Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Karma anum
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Vaba teema
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
viplala
Arengumaag


Liitunud: 19 Juun 2004
Postitusi: 2042
Asukoht: sõawäljal

PostitusPostitatud: Reede Jan 26, 2007 12:28 pm    Teema: Vasta viitega

Miksid ei aja kedagi lühisesse, kui seal taga on tegelikult ka soov teada saada, mitte iseendaga ja teistega peitust mängida
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 26, 2007 1:01 pm    Teema: Vasta viitega

Krissu kirjutas:
Naima kirjutas:
Tokroda.
Inimene ei lähe ühegi miksi peale lühisesse.

Misjaoks siis miksitada?

ma ei tea mis te miksitate.
ma ise, jumala igav korrata, aga ma siis kordan,
küsin miks siis, kui ma midagi teada tahan, kui mind midagi huvitab,
või kui ma vastama pean, aga küsimus poolik, on vaja täpsustavat informatsiooni, et saaks vastata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Krissu
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Jan 26, 2007 2:35 pm    Teema: Vasta viitega

Naima kirjutas:

ma ei tea mis te miksitate.
ma ise, jumala igav korrata, aga ma siis kordan,
küsin miks siis, kui ma midagi teada tahan, kui mind midagi huvitab,
või kui ma vastama pean, aga küsimus poolik, on vaja täpsustavat informatsiooni, et saaks vastata.


Aga miks sa ühegi 'miksi' juures ei paku ise kunagi võimalikke 'miksilahendusi' -variante juurde?
Tagasi üles
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 26, 2007 5:16 pm    Teema: Vasta viitega

vahest olen minu meelest ka pakkunud vastusevariante,
kuid mulle pole see oluline, oluline on sisu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Krissu
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Jan 26, 2007 5:20 pm    Teema: Vasta viitega

Ahah.
Seega oled ise sisutu?
Tagasi üles
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 26, 2007 5:35 pm    Teema: Vasta viitega

Naima kirjutas:
Tokroda.
Inimene ei lähe ühegi miksi peale lühisesse.
No mida Sa vaidled nagu rikki läinud gramafon.
Küsimus oli konkreetne. Võinud teha eksperimendi, ei vaidled siin asja eest teist takka. Kas Sa tead miks sa vaidled. Mina tean täpselt. Aga see on väga vale tee.
Mõistlikele inimestele sama küsimus.
Küsige kellegilt midagi ja siis vastusele esitage järgnev küsimus. Vaadake milline on piir. On konkreetne arv, mille miksi peale läheb inimene lühisesse. Ja kui olete õige arvu kätte saanud, siis räägin teile pointi, miks see nii on.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
stereobrain
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 26 Juul 2004
Postitusi: 339

PostitusPostitatud: Reede Jan 26, 2007 6:15 pm    Teema: Vasta viitega

no ega ütlemine, et "üks loll jõuab rohkem küsida kui kümme tarka vastata" pole just kah laest võetud....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Anka
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 15 Okt 2005
Postitusi: 144
Asukoht: Mets

PostitusPostitatud: Reede Jan 26, 2007 6:19 pm    Teema: Vasta viitega

Miks siin siuke miksi teema käib ?

Kas keegi äkki seletaks ?

Ikka see usu teema?
Aga see usk (veel eimillegisse )

annab mulle meeletult energiat, ainult , et pean leidma selle allika:)
Niiet siiski see on positiivne minujaoks.
Negatiivne kindlasti, et ma ei tea, kuhu , see usk suundub, aga siiski, ma olen harjunud asjadest positiivsust leidma, niiet mind ei aja keegi lühisesse.Ma siiski hästi palju usun enesesse, raske minu arvamust muuta, ainult , kui ma seda ise luban ja ainult teatutel inimestel.
_________________
"An Ye Harm None,Do What Ye Will"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
mismo
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 14 Nov 2005
Postitusi: 234

PostitusPostitatud: Reede Jan 26, 2007 6:56 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arvates sul võivad olla ideaalid, aga see ei tähenda, et sa automaatselt oma ideaale idealiseeriksid (eriti kui eeldada et idealiseerimine hõlmab ka mingit tegevust ja seejuures näiteks unistamist).
Ideaalid peaksid olema positiivsed, nt arukus, ausus, empaatilisus, võimelisus, headus. Samas aga kui inimesel on väärtusest (nt headusest) vale ettekujutus, siis on võimalik et ta teenib seejuures negatiivset ideaali.
Negatiivsed ideaalid on näiteks võim ja saamine (enamlevinud tähenduses). Nende idealiseerimisest tekivad ka võimu- ja saamahimu.

Ei tohiks mõelda, et igasuguste ideaalide omamine on vale, vaid et kui on tegemist negatiivse ideaali või valesti mõistetud ideaaliga, siis see omab kahjulikku mõju.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Reede Jan 26, 2007 7:30 pm    Teema: Vasta viitega

Anka kirjutas:
Ma siiski hästi palju usun enesesse, raske minu arvamust muuta.


Minu arust ehe näida, kus ego pole kontrolli all.Minu arust, ego on see mis ei lase sul muutuda. Iga muudan on areng, ise asi kas edasi või tagasi.

Kes on lugenud raamatut "Rikas isa ja vaene isa"? Mina olen jama raamat. Kuid ma oskasin seda hästi ära kasutada. Kuna see oli kirjutatud nii suure manipulatsiooni ja suurte programmide peale, mis olid hästi läbi mõeldud, kuidas raha õigesse kohta jõuaks, siis pidi seda ka kuidagi tasakaalustama.
Kui ma ainult valetaks, siis saadaks sellele peagi jälile, kui ma aga natuke sinna tõtt lisaks, siis ei pandaks valet vast tähelegi. Sama oli seal raamatus. Kuid ma tabasin ära, mis oli manipulatsioon ja mis tõde ja just tõe võtsingi vastu.

Tsiteerin: Sul on valida, kas muuta ennast või ümbrust. Mis sa arvad kumb on lihtsam?Kas muuta ennast või muuta ümbrust? Midagi peab pidevalt muutuma. Mina aga olen märganud, et see mis muutub see ka saab tugevamaks. Siit algabki minu arust probleem. Kuna sa ise endal muutuda ei lase ja oled justkui fikseeritud, siis tekivad probleemid ümbruskonnaga. Sul on ebameeldiv seal ja peagi süüdistatakse ümbrust. Tegelt aga viga endas.

Paljud on noore, enamus neist tahavad kodust ära kolida, oma elu alustada. Ilus soov. Kuid kui nad on kodus, siis nad on närvilised ja neile ei meeldi seal. Nüüd üritavad nad ümbrust muuta, hakkavad vanematel seljas elama. Lõpuks on jama majas. Kuid kui oleks ise muutund oleks olukord teine. On oluline, et muutus ei pea olema mitte teps selline, et ma nüüd olen asjaga nõus ja jaatan kaasa. Peale muutust võid sa ikkagi jääda asja vastaseks, pigem on muutumine selline, et süvened natuke asja, tuleb vaadata ka teisi tahke asjal.

Tsiteerin::
ma olen harjunud asjadest positiivsust leidma


Näed mündi ühte külge vaid. Küsid mis on positiivsuses halba? Oled kuulnud,et ükski heategu ei jää karistamata? Sellistel puhkudel, kui vaatad vaid ühte külge asjast siis saadki karistada. Tuleb vaadata rohkem tahke, siis saab realistlikuma pildi. Mida rohkem süvened erinevatesse tahkudesse, seda realistlikuma pildi saad.

Samuti on minu arust osade inimestega selline probleem, et tahavad lihtsalt vaielda. Milles on probleem? Nad tahavad ruulida, ruulida tegeliku ruulija arvelt. Nad üritavad, panna tõele ära, teised ümbruses on harjunud, et see ruulija on tugev ja teda ei võideta, nüüd see teine tahab ära panna ja ise teiste austust saada. Teda ei huvita tegelt tõde, ta tahab ära panna. Kui ruulija on kaval, siis kasutab ta vastast ära, üritades leida tõde ja võimalik, et annab siis vastu selle, et kuulutab teise võitjaks. Kuid kes tegelikult siit võitis? See kes ennem ruulis, tema sai tugevamaks. Teine sai ajutist õnne tunda.

Sul on samane fikseeritud asi küljes, sind ei huvita tõde, vaid see kust ja kes selle ütleb. Siit võib ka järeldada, et sa ei ole ise eriti mõtleja tüüp, vaid pigem teiste mõtete kasutaja.

No jah, mis siin salata, neid kes mõtlevad ise on vähe. Enamus mõtlevad kellegi teise mõtteid.

Siit tuleb ka sisse järgmine probleem, need kes mõtlevad ise saavad tugevamaks ja need kes kasutavad teiste omi jäävad nõrgemaks. Miks? Sest nõrgad ei oska infot ise kasutada ja vajavad kõrgema abi, et ta selle neis käivitaks.

Ära võta isiklikult.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 26, 2007 9:34 pm    Teema: Vasta viitega

Anka kirjutas:
Aga see usk (veel eimillegisse )
annab mulle meeletult energiat, ainult , et pean leidma selle allika Smile
Niiet siiski see on positiivne minujaoks.

tekkis veel selline mõte, et minu meelest ikkagi tasakaal on "positiivne",
kuid kui saad rohkem energiat, kui suudad rakendada, tekib teine probleem, ma polegi veel seda lahti mõtestanud;

küll aga informatsiooniga on hea eluline näide,
kui inimesele anda palju infi korraga, ta läheb kinni, tema "kanalid" ummistuvad jne.
kuid kui anda nii, et ta oleks kergelt "näljas", siis ta läheb väga erksaks,
mõte hakkab voolama, tekivad seosed, info on vaid taustaks, kuigi väga oluline tegelikult
ja muidugi kõige ratsionaalsem on ikkagi selline ühtlane sörk, kogemus-info-kogemus-info jne. aga see eeldab juba eneseteadlikkust, et osata või tahta sellises rütmis püsida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Anka
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 15 Okt 2005
Postitusi: 144
Asukoht: Mets

PostitusPostitatud: Laup Jan 27, 2007 5:15 am    Teema: Vasta viitega

Boss


Nii, ma püüan mitte sattuda ärevusse,
sest see on siiski vaid sinu arvamus , sinu teooria.
Minu usku endasse on pandud kõikuma.Ma tunnistan seda. Kuid siiski , kui ma tunnen , et inimene on minust tugevam või minust arenenum, siis ma jah, lasen tal öelda ja ma kuulan teda.See oleneb kõik inimesest.
Aga -kui ma tunnen, et inimene on kas nõrgem minust või mitte, igasuguste selliste .. ma ei tea ebamääraste tunnete/energiate, midaiganes - kõike ma ka ei kuula ega usu.

Mis muutumisest sa ajad?
Miks on vaja minul muutuda ja ümbrusel?
Muutuda on raske üldiselt.
Ma jään niikuinii selliseks nagu ma olen, ma vaid suudan areneda veel.Või siis hoopis rumalamaks jääda.

Positiivsuse kohapealt - Point ongi selles, et inimesed ,kes mul ümber, nad ainult halba näevad asjades, mina seevastu püüan tuua positiivsust asjadele, mis on meeletult negatiivsed.
Ses suhtes, ma ei ole 24h nägu naerul ja hõiskan "Elu on ilus".
Palju on pingeid, kuid lihtsalt positiivsema hoiakuga saab neist võitu.Mitte eirates probleemi,vaid püüdes neid lahendada ja mitte sattudes masendusse jne.

Kui rääkida mõtlemisest, siis just siin, need inimesed , kes minu ümber on, need kahjuks või õnneks kasutavad minu mõtlemist ja hoiakut.
Iga inimene mõtleb.Mõni vähem, mõni rohkem.
Ja liiga paljud minu tuttavad on öelnud mulle, et ma mõtlen liiga palju.
Mu peas oleks nagu mingi programm , mis koguaeg arutleb kellegiga.
Koguaeg, minu peas peab keegi koguaeg monoloogi, jube filosoofilist juttu.


Natuke kahju, kui ma vale mulje jätan. Tõesti.
Ma võibolla ei oska ennast piisavalt hästi väljendada.Iga mu sõna võtate luubi alla. Tehke, kui teil sellest hea hakkab Smile

Iga heategu ei jää karistamata ,ütled..
..ja 5/6 meie mõtlemisest tuleb meile tagasi , ütlen mina
_________________
"An Ye Harm None,Do What Ye Will"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Anka
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 15 Okt 2005
Postitusi: 144
Asukoht: Mets

PostitusPostitatud: Laup Jan 27, 2007 5:22 am    Teema: Vasta viitega

Ma ei saa öelda enda kohta ego, ma lihtsalt ei alaväärista ennast.
_________________
"An Ye Harm None,Do What Ye Will"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Kati
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Jan 28, 2007 3:42 am    Teema: Vasta viitega

Naima kirjutas:
kas ikka vajab, või, miks vajab?
miks asi, mis pole veel päris kindel, ei võiks ollagi veel mitte päris kindel,
kuni ükskord on päris kindel.


mõtlesin seda,et uskumist vajab asi ,mida küll soovitakse ja oletatakse aga milles ei olda veel päris kindlad.
Tagasi üles
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 28, 2007 11:31 am    Teema: Vasta viitega

ma sain aru küll et Sa seda mõtlesid,
selle pärast küsisingi, et teada saada, miks nii mõtled, huvitas heas mõttes,
sest ise mõtlen teisiti.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Went
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 25 Sept 2004
Postitusi: 542

PostitusPostitatud: Püh Jan 28, 2007 11:56 am    Teema: Vasta viitega

Naima kirjutas:
ma sain aru küll et Sa seda mõtlesid,
selle pärast küsisingi, et teada saada, miks nii mõtled, huvitas heas mõttes,
sest ise mõtlen teisiti.


miks sa teisiti mõtled?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 28, 2007 12:03 pm    Teema: Vasta viitega

seda üritasingi uurida, et kus ja milles erinevus seisneb.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Püh Jan 28, 2007 4:39 pm    Teema: Vasta viitega

nii arenemine kui taandarenemine on muutused, mingis suunas.

tasakaal ei võimalda arengut, sest areng on liikumine, mis tekib siis, kui minnakse tasakaalust välja.

aga küll on tasakaal seisund, mis võimaldab kellegi kukile ronimist ette valmistada.

ka miinusmärgiline areng on areng, aga vastassuunas.

ei ole vaja ilmtingimata püüda näha positiivsust negatiivsetes asjades ja vastupidi. tark on proovida näha, mismoodi oleks õigesti või kas asi on õigesti.. lähtumata sellest, mida arvavad teised.
kui püüda suhtuda tingimata teisti kui teised, siis see näitab, et tegelik suhtumine on: teised on lollid, mina tark - ehk asja nimi on EGOKOLL.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
murjam
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Jan 28, 2007 4:53 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
nii arenemine kui taandarenemine on muutused, mingis suunas.

tasakaal ei võimalda arengut, sest areng on liikumine, mis tekib siis, kui minnakse tasakaalust välja.

aga küll on tasakaal seisund, mis võimaldab kellegi kukile ronimist ette valmistada.

ka miinusmärgiline areng on areng, aga vastassuunas.

ei ole vaja ilmtingimata püüda näha positiivsust negatiivsetes asjades ja vastupidi. tark on proovida näha, mismoodi oleks õigesti või kas asi on õigesti.. lähtumata sellest, mida arvavad teised.
kui püüda suhtuda tingimata teisti kui teised, siis see näitab, et tegelik suhtumine on: teised on lollid, mina tark - ehk asja nimi on EGOKOLL.


Ma läksin seda lugedes lühisesse Embarassed Millegi pärast mulle näib (toonitan NÄIB ja ei enamat), et see tekst ( teksti kirjutaja) ise väljendas sama nähtust (sobis samasse kriteeriumisse), mida püüti kirjeldada? Või sattus kuulipilduja valangu mustrisse (Aare) ise ka lõksu Rolling Eyes ?
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Püh Jan 28, 2007 4:56 pm    Teema: Vasta viitega

ma lihtsalt ei viitsinud igale reale konkreetselt peale kirjutada, kellele see on adresseeritud, sest vastasin peotäiele postidele korraga.
aga noh, kui segadusse ajas, siis tekib küsimus - kas ikka veel on doktor kaitsmata?
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Vaba teema Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group