve tort, kui tüki võib saada tasuta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Neebu
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 12 Jan 2004
Postitusi: 24

PostitusPostitatud: Nelj Apr 01, 2004 8:01 pm    Teema: Re: Kui on halb olla. Vasta viitega

[color=darkred] Serale
[/color]Aga kui teine ei tulegi välja, siis …jah, mis siis saab?
Sinu mure ei ole see, kas teine inimene tuleb mingist saastast välja või mitte. Nõid ei saa tervet maailma nagunii aidata. Tegelikkuses peab kontsentreeruma endale. Enda arendamisele! Smile


Sera:"Ära imetle ennast ..." Miks ei või ennast imetleda. Kui ma näiteks olen oma loominguga rahul, siis ma ju imetlen seda ja seeläbi ka ennast.

Sera:"...kui vastane armetult seisab su ees" Seda enam tasub ennast imetleda, kui sa oled vaenlase yle võidu saavutanud. Öeldakse, et uhkus on halb, aga ISE olemine on nii uhke tunne. Isiksused säravad kui tähekesed tumedas taevas. Paljud imetlevad neid.


Sera:"...igas kestas on seeme"

ja kõikides kuubedes mees

Seema võib ju olla, aga kas see kasvama ka läheb. Teatud kahjustused annavad saatusliku hoobi seemne kasvule. Kõik sõltub keskonnast, kus see seeme asub.

Igas kuues ei pruugi olla mees. Oleks see nii, oleks me elu hoopis lihtsam Wink
Neebu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Sera
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 22 Veeb 2004
Postitusi: 140
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 01, 2004 8:34 pm    Teema: Vasta viitega

Vaata Neebu, kas ei olene tõlgendus sellest, mis tule valgel neid ridu vaadata. Mulle tundub, et kui vaadata neid ridu Orki kolmanda seaduse valgel, siis võib öelda, et eneseimetlus osutub lihtsalt veapunktiks, mille kylge s*** jälle hakkab haakuma. Loe või foorumis coco kadeduse lugu.

Selles mõttes võib öelda, et see seeme või mees seal kuues on ymberöelduna lihtsalt sitt, mis kodu otsib ja usu, seda jagub igas kestas kyllaga. Ork lubas end rahumeeli täis lasta, sest ei lasknud nii veapunktil ilmneda (aga puhta kylge sitt ei hakka) ja seetõttu on ta pigem järgimist kui pilget väärt kuna on yks vähestest, kes siinset teooriat ka praktiseerida oskab. Mul on mõneti kahju, et vähe neid, kes tema meelerahu tema enda teooriast lähtudes hinnata oskavad.
_________________
Milleks osta terve tort, kui tüki võib saada tasuta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Elu kui sĂĽsteem Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group