Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Mormoonid
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Maxwell
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 26 Okt 2005
Postitusi: 432
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: Püh Aug 27, 2006 2:51 am    Teema: Vasta viitega

Kle sa jumal valitseb, kui sa nüüd vaatad natuke ringi ja avastad, et sellist käsiraamatud nagu piibel ei olegi olemas, mis sa siis peale hakkad iseendaga. Loll valmis vääääääää, ise ei suudagi mõelda. Kõik. mis kupli alla topitud on õige .... bla bla blaaaa ... räägi, mis sa tegelikult mõtled ... siis kui käsiraamatut ei ole enam olemaski ... siis sa oled sooda valmis (t..... 2)
_________________
Värav on avatud!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
fred2
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 18 Märts 2005
Postitusi: 303
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Aug 27, 2006 10:56 am    Teema: Mormoonid Vasta viitega

JEESUSE TAGASITULEK.Selge see,et Jumala vaim on sama,mis püha vaim.1.Mo.1:26 näen ma viidet sellele,et Jumal pöördus Oma Poja poole,et inimest luua.Jumala vaim oli vägi loomises,mis Jumalast väljus.

Ehk oskad näitada,kus Jeesus või apostlid nimetaks püha vaimu "Jumalaks"?Mina pole kuskilt leidnud,et juudid,algkristlased ja Jeesus maa peal oleks kunagi rääkinud palves püha vaimuga,mida peaks ju eeldama,kui tegemist oleks Jumala endaga. Rolling Eyes Rolling Eyes

Püha vaim laskus Jeesuse peale TUVIKUJULISENA.Mina ei suuda sellisel kujul tõelist Jumalat ette kujutada.Vanas-Egiptuses kummardati loomapeadega jumalaid ja vana-kreeka mütoloogias võtab Zeus luige kuju.

Nelipühil laskul püha vaim alla paljude "lõhestatud tuleleekide" kujul.Kas püha vaim kui Jumal jagunes osadeks?Või lähtus Jumalast vägi nähtaval kujul? Rolling Eyes
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail MSN Messenger
vambola
Oranz päike
Oranz päike


Liitunud: 9 Märts 2006
Postitusi: 617
Asukoht: Rakvere

PostitusPostitatud: Püh Aug 27, 2006 11:52 am    Teema: Vasta viitega

fred2, kas sa võtad seda Piiblit tõesti sõna-sõnalt? Et kui laskus tuvi kujul, siis laskuski, ja kui lõhestatud tuleleekide kujul, siis oligi nii või?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail MSN Messenger
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Püh Aug 27, 2006 3:03 pm    Teema: Vasta viitega

Ma mõtlesin, ma vaatan need mormoonid päris üle, läen ükspäev uudistama mida nad jahvatavad.Tekkis täitsa huvi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Jumal valitseb
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 19 Aug 2006
Postitusi: 25

PostitusPostitatud: Püh Aug 27, 2006 6:52 pm    Teema: Vasta viitega

Maxwell kirjutas:
Kle sa jumal valitseb, kui sa nüüd vaatad natuke ringi ja avastad, et sellist käsiraamatud nagu piibel ei olegi olemas, mis sa siis peale hakkad iseendaga. Loll valmis vääääääää, ise ei suudagi mõelda. Kõik. mis kupli alla topitud on õige .... bla bla blaaaa ... räägi, mis sa tegelikult mõtled ... siis kui käsiraamatut ei ole enam olemaski ... siis sa oled sooda valmis (t..... 2)


Arva ära mis juhtub sinuga kui sa oma teadmised ja raamatud ära viskaks, usun, et sust endast ei jääks ka palju järele Wink
_________________
http://www.zone.ee/ajamargid/piibliopetus.htm
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
fred2
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 18 Märts 2005
Postitusi: 303
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Aug 27, 2006 9:17 pm    Teema: Mormoonid Vasta viitega

VAMBOLA.Ma usaldan evangeliste,et nad tõtt räägivad.Apostlite tegude raamat on kirjutatud Luuka poolt,kes puutus kokku sündmustest osasaajatega.

Ja evangelist(üks 12 jüngrist) Johannes toob ära Ristija Johannese sõnad,kes sai nähtava märgi Jeesuse ristimisel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail MSN Messenger
Jeesuse tagasitulek
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 2 Aug 2006
Postitusi: 212
Asukoht: Taevas ja Maa

PostitusPostitatud: Püh Aug 27, 2006 10:33 pm    Teema: Re: Mormoonid Vasta viitega

fred2 kirjutas:
JEESUSE TAGASITULEK.Selge see,et Jumala vaim on sama,mis püha vaim.1.Mo.1:26 näen ma viidet sellele,et Jumal pöördus Oma Poja poole,et inimest luua.Jumala vaim oli vägi loomises,mis Jumalast väljus.

Ehk oskad näitada,kus Jeesus või apostlid nimetaks püha vaimu "Jumalaks"?Mina pole kuskilt leidnud,et juudid,algkristlased ja Jeesus maa peal oleks kunagi rääkinud palves püha vaimuga,mida peaks ju eeldama,kui tegemist oleks Jumala endaga. Rolling Eyes Rolling Eyes

Püha vaim laskus Jeesuse peale TUVIKUJULISENA.Mina ei suuda sellisel kujul tõelist Jumalat ette kujutada.Vanas-Egiptuses kummardati loomapeadega jumalaid ja vana-kreeka mütoloogias võtab Zeus luige kuju.

Nelipühil laskul püha vaim alla paljude "lõhestatud tuleleekide" kujul.Kas püha vaim kui Jumal jagunes osadeks?Või lähtus Jumalast vägi nähtaval kujul? Rolling Eyes

http://www.neti.ee/cgi-bin/cache?query=p%FCha+vaim&alates=0&url=http%3A%2F%2Fmy.tele2.ee%2Fhosianna%2Fjutlused%2Fpuhavaim3.htm
Shocked Siin lehel peaks olema kõik mida vajad, et arusaada asjast. Kas sul, siis Püha Vaimuga osadust ei ole, et aru ei saa?
_________________
Me ise finantseerime patu revolutsiooni ja lõpuks see tapab meid endid:(
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte
fred2
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 18 Märts 2005
Postitusi: 303
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Aug 28, 2006 3:48 pm    Teema: Mormoonid Vasta viitega

Püha vaimu osadus ei tee kristlasi eksimatuks usulistes arusaamades.Ei kosta ju taevast selget häält,mis ütleks vastused ette.


Mina jagan esimeste kristlaste usku:on olemas üks tõeline Jumal ja Jeesus on Tema Poeg.Kristlased ei kummarda püha vaimu ega palveta püha vaimu poole,kuid palvetavad Jumala,Isa poole Jeesuse nimel pühas vaimus,Jumala annis.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail MSN Messenger
Jeesuse tagasitulek
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 2 Aug 2006
Postitusi: 212
Asukoht: Taevas ja Maa

PostitusPostitatud: Esm Aug 28, 2006 10:12 pm    Teema: Re: Mormoonid Vasta viitega

fred2 kirjutas:
Püha vaimu osadus ei tee kristlasi eksimatuks usulistes arusaamades.Ei kosta ju taevast selget häält,mis ütleks vastused ette.


Mina jagan esimeste kristlaste usku:on olemas üks tõeline Jumal ja Jeesus on Tema Poeg.Kristlased ei kummarda püha vaimu ega palveta püha vaimu poole,kuid palvetavad Jumala,Isa poole Jeesuse nimel pühas vaimus,Jumala annis.


Püha Vaimu poole ei olegi vaja paluda hoolmata sellest on Ta Jumal. Sellekohta ei ole isegi mingit ilmutust vaja või häält taevast. Palja mõistusega saab aru. kui üritad olla keeruline, siis Jumala osutub ka keeruliseks Shocked
_________________
Me ise finantseerime patu revolutsiooni ja lõpuks see tapab meid endid:(
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte
vambola
Oranz päike
Oranz päike


Liitunud: 9 Märts 2006
Postitusi: 617
Asukoht: Rakvere

PostitusPostitatud: Esm Aug 28, 2006 10:16 pm    Teema: Vasta viitega

Kas see kolmainsuse asi ei mõeldud mitte hiljem välja?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail MSN Messenger
fred2
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 18 Märts 2005
Postitusi: 303
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Aug 29, 2006 7:27 am    Teema: Mormoonid Vasta viitega

Kolmainsuse dogma arenes välja pikkade vaidluste tulemusena,kuid Jeesus ega esimesed kristlased seda ei kuulutanud.Niinimetatud Athanasiose usutunnistus,mis eri andmetel pandi kirja 5. või 6.sajandil Prantsusmaal ei ole kooskõlas algkristlaste usutunnistusega.

Algkristlased uskusid,et on olemas üksainus tõeline Jumal,keda nad nimetasid "Isaks".Kuid hilisemad ladina ja kreeka kirikuisad,keda mõjutas tugevalt filosoofia rääkisid ühest Jumalast kui kolmest isikust.

On huvitav,et kristlased,kes väidavad püha vaimu olevat tõelise Jumala,ei too põhjenduseks ära ühtegi Jeesuse ega Tema apostlite seisukohta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail MSN Messenger
vambola
Oranz päike
Oranz päike


Liitunud: 9 Märts 2006
Postitusi: 617
Asukoht: Rakvere

PostitusPostitatud: Teis Aug 29, 2006 8:54 am    Teema: Vasta viitega

Teile on ikka uut Jeesust vaja - no algtekstid on ju vanaks jäänud. Crying or Very sad Razz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail MSN Messenger
fred2
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 18 Märts 2005
Postitusi: 303
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Aug 29, 2006 8:54 pm    Teema: Mormoonid Vasta viitega

Õnneks on algtekstidest ikka tehtud tõlkeid ja uut Jeesust pole ka vaja.Võib õelda,et mormoonidel on "uus Jeesus". Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail MSN Messenger
Jeesuse tagasitulek
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 2 Aug 2006
Postitusi: 212
Asukoht: Taevas ja Maa

PostitusPostitatud: Teis Aug 29, 2006 9:01 pm    Teema: Re: Mormoonid Vasta viitega

fred2 kirjutas:
Kolmainsuse dogma arenes välja pikkade vaidluste tulemusena,kuid Jeesus ega esimesed kristlased seda ei kuulutanud.Niinimetatud Athanasiose usutunnistus,mis eri andmetel pandi kirja 5. või 6.sajandil Prantsusmaal ei ole kooskõlas algkristlaste usutunnistusega.

Algkristlased uskusid,et on olemas üksainus tõeline Jumal,keda nad nimetasid "Isaks".Kuid hilisemad ladina ja kreeka kirikuisad,keda mõjutas tugevalt filosoofia rääkisid ühest Jumalast kui kolmest isikust.

On huvitav,et kristlased,kes väidavad püha vaimu olevat tõelise Jumala,ei too põhjenduseks ära ühtegi Jeesuse ega Tema apostlite seisukohta.


Lõpeta ära see jura koos oma Athanasiosega. Athanasiost usud küll, aga Jeesust mitte, seega üritad Jumalast targem olla. Kas sa aru siis ei saa, et Püha Vaim anti peale Jeesuse ülendamist ja sellest oli vaja õpetada, et rahvas hakkaks aru saama. Internetti ega masinaid polnud, olid vaid eeslid, sellepärast asi aeglaselt edasi liikuski. Kui Jeesus poleks sellest rääkinud ja välja saatnud apostleid ei oleks tänapäevani kellelgi halli aimu Pühast Vaimust.
Kasuta ikka mõistust ka mille Jumal on meile andnud. Kas arvad, et Püha Vaim on inimene või? Ma olen veendunud, et su probleemid ongi sellest põhjustatud, et sa ei tunnista Püha Vaimu
Jumalana ja seega ei saa Jumal sind aidata. Jumal tegutseb ainult pĂĽha Vaimu kaudu. Wink
Jõudu sulle ja ära pahanda, läksin veidi kurjaks

1 Joel 3 prohveteering
Jumala Vaimu väljavalamine

1Ja pärast seda sünnib,
et ma valan oma Vaimu
kõige liha peale.
Siis teie pojad ja tĂĽtred hakkavad ennustama,
teie vanemad uinuvad unenägusid nähes,
teie noored mehed näevad nägemusi.
2Ja neil päevil valan ma oma Vaimu
ka sulaste ja teenijate peale.

2 Jeesuse taevaminek Ap1:6

4Kui siis Jeesus viibis koos nendega, keelas ta neil
Jeruusalemmast lahkuda, käskides jääda ootama Isa tõotust, "mis
teie olete minult kuulnud.
5Johannes on kĂĽll ristinud veega, aga teid ristitakse PĂĽha
Vaimuga üsna varsti pärast neid päevi."

3 Püha Vaimu tulek nelipühapäeval Ap 2

1Kui nelipühapäev kätte jõudis, olid nad kõik koos ühes
paigas.
2Ja äkitselt tuli taevast kohin, otsekui tugev tuul oleks
puhunud, ja täitis kogu koja, kus nad istusid.
3Ja nad nägid otsekui hargnevaid tulekeeli, mis laskusid
iga ĂĽksiku peale nende seas.
4Ja nad kõik täideti Püha Vaimuga ning hakkasid rääkima
teisi keeli, nõnda nagu Vaim neile andis rääkida.
_________________
Me ise finantseerime patu revolutsiooni ja lõpuks see tapab meid endid:(
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte
fred2
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 18 Märts 2005
Postitusi: 303
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 30, 2006 4:41 pm    Teema: Mormoonid Vasta viitega

Kahjuks pole ma,JEESUSE TAGASITULEK öelnud,et ma kirikuisa Athanasiost usun.Ma rääkisin Athanasiose usutunnistusest,mida ei sõnastanud tema ise.Samuti pole ma väitnud,et Jumal ei tegutse Oma vaimu kaudu.

Sinu toodud kirjakohtadest ei leidnud ma,et püha vaimu nimetatakse "Jumalaks".Samuti räägib Vana Testament palju pühast vaimust juba enne Jeesuse sündi ja nelipüha.

PĂĽha vaimu ei saa lahutada Jumalast ega Tema Pojast,kuid Jahve vaim pole ise Jumal,vaid JUMALA AND KRISTLASTELE. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail MSN Messenger
Jumal valitseb
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 19 Aug 2006
Postitusi: 25

PostitusPostitatud: Kolm Aug 30, 2006 5:09 pm    Teema: Vasta viitega

Joel 2 Ja neil päevil valan ma oma Vaimu
ka sulaste ja teenijate peale.
Minuarust on kĂĽllalt selgelt ju, Jumal ĂĽtleb valan oma vaimu....
kui sa sellest ka aru ei saa, siis tundub, et sa ei tahagi aru saada. Kas oled kuulnud Jumala pitserist kes on PV , kindlasti tead PV kurvastamisest, kuidas saab teda kurvastada kui ta ei oleks isik Idea
_________________
http://www.zone.ee/ajamargid/piibliopetus.htm
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
fred2
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 18 Märts 2005
Postitusi: 303
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Aug 31, 2006 9:28 am    Teema: Mormoonid Vasta viitega

JUMAL VALITSEB.Joeli raamatus ei nimetata püha vaimu Jumalaks,küll on Jumal püha vaimu väljavalaja.Seega on Jumal andja ja püha vaim Tema and.Loe ikka teksti hoolega. Smile

Jumala vaim on osa Jumalast nagu inimese vaim on osa inimesest.Inimene kui isik väljendab end oma vaimu kaudu ja ka Jumal isikuna teeb seda oma vaimu kaudu.

Kuid nagu inimene ja inimese vaim pole eri isikud pole seda ka Jumal ja Jumala vaim.Kui ma ütlen,et minu vaim kurvastab,siis ei räägi ma eri isikust enda kõrval,vaid oma sisemisest reaksioonist.Samuti on Jumalaga.Ta tunneb kurbust oma vaimu läbi ehk lühemalt öeldes:Jumala vaim kurvastab.


Toon lihtsa näite,et üht ja sama tõde saab väljendada eri sõnastuses.Ma saan öelda,et MA NÄEN. Teisiti öeldes:"MINU SILMAD NÄEVAD".Kas Sa väidaksid,et mu silmad on isikud?On selge,et MINA KUI ISIK NÄEN SILMADE LÄBI.Püha vaimu nimetabki Jeesus "suuks"(Jumala);Hesekieli raamatus on püha vaim Jumala "käsi",Jeesusel "Jumala sõrm",Ilmurusraamatus Jumala "silmad".Kõik see väljendab tõde:Jumal tegutseb oma vaimu kaudu,kuid Jumala vaim ei muutu seetõttu eri isikuks Jumala Enda kõrval.

Loodan,et saad aru,mida tahtsin öelda.Jumala vaim on Jumala isiksuse väljendaja,mitte ise Jumal.

Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail MSN Messenger
Jumal valitseb
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 19 Aug 2006
Postitusi: 25

PostitusPostitatud: Nelj Aug 31, 2006 7:50 pm    Teema: Vasta viitega

Mis siin ikka vaielda, usk tuleb Jumala käest ja sealt sa selle saad kui otsid, mitte internetist. Loodan, et saad asja selgeks.
_________________
http://www.zone.ee/ajamargid/piibliopetus.htm
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Jumal valitseb
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 19 Aug 2006
Postitusi: 25

PostitusPostitatud: Nelj Aug 31, 2006 7:53 pm    Teema: Vasta viitega

Kas keegi mormoonide koguduses ka käind on ja mis seal toimus võiks rääkida? asub kuskil ädala tn
_________________
http://www.zone.ee/ajamargid/piibliopetus.htm
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
fred2
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 18 Märts 2005
Postitusi: 303
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Aug 31, 2006 8:43 pm    Teema: Mormoonid Vasta viitega

Mina olen käinud,JUMAL VALITSEB.Aadress on Ädala6,sünnitusmaja kõrval.Ilusad südamlikud laulud ja toredad inimesed.Mormoni raamat on ka nüüd olemas eesti keeles ning seda peetakse üheks pühakirjaks.Ülejäänud kolm on :Piibel,Õpingud ja Lepingud,Hinnaline pärlikee.Kaks viimast pole veel eesti keeles.

Koosolekud on nagu ikka:jutlus,laulud ja Kristuse surma mälestamine,mida nimetatakse sakramendiks.Kasutatakse vett veini asemel ja saia leiva asemel.

Kiriku eripära on see,et eesotsas on prohvet ja 12 apostlit.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 5, lehekülgi kokku 7

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group