Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

surm?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Mai 17, 2006 4:39 pm    Teema: Vasta viitega

Ja karmast rääkides, on see inimese enda loodud tulevik. Ei ole siin mingit süüd, mida tahtis, seda sai, mitte midagi keerulist...
Inimene teeb valikuid ja saab kõik sellega kaasneva, mis see süüdi olemine siia puutub ? Süüdi et tegi valikuid ?

Kas sa muidu sellest suurest tõestamisest juba ära ei väsi Question
Kui soovid ise rahulikult elada, siis ehk oleks mõistlik lasta teistel ka elada.
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Mai 17, 2006 4:41 pm    Teema: Vasta viitega

Andromeeda kirjutas:

Kaua siin mõnele peab rääkima, et mitte igaüks, kes sind täis sittub, ei ole veel su vaenlane, ning igaüks, kes ülesse soendab, mitte su sõber?


See on sinu enda valik, mina pole tahtnud ega palunud, et sina mulle midagi räägiksid Wink
Ja ehtne näide, et tahad jälle parem olla, teed järjekordselt maha mind.

EDIT:

Ja mis siis on, kui sa näiteks ise üks hetk mõrtsukas ja vägistaja oled ?
Süüdistad ja piinad ennast kogu elu, arvates et see midagi hüvitab, midagi lahendab ?

Asju tehakse selgeks peaga mõteldes mitte peaga vastu seina tagudes.


Viimati muutis seda Arxos (Kolm Mai 17, 2006 5:09 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
torukybarik
Arengumaag


Liitunud: 24 Nov 2004
Postitusi: 446
Asukoht: tagasiteel tagurpidiantslast

PostitusPostitatud: Kolm Mai 17, 2006 4:54 pm    Teema: Vasta viitega

Arxos kirjutas:
Ja karmast rääkides, on see inimese enda loodud tulevik. Ei ole siin mingit süüd, mida tahtis, seda sai, mitte midagi keerulist...


Selleks, et mingi asi selgeks saada on vaja mõlemad poolused läbi käia ja keegi vabatahtlikult selle "valusama" pooluse sisse naljalt ei roni. Pooluste näiteks võiks tuua mingi hüve tarbimist ja loomist. Karma on lihtsalt mehhanism, mis hoolitseb, et kui oled mingi teema ette võtnud ja ühe poole läbi töötand, siis see teine pool sulle ka ette tuleb, et lõpuks arenguga järgmisele levelile jõuaks.
Karma tundub hirmus neile, kes on kõigest ainult päikeselist poolt nautinud ja nii kogunud endale hulga poolikult tehtud asju.
_________________
Tapan majas ja aias
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Mai 17, 2006 6:10 pm    Teema: Vasta viitega

Andromeeda kirjutas:

Võibolla küsiks hoopis, kelle mõtteviis on, et süüd kui sellist pole, ning miks on seda kasulik inimesele sisendada.?


Seda süüdistamist on tarvis selleks, et teatud tegelased saaks oma vastutuse teiste kaela ajada, panna teised oma probleeeme lahendama.
Sellega luuakse palju segadust ja pingelisemaid olukordi ka kaugemasse tulevikku.

Kuigi ma pole veel täheldanud, et sellist asja inimestesse sisendataks.
Olen täheldanud, et sisendatakse ikka süüdi olemist.
Kes seda teevad ?
Näiteks usundid, ärimaailm, õigussüsteem, moraal, paljud erinevad kultuurid ja muu selline...

Inimeste üle kohtumõistmine algab juba varajases lapsepõlves ja "katsugu ainult laps oma vanematele vastu hakata"...
Kui lisanduks kohustuslik usuõpetus, siis lisanduks seda tegevust ka koolis...
Näiteks kristlus ju räägib selgelt, et inimesed on kõiksugu asjades süüdi, süüdi on veel isegi siis, kui julgevad kahelda (oma peaga mõtelda) Wink
Ja siis veel ju selline lugu, et juba oma vanemate süü läbi on ka nemad süüdlased ning patused ja see vaimne terror jõuab inimesteni päris osavalt ja vägagi mitme nurga alt.
Tagasi üles
Andromeeda
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 2 Jan 2006
Postitusi: 1397

PostitusPostitatud: Kolm Mai 17, 2006 7:52 pm    Teema: Vasta viitega

Arxos kirjutas:


EDIT: Mõrv ja vägistamine on reaalsus, mis toimib ja toimub põhjus-tagajärg alusel. Pole mingit süüd, on valikud ja nende läbielamine.

Aga võtame näiteks ristisõjad, seal mindi ka head tegema ja maailma parandama. Ameeriklased teevad ka enda arvates kõikjal sõdides head ja loovad korda. Need kes ennast rahva keskel õhku lasevad, teevad samuti head.
Ja nad tõesti teevad head, kuid kõik ei tõlgenda seda siiski samamoodi nagu nemad. Kuigi enda arvates teevad nad õiget asja, aga see ongi nende valik, neil on õigus see valida, kuid selle valikuga kaasneb ka palju muud kui nad parasjagu näha oskavad.


Sellised lisaküsimused.
Äkki siis räägid juba siis ka sellest põhjusest, miks inimene teeb sellise VALIKU. Kuidas ta seda saab... nii räigelt oma sisemusele vastu astuda.

Sinu hea-halva suhtes, jään ma nagunii eriarvamusele.
Suht totter tundub ühe pooluse teise vastu vahetamise läbi "head - heast" või "veel paremast" eristada. See sinu-"nad ei tõlgenda", tähendab lihtsalt, nad ei teagi, mis on vajalik, ning nende valik, oleks sinu põhjal pime juhus, vahest nii, vahest naa.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
refill
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 13 Jan 2006
Postitusi: 117
Asukoht: Inglismaa

PostitusPostitatud: Kolm Mai 17, 2006 9:44 pm    Teema: Vasta viitega

kas ei ole siis juhus?

oleneb ju lihtsalt keda Sa teenid...
_________________
Kui inimene näeb unes, et ta on liblikas, võib ta ärgates arvata, et praegu näeb liblikas unes, et ta on inimene.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Mai 17, 2006 10:05 pm    Teema: Vasta viitega

Andromeeda kirjutas:
Arxos kirjutas:


EDIT: Mõrv ja vägistamine on reaalsus, mis toimib ja toimub põhjus-tagajärg alusel. Pole mingit süüd, on valikud ja nende läbielamine.

Aga võtame näiteks ristisõjad, seal mindi ka head tegema ja maailma parandama. Ameeriklased teevad ka enda arvates kõikjal sõdides head ja loovad korda. Need kes ennast rahva keskel õhku lasevad, teevad samuti head.
Ja nad tõesti teevad head, kuid kõik ei tõlgenda seda siiski samamoodi nagu nemad. Kuigi enda arvates teevad nad õiget asja, aga see ongi nende valik, neil on õigus see valida, kuid selle valikuga kaasneb ka palju muud kui nad parasjagu näha oskavad.


Sellised lisaküsimused.
Äkki siis räägid juba siis ka sellest põhjusest, miks inimene teeb sellise VALIKU. Kuidas ta seda saab... nii räigelt oma sisemusele vastu astuda.

Sinu hea-halva suhtes, jään ma nagunii eriarvamusele.
Suht totter tundub ühe pooluse teise vastu vahetamise läbi "head - heast" või "veel paremast" eristada. See sinu-"nad ei tõlgenda", tähendab lihtsalt, nad ei teagi, mis on vajalik, ning nende valik, oleks sinu põhjal pime juhus, vahest nii, vahest naa.


Su tekst on kuidagi väga laialivalguv Neutral
Aga minu jaoks ei eksisteeri juhuseid...

Kõik teavad nii nagu nad oskavad, samuti mina.
Mind palju ei huvita ka, mida nad seal kuskil täpselt arvavad või teavad, aga ajendeid näen suht selgelt...

Aga kuidas ta saab nii räigeid valikuid teha ?
No ta on ennast pö. kergelt tupikusse elanud ja siis on vahel tarvis vägagi teravaid kogemusi, et suudetaks muutuda... On tarvis suuremat mõjutust, et ennast "lahti rebida ja edasi minna.
Mul on ka olnud igasugu valusaid kogemusi, aga ju siis oli tarvis, siin ma olen. Mööda külge pole maha jooksnud.

Et ei tasu neid negatiivseid asju ka liialt üle tähtsustada, muu eksisteerib täpselt sama moodi ja on sama tähtis.
Tagasi üles
viplala
Arengumaag


Liitunud: 19 Juun 2004
Postitusi: 2042
Asukoht: sõawäljal

PostitusPostitatud: Kolm Mai 17, 2006 11:00 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arust on süütunne või süüdistamine emotsioon, mis võib tekkida, kui põhjuste-tagajärgede seoseid ei näe või ei mõista. Sellest hullem on paksunahalisus ja süüdimatus.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Laup Mai 20, 2006 10:25 pm    Teema: Vasta viitega

Ikka olete veel kinni heas ja halvas. Pole ju head ega halba, on vaid poolus, kust asja vaatate ja hindate ehk siis iga valik võib olla subjektiivse hinnangu järgi hea või halb ja sedagi tagantjärgi enamasti.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
wudu
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Mai 20, 2006 10:50 pm    Teema: Vasta viitega

Gerdenel kirjutas:
Ikka olete veel kinni heas ja halvas. Pole ju head ega halba, on vaid poolus, kust asja vaatate ja hindate ehk siis iga valik võib olla subjektiivse hinnangu järgi hea või halb ja sedagi tagantjärgi enamasti.
Ja Gerde ei väsi seda lollikestele kordamast ...
Tagasi üles
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Püh Mai 21, 2006 12:17 pm    Teema: Vasta viitega

wudu, miks nad sinu meelest lollid on?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
wudu
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Mai 21, 2006 12:21 pm    Teema: Vasta viitega

Gerdenel kirjutas:
wudu, miks nad sinu meelest lollid on?
No ma püüdsin veidi nokkida sind Razz
Nii sõbralikult ... Wink
Tagasi üles
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Püh Mai 21, 2006 12:25 pm    Teema: Vasta viitega

Smile minu jaoks pole lolle ja hinnangute andmist ei pea ma üldse mõistlikuks.
Vaid imestasin, et ikka veel arutavad. See nagu arutelu jumala üle, mis otsa ei saa, ometi polegi midagi arutada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
refill
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 13 Jan 2006
Postitusi: 117
Asukoht: Inglismaa

PostitusPostitatud: Esm Mai 22, 2006 5:09 pm    Teema: Vasta viitega

nii et Sina pole hinnangid andnud kunagi?

hmm, see sama teema veel kubises Sinu hinnangutest, pealegi tundus mulle, et Sa pead k6iki (peale enda) lollideks.

kas Sul on hea(hea=minu hinnang Sinu tekstile) tuju olnud v6i?
_________________
Kui inimene näeb unes, et ta on liblikas, võib ta ärgates arvata, et praegu näeb liblikas unes, et ta on inimene.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Esm Mai 22, 2006 5:34 pm    Teema: Vasta viitega

KUNAGI vahetati ka mul mähkmeid ja ma kisasin.

See, et tõlgendad mu väiteid hinnanguna on seetõttu, et teisiti ei oska. No mis mul sellest? Mina ei pea teisi lollideks, aga miks nii eeldad? Very Happy

Hinnang on arvamus millestki pooluses, võrdlus millegi suhtes. Paratamatult on tegu suhtelisusega.

Nagu ma juba olen korra öelnud: "See, et keegi väidab, et olen mees ja hommikul onaneerin" (ülekantud tähenduses, analoog), ei muuda minu tedmises enese kohta midagi. Ja nüüd eitades seda väidet nt siin foorumis, siis sageli lennatakse peale, et eitamine on veapunkt. Kui pisut loogikat kasutada, siis sel juhul peaksin ma eelpool toodud väitega enese kohta nõustuma ja end sellest ravima hakkama.
Umm.

Paradoksid mulle meeldivad ja neid välja tuua samamoodi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
refill
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 13 Jan 2006
Postitusi: 117
Asukoht: Inglismaa

PostitusPostitatud: Teis Mai 23, 2006 6:35 pm    Teema: Vasta viitega

aga kas Sa sis ei arva, et lolle v2iteid valja k2inud inimene on loll?

Samas rumalust kuidagi defineerida on pealegi siin foorumis, kus vaatepunkte on niiv6rd palju.

Hetkel tundub mulle Sinu eelnevate v2idete p6hjal, et Sinus valitseb skisofreenia, hetkel on valitseval kohal lihtsalt yleolev, endast tohutult h2sti arvav figuur, kes suudab v2idelda ning pilgata, valdavalt aga on tegu vist siiki diktaatorliku, jumalaasemikuga maa peal, kes kontrollib isegi seda, kes v6ib uuesti syndida, kes mitte.

Mul on hea meel, et Sa kellegile kunagi ni palju korda l2ksid, et keegi viitsis Su m2hkmeid vahetada, iseasi, kas praegu kedagi sellist leiduks. Ehk saad sellega juba ise hakkama? Wink
_________________
Kui inimene näeb unes, et ta on liblikas, võib ta ärgates arvata, et praegu näeb liblikas unes, et ta on inimene.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Teis Mai 23, 2006 6:38 pm    Teema: Vasta viitega

Küsige enda käest kuhu te peale surma satuda tahate? Ja saate vastuse mis peale surma saama hakkab!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Anselmo
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 1 Okt 2005
Postitusi: 112

PostitusPostitatud: Teis Mai 23, 2006 6:41 pm    Teema: Vasta viitega

Tokroda kirjutas:
mebririth kirjutas:
Relax,Akk.
Mis ajast Tokroda kõigi teadvust määrab
Sest ajast, kui Tokroda valgusjumalaks hakkas.
kas siis valgusjumalaks hakatakse?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Teis Mai 23, 2006 7:27 pm    Teema: Vasta viitega

refill kirjutas:
aga kas Sa sis ei arva, et lolle v2iteid valja k2inud inimene on loll?

Samas rumalust kuidagi defineerida on pealegi siin foorumis, kus vaatepunkte on niiv6rd palju.
Raske on ju määratleda, kes väidab lolle väiteid, sest hinnatakse läbi oma teadmiste. Milleks defineerida rumalust muuna, kui lihtsalt teadmatusena ja sedagi arengu seisukohalt. Küsimus on see ju, mis nõuab vastust ja ka küsida peab oskama, et vastust saada. Smile

Su eeldused on minu jaoks huvitavad, kuid siiski ise nimetan end vaid harilikuks inimeseks. Jumalaks tituleerigu end teised, kellel see vajadus.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
refill
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 13 Jan 2006
Postitusi: 117
Asukoht: Inglismaa

PostitusPostitatud: Kolm Mai 24, 2006 3:36 pm    Teema: Vasta viitega

pead Takrodat silmas?
_________________
Kui inimene näeb unes, et ta on liblikas, võib ta ärgates arvata, et praegu näeb liblikas unes, et ta on inimene.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 5, lehekülgi kokku 7

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group