Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Pomm uudis!!!!!!!!!!!
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Uudised ja seaduspärasused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Vesi
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 24 Veeb 2004
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 22, 2004 1:11 pm    Teema: riiukuke ja flyghosti jutule lisaks Vasta viitega

andku mulle andeks kõik, kes ei salli "copy/paste-imist" ja ka need, kes antud juttu paremini mäletavad, aga tähendaksin siia üles ühe mõistujutu, mis mulle meelde on jäänud. loodan, et ei tee originaalile väga palju liiga.

valitseja palus oma nõunikul leida hea hobusetundja, kes aitaks tal endale ratsut valida. nõunik soovitas talle ühte meest ja valitseja andis tollele prooviülesande minna turule ja osta talle hea hobune. mees jäi kauaks ära. kui ta tagasi jõudis, küsis valitseja, millise hobuse on ta ostnud. "see on kimmel täkk," vastas mees. kui aga valitseja õue läks, nägi ta, et hobune oli hoopis valge mära.
"mis tohmanit sa oled mulle soovitanud?" küsis ta nõuniku käest. "see mees ei tee vahet kimlil ja valgel, märal ega täkul. ta on idioot."
"vastupidi," ütles nõunik naeratades. "ma ei teadnud, et ta on nii palju õppinud, aga nüüd näen, et ta on tõesti parim hobusetundja. ta jätab kõrvale kõik ebaolulise ja näeb seda, mis on välimuse taga."
kui valitseja sadulasse istus, selgus, et tegu on tõesti suurepärase ratsuga.


Viimati muutis seda Vesi (Esm Märts 22, 2004 3:25 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kerca
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 7 Jan 2004
Postitusi: 203

PostitusPostitatud: Esm Märts 22, 2004 1:34 pm    Teema: Vasta viitega

Laughing hobuse lugu mulle meeldis - sama mõistu nagu seegi, kui vankril sündis härjavasikas.

Kui keegi peab lolliks kedagi, siis... Jõudu tööle. Nii ta neid lolle aina leiabki.

"Sa ikka oled täitsa loll, et kapsast sööd"
"Ma söön ju ainult kapsast, mis seos sel lollusega?"
"Ainult jänesed söövad kapsast ja jänesed on lollid"
"Aga miks jänesed on lollid ja miks ainult jänesed kapsast söövad? Ma söön ka, aga pole jänes"
"EI noh, täitsa loll ju. Üks loll jõuab rohkem küsida kui sada tarka vastata. Ole loll edasi" Laughing Laughing Laughing

Kui tihti me sellist dialoogi kohtame
_________________
üks konn astus usinasti mööda teed, oo-jaa ja-jaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Riiu Kukk
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 20 Märts 2004
Postitusi: 10

PostitusPostitatud: Esm Märts 22, 2004 3:41 pm    Teema: Vasta viitega

Võtsin ka oma mõistujuttude raamatukogu ette ja jutustan ühe loo. Tal pole kahjuks Jehoovaga, flyghostiga, Tokrodaga ja Vikkeriga midagi pistmist, aga sellegipoolest...

Talumehel oli piimakari- lehmad noh, kes lüpsavad: teate küll. Ja loomulikult vasikad, neid sündis igal aastal. Ikka selleks, et lehmad lüpsaksid.
Ja vasikast lähebki meie jutt edasi. Üks vasikas oli väga uudishimulik, ei püsinud kuidagi koduaias, muudkui rändas ringi. Jooksis kord metsa ära, kord jälle käis naabritel külas: oli selline "elu mõtte"otsija-tüüp. Ja kui ükskord jälle talumehele uued naabrid sisse kolisid, saatis peremees ullikese uurima, kuidas naabrid ka elavad, millest räägivad ja mida söövad. Meie vasikal rõõm suur, nüüd saab kohe loaga kodunt ära olla. Kuulas siis naabrite jutte, uuris elukombeid ja kandis kodus ette. Algul oli ikka väga võõristav: ei saanud mingit pilti, millest jutt käib; aga mida aeg edasi, seda imelikumaks tunne läks. Mis esimesena häirima hakkas, oli see, et naabrite juures ei olnud mingit pühakuju, mida oleks kummardatud. Vasika peremehel oli ilus värviline kivimehikene meisterdatud, mille ees mitu korda päevas põlvitamas käis. Ja teine asi, mis meie vasikatüdrukut eriti ehmatas, oli see, et koju tagasi tulles ei paistnud talu enam hämaruses kätte. Oli kuidagi läbipaistvaks muutunud.
Vasikas sai aru, et tema peremees on majad ja põllud suuga ehitanud. Elas mingis illusioonis, mis naabrite juures kuuldu peale nüüd nagu hommikune udu vaikselt hajuma hakkas.
Ja ega ullikese hirm polnud selles loos ainukene. Meie loo peategelase- permehe hirm oli veel suurem. Tema jälle nägi, et ega sellest vasikast lüpsilehma enam saa, liha täitsa raisus. Vahib teine kogu aja naabritele suhu ja kuidagi enam öösiti oma lauta ei taha tulla. Ennem jookseb metsa.
Aga kes on öelnud, et see mõte seal metsas on.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
flyghost
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 6 Jan 2004
Postitusi: 563

PostitusPostitatud: Esm Märts 22, 2004 6:03 pm    Teema: Vasta viitega

Mu sõber ytles täna kenasti: "Kui lumi maha sajab, siis on jäljed ka silmaga näha"
Wink
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Polaarpäev
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 110

PostitusPostitatud: Esm Märts 22, 2004 10:11 pm    Teema: Vasta viitega

Mina arvan, et talumehel oli üks valge hobune musta varjuga Idea
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Marge
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 9 Jan 2004
Postitusi: 281
Asukoht: Saue vald

PostitusPostitatud: Kolm Märts 24, 2004 1:13 pm    Teema: Vasta viitega

Katus Sõidab kirjutas:
Jällegi Margele
Pomm uudis!!!!! rubriigis sa ei vastanud järgnevale lõigule: " Minule tuleva info kohaselt ei ole Jeesus Kristust kunagi olemas olnud. Juhul, kui see info osutub tõeseks, kas sa suudaksid siis endale ja nendele inimestele, kellele sa seda supervalet Kristusest kuulutanud oled, andestada?"
Loodan sinu vastust ikkagi näha!


Aga miks mul peaks olema põhjust midagi andeks anda....isegi kui Kristus ei eksisteeriks....no kristluse propageerimine ei tee nüüd küll kellegile liiga. Mis võiks olla paha selles, kui kõik inimesed teise heaolu üle enda heaolu tõstaksid ja ennast maailmanabaks ei peaks? - Just selles võib ju näha peamist kristluse sisu! Isegi siis, kui sinu info Kristuse mitteolemise kohta tõene on ja ma midagi andestama peaksin hakkama....no isegi siis vajan ma kristluse propageeritavat tõde andestamisekunstist.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 24, 2004 1:22 pm    Teema: Vasta viitega

Kallis Marge, aga kristlased kuulutavadki Kristust maailmanabaks. Nad üldse ei pea inimesi inimesteks.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Neebu
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 12 Jan 2004
Postitusi: 24

PostitusPostitatud: Nelj Märts 25, 2004 8:37 pm    Teema: Vasta viitega

Margele

Aga miks mul peaks olema põhjust midagi andeks anda....isegi kui Kristus ei eksisteeriks....


Ahaa - siin on tunda kahtlusekübet.
Marge hakka kohe palvetama, sest nõiad on su oma valdusesse haaranud.
Ja usu mind - see maailm on hoopis tõesem, kui see, mida sulle kirikus pähe aetakse.
Kristus suri juba ammu ja surnuid ei ole mõtet kummardada. Oled sa oma elus kunagi laibaga maganud? Aga miks sa tahad siis Kristuse pruut olla?
Twisted Evil
Neebu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Apr 23, 2004 8:48 pm    Teema: Vasta viitega

Marge kirjutas:


Nõidumine ja susimine ei aita.....JUMAL ON SEESAMA EILE, TÄNA JA IGAVESTI.


Laughing
Oi kui tore uudis, inimesed siis asjata rabelevad ju tegelikult ei ole tolku mitte midagi...
Pärast lähevad veel koos sinuga põrgusse ka
(sõbralik nöökimine)
Tagasi üles
Riion



Liitunud: 13 Apr 2004
Postitusi: 9
Asukoht: Tallinn torustikus peidus

PostitusPostitatud: Püh Apr 25, 2004 4:29 pm    Teema: Vasta viitega

Kaks sõna:Paras kristlastele. Twisted Evil
_________________
Mõtle,mida näed!!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ingel17
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 29 Apr 2004
Postitusi: 27

PostitusPostitatud: Nelj Apr 29, 2004 10:22 pm    Teema: Vasta viitega

Kristlastel on alati juht Jehoova ei kao kuskile,mida tegid jehoovlased sulle kujuta ette nad pole kuskile kadunud ma olen üks nendest aga mina ju sind ei vihka miks sina pead niimoodi tegema Keda sina siis usud või mida ja kas ültse usud Jehoova on aus ja hea . ma olen inimene nagu sinagi mul on ka vead jne. mõtle järele mida sa räägid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Nelj Apr 29, 2004 10:25 pm    Teema: Vasta viitega

selle peale võib öelda: Jehoova on kipa!
ta teeb Sind ka kipaks.
ära usu nende juttu, nad on teise Jehoova maha nottinud Embarassed Embarassed Embarassed
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Apr 29, 2004 10:38 pm    Teema: Vasta viitega

ingel17 kirjutas:
Kristlastel on alati juht Jehoova ei kao kuskile


ot mis asja ?!
Jehoova ei olegi minema kihutatud ja vangi pandud Question
On ikka, võin sulle käsi südamel vanduda, et teie kuritegelik orjastaja on tõesti minema kihutatud ja vangistatud

Sina polegi mulle midagi teinud, aga Jehoova on küll ja samuti on tema käsilased mulle s**** keeranud Exclamation
Täiega paras Jehoovale, nüüd lammub see orjanduslik ja alatu süsteem palju kiiremini.
Tagasi üles
ingel17
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 29 Apr 2004
Postitusi: 27

PostitusPostitatud: Nelj Apr 29, 2004 10:47 pm    Teema: Vasta viitega

Mis ta sulle siis teinud on ja kas jehoova või inimesed. Õiged jehoova usulised ei tee kunagi halba
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Apr 29, 2004 10:51 pm    Teema: Vasta viitega

Jehoova on teinud halba ja on teinud ka egregorid ja teised orjabossid
Tagasi üles
ingel17
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 29 Apr 2004
Postitusi: 27

PostitusPostitatud: Nelj Apr 29, 2004 10:54 pm    Teema: Vasta viitega

mida sa usud
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Apr 29, 2004 10:57 pm    Teema: Vasta viitega

ingel17 kirjutas:
mida sa usud


Mida sa selle all mõtled, kas mõtled "usud" all kellegi kellegi kummardamist, ülistamist ja orjamist ?

Kui mõtled "usud" all taolist asja, nagu on kristlus, siis sellise sita sisse ma enam küll ei roni
Tagasi üles
ingel17
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 29 Apr 2004
Postitusi: 27

PostitusPostitatud: Nelj Apr 29, 2004 11:04 pm    Teema: Vasta viitega

Ma mõtlen et on sul mida uskuda mõni jumal või pagan
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Cyclamen
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 30 Dets 2003
Postitusi: 454
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 29, 2004 11:41 pm    Teema: Vasta viitega

kas iseendasse uskumine sobib?
ingel, sul muidugi jääb sellest vajaka
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ingel17
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 29 Apr 2004
Postitusi: 27

PostitusPostitatud: Nelj Apr 29, 2004 11:45 pm    Teema: Vasta viitega

Kõigepealt ma usun endasse ja siis alles inimestesse
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Uudised ja seaduspärasused Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group