Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Mulli kogemused.
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Tokroda vanad teooriad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Mai 29, 2005 2:09 pm    Teema: Mulli kogemused. Vasta viitega

Me kõik oleme olnud ja enamus on edasi naise mullis. Algatuseks võiks analüüsida oma ema mulli. Seda saavad teha nii naised kui mehed. Ema mullis on ju kõik lapsed. Näiteks analüüsiks oma enda ema mulli.
Ema on see, kes annab lapsele esimese emotsionaalse tunnetuse. Inimene võtabki seda tunnetust, kui maailma olemust. Sealt välja saab siis, kui me ühendame ennast oma emast lahti. Sellel hetkel muutub maailm meie jaoks teistsuguseks. Ja alles siis saame analüüsida mulli omaniku taotlusi, eesmärke, soove. Nii, kui mina olin oma ema mullis, siis ma pidin kogu aeg võitlema. Kõik olid pahad, kõik kasutasid mind ära, petsid jne. Sellel hetkel, kui ma sealt mullist välja rabelesin, märkasin, et inimesed armastavad mind, on sõbralikud ja alati aitavad, kui mul on midagi vaja. Nüüd küsimus, miks ema mullis on pidev sõda? Kui analüüsida tema käitumist, siis ta hävitab kõikide teiste loomingu. Miks? Temas on programm: Tuleb kõik teised maailmad hävitada. Siis pole inimestel kuhugi mujale minna, ja nad tulevad tema maailma. Ta on siis ainuvalitseja ja ta saab panna teisi oma maailma ehitama . See on väga levinud mullitüüp, seda kohtab paljude naiste, eriti vanemate juures. Selline naine õhutab vihavaenu. Kuidas käituda, kui olete sattunud selle naise mulli? Alati, kui Ta hakkab ussitama, see tähendab ketrab vihavaenu, siis tuleb emotsionaalselt teda ennast lüüa. See teeb tema enda mullile haiget.
Järgmisena puututakse kokku ämmaga. Minu ämma mullis kaob igasugune teotahe. Kui tahadki midagi luua, teha, siis kaob jõud ära. Sa lihtsalt ei suuda midagi teha. Tema on selline inimene, kes tahab, et kõik teostaksid tema tahet, orjaks. Tema maailmas puudub teistel vaba tahe. Ta on klassikaline orjastaja. Tema mulli saab niimoodi lõhki lüüa, et räägid talle, kui hea elu tal on. Miks ta katki läheb? Kuna ta on teiste kukil elaja, siis tema tehnika ongi selline, et ta ronib teistele pähe sedasi, et kurdab, kui raske ja halb elu tal on.
Noh edasi on juba meeste probleem oma naisega (naistega)
Näited naistest:
Loob hirmu: See naine tahab juhtida meest. Hea näide on Katus - Maailm on hirmus ja valgus tuleb naisest.
Vastikustunne: See naine viskab kõik mured mehe kraesse.
Lämbumistunne: Naine püüab meest omistada suure armastusega.

See oli minu väike tähelepanek.
Millised on teie mullis olemise kogemused?
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Aphrodite
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Mai 29, 2005 8:47 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Sealt välja saab siis, kui me ühendame ennast oma emast lahti. Sellel hetkel muutub maailm meie jaoks teistsuguseks. Ja alles siis saame analüüsida mulli omaniku taotlusi, eesmärke, soove.


Kui see nii läheb... Maailm muutub teistsuguseks vist ikkagi alles siis, kui inimene, kes on mullist välja tulnud, hakkab analüüsima eelkõige iseenda taotlusi ja soove ning eesmärke. Seda tehes märkab ta ka “võõrast tahet”, mis oli senini tema enda tahte vaigistanud, sest ta oli selle võõra tahte omaniku mullis. Kuid võõras tahe on väga kaua valitsenud tema elu - teinud tema eest valikuid, langetanud otsuseid, siis on tal ikkagi alguses väga raske eristada võõrast tahet iseenda tahte väikesest ja nõrgast häälest, sest iseenda tahe on olnud kogu aeg vaiki. Tõenäoliselt sunnib inimesi ema mullist lahti rebima valmisolek oma tahte järgi käia. Niikaua, kui oma tahte hääl on nõrk, ei suudeta seda teha. Ja siis hakkab inimene looma endale oskusi ja maailma selliseks nagu ta ise seda soovib. Tokroda puhul tõenäoliselt ei suutnud ka võõras tahe iial suruda alla tema enda tahet, seepärast käis temal mullist väljatulemisega maailma muutumine teistsuguseks kiiremini. Enamik aga alles alustab siis iseendaga tööd, iseenda tundma õppimist. Kuid sealjuures on tõeline oskus “sorteerida” need oskused, mis omandati mullis oskusteks, mis on vajalikud, ja oskusteks, mida tuleb hakata edasi arendama või ümber kujundama.
Kusjuures need, kes ei taha hakata kuulma iseenda tahet, vaid eelistaksid käia ema tahte järgi – sest nad on harjunud ju nii, et keegi teine teeb nende eest otsuseid ja valikuid, võivad tihti valida endale naise, kes ehitab samasuguse mulli nagu ema – või veel hullem: pendeldavad terve elu kahe mulli vahet ema ja naise mulli vaheline transiit; naised aga loovad ise sellise mulli nagu oli ema neile loonud ja kehtsetavad samasugused seadused.

Mullidel on omad vead, kuid ka plussid ja ma arvan, et kõige kohutavam on lapse jaoks see, kui ta visatakse välja ema mullist liiga vara. Mitte ta ise ei ole valmis sealt lahkuma, vaid ta visatakse. Siis jääb küll lapse loomus ehk rikkumata ja ta teab oma tahet ehk tugevamini kui need, kes on olnud mullis, mis surub isiksuse maha, kuid tal puudub turvatunde kogemus: mullis olek annab lapsele teadmise, et ta on kaitstud ja hoitud ja armastatud. Selline laps suureks kasvades omab hinges suurt “musta auku”, mis neelab ja neelab, ega anna kunagi midagi tagasi. Ta püüab täita endas turvatunde ja armastuse puudujääki. See inimene saab ja oskab anda alles siis, kui ta õpib ise end armastama nii, et see “must auk” on täidetuid tema enda poolt. Sel juhul oskab see inimene luua mulli, mis ei lämmata...
Kõige ideaalsem mull on ema mull, mis loob lapsele arenguks keskonna, kus lapse isiksust arvestatakse ja püütakse luua tingimused selle arendamiseks, luuakse väärtushinnangud, mis põhinevad eetilistel tõekspidamistel ja vabaduse tunnetusel, ning luuakse teadmine, et teda mõistetakse, ning ümbritsetakse kindlustundega - teadmisega, et ta on hoitud, mõistetud ja et tal on koht, kus ta on kaitstud. Sellised lapsed väljudes ema mullist suudavad häälestuda hiljem teistele inimestele - oskavad MÕISTA, aksepteerida neid, toetuvad iseendale ja suudavad pakkuda seda, mida vajatakse, ja anda turvatunde oma lähedastele.

Nii, et on mulle, mis head, mulle mis halvad, kuid kõige rohkem vist ikkagi nn. mulle, kus on nii head kui halba Smile


Viimati muutis seda Aphrodite (Püh Mai 29, 2005 8:49 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Naine
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Mai 29, 2005 8:48 pm    Teema: Vasta viitega

Minu ema lasi mind oma mullist kunagi päris varakult lahti, sest ma lihtsalt ronisin sealt välja, sain ruttu iseseisvaks ja ei lasknud enda eest otsustada. Loomulikult enamus mu otsused olid valed ja seda saan ma vaid oma rumaluse arvele kanda. Olin tuld täis noor inimene, kes möllas kõige vastu, kes üritasid mind suunata.

Ja mul on olnud kaks pikemat suhet (lapse isa ja nüüd abielu) ja kumbagi pole ma suutnud oma mulli tõmmata ja nad pole ise ka roninud, sest neile meeldib oma ema mull.

Esimese mehega läksingi selleks lahku, sest ämm oli A ja O, muidu suur jumal ja käskija, kes vaikselt manipuleerides teiste elusid seadis.

Hetkel vaid mõistan ja lepin sellega, kes ma olen ja miks ma olen.

Mis tulevik toob, seda ma loomulikult ei tea, ehk omandan ka lõpuks selle meeste poolt kardetud ja vihatud kunsti Laughing

Mul on isegi tunne, et isegi mu laps on juba mu mullist välja jalutanud. Aga meil on ka väga sõbralik läbisaamine, talle meeldib näiteks minuga õde mängida, paneme ühtemoodi riided selga ja lähme jalutama Laughing
Tagasi üles
Katus Sõidab
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Mai 29, 2005 10:29 pm    Teema: Re: Mulli kogemused. Vasta viitega

Tokroda kirjutas:

Näited naistest:
Loob hirmu: See naine tahab juhtida meest. Hea näide on Katus - Maailm on hirmus ja valgus tuleb naisest.
Vastikustunne: See naine viskab kõik mured mehe kraesse.
Lämbumistunne: Naine püüab meest omistada suure armastusega.


Nagu näha, ei saa sa minust ei üle ega ümber.
Kui vaadelda sinu tähelepanekuid, siis ei ole sa ju minu ema, naist ega lapsi kordagi näinud. Aga järeldusi teed ikkagi.

Tegelikult ei ole sa ka mind näinud vaid oma ema mulli minu ümber ja sellest omale armsast mullipeeglist saad sa ka kõik muljed minust. Ja nagu näha, on need muljed päris lahedad Cool
Tagasi üles
viplala
Arengumaag


Liitunud: 19 Juun 2004
Postitusi: 2042
Asukoht: sõawäljal

PostitusPostitatud: Püh Mai 29, 2005 11:22 pm    Teema: Vasta viitega

Minu variant oleks
emaga - argus, hirm omaenda elu elada
naisega - tupiku, suletuse tunne.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Mai 29, 2005 11:34 pm    Teema: Vasta viitega

Tore, et Katus loeb mu teooriaid.
Ma olen nüüd kindel, et ta areneb.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Natuke
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Mai 29, 2005 11:38 pm    Teema: Vasta viitega

Kumb peaks olema olulisem: kas enese või teiste areng?
Kas teiste arengust peaks sõltuma iga indiviidi sisemine kindlusetunne?
Tagasi üles
viplala
Arengumaag


Liitunud: 19 Juun 2004
Postitusi: 2042
Asukoht: sõawäljal

PostitusPostitatud: Püh Mai 29, 2005 11:42 pm    Teema: Vasta viitega

Kellegi teise arengut jälgida - see on õpetaja hoiak.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Natuke
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Mai 29, 2005 11:45 pm    Teema: Vasta viitega

Õptada saab vaid neid, kes seda ise soovivad.
Hoiak ei loe. Hoiak on väline, sisutu nähtus.
Tagasi üles
viplala
Arengumaag


Liitunud: 19 Juun 2004
Postitusi: 2042
Asukoht: sõawäljal

PostitusPostitatud: Püh Mai 29, 2005 11:49 pm    Teema: Vasta viitega

Hea küll, õpetaja suhtumine siis. Kas õigustatud või mitte, see on juba nende kahe omavaheline asi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Natuke
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Mai 29, 2005 11:54 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arusaamist mööda ei vali õpetajad õpilasi vaid õpilane oma meeletu tahtekindlusega omale õige õpetaja. Õpetaja suhtumine kah ei loe, kui õpilane tahab omandada teadmist. Õpetajad on õpilaste jaoks mitte vastupidi.
Tagasi üles
viplala
Arengumaag


Liitunud: 19 Juun 2004
Postitusi: 2042
Asukoht: sõawäljal

PostitusPostitatud: Püh Mai 29, 2005 11:59 pm    Teema: Vasta viitega

Kui miski on, see on üks asi.
Kas loeb või ei loe, see on teine asi.

sõnasabast

rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kati
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Mai 30, 2005 4:19 am    Teema: Vasta viitega

minu tähelepanek on see,et mullist tuleks hoopis lahti saada. mull on justkui kompensatsioon.
Tagasi üles
Katus Sõidab
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Mai 30, 2005 9:41 am    Teema: Vasta viitega

Mull on täiuslikkuse energia.
Naised on olemasoleva täiuslikkuse valitsejad.
Kuna elu areneb edasi, siis mullis olev isik areneb mullist varem või hiljem välja (ta on selle sisu enda jaoks ammendanud). Selle forsseerimine erinevate teooriatega saab isikule hukatuslikuks umbes samamoodi, kui lõhkuda liblika ümbert kookon või tibu ümbert munakoor. Inimese tasandilt vaadeldes võrdub see enneaegse sünniga.

Tokroda.
Ma olen ammu enne sind mullist välja arenenud. See, kui sa vasikasilmadega uut enda ümber avastad ja erinevaid teooriaid sellest genereerid, on ennekõike sinu enda mullitamine (emotsioonid).
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Mai 30, 2005 9:46 am    Teema: Vasta viitega

Miks ennem väitsid, et mees peabki mullis istuma ? Et vaevalt ilma selleta toime tuleb ?
Või oled sa Tokrooda teooriale pihta saanud ja hakkasid ise ka mullidest välja ronima ?
Tagasi üles
Kati
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Mai 30, 2005 9:52 am    Teema: Vasta viitega

ma väidan ,et mull sellisel kujul, nagu me siin oleme lahanud, ei ole ka naisele vajalik. hetkel paistab nii,et vabanemine(areng...jõuga kontakti saamine) tekib naisel mulli kaotamisel.
mull kompenseerib sobiva mehe puudumise.
mulli istuma tuleb mees,kes ei suuda/taha endast tulenevat välja lasta(kasutab mullis istudes võõrast vara).

praeguseks paistab mulle nii.
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Mai 30, 2005 9:58 am    Teema: Vasta viitega

Naine saab inimest mullis ka tänu inimese veapunktidele kinni hoida, et tõmbab vastu inimese tahtmist ta mulli.
Samas naised tõmbavad teisi naisi ka enda mulli, kuidas see võimalik on ? Need naised siis transad või ?
Tagasi üles
Kati
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Mai 30, 2005 10:04 am    Teema: Vasta viitega

mulle paistab ,et mulli luuakse sobiva mehe puudumisel(no miski peab ju fikseerima,onju). no ilmselt on veel palju nüansse ,millele ma seletust pole veel leidnud.
aga naine peaks ennast justkui mehe maailma hoopis kinnitama. selle läbi kaob tema enda mull. kui mees sobib siis avalduvad naises jõud. näeb välja natuke väikese energiasamba moodi.

aga ma ei arva ka ,et transad peavad tingimata mulli tõmbajad olema.
pealegi ma ei tea kas hetkel mullivaba elu on kohe üldse võimalik elama hakata.
Tagasi üles
Katus Sõidab
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Mai 30, 2005 10:07 am    Teema: Vasta viitega

Arxos kirjutas:
Miks ennem väitsid, et mees peabki mullis istuma ? Et vaevalt ilma selleta toime tuleb ?
Või oled sa Tokrooda teooriale pihta saanud ja hakkasid ise ka mullidest välja ronima ?


Asi selles, et arenev ehk julge mees siseneb ikka ja jälle mulli, et seal olevat sisu tundma õppida. Materiaalsel tasandil võib seda vaadelda loomuliku sugutungina. Kui mees mulli ehk olemasoleva isiku täiuslikkust eitama hakkab, isoleerib ta ennast elust ehk õppimisest. Kui ta mulle enda omaks pidama hakkab (mitmenaisepidamine erinevatel eesmärkidel), saab temast demagoog. Demagoogiaküüsis olev inimene paneb varem või hiljem prillid ette.

Kui naine oma täiuslikkust forseerima hakkab (ta sisendab endasse tarkade meeste üllitisi, aga ei ole veel võimeline nende tarkuste sisu mõistma ja nendes tarkustes sisalduvat valet läbi nägema), saab ta endale munasarjade (munasarjad on naise täiuslikkuse enrgia ladu) põletiku.

Mees, kui sama teeb, saab endale munandite põletiku.
Tagasi üles
Kati
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Mai 30, 2005 10:16 am    Teema: Vasta viitega

ma kardan ,et me käsitleme mulli mõistet erinevalt.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Tokroda vanad teooriad Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 9

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group