Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

castaneda, tensegrity
Mine lehele 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Reklaam
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
tonal
CC


Liitunud: 12 Dets 2005
Postitusi: 17

PostitusPostitatud: Esm Dets 12, 2005 3:02 pm    Teema: castaneda, tensegrity Vasta viitega

üldiselt nende jaoks, kes on väsinud sõnadest ja kes tahavad tegelikult praktikas millegi selgema suunas liikuda:
tallinnas käib koos tensegrity praktiseerijate grupp teisipäeviti 18:30st ja neljapäeviti 19:00st (st kogunemine selleks kellaks küberneetika instituudi fuajeesse).
osavõtt 2 krooni.
soovitav võtta kaasa võimlemismatt, liikumiseks vabad riided.
ego võiks koju unustada.
üldiselt tasub arvestada ka sellega, et meil on igasugune hierarhia välistatud. mis ühelt poolt tähendab, et inimesi ei jagata algajateks ja edasijõudnuteks. samuti pole ühtki guru või meistrit või aujärge või kasvatajat, kelle piitsale ja präänikule lootma jääda.
sügavalt isiklik asi, kuidas edasi liigud.


parem oleks, kui on mõistmisega ja mitte läbi omaleiutatud prillide loetud castaneda, taisha abelari ja florinda donneri raamatud.

tensegrity kohta:
http://www.hot.ee/tonal/sooritused/tensegrity.htm
http://www.castaneda.org/


ps! tartu grupp peaks mingi aeg tööle hakkama.
huvitunuid on ka teistest piirkondadest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Tüünas
Arengumaag


Liitunud: 13 Märts 2004
Postitusi: 2299
Asukoht: omaette

PostitusPostitatud: Esm Dets 12, 2005 4:04 pm    Teema: Vasta viitega

huvitav, kas kellelgi õnnestuks kirjutada ka selline kuulutus, kus kirjutajal on ego koju ununenud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tüünas
Arengumaag


Liitunud: 13 Märts 2004
Postitusi: 2299
Asukoht: omaette

PostitusPostitatud: Esm Dets 12, 2005 4:19 pm    Teema: Vasta viitega

ja kas tensegrity pole mitte mittetegemine ja sõnade tegemine oleks nagu tegemine. et siis süüdistad sõnade tegijaid mittetegemises, mis peaks olema ju su enda taotluseks, olla mittetegemises, et väärisikut kustutada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
spiro
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 16 Veeb 2005
Postitusi: 176

PostitusPostitatud: Esm Dets 12, 2005 4:29 pm    Teema: Vasta viitega

mingid omad joped kisuvad teil siin paska üles.
mul küll siia alafoorumisse teemasid teha ei anna.

kala on peast mädanema läind
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Tüünas
Arengumaag


Liitunud: 13 Märts 2004
Postitusi: 2299
Asukoht: omaette

PostitusPostitatud: Esm Dets 12, 2005 4:31 pm    Teema: Vasta viitega

see oli shamanismi all, tahtsin liigutada reklaami alla, aga vist eksisin millegiga. eks keegi, kes siin õigust omab, viskab ümber. seega olen praegu mina pea, ma ei tea, kas mädanen.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tumedor
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 29 Aug 2005
Postitusi: 16

PostitusPostitatud: Esm Dets 12, 2005 4:48 pm    Teema: Vasta viitega

mis ajal tartu grupp tegutsema hakata võiks?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tonal
CC


Liitunud: 12 Dets 2005
Postitusi: 17

PostitusPostitatud: Esm Dets 12, 2005 7:45 pm    Teema: Vasta viitega

Tüünas kirjutas:
ja kas tensegrity pole mitte mittetegemine ja sõnade tegemine oleks nagu tegemine. et siis süüdistad sõnade tegijaid mittetegemises, mis peaks olema ju su enda taotluseks, olla mittetegemises, et väärisikut kustutada.


1. sõnadega tegelemise üheks näiteks on minu tekstile süüdistamise omistamine. miks eeldad sellest tekstist süüdistamist?
kus on midagi süüdistavat?
2. tensegrity on vaimne praktika. tensegritys on eraldi grupp seeriaid, mida nimetatakse mittetegemise seeriateks.
samas on terve hulk seeriaid, mille taotlus on suunatud esimese tähelepanu arendamise aspektidele.
kitsamas mõistes on mittetegemine üks tolteekide liinis praktiseeritavatest tehnikatest. laiemas mõttes on iga tegevus, mis ei toeta selle maailma interpretatsioonisüsteemi -- mittetegemine.
3. väärisiku mõiste on mulle arusaamatu.

põhimõtteliselt võid minu tekstist kuitahes egoistliku interpreteeringu teha. see on sinu vaba valik.
minu taotlust selles pole. pole seda vaja.

samas on meelevaldne see lõim shamanismi alt ära tõsta. tolteekide liin on eelkõige selle alajaotuse alla liigitatav.
leidsin selle foorumi täna ja tegin teemasid vaadates otsingu castaneda nime peale.
väga palju kasutatakse tema raamatutest pärit mõisteid. tihti väga ähmastatud kontekstis.
eelkõiga aga üllatab, et sellise mahu juures ei ole ühtki sellele pühendatud alajaotust.

olen valmis vastama kõigile tõstatatud teemaga seotud küsimustele, aga sellised isiklikul pinnal arvamised ja kommentaarid on põhjendamatud ja ebavajalikud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Naine
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Dets 12, 2005 7:48 pm    Teema: Vasta viitega

Panime selle reklaami alla.

Ise käin kohal, kuigi nüüd pole ligi kuuaega kohale jõudnud, homme ehk jõuan Razz

tonal kirjutas:

väga palju kasutatakse tema raamatutest pärit mõisteid. tihti väga ähmastatud kontekstis.
eelkõiga aga üllatab, et sellise mahu juures ei ole ühtki sellele pühendatud alajaotust.


Näiteks, millised mõisted ? Lendaja ehk. Ega lendaja ei lenda siis ainult Castaneda raamatutes Laughing
Pole selleks eraldi alajaotust, et tegelikult ei tegele siin keegi eriti Castaneda ja Tensegrityga.
Tagasi üles
tonal
CC


Liitunud: 12 Dets 2005
Postitusi: 17

PostitusPostitatud: Esm Dets 12, 2005 7:58 pm    Teema: Vasta viitega

tumedor kirjutas:
mis ajal tartu grupp tegutsema hakata võiks?

tartu grupp on aastaid olemas olnud. tartus on mitu inimest tallinna grupist õppima tulnud. loodan, et nad suudavad edasi kanda seda vaimsust, mis tallinnas on aastatega välja kujunenud.
saan aru, et eelkõige on küsimus ruumides.
tallinnas on selles mõttes vedanud, et meil on päris oma ruum, mis aastatega on taotlusest läbi imbunud.
üldiselt loetakse kriitiliseks massiks 9 inimest.
küsimus on millegi kiiremas taipamises, kiiremas omandamises, täpsemas häälestumises.
iga sooritus on teatud punktiasendi, teatud meelelaadi (mis on punkti nihke kõige selgemii tajutav tunnus) sidususe arendamine. mida suurem on grupp, seda selgemini, seda täpsemini punkt paigutub.
(see ei tähenda, et me taotleme mingit "katuse äralendamist" -- me treenime punkti ümberpaigutumisvõimet, täpset häälestumist, voolavust, takerdumatust jne.)

aga ka 9 pole miinimum. kodus teeme koos tütardega kolmekesi seeriaid ja juba see arv on täiesti tuntav võimendi.
suumes üks grupp oli aastaid kolmeliikmeline. lihtsalt nii väike koht oli.
aga ka see on grupp.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
tonal
CC


Liitunud: 12 Dets 2005
Postitusi: 17

PostitusPostitatud: Esm Dets 12, 2005 8:14 pm    Teema: Vasta viitega

Naine kirjutas:
Panime selle reklaami alla.
Näiteks, millised mõisted ? Lendaja ehk. Ega lendaja ei lenda siis ainult Castaneda raamatutes Laughing
Pole selleks eraldi alajaotust, et tegelikult ei tegele siin keegi eriti Castaneda ja Tensegrityga.

alustame kasvõi ally mõistest.
nii nagu lipandi selle omal ajal tõlkimata jättis (nagu ka indulgeerimise mõiste), nii see nüüd ähmastunult kasutuses on.
ally on "kaaslane" tõlkes.
allyde kohta võib castaneda, taisha ja flo raamatute põhjal paksu käsiraamatu koostada. selle foonil on imelik lugeda siin mõnda autoriteetset sõnavõttu.
tolteekide traditsioonil on tuhandete aastate ja loendamatute praktiseerijate põlvkondade kogemus taga. kogemus, mis on üha uute ja uute nägijate poolt üle kontrollitud.
soovitaks sellega kursis olla.

kasvõi sõna punkt ise -- kokkupaneku punkt. see on niivõrd kasutusse juurdunud, et ei saada arugi, millest see mõiste pärineb.
inimene ütleb lihtsalt: "punkt on nihkes", mõtlematagi, mida see tähendab. teadmatagi, et on olemas selline autor nagu castaneda.

unenägemine, mittetegemine, varitsemine, teisik....
loe raamatud läbi ja vaata, mis mõisted kuskohast pärit on. castaneda tekstid on eestikeelsena terve inimpõlve kättesaadavad olnud.
piisav aeg, et kõigesse imbuda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Naine
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Dets 12, 2005 8:22 pm    Teema: Vasta viitega

tonal kirjutas:
Naine kirjutas:
Panime selle reklaami alla.
Näiteks, millised mõisted ? Lendaja ehk. Ega lendaja ei lenda siis ainult Castaneda raamatutes Laughing
Pole selleks eraldi alajaotust, et tegelikult ei tegele siin keegi eriti Castaneda ja Tensegrityga.

alustame kasvõi ally mõistest.
nii nagu lipandi selle omal ajal tõlkimata jättis (nagu ka indulgeerimise mõiste), nii see nüüd ähmastunult kasutuses on.
ally on "kaaslane" tõlkes.
allyde kohta võib castaneda, taisha ja flo raamatute põhjal paksu käsiraamatu koostada. selle foonil on imelik lugeda siin mõnda autoriteetset sõnavõttu.
tolteekide traditsioonil on tuhandete aastate ja loendamatute praktiseerijate põlvkondade kogemus taga. kogemus, mis on üha uute ja uute nägijate poolt üle kontrollitud.
soovitaks sellega kursis olla.

kasvõi sõna punkt ise -- kokkupaneku punkt. see on niivõrd kasutusse juurdunud, et ei saada arugi, millest see mõiste pärineb.
inimene ütleb lihtsalt: "punkt on nihkes", mõtlematagi, mida see tähendab. teadmatagi, et on olemas selline autor nagu castaneda.

unenägemine, mittetegemine, varitsemine, teisik....
loe raamatud läbi ja vaata, mis mõisted kuskohast pärit on. castaneda tekstid on eestikeelsena terve inimpõlve kättesaadavad olnud.
piisav aeg, et kõigesse imbuda.


Mõisted on ju kokkuleppe küsimus. Asja olemus ei muutu sellest, kuidas teie või meie asju lahti seletame.

Meie - paganad - ei loe raamatuid vaid vaatame ise asjadele näkku.

Meie jaoks on olemas 3 punkti, kokkupanekupunkt, aktiivpunkt ja tajupunkt.

Tajupunkt - tõmbame sellega teatud energiat endasse.
Aktiivpunkt - väljastame teatud energiat.
Kokkupanekupunkt - me vaatame maailma teatud nurgast.

ally - anorgaaniline olend, üks planeedi olenditest teises reaalsuses.
teisik - inimese üks hingejupp, osa, mis liigub temast väljas.
Tagasi üles
Tüünas
Arengumaag


Liitunud: 13 Märts 2004
Postitusi: 2299
Asukoht: omaette

PostitusPostitatud: Esm Dets 12, 2005 9:00 pm    Teema: Vasta viitega

teed teisi kaudselt maha, teise ei teeks nagu midagi, teie oleks nagu tegijad.

mittetegemised toimuvad kõik esimeses tähelepanus.

väärisik on castaneda keeles ego. paganad nimetavad egoks midagi sellist, mida võiks nimetada nõia nägemuseks maailmast. see nägemus on isiklik, lahus kollektiivsest alateadvusest. ega alla mahuvad kõik praktilised oskused näiteks.

ma juhin su tähelepanu asjaolule, et kui sa poleks teisi maha teinud, oeksid võibolla soojemat vastuvõttu kohanud. ka shamanismi kuulutused pole shamanismi all. näiteks Mikk Sarv pole kisa tõstnud, et tema kuulutuse panin reklaami alla.

räägid, et siin kasutatakse castaneda terminitest väga ähmaselt. sama ähmased on nad castaneda raamatutes ja muutuvad raamatust raamatusse. seesama ally on üheks näiteks.

mis kokkupanemise punkti puudutab, siis vaevalt nüüd et teised rahvad sellest päris teadmatud olid. kui eesti keeles on termin tajupunkt, on seegi päris lähedal. teistes keeltes olen kuulnud vaatepunkti, ma ei te, kas kasutatakse ka tajupunkti.

miks kasutan tihti ise castaneda termineid, sest nad on suure loetavuse tõttu üsnagi tuntud.kui hakkan rääkima mardustest ja muudest kollidest, ei sa enamasti keegi aru.

ja peale kõige muu, kui isiklikuks minna, oled sa viimase kuu aja jooksul juba teine "castanedalene", kelle sulg vääratab "pole minu taotlus" teema peal. ma küsin siis, kelle taotlus, kui mitte sinu. äkki ütled selle kurjavaimu nime ka, mis sind juhib?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Went
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 25 Sept 2004
Postitusi: 542

PostitusPostitatud: Esm Dets 12, 2005 10:46 pm    Teema: Vasta viitega

tonal kirjut:
üldiselt tasub arvestada ka sellega, et meil on igasugune hierarhia välistatud. mis ühelt poolt tähendab, et inimesi ei jagata algajateks ja edasijõudnuteks. samuti pole ühtki guru või meistrit või aujärge või kasvatajat, kelle piitsale ja präänikule lootma jääda.
sügavalt isiklik asi, kuidas edasi liigud.


Nyyd sa kyll valetad Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Dets 12, 2005 10:52 pm    Teema: Vasta viitega

Tüünas kirjutas:
huvitav, kas kellelgi õnnestuks kirjutada ka selline kuulutus, kus kirjutajal on ego koju ununenud.


Laughing

Ja kui see saavutatud, siis minu arvates vähe raskem katsumus on kirjutada midagi ilma näitlemata.
Et kasutaja tonal prooviks nagu eriti tugevat muljet jätta, juba sõna võimlemismatt "kõlab" nagu mingi kahur või võimas relv Rolling Eyes
Tagasi üles
tonal
CC


Liitunud: 12 Dets 2005
Postitusi: 17

PostitusPostitatud: Esm Dets 12, 2005 11:40 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
kas teie rühmitus tegeleb ka enesetähtsuse kaotamisega

kas teie rühmitus tegeleb?
meil on konkreetne praktika, mida päevast päeva teeme -- kokkuvõtete tegemine. loomulikult on enesetähtsuse kaotamine võtmeküsimus, sest selle peale läheb tohutu energia -- mida on millegi muu jaoks tarvis.

kas teie enesetähtsuse kaotamine seisneb teiste arvustamises?

selle asemel, et asjakohaseid küsimusi esitada, tuuakse tüüpilise demagoogilise võttena sisse teksti kirjutaja isik.
ma ei ole mitte kedagi solvanud või kas tõesti on võimlemismatt teie jaoks sedavõrd ärritav sõna????

minu pöördumine oli nende poole, kellele niisama seletamisest on siiber saanud. osadel inimestel tekib selline moment elus, kus nende jaoks see etapp saab ümber.
see on nende tee.

[/url]
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Went
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 25 Sept 2004
Postitusi: 542

PostitusPostitatud: Esm Dets 12, 2005 11:45 pm    Teema: Vasta viitega

mina arvustan,teie võimelge kui ligutada tahan lähen aeroobikasse nemad tegelevad samapalju "enesetähtsuse"kaotamisega Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Naine
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Dets 12, 2005 11:55 pm    Teema: Vasta viitega

tonal kirjutas:
Tsiteerin::
kas teie rühmitus tegeleb ka enesetähtsuse kaotamisega

kas teie rühmitus tegeleb?
meil on konkreetne praktika, mida päevast päeva teeme -- kokkuvõtete tegemine. loomulikult on enesetähtsuse kaotamine võtmeküsimus, sest selle peale läheb tohutu energia -- mida on millegi muu jaoks tarvis.

kas teie enesetähtsuse kaotamine seisneb teiste arvustamises?



Väärisiksust kaotame meie. Aga sellejaoks on meil teised tehnikad.
Tagasi üles
tonal
CC


Liitunud: 12 Dets 2005
Postitusi: 17

PostitusPostitatud: Teis Dets 13, 2005 12:11 am    Teema: Vasta viitega

Tüünas kirjutas:
teed teisi kaudselt maha, teise ei teeks nagu midagi, teie oleks nagu tegijad.

ma juhin su tähelepanu asjaolule, et kui sa poleks teisi maha teinud, oeksid võibolla soojemat vastuvõttu kohanud.


1. konkreetne koht, kus kedagi maha on tehtud?
2. milleks kellegi mahategemine vajalik on?
mis see annab?


tegemist oli konkreetse asjaga. sellele mingi isikliku aspekti lisamine lähtub nende lisajate vaatest asjadele.
selleta pole midagi.

praktika on praktika, kogemus on kogemus.
meie juurest on läbi käinud arvestatav hulk inimesi, kes on eelistanud sõnu praktikaga tegelemisele. kes ei ole castanedat läbi lugenud või on sellest enda jaoks teinud mingi ebaadekvaatse mugava ettekujutuse.
neid inimesi ei ole mõtet trenni kutsuda -- sest nad ei pea vastu.
pole kunagi pidanud.

siin osad on meil trennis käinud ja võivad ehk erapooletumalt tunnistajaks olla, kuivõrd ennast täis ja egoupitajad me seal oleme.
või kuivõrd me seal mingeid tõdesid kuulutame.
või kuivõrd mittetolerantsed me oleme.
kuivõrd pahatahtlikud teiste suhtes.
SmileSmileSmileSmile


mis puutub aga sellesse, et ma mingeid autoriteete ei kummarda ja mingit meelehead ei paku, siis see on minu valik.


teravus on pidemeta mõõk.
see lõikab ennekõike hoidja kätte.
aga seda ongi vaja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
spiro
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 16 Veeb 2005
Postitusi: 176

PostitusPostitatud: Teis Dets 13, 2005 12:21 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
mis puutub aga sellesse, et ma mingeid autoriteete ei kummarda ja mingit meelehead ei paku, siis see on minu valik.
eestis on viimasel ajal autoriteetide perse saatmine üldiselt kuum asi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Teis Dets 13, 2005 12:24 am    Teema: Vasta viitega

Te räägite, et te sõnu ei tee aga siin oskate vahutada küll Very Happy

Teie jutust jääb mulje, nagu füüsilise liikumise oleksite teie leiutanud.


Viimati muutis seda akk (Teis Dets 13, 2005 12:26 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Reklaam Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 13

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group