Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Lucid Dream
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Nelj Aug 14, 2008 10:26 pm    Teema: Vasta viitega

kui jooksmine on raske, siis vastava, hetkel unes nähtava, teisiku liikumisvõime on millegipärast piiratud/takistatud.
oleks tark vaadata, mis piirab.
sealt saab tuletada juba, kus tavaelus on blokeering.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Püh Aug 17, 2008 10:43 pm    Teema: Vasta viitega

kui jooksmine on raske unes, siis on raske ka reaalis sama asi. kui reaalis jooksmine on hea, siis on unes ka. üldiselt liikumisvaegust on võimalik ravida
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
KreepReedu
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 21 Veeb 2007
Postitusi: 13

PostitusPostitatud: Esm Jan 26, 2009 1:42 am    Teema: Vasta viitega

Aga miks unes yldse jooksmisele aega raisata, kui su käsutuses on märksa paremad vahendid alates lendamisest lõpetades kasvõi sootuks maailma muutmisega? Eriti, kui räägime kirkast unenägemisest.

Kusjuures mina saan kirkaks tavaliselt nii, et mu unemina ytleb mulle, et näen und ja alles siis saan aru, et ongi nii.
Mingil põhjusel olen ma unedes siiski tavapärasest veel lollim. Ei tule kunagi mingit head mõtet, et mida ette võtta. Muidugi niisama töllerdada on ka lõbus.
Aga need uned on nii kerged käest kaduma. Ma nagu võtleksin kogu aeg nende hoidmise nimel kellegagi, kes mulle lõkse seab.

Yks viimatine juhtum oli see, et pyydsin mingist korterist välja lennata, et unemaailma avastama minna (ma väga ymbrust muuta ei julge veel, sest nagu ma ytlesin, on kirkus kerge käest libisema) ja jäin lihtsalt naela taha kinni ning kukkusin mingisse eriti tobedasse dekoratsioonidetagusesse pimedusse, mis mu jälle ära pettis.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
xenomorph



Liitunud: 14 Märts 2009
Postitusi: 1

PostitusPostitatud: Laup Märts 14, 2009 10:22 am    Teema: Vasta viitega

on ka olnud kogemusi, mida kutsutakse ergastunud/kirgastunud uneks (lucid dreaming). Unes tajumine, et see on unenägu ja mitte reaalsus, olen avastanud juba lapsepõlves. Samuti vahepeal ärgata ning pooleli jäänud und "edasi vaadata". Kui on juhtunud midagi, millega peaks loomulikult kaasnema surm, läks uni edasi, sest ma ei suutnud enesele teadvustada, et nüüd sellega ongi kõik. Tasapisi tuli sellisest teadmisest idee unenägu peanutada, sest kontroll oli saavutatud mõneti juba teadmisega - minuga ei saa midagi halba juhtuda. Meeldejäävaim ning samas ka meeldivaim kogemus oli lendama õppimine. Lihtsalt tuli idee liuelda nõlvast alla. Tasapisi tuli ka oskus mitte enam allapoole vajuda vaid süstida siia sinna. See on tõesti vahva elamus.
Mis aga häirinud on unenägude juures - neid kogemusi ei saa ilmselt liigitada lucid dreaming' u alla, nendeks on unes mingisuguste fragmentide nägemine, mis reaalselt leiavad aset tulevikus. Ehk siis toimumata sündmuste tajumine. Sugulaste haigused, surm, ennast puudutavad sündmused, elumuutused, mingisuguse suurema vaimse kogemuse tulemine ning eelnevalt selle testimine, kas olen valmis, vahel ka praktilist laadi juhtumid (täna mõõdab politsei seal kiirust) jne.
Kuna pean end ratsionaalseks inimeseks, tekitab see minule probleemi - kas saatus on siis olemas? Puhtast vabast tahtest ei saa tegelikult millegi puhul sajaprotsendiliselt rääkida, alati pingestavad seosed meid millegi kasuks, aga kui kõik on ette määratud, millisest enesemääratlusest või valikutest saame üldse rääkida?
Kui keegi viitsiks sel teemal natuke arutada või on sarnaseid kogemusi, võiksite jutujärje üle võtta.

Päikest südamesse soovides
Xenomorph
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Laup Märts 14, 2009 7:45 pm    Teema: Vasta viitega

olen prääksunud suht sarnaste asjade koha pealt, vahe aint selles, et ei pea isegi magama jääma, tulevik murrab olevikku ärkvelolekus tihti sisse.
olen üritanud aru saada ja analüüsida.
ilmselt on tegemist ülikiire analüüsiga, mis on pool/täisalteadlik.
st, millegipärast mingi osa ajust, mille tegevust me hästi ei kontrolli (tegelikult) (nagu ikka), võtab miski teema üles (millegipärast) vaatab (taustal) üle kõik sellega seonduva.
ja teeb põhjaliku analüüsi võimalike arengute kohta (kiiresti) (kontrollivabalt) (teadvuse väliselt, taustal), mis sisaldavad mingid märksõnu või tingimusi.
näiteks, et kui vihma sajab, siis lähed kell 3 välja, kui ei saja, siis kell 1.
saadakse kaks erinevat tegevusliini analüüsi mingi lõpptulemiga, mis mõlemad on taustal.
nüüd vaadates õue, näed, et vihma sajab ja sähvatab meelde analüüs, mis tehtud tingimusega kui vihma sajab.
aga ega siis ei mäleta, et analüüs sai tehtud.
teatakse ainult miskit sähvatust, mis andis miski pildi, mis mingil hetkel tuleb tuttav ette.
kindlasti ei saa väga pikalt analüüsi ette teha, sest väliste mõjujatate käitumist saab ette prognoosida vaid osalisest, on ettearvatavd asjad ja ettearvamatud (x-faktor).
ja see tähendab, et meie aju suudab seda analüüsi teha vaid niipalju, kui ta suudab arvestada ettearvatavate asjadega.
tundmatus liigitub alati x-faktori alla.
st, mida rohkem inimene igasugustest asjadest teab, seda väiksem on nn x-faktori esinemine, ehk siis seda pikemaid prognoose suudab aju taustal teha.
mõnes valdkonnas võib prognoos olla väga pikaajaline, mõnes mõnes vaid mõne sekundi, kui sedagi.
kusjuures, mida rohkem inimene suudab alateadvust kontrollida, seda rohkem ta suudab vastavaid pildikesi üles leida.
aga miks kogu see kamm käib taustal?
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Püh Märts 15, 2009 10:51 am    Teema: Vasta viitega

kui näha unes hiiglasi, siis see tähendab, et liiga palju võrreldakse ennast teistega ja peaks rohkem võrdlema ennast loodusega, näiteks puudega. ma arvan, et kui suudan ennast võrrelda puuga, siis ma olen alati õiges pikkuses. minu meelest unenäod näitavad mida muuta tuleb mõtlemises
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Püh Märts 15, 2009 10:58 am    Teema: Vasta viitega

haldjanoole teisik on pardijahil sest prääksub
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6
Lehekülg 6, lehekülgi kokku 6

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group