Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nÔmme raadios.

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Enda mÔistmine...

Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Uudised ja seaduspĂ€rasused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Arxos
Külaline

PostitusPostitatud: Kolm Sept 14, 2005 12:38 am    Teema: Enda mĂ”istmine... Vasta viitega

Olen tÀhele pannud, et osad inimesed tahavad, et teised neid nÀiteks austaksid, aksepteeriksid, kiidaksid, hooliks neist, mÔistaks, armastaks...
MĂ”ni lausa sisimas nĂ”uab seda teistelt, mĂ”ni ka proovib teisi selleks sundida, proovib teisi oma tahtele allutada, et nad ometi teeks seda. Kui teised neid ei aksepteeri, austa jne., siis saavad nad tihti pahaseks, lĂ€hevad vihaseks, hakkavad sĂŒĂŒdistama.
Tihti pettutakse teistest, kuid pettutakse samas ka iseendas.
Kui oma probleemide pÀrast on hakatud teisi vihkama, siis jÀrelikult on hakatud ka iseennast vihkama. Emotsioon saab alguse ikka inimesest endast.

Kuid miks peaks teised ĂŒhe inimese tegemata jĂ€etud asjad ise Ă€ra tegema ?
See on ikka inimese enda probleem, kui ta ei oska iseennast piisavalt austada, aksepteerida, mÔista, armastada...
Mida rohkem teised tema enda eest midagi Àra teevad, seda keerukam on inimesel oma tulevikuga ise toime tulla.
Kui ise "toodetakse" liialt vÀhe, minnakse teistelt otsima, kuid keegi ei ole kohustatud neid puudujÀÀki enda arvelt teistele loovutama.

Kui inimesed ei varjaks ennast, julgeks ennast teistele nÀidata, siis saaks teised ka hÔlpsamini neid ennast mÔista ning peegeldada neile neid ennast (k.a. vigu). Varjamine tekitab segadust. Varjamine annab vÔimaluse illusioonide tekkeks.
Kui inimene ei varjaks ennast, saaks teised teda Ôpetada ja Ôpiksid ka ise. Kui inimene varjab ennast, varjab ta samas informatsiooni. Informatsioonile meeldivad need, kes ei jÀta seda ainult endale, vaid lasevad ka teistel seda kasutada.
Inimene koosneb samuti informatsioonist ning ennast varjates tÔrjub ta ise ennast, enda suutlikkust ja vÔimalusi.
Raske on olla aus, eelkÔige iseenda vastu

Viimati muutis seda Arxos (Kolm Aug 30, 2006 10:59 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
boss
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Püh Mai 14, 2006 10:53 am    Teema: Vasta viitega

Mis on tegelikult kiitmine?Energiaga loopimine(heas mÔttes), sa teed midagi, kulutad sellele energiat, ja kui sind kiidetaks siis saad sa selle teatud mÀÀral tagasi!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
boss
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Püh Mai 14, 2006 10:57 am    Teema: Vasta viitega

Miks on inimesel vaja austust ja aksepteerimist, sest see on peegel sellele mis teel sa parasjagu oled!
Isegi kui su tee lÀheb absoluutselt teises suunas kui teiste oma ja see on Ôige siis nad tahestahtmata aksepteerivad ja austavad sind!Ise asi on see kas ka nemad oma teed muudavad!

See kui inimene ennast varjab on ta enda asi, ses suhtes et on just egoistlik nÔuda et kuule, rÀÀgi nyyd mis vÀrk on, ma tahan ka teada!
Kui ta midagi varjab siis jÀrelikult pole ta asjaks valmis!
Iga asi omal ajal!

Iga info tĂŒkike on oluline, ei vaidle vastu, kui see kui inimene ei ole valmis seda jagama, seega on jĂ€etud sĂŒsteemi tal enese leidmis aega, seega info kĂŒll levib temalt kuid alles siis kui on Ă”ige aeg!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
sirel
Külaline

PostitusPostitatud: Püh Mai 14, 2006 11:46 pm    Teema: Vasta viitega

boss kirjutas:
Miks on inimesel vaja austust ja aksepteerimist, sest see on peegel sellele mis teel sa parasjagu oled!
Isegi kui su tee lÀheb absoluutselt teises suunas kui teiste oma ja see on Ôige siis nad tahestahtmata aksepteerivad ja austavad sind!Ise asi on see kas ka nemad oma teed muudavad!

kes need mĂŒĂŒtilised "teised" on? Ă€ra nĂŒĂŒd selles austuses ja aktsepteerimises ka vĂ€ga kindel ole Cool ma ĂŒtlen sulle, et oled metsateel ja Ă€mber on sul ka peas...
Tagasi üles
chirmaa
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Esm Mai 15, 2006 11:00 am    Teema: Vasta viitega

See "teie-meie" tÀhendas ennist "hea-halb", selline demagoogiline vÔte on. Kui te teete nii nagu meie, siis meist saab teie...Vaadake, kus meie alles teeme...Meie ei ole sellised nagu nemad...
Ühtviisi nĂ”me, kas pole? Ehk siis -keda need "teised" huvitavad...
Tavakas
Pruun pÀike
Pruun pÀike

PostitusPostitatud: Teis Mai 16, 2006 10:10 am    Teema: Vasta viitega

chirmaa kirjutas:
See "teie-meie" tÀhendas ennist "hea-halb", selline demagoogiline vÔte on. Kui te teete nii nagu meie, siis meist saab teie...Vaadake, kus meie alles teeme...Meie ei ole sellised nagu nemad...
Ühtviisi nĂ”me, kas pole? Ehk siis -keda need "teised" huvitavad...

Kui keegi nÀiteks parseldaks poole sellest foorumist jehhoovale maha, mis siis juhtuks?

Kas paganad muutuksid jehhoovapaganateks?

VÔi saaks mahaparseldaja lihtsalt kolakat?
Tokroda
Alfaisane

PostitusPostitatud: Nelj Mai 18, 2006 12:49 am    Teema: Vasta viitega

Seda on korduvalt tehtud.
Aga seda pole suudetud teha.
Ja teate miks? sest mina pole kedagi maha parseldanud.

Pole vĂ”imalik mĂŒĂŒa inimest, kes pole kunagi ise ĂŒritanud kedagi mĂŒĂŒa.

Jah ma tean, et peaaegu te kĂ”ik olete mind maha mĂŒĂŒnud.
Vaadake nĂŒĂŒd endale nĂ€kku, mis te saanud olete. Ja kas mina olen kĂ”ikunud?

Seega ma annan hea soovituse teile. MĂŒĂŒge mind kallilt, mitte mingi tĂŒhise lubaduse eest.

Ma olen kuratlikult hinnatud.
keku

PostitusPostitatud: Nelj Mai 18, 2006 1:44 pm    Teema: Vasta viitega

nojah, milleks mĂŒĂŒa kui saad osta. kĂ”ik sĂ”ltub manipulatsioonist, et kummast otsast vaatad.
Tokroda
Alfaisane

PostitusPostitatud: Reede Mai 19, 2006 2:14 am    Teema: Vasta viitega

Eh, teid oinaid.
Imortöör kardab vargaid.
Eksportöör kasutab vargad Àra.

Kas keegi oskab lahti seletada miks see nii on Wink
Arxos
Külaline

PostitusPostitatud: Reede Mai 19, 2006 2:30 am    Teema: Vasta viitega

Tokroda kirjutas:
Eh, teid oinaid.
Imortöör kardab vargaid.
Eksportöör kasutab vargad Àra.

Kas keegi oskab lahti seletada miks see nii on Wink

Eksportöör lÀheb ka endast vÀlja, jagab ja vabaneb liigsest.
Imortööri sunnitakse jagama, vargad lendavad peale.
Tagasi üles
Tokroda
Alfaisane

PostitusPostitatud: Esm Mai 22, 2006 1:32 am    Teema: Vasta viitega

Eksportöör levitab meesaspekti. Talle on levitus kasulik. Kui varas viib talt valguse, siis saab ta automaatselt energiat. Mina nÀiteks lasen teadlikult enda tagant programme, ideid jne sellist kraami varastada.

Importöör annab naisaspekti. Selle kadu on tunda puudusena. Kui viiakse inimeselt naisaspekt (keeris mull jne) siis saadakse automaatselt meesaspekti vastu. Selle kvaliteet vĂ”ib olla kĂŒsitava vÀÀrtusega.
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Uudised ja seaduspĂ€rasused Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

© 2001, 2005 phpBB Group