Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Surmajärgne elu...?
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Vaba teema
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
rusty



Liitunud: 6 Jan 2006
Postitusi: 2

PostitusPostitatud: Reede Jan 06, 2006 2:31 am    Teema: Surmajärgne elu...? Vasta viitega

Tere olen siin uus ja mul suri hiljuti vanaisa ära ja nüüd natukene vähem aega tagasi ka vanaema.

Ja ma hakkasin mõtlema nende surmale mida nad näevad ja mis on surmajärgne elu kui see üldse olemas on.

Enne kui mu vanaisa ära suri umbes 30 minutit enne tõusis ta voodist püsti ja ütles mulle et"ma pean ära minema".

Aga kui keegi oskab teab midagi võite vastata.

kuigi ma arvan et keegi ei tea mis toimub pärast surma.Ainult siis saab teada kui ise ära sured. Rolling Eyes
_________________
Kadedus sööb vaimujõudu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
OneLastBreath



Liitunud: 8 Jan 2006
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 09, 2006 8:23 pm    Teema: Vasta viitega

Jamh ma arvan ka et ennem peaks ära surema ja siis saad teada Wink emh ega ma nüüd sulle midagi ei soovita Razz
_________________
Drunk On Red Wine His Dead Lips On Mine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Nuusu
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Jan 18, 2006 6:32 pm    Teema: Vasta viitega

Loe Thomas Newtoni "Hinge saatust" ja "Hinge rännakut".
Tagasi üles
stereobrain
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 26 Juul 2004
Postitusi: 339

PostitusPostitatud: Nelj Jan 19, 2006 3:46 pm    Teema: Vasta viitega

minu arusaamade kohaselt sõltub igaühe individuaalne surmajärgne seisund paljuski inimese enese tasemest. et sõltuvalt maise elu jooksul arendatud tasemest suudab ta enesele teadvustada ka surmajärgset ehk teisenenud olukorda. mida primkam sa oled, seda arusaamatum ja abstraktunenäolisem see seisund sinu jaoks on. ehk et kui sa pole elu jooksul arenenud mingi tasemeni, siis pole sul ka surmajärgselt väge seda uut olukorda teadlikult suunata ja kujunduda. ja nii lajatadki sa ennast uude kehastusse klassikursust kordama, nagu torukybarik kusagil postituses ütles. surma teadlikustamine enesele on nagu unenägemine (sa tead, et oled unes) ehk et kui sul on taset, siis saad sa ka aru, et sa oled nüüd "surnud" ja maise sõiduriista kõrvale heitnud. oluline ongi arusaamine läbi uue seisundi teadvustamise.

targemad võiksid täiendada või parandada seda arusaama nüüd palun.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
skyzer
Arengumaag


Liitunud: 10 Sept 2004
Postitusi: 1371

PostitusPostitatud: Nelj Jan 19, 2006 4:05 pm    Teema: Vasta viitega

stereobrain kirjutas:
minu arusaamade kohaselt sõltub igaühe individuaalne surmajärgne seisund paljuski inimese enese tasemest. et sõltuvalt maise elu jooksul arendatud tasemest suudab ta enesele teadvustada ka surmajärgset ehk teisenenud olukorda. mida primkam sa oled, seda arusaamatum ja abstraktunenäolisem see seisund sinu jaoks on. ehk et kui sa pole elu jooksul arenenud mingi tasemeni, siis pole sul ka surmajärgselt väge seda uut olukorda teadlikult suunata ja kujunduda. ja nii lajatadki sa ennast uude kehastusse klassikursust kordama, nagu torukybarik kusagil postituses ütles. surma teadlikustamine enesele on nagu unenägemine (sa tead, et oled unes) ehk et kui sul on taset, siis saad sa ka aru, et sa oled nüüd "surnud" ja maise sõiduriista kõrvale heitnud. oluline ongi arusaamine läbi uue seisundi teadvustamise.

targemad võiksid täiendada või parandada seda arusaama nüüd palun.

kindel?
minu arusaamade järgi surmajärgne asi sõltub inimese religioonist. Mis raamatut ta enim vastu võtab seda ta jääbki uskuma. Ja kõik raamatud või erinevad teooriad surmast on samaväärsed. Nad on kas keerulised või hästi lihtsad. Näiteks Piibel lubab paradiisi või põrgut, ja see sõltub su käitumisest selles elus kummasse kohta sa satud. Või tiibet või osad teised aasia religioonid lubavad peale surma taaskehastumist sõltuvalt kes olid eelmistes eludes (kui nad üldse olemas on) või sul jäi missiooni täitmine pooleli ja kehastud uuesti et saaksid lõpuni sellega hakkama.
Mis on tase, kas see et ma käin kirikus palvetamas, kuulan pastori sõnu ja "tunnen" oma südames jumala armu ning usun ka heasse ellu pärast surma (nii ju väidavad paljud kristlased) või ma naudin elu shamaani elustiili järgi, ning tean et mind neelab Kotka suu, selleks et mu hing vabaneks materiaalsetest väärtustest ja siis kehastuks uuesti.
Mõlema religiooni esindajate puhul on nende arust saavutatud teatud tase, et surma saades saavad nad selle asja, mida nad taotlesid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kayaman
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 946

PostitusPostitatud: Nelj Jan 19, 2006 7:31 pm    Teema: Vasta viitega

minu arvates on huvitav mõelda ja analüüsida erinevaid surmajärgseid sündmusi. aga ega siin elujooksul seda vast teada ei saagi mis epale surma toimuma hakkab. seega peaks ikka tegelema senikaua kuni elus oled ja tegema oma tegemisi mis vaja. küll pärast selgeks saab .
aga jah huvitav on uurida küll selle kohta ja eks igal mehel ja naisel tekivad oma arusaamad mis toimuma hakkab. ja nende üle vaidlemine et see on õige, v ei hoopis see. see ei vii meid kuhugile:D
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Schism
Arengumaag


Liitunud: 2 Okt 2005
Postitusi: 163

PostitusPostitatud: Laup Jan 21, 2006 11:08 pm    Teema: Vasta viitega

Kui on veel kuskile areneda, kehastud uuesti, kui ei.. siis peaks saama vaimust üks osa universumist. Pärast surma on kahtlemata olematus, vaikus, enam ei saa kogeda maise ilma rõõme, valu, emotsioone, ega miskit. Kuna selleks on keha vaja. Oleneb kuivõrd inimene on elu jooksul süvenenud ja uurinud selle kohta, mis eesmärgiga ta siia ilma kehastus. Tähendab see, et kui õppetund on pooleli ja vead õppimata, tullakse kahtlemata tagasi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
oggy
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 29 Sept 2004
Postitusi: 99
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 22, 2006 12:27 am    Teema: Vasta viitega

Võimalik, et peab vajalikud skillid kätte saama, enne kui järgmisele levelile lastakse, ei tea kas kõigile ka üks mõõdupuu kehtib. Elav inimene on ka osa universumist. Vaimu kohta võiks öelda: saab hoopis osaks kõiksusest.

Ja ma arvan, et peale surma saavad ikka kõik aru, et nad surnud on, aga mõningatel võib-olla mõningaid probleeme edasi liikumisega peale surma.

Äkki on sellest kellegile kasu http://helios.kolhoos.ee/stories/storyReader$97
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Püh Jan 22, 2006 1:54 am    Teema: Vasta viitega

Pärast surma elatakse samamoodi kui praegugi. Ehk teisiti öeldes, ka praegust elu võib nimetada surmaks. Läbitakse koridor, kus aeg liikuja jaoks eksisteerib, teiste jaoks mitte. Surmahetk siin on sünnihetk täpselt samasugusesse maailma, jätkatakse arengut samast kohast. Paralleelses maailmas siis.
Paralleelset maailma ei eksisteeri tuumatutele, nemad muutuvad olematuks.

Kõigile kehtivad jah samad reeglid ja vaim on üks osa inimese olemusest mitte kõiksusest.
Ma ei taipa, miks võetakse kasutusele mingi ebamäärane mõiste, mis ei seleta midagi selle jaoks, mida ei mõisteta. Kõiksus on sama hea kui mitte miski, sest on tunnetuslikult subjektiivne.
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Püh Jan 22, 2006 1:57 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Ja ma arvan, et peale surma saavad ikka kõik aru, et nad surnud on, aga mõningatel võib-olla mõningaid probleeme edasi liikumisega peale surma.
Kui kasutad mõistet "kõik", siis sealt ei eraldu enam "mõningad".
Ja kust sa tead, et on edasi liikumisega probleeme? Oletad!
Vaata siis surnuid. Pole seal mingeid priobleeme.
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
oggy
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 29 Sept 2004
Postitusi: 99
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 22, 2006 11:23 am    Teema: Vasta viitega

Nojah ma ei tea kas nüüd täitsa kinni jääb aga

Teosoofilisest kirjandusest on teada, et inimene võib elada nii madalat ja egoistlikku elu, olla nii kuri ja julm ,et tema madalam mõistus eraldub oma vaimsest allikast ja ühineb soovidega. Selliseid näited on ja me võime näha palju nn "hingetuid inimesi". Kuid õnneks ei vasta meie tähelepanekud tõele. Selleks, et saavutada selliseid kurjuse kõrgusi, et tagajärjeks on isiksuse kaotus ja individuaalsuse nõrgenemine, peab inimene endas summutama igasuguse isetuse ja vaimsuse. Isegi kõige halvemas inimeses on mingid head jooned. Kuid ometi vampiirid eksisteerivad. Selline kadunud hing peale surma üsna kiiresti avastab, et ei saa jääda astraalmaailma, vaid ta peab täie teadvuse juures asuma "omale kohale", salapärasesse kaheksandasse sfääri, kus ta on määratud tasapisi lagunema ja elama üle asju, mida on parem mitte kirjeldada. Kuid kui surm toimus ootamatult või oli see enesetapu tulemus, võib ta teatud olukorras, eriti kui teab midagi mustast maagiast, hoiduda sellest hukutavast saatusest. Ta eksisteerib edasi vampiirina. Kuna kaheksas sfäär ei saa teda nõuda enne füüsilise keha surma, hoiab ta viimast elus transi või siis keha verega varustamise abil. Ta teeb seda läbi poolmateriaalse astraalse keha ja võib elupäästmiseks tappa inimesi. Kõige efektiivsem vahend on vampiir väljakaevata ja keha põlema panna ja nii jääb ta kogumispunktis ilma. Kui haud lahtikaevata, on keha tavaliselt üllatavalt värske.

Libahundid omavad teistsugust karmat. Tegelikkuses peaks nende koht olema esimeses, mitte teises jaos. Sest esimest korda võtavad nad sellise vormi veel elu ajal. see nõuab teatud maagilise kunsti teadmist, vähemalt peab selleks piisama, väljuda astraalkehasse. Kui selle võtab ette inimene, kes on julm ja loomalik, tema astraalkeha vallutatakse teatud olendite poolt ja see materialiseerub metsikuks loomaks. Tavaliselt hundiks. Sellises seisus ta tapab teisi loomi ja isegi inimesi, rahuldades nii iseenda verejanulisust, ka nende olendite oma, kes teda selleks tõukavad. Iga haav, mis on tehtud libahundile, on tekitatud ka inimese füüsilisele kehale. Kuigi peale keha surma astraalne keha vähem haavatav. Kuid samas on ta ka vähem ohutu. Kui ainult ei leidu sobivat meediumi. Okultismi õppival inimesel pole neist rohkem vaja teada, kui seda, et kuidas neid vältida.


Aga osa kõiksusest, see on siis see variant vist, et oled samal ajal kõikjal ja ka mittekusagil, on see võimalik ?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
wudu
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Jan 22, 2006 12:46 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Kui selle võtab ette inimene, kes on julm ja loomalik, tema astraalkeha vallutatakse teatud olendite poolt ja see materialiseerub metsikuks loomaks
Metsik loom?
Metsik = vaba!
Tagasi üles
oggy
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 29 Sept 2004
Postitusi: 99
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 22, 2006 1:13 pm    Teema: Vasta viitega

Born to be wild Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Püh Jan 22, 2006 1:59 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Aga osa kõiksusest, see on siis see variant vist, et oled samal ajal kõikjal ja ka mittekusagil, on see võimalik ?
Ei ole.
Igasugune olemine on kusagil, pole kohta mitte kusagil. Olematuses pole enam olemist.

Igasugust kirjandust ja filosofeerimist on. Mina vaatan ise, kuidas on ja ei filosofeeri antud teemal, et kuidas äkki ikka on ja et nii võiks ka jne.

8 sfäär on maal olemas ja see on lihtsalt arengutase, viimane maal siis, visuaalselt kristallvõrk, kristallmull, kristallkeeris jne. Kõik asuvad 8-s sfääris.

Ausaltöeldes pole ma viimasel ajal vampiire kohanud, ikka lähemal vaatlusel taob inimene end ise, aga hea on ju teisi süüdistada oma lollustes.

Hunt on üks inimese hingeloomadest ja see on kõigil. Meestel must, naistel valge. Hundid peegeldavad ka armastusesuhet. Armastuseteisikute kaaslased siis.
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
oggy
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 29 Sept 2004
Postitusi: 99
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 22, 2006 10:36 pm    Teema: Vasta viitega

Tegelikult on arvatavasti palju rohkematki veel mida inimene on suuteline mõistma või tajuma. Filosofeerida pole minu arust üldse halb, ma teen seda enamus aja.

Kas sfäär on mingi tasand ? Nagu ma aru olen saanud, siis geograafiliste sfääridega siin pistmist ei ole (atmosfäär, litosfäär...) Kas üks sfäär asub mingis kindlas sageduse vahemikus ?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
skyzer
Arengumaag


Liitunud: 10 Sept 2004
Postitusi: 1371

PostitusPostitatud: Esm Jan 23, 2006 8:24 pm    Teema: Vasta viitega

Gerdenel kirjutas:
Tsiteerin::
Aga osa kõiksusest, see on siis see variant vist, et oled samal ajal kõikjal ja ka mittekusagil, on see võimalik ?
Ei ole.
Igasugune olemine on kusagil, pole kohta mitte kusagil. Olematuses pole enam olemist.

Igasugust kirjandust ja filosofeerimist on. Mina vaatan ise, kuidas on ja ei filosofeeri antud teemal, et kuidas äkki ikka on ja et nii võiks ka jne.

8 sfäär on maal olemas ja see on lihtsalt arengutase, viimane maal siis, visuaalselt kristallvõrk, kristallmull, kristallkeeris jne. Kõik asuvad 8-s sfääris.

Ausaltöeldes pole ma viimasel ajal vampiire kohanud, ikka lähemal vaatlusel taob inimene end ise, aga hea on ju teisi süüdistada oma lollustes.

Hunt on üks inimese hingeloomadest ja see on kõigil. Meestel must, naistel valge. Hundid peegeldavad ka armastusesuhet. Armastuseteisikute kaaslased siis.

Eino päris normaalne, järelikult kui laps vaatab enne magamaminekut õudukaid draakulast ja perseta ratsanikust, ning kui magama läheb ja kardab magajäämist kuna on kindel et teda varsti ründab halb olend, samasugune mis filmis, on see tema jaoks tõsi ja määrib seda teistele, aga vanemad püüavad teda rahuldada et see kõigest tema fantaasia tingitud sellisest filmist.
Ning kui keegi, kes ennast "nõiaks" nimetab, kirjutab teistele et on olemas 8 sfääri ning see on tõsi, kuna see on nii, ning kuna see pole filosofeerimine, siis on see kogu maailma jaoks nii?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Adelhelden
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 8 Jan 2006
Postitusi: 39

PostitusPostitatud: Teis Jan 24, 2006 10:15 pm    Teema: Vasta viitega

keegi kirjutas et olematuses ei ole olemist

aga kus me praegu oleme, kas sina tead?
oled sa kindel, et sa oled siin olemises või mitteolemises


või oleme me alles pärast surma täieliku olemise poole teel ja siis langeme tagasi elamise faasi, kus meid tegelikult ei ole.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kayaman
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 946

PostitusPostitatud: Teis Jan 24, 2006 11:24 pm    Teema: Vasta viitega

no minul jällegi selline jama et ma aint seda 8-sandat sfääri näengi.
tahaks ka muid näha , aga ei näe.
polegi ise veel arus aanud kas ta on siis 8-sas v üheksas. minuarvates on üheksas sest maine ilm on ju +1 . seega kokku 9-sa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Kolm Jan 25, 2006 12:20 am    Teema: Vasta viitega

Adelhelden kirjutas:
keegi kirjutas et olematuses ei ole olemist

aga kus me praegu oleme, kas sina tead?
oled sa kindel, et sa oled siin olemises või mitteolemises


või oleme me alles pärast surma täieliku olemise poole teel ja siis langeme tagasi elamise faasi, kus meid tegelikult ei ole.
Igasugune eksisteerimine, mis iganes kujul ja vormis on olemine.
Mina olen igas hetkes olemises, selle laiendatud tähenduses juba.
Surm =elu, lihtsalt nimetus on selline, tegelikult võiks nimetada ka surma sünniks.
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Kolm Jan 25, 2006 12:24 am    Teema: Vasta viitega

Kayaman kirjutas:
no minul jällegi selline jama et ma aint seda 8-sandat sfääri näengi.
tahaks ka muid näha , aga ei näe.
polegi ise veel arus aanud kas ta on siis 8-sas v üheksas. minuarvates on üheksas sest maine ilm on ju +1 . seega kokku 9-sa
Lahe, ise oled esimesel tasandil primitiiv. Hm. Rolling Eyes
Kusjuures reaalsuse teisik on kõigil ja peegeldab täitsa kenasti reaalseid mõtteid, olekuid ja tegemisi. Pole see maine ilm mingi eraldi lisasfäär.
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Vaba teema Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group