Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Elu ette elamine
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Elu kui süsteem
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Okt 18, 2005 11:52 am    Teema: Elu ette elamine Vasta viitega

Mida rohkem ronida tulevikku, seda rohkem ronitakse tundmatusse. Tundmatu tekitab hirme ja seda nii kaua, kuni seda tundma õpitakse. Tulevik on ebakindel, veel olemata, istud hirmudes kuni see valmis saab, et sealt üldse oleks midagi võimalik kätte saada.
Ehk tulevikus elu ehitamine, kuid seda oleviku arvelt ja veel ebakindlale pinnale. Minu arvates on see nagu olevikuga tegelemiseks mõeldud ressursside kulutamine muu peale.
Kuid tulevikus ringi luusib ka surm, kuna ta on seal valmis olema. Surm on ju alati tulevikus olemas, kuna ühelgi elusal pole sellest pääsu.
Ja see põhjus osaleb arvatavasti ka surmahirmu tekkimisel.

Et kiirustamine kipub inimest olevikust ära kiskuma. Üks asi oleks siis lihtsalt liiga kiiresti tegemine, mis kipub tihti omama vägagi tulutuid tagajärgi... teine asi siis püüdlus teha kiiremini kui võimalik, mis viib küll olevikust minema.
Ei saa ju elada kiiremini kui võimalik või rohkem kui võimalik jne.
Elu ette elamine ehk elust ette elamine...

Kuid kiirustama panevad küll liigsed tahtmised, millega käivad kaasas ka hirmud. Tahtma paneb jällegi rahulolematus.
Tagasi üles
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Teis Okt 18, 2005 12:08 pm    Teema: Vasta viitega

Ma olen pannud tähele, et kiiresti sunnib elama ka see, et on jäänud tegemata asjad, mis peaks olema tehtud, et siis nagu tasakaalustataks olevikus elamine.
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
sirel
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Okt 18, 2005 12:11 pm    Teema: Vasta viitega

ma kiirustan siis kui on palju tegemata asju, et saaks rahulikult edasi laiselda Cool
Tagasi üles
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Teis Okt 18, 2005 12:13 pm    Teema: Vasta viitega

sirel kirjutas:
ma kiirustan siis kui on palju tegemata asju, et saaks rahulikult edasi laiselda Cool
Ehk siis teed tagantjärgi kiirelt ära selle, mis peaks olema tehtud.
/me toimib samamoodi. Very Happy
Minu arusaamist mööda toob mees tulevikust infot/mõtleb ja naine toimetab selle järgi.

_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Okt 18, 2005 12:21 pm    Teema: Vasta viitega

Tegemata asjad kisuvad minevikku...
Ma pidasin otseselt nagu ette tegemist silmas, nagu olematu tegemist Very Happy
Tagasi üles
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Teis Okt 18, 2005 12:24 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arust naised ei saa üldse tulevikku ronida. Nad saavadki vaid olla minevikus ja olevikus. Tulevikku saavad vaid mehed.
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kati
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Okt 18, 2005 12:34 pm    Teema: Vasta viitega

minu meelest naine hõlmab endas nii mineviku, oleviku kui tuleviku. see, paljut ta enda hallatavast kasutada saab, sõltub meestest.

tuleviku suhtes on naisel vaikne teadmine. ta ei pruugi osata seda selgitada ehk teistele nähtavaks muuta...aga ta teab. see on tahe. ja tulevik ongi tahe(või taotlus...vms).
mehe asi on naiste tahted ära tunda ja teha endale sobivad valikud.
see on nagu aiapidamisel pinnasega arvestamine.
Tagasi üles
valkyrie
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Aug 2004
Postitusi: 1126

PostitusPostitatud: Teis Okt 18, 2005 2:27 pm    Teema: Vasta viitega

tulevikku ronimine on ju ka alkoholi ja muude psühhotroopsete ainete mõju all olemine, tuleviku õnn ja hüved tiritakse kõik seia aega.
_________________
Muna jaoks on kana kõigest moodus teha teist muna
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
monotoon
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 21 Jan 2004
Postitusi: 540

PostitusPostitatud: Teis Okt 18, 2005 8:32 pm    Teema: Vasta viitega

me elame tagajärgede maailmas ...nii et vaevalt etteelamist saab olla...
kõik ,mis me saame ja saavutame , on tasuks siiani elatud elu eest...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Teis Okt 18, 2005 8:42 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
tuleviku suhtes on naisel vaikne teadmine
Mul miskipärast tunne, et ainult minevikust saadud teadmiste osas. Alateadvuse mälus.
Uute teadmiste osas puudub teadmine.

_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kati
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Okt 19, 2005 8:42 am    Teema: Vasta viitega

minu jaoks on tulevik midagi mis peegeldab minu tahet. mingis aspektis on ta kindlasti baseeruv minevikuteadmistele. mees ei saaks oma fikseeringut valguse osas kusagile 'kinnitada' kui pole kohta kuhu kinnitada. alati on asjal kaks poolt.
Icantrophe kirjutas siin kunagi lahti oma definitsiooni unenägijast. see on naine ,kelles on ulatust ja haaret minu mõistes. kui naine süüvib endasse, siis haare suureneb. kui naine hakkab enda asemel liiga palju tegelema teiste asjadega ja tahtliku ümbruse mõjutamisega, haare mandub, ei laiene ja saab mingil hetkel täis.
kuulekad kodukanad on toredad aga mingil hetkel muutub nendega lävimine läilaks.
beibed on ka toredad ja nendelt saadav naiseneegia hulk märkimisväärne...samas ei ole neil ulatust. tihtilugu.
Tagasi üles
Krõõt
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Okt 19, 2005 9:03 am    Teema: Vasta viitega

Kati kirjutas:
minu meelest naine hõlmab endas nii mineviku, oleviku kui tuleviku. see, paljut ta enda hallatavast kasutada saab, sõltub meestest.

tuleviku suhtes on naisel vaikne teadmine
. ta ei pruugi osata seda selgitada ehk teistele nähtavaks muuta...aga ta teab. see on tahe. ja tulevik ongi tahe(või taotlus...vms).
mehe asi on naiste tahted ära tunda ja teha endale sobivad valikud.
see on nagu aiapidamisel pinnasega arvestamine.


... just, vaikne teadmine. Blokeering tekib siis kui teda haaravad hirmud, kui ta kinnistub minevikku. Aga nii, kui ta laseb hirmust lahti, siis naine voolab... ja selles voolavuses on minevik, olevik ja tulevik. Naise taotlus, mis seob teda tulevikuga on sarnane sellega, et naine kannab järglased ilmale... see on seotud elu jätkamisega. Võivad olla plaanid tuleviku suhtes - meeste taotlus, kuid neid ei saa teostada, kui neid ei sünnitata, ei anta plaanidele elu - hingeenergia...
või nagu Kati võrdlus, et kui pinnast pole, siis pole ka kuhu istutada... ja kui pinnas on kurnatud, siis ei suuda ta kanda seda, mis külvatud, viljumiseni, sest toitu ei suuda anda...
Kurnatus tekib hirmudest, blokeeringutest... nii kui on hirm tuleviku suhtes, on blokeering ja hingeenergia ei voola sinna... aga jõud, taotluse jõud on sinna suunatud ja siis hakkab see lõhkuma...
Jabur võrdlus: minevik - koht, kust naine võtab materjali kaasa, olevik - koht, kus ta toidab seda materjali, valmistab ette vastu võtmaks seemneid, mis külvatakse, tulevik - koht, kus seemnest võrsub vili


Viimati muutis seda Krõõt (Kolm Okt 19, 2005 9:08 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Krõõt
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Okt 19, 2005 9:07 am    Teema: Re: Elu ette elamine Vasta viitega

Arxos kirjutas:

Kuid tulevikus ringi luusib ka surm, kuna ta on seal valmis olema. Surm on ju alati tulevikus olemas, kuna ühelgi elusal pole sellest pääsu.
Ja see põhjus osaleb arvatavasti ka surmahirmu tekkimisel.


Surm luusib su ümber alati... ta on olevikus ja ta oli minevikus ning ta on su taga ka tulevikus. Surm on sinu kaaslane juba sünnist saadik. CC-i järgi sinu nõuandja, kui sa oskad teda vaid kuulata.

Saan sellest aru nii, et pead kõiki oma tegusid tegema nii, et sul pole aega ümberkirjutamiseks...
Tagasi üles
Kati
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Okt 19, 2005 11:08 am    Teema: Vasta viitega

hirm võib tekkida ka siis kui üks fikseering hakkab asenduma teisega. tekib tahtmine vanast kinni hoida. samas on uus tugevam.
Tagasi üles
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Kolm Okt 19, 2005 11:16 am    Teema: Vasta viitega

Mh. Ma pidasingi silmas tulevikku kui tunnetuslikku teadmist, aga sõnastamisoskuse puudusel ei suuda teadmisi sealt alla tuua. Tunnetad ja tead õigesti, aga nt ei tea põhjusi. Kõikjal vooladki kui tunnetejõgi.

Ah, tegelikult ma ei oska selgitada, mida mõtlen. Laughing
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Kolm Okt 19, 2005 11:18 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
kui naine hakkab enda asemel liiga palju tegelema teiste asjadega ja tahtliku ümbruse mõjutamisega
ka võnkekandja mõjutab ju tahtlikult, ainult selle vahega, et määrav pole ta enese heaolu.
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kati
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Okt 19, 2005 11:18 am    Teema: Vasta viitega

üleüldse on mul viimasel ajal tunne,et inimeste isiklik eluenergia on jaotuses erinevate süsteemide vahel. tunne,et kasutame seda ise on illusioon. alles nüüd vist on mõningatel isengitel õnnestunud oma eluenergia erinevatest egregordest enda valdusse haarata. see on tegelik vabadus ja sõltumatus. liitudes egregoriga, anname osa endast egregori üleval püsimisse. ilma milleta küll vist on raskem...kui üldse saab. samas võiks diil olla tehtud teadlikult.
sõltub mõjuvõimu soovist. egregor annab võimu välise maailma üle.
valitsetakse egregori jõuga. samas on inimese sisemaailm sõltuvuses egregori tahtest.
teise variandi puhul on mõjuvõim isikust tulenev. mitte küll nii laiahaardeline aga isiku sisemaailm on tema enda alluvuses. samas selle variandi pealt hakatakse vist looma isiklikku egregori. vähemalt paistab see olema eelduseks.

aga põhimõtteliselt suudame me siiski endast väljaspool luua vaid seda mis sees juba olemas. ehk väline on sisemuse peegeldus. ja idee järgi võiks vaid selle üle ka võim olla.
Tagasi üles
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 19, 2005 8:23 pm    Teema: Vasta viitega

Kati, ma teen tööd, eks midagi hakkab ka muutuma.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Fööniks
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Okt 20, 2005 11:38 am    Teema: Vasta viitega

Kati kirjutas:

aga põhimõtteliselt suudame me siiski endast väljaspool luua vaid seda mis sees juba olemas. ehk väline on sisemuse peegeldus. ja idee järgi võiks vaid selle üle ka võim olla.


samas ju kõik maine, kas pole kosmilise peegeldus?
Tagasi üles
Kati
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Okt 20, 2005 11:41 am    Teema: Vasta viitega

umbes nii ta tegelt tulebki. vist mingitpidi maatrix. ma vaatlen seda hetkel aga seletada ei oska paraku.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Elu kui süsteem Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group