Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Armastus
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4 ... 18, 19, 20  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Suhted, sidusväljad, seksuaalsus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Kati
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Sept 30, 2005 9:17 am    Teema: Vasta viitega

see oli teemaarendus.
irmus isu oli suga edasi rääkida.
Laughing
Tagasi üles
viplala
Arengumaag


Liitunud: 19 Juun 2004
Postitusi: 2042
Asukoht: sõawäljal

PostitusPostitatud: Reede Sept 30, 2005 10:26 am    Teema: Vasta viitega

nõiandus läheb ka raffale siis kenasti peale ,kui nõid on must ja salapärane, segab kummalisi drooge ja pobiseb keeli millest keski aru ei saa.

Ma ei arenenud teemale kohe järele.
sorrrrrrrrrriiii
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kati
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Sept 30, 2005 11:27 am    Teema: Vasta viitega

või olid juba ette arenenud äkki...lissalt ma jõudsin järgi..

/me meelitab
Tagasi üles
viplala
Arengumaag


Liitunud: 19 Juun 2004
Postitusi: 2042
Asukoht: sõawäljal

PostitusPostitatud: Laup Okt 01, 2005 1:55 am    Teema: Vasta viitega

ära meelita
võin õnge minna
seda jama veel vaja...

või siis mõnes teises teemas
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
viplala
Arengumaag


Liitunud: 19 Juun 2004
Postitusi: 2042
Asukoht: sõawäljal

PostitusPostitatud: Laup Okt 01, 2005 9:59 am    Teema: Vasta viitega

Veel usaldusest.
Usaldus on kollektiivse tegutsemise instrument. Mõned asjad tuleb inimesel teha ilmtingimmata üksi aga mõnede puhul ei saa teistmoodi, kui tuleb teha koostööd kellegiga. Kas või näiteks siinse teema, armastuse puhul. Mida vähem on koostöös usaldust, seda ebaefektiivsem ja vähemtõhus see on.

Aga usalduse mõiste sarnaneb selle poolest võrdsuse ja vabaduse mõistetega, et nad peavad alati olema selgelt piiritletud. Nii kui jutt üleüldiseks läheb, on ilmselt tegemist demagoogia ja manipuleerimisega. „Ma usaldan sind” üleüldse tähendab „sa oled ettearvatav”, „sa oled hea mutrike”. Selles mõttes on täiesti usaldusväärne inimene egregorile, ükskõik siis millisele, hea tööriist.

Kallis Kati, mulle kangesti meeldib su mesijutt, aga ma eriti ei usalda seda Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
sirel
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Okt 01, 2005 10:13 am    Teema: Vasta viitega

siiski ma tahaks vähemalt ühte näidet, kus usaldus ei ole manipuleerimise instrument...

ma mõtlesin selle peale, et keda ma usaldan ja jõudsin ikkagi sinna, et kui ma selle sõna välja käin, siis eeldan, et inimene ei tee mulle kahjulikke tehinguid. see on siiski seotud minu persooniga teise suhtes ja ühtlasi esitab teisele persoonile tingimusi...
Tagasi üles
aegrimonia
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 5 Jan 2004
Postitusi: 279
Asukoht: emake maarjamaa

PostitusPostitatud: Laup Okt 01, 2005 11:04 am    Teema: Vasta viitega

sirel kirjutas:

ma mõtlesin selle peale, et keda ma usaldan ja jõudsin ikkagi sinna, et kui ma selle sõna välja käin, siis eeldan, et inimene ei tee mulle kahjulikke tehinguid. see on siiski seotud minu persooniga teise suhtes ja ühtlasi esitab teisele persoonile tingimusi...


ma tahaks siin küsida.
kas see teeb usalduse automaatselt manipulatsiooniks? kas tingimuste esitamine kui mõlemad osapooled on nende tingimustega nõus, on manipulatsioon?
_________________
moraalijünger ja kõlblusevalvur Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
viplala
Arengumaag


Liitunud: 19 Juun 2004
Postitusi: 2042
Asukoht: sõawäljal

PostitusPostitatud: Laup Okt 01, 2005 11:13 am    Teema: Vasta viitega

Kui ühepoolselt eeldatakse ja oodatakse, et olad ettearvatav, lõhnab manipulatsiooni järele.

Usaldus on üldiselt positiivse märgiga sõna (kirjutasin juba, miks) ja seda saab meelitusporgandina kasutada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
sirel
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Okt 01, 2005 11:39 am    Teema: Vasta viitega

aegrimonia kirjutas:
sirel kirjutas:

ma mõtlesin selle peale, et keda ma usaldan ja jõudsin ikkagi sinna, et kui ma selle sõna välja käin, siis eeldan, et inimene ei tee mulle kahjulikke tehinguid. see on siiski seotud minu persooniga teise suhtes ja ühtlasi esitab teisele persoonile tingimusi...


ma tahaks siin küsida.
kas see teeb usalduse automaatselt manipulatsiooniks? kas tingimuste esitamine kui mõlemad osapooled on nende tingimustega nõus, on manipulatsioon?


see on diil. ka diil saab olla manipulatsioon. too mulle näide kus usaldus ei ole kasutatav manipulatsioonina...(ma tõega tahaks teada).
Tagasi üles
Kati
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Okt 01, 2005 11:58 am    Teema: Vasta viitega

miks te lasete sõnal manipulatsioon endale halvasti kõlada?

muuseas tahte üks ära andmise vorme on see,et olenemata sellest ,et omal on ressurss, visioon jnejnejen...ikka toetatakse algatusi siis kui keegi teine seda alustab. ehk siis võiks küll aga ise ei julge/saa . aga kui keegi võtab kätte ja hakkab sulle meelepärast asja ajama siis poeme talle küljealla ja ütleme,et me toetame teda.
ja nii kingime oma isikliku tahte ära. aga jälle pole nii ilus mõelda. peab mõtlema ,et see on ligimesearmastus ja austus. ja see ,keda toetame hakkab rääkima ,et ta usaldab meid...
Tagasi üles
Krõõt
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Okt 01, 2005 11:59 am    Teema: Vasta viitega

sirel kirjutas:
kus usaldus ei ole kasutatav manipulatsioonina...(ma tõega tahaks teada).


Usaldad teise inimese sisemist usku, armastust - lased tal käia mööda seda rada, mille ta valib... Siis ei teki sul soovi manipuleerida, ei kerki sinus üles hirme, ei teki soovi teda "suunata" nii nagu Sulle meeldiks, et ta teeks nagu SInu ootused tema suhtes on...

Kui usaldad, pole Sul ka ootusi, vaid ainult usk ...
Tagasi üles
Krõõt
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Okt 01, 2005 12:06 pm    Teema: Vasta viitega

Kati kirjutas:
miks te lasete sõnal manipulatsioon endale halvasti kõlada?



usun, et igaüks teab, et manipulatsioonil on kaks nägu ja kasutab neid mõlemaid nägusid...
mina kutsun neid pos manipulatsioon ja neg manipulatsioon

kasutan neid mõlemaid iga päev vääääääääga palju Cool

Kati kirjutas:
... ja see ,keda toetame hakkab rääkima ,et ta usaldab meid...


... ehk teisisõnu öeldes: vaata, et sa nüüd ka edaspidi poed mulle külje alla ja toimid minu tahte järgi Embarassed
Tagasi üles
sirel
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Okt 01, 2005 12:14 pm    Teema: Vasta viitega

Krõõt kirjutas:
sirel kirjutas:
kus usaldus ei ole kasutatav manipulatsioonina...(ma tõega tahaks teada).


Usaldad teise inimese sisemist usku, armastust - lased tal käia mööda seda rada, mille ta valib... Siis ei teki sul soovi manipuleerida, ei kerki sinus üles hirme, ei teki soovi teda "suunata" nii nagu Sulle meeldiks, et ta teeks nagu SInu ootused tema suhtes on...

Kui usaldad, pole Sul ka ootusi, vaid ainult usk ...


need kõlavad hästi aga ei tööta. need on kenad manipuleerimise instrumendid, sest sinna juurde saab hakata pakkuma igasugu radasid ja üleüldse igasugu muud uinamuinat juurde veeretada.

äkki sa ikka rääkisid teise inimese elementaarsetest õigustest vabadusele, millele sinul ei tohiks olla üldse mingeid tingimusi Cool
Tagasi üles
sirel
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Okt 01, 2005 12:27 pm    Teema: Vasta viitega

mul ikkagi jookseb nii kokku, et kui ma ei manipuleeri, siis ma usaldan. kui manipuleerin siis ei usalda. mõlemal juhul ajan mingit oma asja ja see on seotud teise inimesega - tema suunamisega või temalt millegi tahtmisega.
Tagasi üles
Kati
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Okt 01, 2005 12:34 pm    Teema: Vasta viitega

kuhu ma jõuda tahtsin on tegelikult see,et oma tegemiste ellu viimine ei ole midagi, mida peaks taunima tingimatta. isegi siis kui keegi kuskil peab seda manipulatsiooniks.
tihtilugu jäetakse oma tee pooleli seetõttu ,et kõrvalised tegelased suudavad inimesele selgeks teha,et tema meetodid on pahad ja ta ise on paha jne.
ja nii need väärisiksused kasvavadki.
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Okt 01, 2005 12:56 pm    Teema: Vasta viitega

kas teile ei tundu, et olgu manipulatsioon milline tahes, on see ikkagi seotud kasu teenimisega ja teiste suunamine sinu tahet realiseerima ?
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Okt 01, 2005 12:58 pm    Teema: Vasta viitega

Krõõt kirjutas:


Usaldad teise inimese sisemist usku, armastust - lased tal käia mööda seda rada, mille ta valib... Siis ei teki sul soovi manipuleerida, ei kerki sinus üles hirme, ei teki soovi teda "suunata" nii nagu Sulle meeldiks, et ta teeks nagu SInu ootused tema suhtes on...

Kui usaldad, pole Sul ka ootusi, vaid ainult usk ...


Minu arvates on see millest sa siin räägid rohkem austus teise inimese vastu, austus tema elu vastu, et ei lähe teise elu kallale ja ei taha tema elu oma kasuks ära kasutada Rolling Eyes
Tagasi üles
Naine
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Okt 01, 2005 1:13 pm    Teema: Vasta viitega

Usalda aga kontrolli Cool
Tagasi üles
sirel
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Okt 01, 2005 10:47 pm    Teema: Vasta viitega

Kati kirjutas:
kuhu ma jõuda tahtsin on tegelikult see,et oma tegemiste ellu viimine ei ole midagi, mida peaks taunima tingimatta. isegi siis kui keegi kuskil peab seda manipulatsiooniks.
tihtilugu jäetakse oma tee pooleli seetõttu ,et kõrvalised tegelased suudavad inimesele selgeks teha,et tema meetodid on pahad ja ta ise on paha jne.
ja nii need väärisiksused kasvavadki.


ma mõtlen, et miks siis lihtsalt ausat diili ei saaks teha: leppida kokku, mida keegi vahetab? manipuleerimisega on seotud tavaliselt see, et midagi varjatakse ja usaldusega see, et loodetakse - kummalgi juhul ei tea teine pool täit tõde...
Tagasi üles
viplala
Arengumaag


Liitunud: 19 Juun 2004
Postitusi: 2042
Asukoht: sõawäljal

PostitusPostitatud: Püh Okt 02, 2005 11:06 am    Teema: Vasta viitega

Manipuleerimine on see, kui oma eeslile ei räägi, et mine nüüd siit kilomeeter ja keera siis Ülase tänavasse. Pole mõtet. Hoiad porgandit nina ees ja läheb, kuhu vaja. Igati adekvaatne viis eeslit juhtida.

Kes on rõõmus ja tänulik, kui avastab end ise niisuguse eesli rollis?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Suhted, sidusväljad, seksuaalsus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4 ... 18, 19, 20  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 20

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group