Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

nägemused
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Minevik, Olevik, Tulevik.
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
FReeZe
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 26 Aug 2004
Postitusi: 53

PostitusPostitatud: Püh Juul 24, 2005 5:32 pm    Teema: nägemused Vasta viitega

ei leidnud sobivat alafoorumit.
ei kujuta ette kas teistel esineb või kuidas seee teistel esineb....

Mind on alati kummitanud (väikesest peale) nägemus- minemast oma sündimatta kehasse. just lendamine oma maja kohal ning läbi katuse minemisest. ning sellele järgnev kohutav valu. muud nagu ei meenu.

see oli justkui vaibunud kui umbes paar aastat tagasi hakkas uuesti kummitama, täpselt selliselt nagu see ongi päriselt toimunud. ei oska seda kirjeldada.


teiseks, hakkasin paar kuud tagasi tegelema Da cheng chuan'iga ning deja'vu ja muud nägemused hakkasid sagenema. kohati on jh huvitav aga vahest tekitavad need hirmu.

loodan et te seda fake'iks ei pea aga minuga toimuvad igatahes säänsed asjad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
skyzer
Arengumaag


Liitunud: 10 Sept 2004
Postitusi: 1371

PostitusPostitatud: Püh Juul 24, 2005 8:55 pm    Teema: Vasta viitega

alati on hirm tundmatuse ees...

aga ehk seletaksid täpsemalt mida sa mõtlesid selle all: tagasi minemine sündimatta kehasse...

Kas see oli iseenesest juhtunud Out of Body experience?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Püh Juul 24, 2005 9:31 pm    Teema: Vasta viitega

Milleks on ĂĽldse vaja kehasse minna?

Ma sattusin hiljuti unenägemisse, kus tekkis pilvedest koosnev tunnel, mille sees olid üksikud tähed, täheparved, nagu kosmos. Käisin mööda seda tunnelit umbes minut aega, läksin nö tundmatusse. Mingit hirmu ei tundnud, sest pidasin sel ajal juba ennast surnuks. Mõtlesin , et mis siis ikka, olen surnud, aga ikkagi elan edasi. Läksin edasi. Tunnel lõppes seinaga ja seal oli mingi number, kuid seljatagant lähenes üks inimene. Tundsin ära, et see oli Rooma Paavst. Siis unenägemiseks vajalik energia lõppes ja ärkasin suure pettumusega üles. Avastusretk lõppes täiesti ootamatult ja soovimatult.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
skyzer
Arengumaag


Liitunud: 10 Sept 2004
Postitusi: 1371

PostitusPostitatud: Esm Juul 25, 2005 12:00 am    Teema: Vasta viitega

akk, kui sa nägid seda und, kas sa pole hiljuti mõelnud rooma paavstist ja igasugustest tunnelitest, tähtedest, kosmosest. Isegi mitte mõelnud, vaid kuskilt lugenud või tähti õhtul vaadanud jne.

Sest mida rohkem ma unenägusid kirja panen vihikusse, seda enam ma mõistan et unenägemises pole midagi üleloomulikku. Seal näed seda, millest sa oled mõelnud viimastel päevadel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Liine31
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 810
Asukoht: Elus

PostitusPostitatud: Esm Juul 25, 2005 12:12 am    Teema: Vasta viitega

Skyzer, aga mida teha sellise nägemusega - päise päeva ajal 3 päeva järjest viskab silmapõhja pildi valgest laevast kirjaga SiljaLine ca 30 meetri sügavuses merepõhjas.
_________________
Chaos Control.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
skyzer
Arengumaag


Liitunud: 10 Sept 2004
Postitusi: 1371

PostitusPostitatud: Esm Juul 25, 2005 1:45 am    Teema: Vasta viitega

Liine31 kirjutas:
Skyzer, aga mida teha sellise nägemusega - päise päeva ajal 3 päeva järjest viskab silmapõhja pildi valgest laevast kirjaga SiljaLine ca 30 meetri sügavuses merepõhjas.

Eks millegipärast siis mõtled laevadest, ja see ei pea ilmtingimata olema siljalini laev, vaid võisid vabalt mõelda juhuslikult üldse laevadest või millegi uppumisest ja siis aju seostas seda juhuslikult laevaga või sõidad autoga ringi ja juhuslikult näed laevu väljas ning veel väljas on tormine ilm ning jälle juhuslikult seostas su aju laeva ja tormi ning võimalikku tagajärge.

variante on tohutult Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Liine31
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 810
Asukoht: Elus

PostitusPostitatud: Esm Juul 25, 2005 4:06 am    Teema: Vasta viitega

Tegelikult panevad siin igasugused pomme igale poole... Ju neil pole paremat mängu.
_________________
Chaos Control.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
FReeZe
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 26 Aug 2004
Postitusi: 53

PostitusPostitatud: Esm Juul 25, 2005 7:24 am    Teema: Vasta viitega

skyzer kirjutas:
alati on hirm tundmatuse ees...

aga ehk seletaksid täpsemalt mida sa mõtlesid selle all: tagasi minemine sündimatta kehasse...

Kas see oli iseenesest juhtunud Out of Body experience?


otseses mõttes. mitte tagasi minemises vaid minemises. ma arvan et see oli äkki ümbersünd mida ma nägin. ????
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
skyzer
Arengumaag


Liitunud: 10 Sept 2004
Postitusi: 1371

PostitusPostitatud: Teis Juul 26, 2005 12:50 am    Teema: Vasta viitega

FReeZe kirjutas:
otseses mõttes. mitte tagasi minemises vaid minemises. ma arvan et see oli äkki ümbersünd mida ma nägin. ????

Ära looda mult üleloomulikku vastust saada sellises stiilis, ala et sinu teisik püüab sulle mingit tähtsat sõnumit edasi anda või sind ootab ees 7 hirmsat ja valusat aastat.

Mina kui skeptik unenägemise suhtes, arvan et sa vaatasid filmi või oled kuskilt lugenud taassünnist ning siis öösel une ajal aju seostas seda sinuga millegipärast. Ja selles pole midagi üleloomulikku, et aju teeb veidraid asju une ajal. Asi selles et aju analüütiline piirkond (lauba piirkond) on uneajal peaaegu välja lülitatud (kindlaks tehtud EEG abil või oli see EKG) ja info käib läbisegi ja väga imelikult. Seega siit tulebki see fakt, miks unenäod tunduvad väga veidrad.

LiinekolmkĂĽmmendjaĂĽks kirjutas:
Tegelikult panevad siin igasugused pomme igale poole... Ju neil pole paremat mängu.

Kuule, ma isegi kuulnud ühest huvitavast katsest. See nägi välja nii, et võeti vabatahtlikke inimesi - nimetame neid katsejänesteks mitte hiirteks nagu kombeks.
Niisiis, üks yankee läks isoleeritud tuppa magama. Niipea kui ta magama jäi, anti teisele katsejänesele üks pilt ja ta pidi sellele pildile kontsentreeruma ning proovima magajale (esimene jänes!) pildi peal olevat infot edasi andma. Siis äratati üles magaja ja küsiti tema käest mis und ta nägi. Pandi kirja. Ja nii iga tunni tagant üks uus katsejänes vaatas pilti ja andis pildi edasi magajale. Ja siis kui hakati analüüsima, kattus 80% pildi peal olev maal ja unenägu.... katseid oli ~10 piires... ehk siis 8 10-st.
Muide need jänesed olid tuntud psühholoogid ja lihtsalt tigedad telepaatikud....
aga noh, mis siin sellest rääkida, ammu ju tõestatud et telepaatia on võimalik.
Aga see ju võtab tohutult energiat, nagu need katsejänesed ütlesid, et see polnud neil eriti kerge ja kontsentreeruda oli väga raske. Et ma tahtsin öelda, kuidas need vene sortsid (kui nad üldse olemas on) suudavad teile igasuguseid nägemusi saata kui nad teid ei tunnegi ega pole teie pilti näinud...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Varjuvaras
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 16 Juul 2004
Postitusi: 316
Asukoht: Seal, kus sõnad ei kehti...

PostitusPostitatud: Teis Juul 26, 2005 7:41 am    Teema: Vasta viitega

Shocked ma ei tea... Omast kogemusest ütlen et ka ettenägevaid unenägusid on. Olen ise ühte näinud. Ma ei mõistnud seda kui ma unes nägin, lihtsalt fragment väga veidrst hetkest. Hiljem kui see päriselt juhtus oli tegemist hästi tugeva emotsionaalse seisundiga ...

Lisaks esineb dejavu laadset tajumist aga mitte päris, pigem see on olnud tunne , et just nii se pidigi minema, see on see seis mis on ÕIGe. Nagu markerid et olen õigel teel. Viimati oli selline tunne näiteks ühe netis nähtud pildi kohta... Päris huvitav kogemus.
_________________
Pakun oma jutunurka igaühele kellel on midagi öelda. ->Soovin osaleda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
sirel
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Juul 26, 2005 12:50 pm    Teema: Vasta viitega

skyzer.

see on küll nii, et alateadvus räägib sinuga "viimati kogetud märkide" keeles (näidati jänest, siis jänesed unes...) aga oluline pole ju see! oluline on, et ta sinuga räägib ja tahab midagi edastada... küsimus, et mida ta tahab edastada on juba palju keerulisem, sest need märgid inimestel ei kattu kuigi neid üritatakse mingitesse "ühtsetesse" raamidesse toppida mingite unenäosõnaraamatute abil jne... näiteks liiv sümboliseerib erinevatele inimestele erinevaid asju: ühele kõrbe ja sealtkaudu üksindust, teisele lapsepõlve ja sealtkaudu turvalisust - seepärast peab igaüks lähenema oma sõnumile individuaalselt ja mittekeegi teine siin väga nõu anda ei saa... enese tundmine on ka siin oluline võti.
Tagasi üles
skyzer
Arengumaag


Liitunud: 10 Sept 2004
Postitusi: 1371

PostitusPostitatud: Teis Juul 26, 2005 3:50 pm    Teema: Vasta viitega

Varjuvaras kirjutas:
Shocked ma ei tea... Omast kogemusest ütlen et ka ettenägevaid unenägusid on. Olen ise ühte näinud. Ma ei mõistnud seda kui ma unes nägin, lihtsalt fragment väga veidrst hetkest. Hiljem kui see päriselt juhtus oli tegemist hästi tugeva emotsionaalse seisundiga ...

Lisaks esineb dejavu laadset tajumist aga mitte päris, pigem see on olnud tunne , et just nii se pidigi minema, see on see seis mis on ÕIGe. Nagu markerid et olen õigel teel. Viimati oli selline tunne näiteks ühe netis nähtud pildi kohta... Päris huvitav kogemus.

A vaata. Kui sul on järgmiseks päevaks mingi plaan välja sepitsetud ja enne eelmine päev kogu aeg sellest mõtlesid. Et näiteks sul on plaanis midagi osta. Unes näed et ostad kommikarbi. Ja järgmine päev lähedki poodi ostma Kalevi kommikarbi. Ja oh vittu üllatust. Ettenägev unenägu?
Iva selles, et millest mõtled (näiteks ka tulevikuplaanidest), see ka tuleb unenäkku ja siis miks ei tohi paar detaili kattuda?
Dejavu kohapealt selline asi, et kõigepealt peab selgeks saama, et kui inimene astub uude ruumi, siis pilt tekib silme ette alles 0.1-0.2 sekundi pärast, sellepärast et impulssid silmadest ajju ei jõua hetkega, mingi murdosa sekundist ju kulub selleks.
Ja kui oled maruväsinud nagu 2 kiilakat pekki, siis reaktsioon on veel väiksem.
See tunne on siis kui oled näiteks kuskil välismaal, täiesti uhiuues kohas kus on iga kolmas inimene neeger. Ja siis järsku tuleb tunne, et sa oled siin olnud. See tingitud sellest, et kõigepealt sa tunnetad kohta ja alles siis näed.


Tsiteerin::
see on küll nii, et alateadvus räägib sinuga "viimati kogetud märkide" keeles (näidati jänest, siis jänesed unes...) aga oluline pole ju see! oluline on, et ta sinuga räägib ja tahab midagi edastada... küsimus, et mida ta tahab edastada on juba palju keerulisem, sest need märgid inimestel ei kattu kuigi neid üritatakse mingitesse "ühtsetesse" raamidesse toppida mingite unenäosõnaraamatute abil jne... näiteks liiv sümboliseerib erinevatele inimestele erinevaid asju: ühele kõrbe ja sealtkaudu üksindust, teisele lapsepõlve ja sealtkaudu turvalisust - seepärast peab igaüks lähenema oma sõnumile individuaalselt ja mittekeegi teine siin väga nõu anda ei saa... enese tundmine on ka siin oluline võti.

sittagi ta tahab edasi öelda, lihtsalt aju analüülitilne piirkond on une ajal peaaegu välja lülitatud ehk töötab väga madalatel sagedustel ja võib aju ükskõik mis seoseid välja tuua sinu päeva mõtetest. Et näiteks sõitsid töölt koju ja nägid autoavarii ning unes näed, et kahe öö ja päeva pärast satud ise avariisse.
Pmst, ettenägevaid unenägusid ei näe ju igapäev, seega see on tavaline kokkusattumus
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Varjuvaras
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 16 Juul 2004
Postitusi: 316
Asukoht: Seal, kus sõnad ei kehti...

PostitusPostitatud: Teis Juul 26, 2005 5:13 pm    Teema: Vasta viitega

skyzer kirjutas:

A vaata. Kui sul on järgmiseks päevaks mingi plaan välja sepitsetud ja enne eelmine päev kogu aeg sellest mõtlesid.

Jutt pole järgmisest päevast. Tegemist oli sündmuse ja unenäo vahel paari kuuga. Ja olukorraga mida ma too hetk ettegi kujutada poleks osanud. Ma tavaliselt und ei näe. sellepärast jäi meelde.

skyzer kirjutas:

Iva selles, et millest mõtled (näiteks ka tulevikuplaanidest), see ka tuleb unenäkku ja siis miks ei tohi paar detaili kattuda?


Samuti pole jutt paarist detailist vaid paarist 100% kattuvast minutist.

Sinu jutt dejavust oli paras möga. Reeglina minupuhul polegi tegemist olnud kohtadega vaid sündmustega päris tavalistes kohtades ja sellsied täielikud see on juba juhtunud tunded on ammu maha jäänud. Lõppesid koos murdeeaga. See mis nüüd vahel juhtub on nagu omamoodi äratundmine et see hetk oli määratud. Et see oli kaua aega juba tulemas. Lihtsalt veidrus ei midagi muud.
_________________
Pakun oma jutunurka igaühele kellel on midagi öelda. ->Soovin osaleda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Teis Juul 26, 2005 5:24 pm    Teema: Vasta viitega

Minu meelest on huvitav hoopis see, miks aju valib välja just need asjad unes, aga ülejäänud asjad mida ärkvel näeme , ei näita. Millised on need valiku kriteeriumid, mis valivad asju välja unes näitamiseks? Näiteks need laevad või paavstid, miks need aju arvates on atraktiivsemad ülejäänust, mida ei näita?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Varjuvaras
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 16 Juul 2004
Postitusi: 316
Asukoht: Seal, kus sõnad ei kehti...

PostitusPostitatud: Teis Juul 26, 2005 5:27 pm    Teema: Vasta viitega

eks need asjad mis kummitavad tulevad ĂĽles.

Ma enne mata riigieksamit nägin üldse veidrat und. mitte pilte avaid abstraktset matti. arvutusi voolavalt. funktsioone ja võrrandeid kja midaiganes. koguaeg mingi arvutamine käis.
_________________
Pakun oma jutunurka igaühele kellel on midagi öelda. ->Soovin osaleda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
FReeZe
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 26 Aug 2004
Postitusi: 53

PostitusPostitatud: Laup Juul 30, 2005 6:17 pm    Teema: Vasta viitega

ma ei räkinud ju tuleviku nägemisest. teema kaldus vahepeal üsna metsa.

rääkisin nägemusest mida ma olen terve elu näninud, mis on minevikus juhtunud. ja ma polegi seda otseselt unes näinud vaid nagu mäletaks seda.

teie räägite mingitest unenägudest, või ettekuulutustest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
skyzer
Arengumaag


Liitunud: 10 Sept 2004
Postitusi: 1371

PostitusPostitatud: Laup Juul 30, 2005 9:25 pm    Teema: Vasta viitega

Komeete ja meteoore on peetud ilmastikunähtusteks. Komeedid ei allunud mingitele tuntud seaduspärasustele - ilmusid ja kadusid, millal tahtsid. Kuna kaos (ebakorrapärasus) on kurjast ja vastandus korrale (kosmos), siis olidki komeedid halvaks endeks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
FReeZe
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 26 Aug 2004
Postitusi: 53

PostitusPostitatud: Püh Juul 31, 2005 7:26 am    Teema: Vasta viitega

ah niii
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Sinner
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 1 Juun 2005
Postitusi: 266
Asukoht: kõikjal laiali

PostitusPostitatud: Püh Juul 31, 2005 3:07 pm    Teema: Vasta viitega

Minu nägemus= Kuskil ookeani kohal ja mitte persetki pole näha. Ma kihutan suure hooga edasi ja seisma ei jää. Lõpuks kaatkeb asi sellega, et ma ärkan üles. Teine on selline, et ma põgenen kellegi käest jõe ääres, kus on ka mets. Äkitselt jõuan ma metsast välja kuhugi aia taha, kust ma üle hüppan ja järsku läheb pilt häguseks. kui see tahenes, olin ma kuskil saare peal. See meenutas väikest küla. Sellest edasi ma ei mäleta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail MSN Messenger
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Püh Juul 31, 2005 8:31 pm    Teema: Vasta viitega

Nägin sellist nägemust, et keegi lõi kellegil pea maha mõõgaga. Aga see kellel pea maha löödi, asetas oma sõrmed kuklapeale (pressis mõlemalt poolt arterid kinni, et veri ei purskuks välja) ja sel ajal pea karjus maas (et tahab õla peale tagasi). Natukese aja pärast, Pea lendas keha kaela peale tagasi ja kogu keha hakkas valgust kiirgama ja haav paranes, kasvas kinni. Pea oli jälle otsas tagasi. Sellist taset ma pole enne üheski filmis näinud. Muidu on arvatud, et kui pea maha lüüa, siis see on täiesti surmav. Aga see kes mõõgaga pea maha lõi, see oli üks neist keda ma olen ühes filmis näinud, see oli King Arthuris, aga ma ei mäleta nime, igatahes üks nendest kes sarmaatiast inglismaale toodi. Aga löök oli ikka sitaks tugev, pea lendas nagu kaalikas ja veeres mööda maad, veri lendas ja nägemus lõppes õnnelikult.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Minevik, Olevik, Tulevik. Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group