Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

omavaheline suhtlemine!
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Suhted, sidusväljad, seksuaalsus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
gils



Liitunud: 7 Dets 2005
Postitusi: 6

PostitusPostitatud: Teis Jan 17, 2006 4:33 pm    Teema: omavaheline suhtlemine! Vasta viitega

Mul on pikaajalisem suhe ühe noormehega. Üldiselt sobime me hästi, oleme mõlemad sellised rahumeelsed. Meie probleem on selles, et me saa kuidagi hakkama omavahelise suhtlemisega. See ei tähenda, et me ei suhtleks:)vaid seda, et kui tekib elus(suhtes) mõni raskem probleem või arusaamatus, siis me ei saa seda normaalselt arutada.
Minu meelest tema ei suuda/taha/oska ennast avada ja suhelda (ei süüdista vaid mulle see nii lihtsalt paistab) Ãœtleb, et tal läheb pea tühjaks ja ühtegi mõtet ei ole. Mina olen avatum ja minu jaoks ei ole rääkimine mingisugune probleem. Olen selle üle mõtisklenud, et miks ta ei suuda end avada. Mulle tundub, et tema võtab minu argumente enda süüdistamisena ja seega ta peab vajalikuks võtta sisse kaitsepositsioon. Teiseks arvan, et ta äkki kardab oma seisukohti välja öelda, kuna peab neid minu omadest halvemaks, sest ta ei suuda põhjendada oma argumente nii põhjalikult kui mina (tema hinnang asjale) ja seega jääks tema jälle süüdi. Samas ma ise teadlikult üritan alati rääkida nii, et ta ei arvaks et ma ründan teda, mida ma tegelikult ei teegi. Alati lähenen meie- vormis ja pehmelt ja ma tegelikult kaaa ei süüdista, tema võtab kõike enda süüdistamisena – kuigi see kohati tundub mulle hoopis temapoolse manipuleerimisena - niikuinii olen mina süüdi, seega pole mõtet arutadagi – ja siis ta pääseb tema jaoks nii piinarikkast vestlusest, sest arvab, et kui ma kuulen, et ta end süüdi tunnistab, olen ma rahul ja lõpetan teema, kuigi nii see ei ole! Tunnistan, et ma ei ole loomult selline väga malbeke, aga samuti mitte domineeriv…..pigem arvestav ja kompromissialdis. ...seega ei leia, et ma kedagi hirmutaks või lämmataks.
Ma tean, et üldiselt mehed ei taha rääkida oma tunnetest vms ning ta on selline kinnine ka, aga kuidas siis probleeme lahendada? Ma olen igasuguseid võtteid kasutanud, et äkki mingi moodus töötab. Olen ka mõelnud, et äkki ta ei saa probleemist aru või siis ta ei tahagi neid lahendada, aga samas ta väidab, et ta ikka tahab. Ja nüüd on minul ka juba ebameeldiv tunne rasketel teemadel rääkida, sest on olnud nii palju ebameeldivaid kogemusi ja kardan tema reaktsiooni, sest ma ei taha tegelikult ju teda närvi ajada või halvasti tundma panna, ma lihtsalt tegelikult tahan asju selgeks rääkida. Näen, et see monoloogi pidamine meid eriti kaugele ei vii ka, kuigi ta tavaliselt paar jahh-i/ei-d ning mõned mõtted ikka lisab sellele!
Ja nüüd tunnen, et hoian end tagasi ja surun oma vajadusi maha, et temale a la meelejärgi olla? Ja see ei sobi mulle mitte üks teps. Praegu on meil üks tõsine probleem – suhte tuleviku vaatenurgast – ja ma tunnen, et olen ummikus, kuna ei saa jätkata suhtes nii, kui ma ei saa rääkida asjadest, mida pean vajalikuks……kas peaksin lihtsalt vaatama, mis juhtub, äkki hakkab mingil hetkel ise rääkima, kuna 100% kordadest olen mina esimene, kes alustab? Või ma ise kuidagi ikkagi surun ennast peale? Tihti ta veel räägib, et ma pean loengut Smile, kuigi ma ei tee seda, vähemalt teadlikult, tavaliselt räägin ma alati mina-vormis ja hoidun igasugusest õpetamisest/tänitamisest/vingumisest. Tal on ema tegelikult selline väga domineeriv ja selline topin-oma-nina igale poole tüüp (mitte halva pärast!) ja tema käest saab ta siiani tihti loenguid ja ta on väga hästi õppinud seda blokkima (ühest kõrvast sisse ja teisest välja), et ta ei pane seda isegi enam tähele, seega äkki on ta kuidagi sellise suhtumise ka meie suhtesse kandnud! Või on teatud tüüp inimesi sellised ja ma pean sellega leppima (või mitte leppima) ning oma elu selle järgi seadma?! Ja ma ei tahagi teda ümber kasvatada, vaid tahaksin teada, kas on lootust, et ta ehk mingi moel hakkab end avama?
Loomulikult peame teisi võtma nii nagu nad on, aga suhtes mina ei saa nii, kui kõik lahkhelid, arusaamatused ja muud probleemid jäävad lahendamata ja mitte sellepärast, et pooled ei mõistaks üksteist vaid lihtsalt ei saa kuidagi jutupeale!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Nuusu
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Jan 17, 2006 4:43 pm    Teema: Vasta viitega

Lase mehel hingata.
Rääkimine on ületähtsustatud.
Imeline oleks mõista meest sõnadeta.
Tagasi üles
Tüünas
Arengumaag


Liitunud: 13 Märts 2004
Postitusi: 2299
Asukoht: omaette

PostitusPostitatud: Teis Jan 17, 2006 4:55 pm    Teema: Vasta viitega

ära ole kindel, et oled valmis kuulama, kui ta räägiks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Nuusu
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Jan 17, 2006 5:04 pm    Teema: Vasta viitega

hinda seda, et ta on otsustanud vaikides mitte lasta olukorral veel õnnetumaks minna. sa ei pea temalt mitte välja pressima sõnalist osa, palju informatiivsem on see sõnatu osa, mille kuulamist ei ole ta sulle veel keelanud.
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Jan 17, 2006 5:11 pm    Teema: Vasta viitega

kui sa lähened asjale meie-vaatenurgast ja ytled näiteks, et: meil on probleem, siis sellega sa automaatselt näitad, et probleem on nii sinul kui ka temal. kui tema seda siiani pobleemina ei näinud, siis nyyd ta tunnetab probleemi ja kui talle probleeme lahendada ei meeldi, siis ta tõmbaki ennast blokki.
kui sa aga ytled, et kuule, mul on probleem, aita mind, siis ta võib isegi kuulata ja aidata, sest sa välistad probleemist tema. ja kui sina näed probleemi ja tema mitte, siis ta arvabki, et sinul on ja temal mitte. aga rääkides meie-vormis, teed sa kõik need asjad, mida sa probleemiks pead, ka automaatselt tema probleemiks.
paljud inimesed hea meelega arutavad, elavad kaasa ja annavad nõu, kui on tegemist kellegi teise probleemidega ja sulguvad momentaalselt, kui tunnetavad, et tegu võib olla nende endi probleemiga.
see, et tegu on suhteprobleemidega, ei muuda neid teie probleemideks. ikka on sinu ja tema probleemid, mida siis peab yhekaupa lahendama.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Nuusu
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Jan 17, 2006 5:25 pm    Teema: Vasta viitega

Kompromissile minnes loobuvad mõlemad pooled millestki. Sellises olukorras tunneb mees alati, et see miski kistakse käest eesmärgi nimel, mille on püstitanud naine ainuisikuliselt ja see ei ole hea tunne.
Tagasi üles
Madu77
Arengumaag


Liitunud: 28 Nov 2005
Postitusi: 444
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 17, 2006 5:42 pm    Teema: Vasta viitega

Kusjuures olen ise läbi elanud samasuguse suhte.. ja ka probleemid, mis ma nüüd hiljem olen enda jaoks lahti mõttestanud..
milles seisnes probleem - nimelt hingamisruumi ei olnud - sellest ka probleemid st polnud aega enesele ja endaga tegelemisele mõtete lõpuni mõtlemisele... siit ka suletus ning olemine nagu zombil ja kui naine tuli midagi seletama siis hoiak et jälle ta viriseb.. et las viriseb ära küll üle läheb, aga pigem tegelikult sellega asjad kuhjusid ja kuhjusid..
Et siis tuleb ikka vahel naise virinat mõttega kuulata... äkki krt ei virisegi niisama:))
_________________
Sisemine jõud
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
gils



Liitunud: 7 Dets 2005
Postitusi: 6

PostitusPostitatud: Teis Jan 17, 2006 5:47 pm    Teema: Vasta viitega

Aga huvitav, miks on tal teatud teemadel ebameeliv rääkida? Ma ei tahagi koguaeg suurt tunnetejuttu või mingit ühte ja samat teemat surmani nämmutada, aga aegajalt oleks vaja mõne asja kohta temalt tagasisidet!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tyyp
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 17 Jan 2006
Postitusi: 16
Asukoht: Seal kus tahan

PostitusPostitatud: Teis Jan 17, 2006 5:50 pm    Teema: Vasta viitega

Ehk on pika mõtlemisega? Very Happy
_________________
maailm on imeline, kui seda nautida
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Madu77
Arengumaag


Liitunud: 28 Nov 2005
Postitusi: 444
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 17, 2006 5:52 pm    Teema: Vasta viitega

gils kirjutas:
Aga huvitav, miks on tal teatud teemadel ebameeliv rääkida? Ma ei tahagi koguaeg suurt tunnetejuttu või mingit ühte ja samat teemat surmani nämmutada, aga aegajalt oleks vaja mõne asja kohta temalt tagasisidet!

Äkki on tal midagi ebameeldivat öelda või äkki ei viitsi ta nii palju argumenteerida - et ütleb oma arvamuse välja ja nii ongi... ilma et peaks laialt põhjendama, et miks ta just nii arvab?
_________________
Sisemine jõud
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tyyp
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 17 Jan 2006
Postitusi: 16
Asukoht: Seal kus tahan

PostitusPostitatud: Teis Jan 17, 2006 5:55 pm    Teema: Vasta viitega

Tegelikult on ju ka see võimalus, et kardab sinuga mitte nõustuda. Et äkki siis sa solvud/saad haiget/...
_________________
maailm on imeline, kui seda nautida
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
gils



Liitunud: 7 Dets 2005
Postitusi: 6

PostitusPostitatud: Teis Jan 17, 2006 5:55 pm    Teema: Vasta viitega

aga siis see tähendaks, et tal on alati midagi ebameeldivat öelda:)...see oleks küll nutune!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Jan 17, 2006 5:57 pm    Teema: Vasta viitega

aga miks sa arvad, et sinu seisukohad on temale alati meeldivad?
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
tyyp
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 17 Jan 2006
Postitusi: 16
Asukoht: Seal kus tahan

PostitusPostitatud: Teis Jan 17, 2006 5:57 pm    Teema: Vasta viitega

gils kirjutas:
aga siis see tähendaks, et tal on alati midagi ebameeldivat öelda:)...see oleks küll nutune!


Seega Tüünase sõnad- kas oled tegelikult valmis kuulama?
_________________
maailm on imeline, kui seda nautida
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
gils



Liitunud: 7 Dets 2005
Postitusi: 6

PostitusPostitatud: Teis Jan 17, 2006 5:58 pm    Teema: Vasta viitega

aga, kui ta midagi sellist tahab öelda, mis mulle haiget võiks teha, siis peaks see ju tema käitumisest ka kuidagimoodi välja paistma, sest siis see ju näriks tema hinge?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tyyp
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 17 Jan 2006
Postitusi: 16
Asukoht: Seal kus tahan

PostitusPostitatud: Teis Jan 17, 2006 5:59 pm    Teema: Vasta viitega

gils kirjutas:
aga, kui ta midagi sellist tahab öelda, mis mulle haiget võiks teha, siis peaks see ju tema käitumisest ka kuidagimoodi välja paistma, sest siis see ju näriks tema hinge?


Kas oskad teda sellise pilguga vaadata?
_________________
maailm on imeline, kui seda nautida
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
gils



Liitunud: 7 Dets 2005
Postitusi: 6

PostitusPostitatud: Teis Jan 17, 2006 5:59 pm    Teema: Vasta viitega

Olen muidugi valmis kuulama...ma lähenengi tavaliselt sellise suhtumisega, et kui küsid, siis ole valmis ka igasuguse vastusega!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Madu77
Arengumaag


Liitunud: 28 Nov 2005
Postitusi: 444
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 17, 2006 6:00 pm    Teema: Vasta viitega

gils kirjutas:
aga siis see tähendaks, et tal on alati midagi ebameeldivat öelda:)...see oleks küll nutune!

Ma ei usu, et tal alati midagi ebameeldivat on öelda.. äkki lihtsalt ei sobi talle sinu uuriv-puuriv ja arvamust argumenteerimist nõudev stiil.
Proovi äkki vahelduseks leppida lihtsa vastusega.. samas jälgi kas see oli ikka vastus küsimusele või pigem mingi vastus, et tüütajast lahti saada:)

Kas olete kogu aeg ninapidi koos või aegajalt viibite üksteisest pikkemalt lahus? Kui kogu aeg koos.. siis võiks vahel enda jaoks ka aega leida ja teisele seda võimaldada..
_________________
Sisemine jõud
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
chirmaa
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 9 Jan 2006
Postitusi: 1058

PostitusPostitatud: Teis Jan 17, 2006 6:04 pm    Teema: Vasta viitega

Ma arvan, et ära oota vastust siis, kui SINA tahad, vaid ürita leida hetk, kui tema on valmis vastama. Mul selline kogemus Very Happy
_________________
Mängur
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
chirmaa
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 9 Jan 2006
Postitusi: 1058

PostitusPostitatud: Teis Jan 17, 2006 6:06 pm    Teema: Vasta viitega

[quote="Madu77"]
gils kirjutas:
Kas olete kogu aeg ninapidi koos või aegajalt viibite üksteisest pikkemalt lahus? Kui kogu aeg koos.. siis võiks vahel enda jaoks ka aega leida ja teisele seda võimaldada..


Very Happy Very Happy Usu, Gils, jutt õige Very Happy Very Happy
_________________
Mängur
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Suhted, sidusväljad, seksuaalsus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group