Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Suur kala
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Kultuur
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Esm Märts 01, 2004 11:21 pm    Teema: Suur kala Vasta viitega

käisin nädalavahetusel vaatamas kobarkinos filmi "Suur kala".
seal on huvitav koht. peategelane vaatab lapsena kohaliku nõia klaassilma ja saab sealt teada, kuidas ta sureb.
see teadmine aitab tal elus paremini hakkama saada ja ületamatuid raskusi ületada. sest alati on varnast võtta teadmine, et "niimoodi ma ei sure".

tahangi küsida Teie arvamust.
--- et kas Te tahaksita teada, kuidas ja millal Te surete?
--- ja kas see teadmine teeks Teie elu kergemaks või raskemaks?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Cyclamen
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 30 Dets 2003
Postitusi: 454
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 02, 2004 12:27 am    Teema: Vasta viitega

mina ei tahaks seda teada... filmis oli positiivsem variant... aga kui näed seda, et "homme tööle minnes sõidad laupkokkupõrkes vastu posti..."?... mina arvan, et see teadmine, kuidas sured, see segab elamis... samas... sa sured just siis kui sinu ülesanne on siin täidetud... peab vist rohkem mõtlema asja üle...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
coco
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Märts 02, 2004 9:13 am    Teema: Vasta viitega

Mõtlesin selle asja üle. Tegelikult olen juba varem ka mõelnud, paari konkreetse olukorraga seoses, aga aastat ca 5 tagasi päris tõsiselt esmakordselt. Jah, tahaksin teada. Inimene elab tegelikult kummaliselt - nagu oleks ta igavene oma antud eksistentsi piires. Teades oma lõputärminit, oleks elu ajaliselt konkreetselt piiritletud ja paljugi mõttetut rabelemist jääks ära. Olen ka ajuti suutnud oma päevi ja tegemisi korraldada nii, nagu valmistuksin maiseks lõpuks. Aga harva, liialt harva.

Ometi ei arva, et selleks kõik valmis oleksid. Need, keda surmahirm valitseb, neid segaks taoline teadmine kohe kindlasti ja pärsiks elamist.
Tagasi üles
kerca
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 7 Jan 2004
Postitusi: 203

PostitusPostitatud: Teis Märts 02, 2004 9:24 am    Teema: Vasta viitega

Confused vastus oleks minu poolt nii ja naa - ette teades, et midagi halba võib juhtuda, annab võimaluse seda vältida.

Näide oma elust - mitte just inimlikul teel sain vihje, et olen segav tegur ja paras, kui ära sureksin - naljakas eks - ja tuli ähvardus, et jääd auto alla, autoõnnetus, auto... Muidugi läksin kaameks ja ausalt öeldes, kartsin lausa autosid. Siis tuli teine vihje, et ole lihtsalt mõnda aega ettevaatlikum ja et ärgu ma muretsegu. Very Happy Õnnetus tuli - auto sõitis bussile, milles sõitsin, tagant sisse, aga õnnelik õnnetus oli - auto sai väikse muksu ja bussisõitjatele tundus vaid nagu oleks buss lihtsalt veidi äkiliselt pidurdanud. Ei muud.

Seega arvan, et kui tead, ega see suurt muuda, aga hirmu tekitab, segadust jne. Eriti veel, kui olukord polegi nii väga sinu mõjutada. Kui on, siis on lugu jälle teine...
_________________
üks konn astus usinasti mööda teed, oo-jaa ja-jaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Kolm Märts 03, 2004 8:59 pm    Teema: Vasta viitega

ise küsin- ise vastan.
olen samuti sellele mõelnud. ja ka just viimasel ajal.
vastus on, et ei tahaks teada oma surma- aega ette.
sest see seaks piirid. elu oleks selle kuupäevaga ja sündmusega väga täpselt piiratud. kaoks elu võlu, mille tekitab juhuslikkus . ja kaoks see tunne, et oled "ise oma õnne sepp". kaoks see ise elu loomise taju.
üldse ma arvan, et sellist ettemääratust ja saatust ei eksisteeri, et kogu elu oleks pisiasjadeni kuskil "failis" olemas ja et seda saab ennustada.
arvan , ae loome iga hetk ise oma tulevikku ja seetõttu pole ka mingit kindlat surmahetke. see tekib toimumise käigus ja muutub pidevalt koos meie toimingute muutumisega.
mul on olnud hiljaaegu kaks väga liiklusohtlikku olukorda, mis oleks võinud lõppeda raske avariiga. aga mingisugune sisemine enesekindlus ja -usaldus on aidanud terveks jääda.
võibolla sellepärast küsisingi, et näha- kas ka teistel on midagi sellist juhtunud....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
monotoon
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 21 Jan 2004
Postitusi: 540

PostitusPostitatud: Kolm Märts 03, 2004 10:12 pm    Teema: allaheitlikkus Vasta viitega

Surma näha ette -- see tähendab et sulle antakse võimalus olla leidlik ja valida : kas minna seniselt plaanituna ja järgida ettekuulutust , või siis - lüüa saba püsti ja programmeerida ümber. Sellega muutes oma saatust ja olla tänulik ettekuulutusele .
Helgust !
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ãœkssarvik



Liitunud: 23 Märts 2004
Postitusi: 1

PostitusPostitatud: Reede Märts 26, 2004 10:35 pm    Teema: Vasta viitega

Ühel päeval ühte horoskoopi lugedes avastasin, et ma ei taha kohe üldse teada, mis minuga tulevikus juhtub...
_________________
...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
heledriel



Liitunud: 31 Juul 2004
Postitusi: 9
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Aug 11, 2004 3:56 pm    Teema: Vasta viitega

ma eelistaks ilmselt mitte teada, millal. aga kerge huvi oleks kuidas. eks see teadmine mõjutaks ikka. oleneb inimesest, kui palju just. ja ma ei usu, et seda eriliselt muuta saab. ses suhtes, et ma ei usu, et surma hetk ja detailselt täpne viis on raudselt ette määratud, kuid usun, et mingi üldine 'iseloomustus' on olemas. näiteks et inimene ei saa teada, et ta sureb 43 aastaselt 8. juunil aastal 2007 auto alla jäämise pärast või mdiagi, vaid et ta sureb küpses eas näiteks ettevaatamatuse pärast.
no umbes nii... (jah tubli... su eneseväljendusoskus on ikka super)
_________________
Oodata ei saa, kes homses teel on. (Dagö)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Faxaros
Parasiit


Liitunud: 15 Juun 2004
Postitusi: 621
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Aug 20, 2004 11:23 am    Teema: Vasta viitega

Jah, selline teadmine võib suhteliselt julgeks ja ettevaatamatuks teha. Kui tead et nii ei sure siis hakkad äkki midagi ohtlikku tegema.

Ma arvan et ise oleks suhteliselt rahul, kui teaksin oma surmakohta ja aega, midagi hullu see minu jaoks ei ole, siis oleks enne lõppu võimalik selleks valmistuda ja lasta kõigel siinselt lihtsalt minna. Ja kui see suremine pole vanadusse suremine siis saaks seda ka ära hoida, ei tea tegelikult kas selline petmine õige on.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Must_Hunt
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Okt 28, 2004 4:20 am    Teema: Millal ma suren Vasta viitega

***

Viimati muutis seda Must_Hunt (Püh Nov 07, 2004 11:46 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Tüünas
Arengumaag


Liitunud: 13 Märts 2004
Postitusi: 2299
Asukoht: omaette

PostitusPostitatud: Nelj Okt 28, 2004 10:20 am    Teema: Vasta viitega

olen surma suus korduvalt olnud, seega võin tagantjärgi õelda, nii ma ei surnud, ju oli kellelgi teine plaan.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Looduslaps
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 7 Märts 2005
Postitusi: 31
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 10, 2005 9:12 pm    Teema: Vasta viitega

Ma tahaks küll teada kuidas suren. Siis umbes saaks ette valmistada, et sureksin positiivse karmaga. Väga kasulik teadmine:P
_________________
Everything you can imagine is real.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Jeff
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Märts 10, 2005 9:37 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Ma tahaks küll teada kuidas suren. Siis umbes saaks ette valmistada, et sureksin positiivse karmaga. Väga kasulik teadmine:P


On või? Aga mida sa ilma selle teadmiseta teed? Et nii kaua kuni ei tea, millal sured, ei tee ettevalmistusi oma positiivseks karmaks? Miks sa siis üldse elad?

Rolling Eyes

Väga kasulik teadmine oleks ehk elada nüüd - siin ja praegu, ja selliselt, et sul oleks hea Smile?
Tagasi üles
vixmack
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 31 Jan 2005
Postitusi: 91

PostitusPostitatud: Reede Märts 11, 2005 1:33 am    Teema: Vasta viitega

Oleksin valm selle teadmise eest nii mõndagi maksma... nii ehk teistviisii... Säästaks tühipüüdlustest... Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jeff
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Märts 11, 2005 1:53 am    Teema: Vasta viitega

Oled kuulnud: "Olge oma soovidega ettevaatlikud! Neil on tavaks täide minna..."

Mina ei soovinud teada saada, kuid mulle kunagi horoskoobi koostaja pani sisse ka minu surma aja ja põhjuse. Soovin, et saaksin vabaneda sellest teadmisest!
Mul ei ole sellest mingit KASU... Ma tahan elada hetkele, tahan saada hakkama nüüd ja praegu, tahan oma ettevõtmistesse edu käesoleva hetke nimel, mitte olla motiveeritud ees ootavast surmast... See tuleb niikuinii ju Smile
Tagasi üles
Kati
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Märts 11, 2005 9:45 am    Teema: Vasta viitega

***
Maailm on üks hädaorg...
ära surema pead kord...
...ja siis mullaks saama...

***
Tagasi üles
viplala
Arengumaag


Liitunud: 19 Juun 2004
Postitusi: 2042
Asukoht: sõawäljal

PostitusPostitatud: Reede Märts 11, 2005 12:03 pm    Teema: Vasta viitega

Ott Arder:
...uue minu toovad kured.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Looduslaps
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 7 Märts 2005
Postitusi: 31
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Märts 12, 2005 11:02 am    Teema: Vasta viitega

Jeff


Muidugi ettevalmistan! Aga näiteks, kui sured nii, et keegi pätt nt:D rõõvib sult midagi ja oletame, et sa oled ta peale vihane ja siis sel hetkel ta tulistab sind ja sa sured.Siis sa surid ju väga negativse karmaga.
_________________
Everything you can imagine is real.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Jeff
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Märts 12, 2005 2:33 pm    Teema: Vasta viitega

:d
kui, kui, kui....

Mõtle vähem, ja lihtsalt OLE!

p.s ork oskaks Su jutu peale öelda täpsemalt ja tabavamalt...
Tagasi üles
valkyrie
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Aug 2004
Postitusi: 1126

PostitusPostitatud: Laup Märts 12, 2005 2:47 pm    Teema: Vasta viitega

looduslaps, karma koguneb ikka elu jooksul, vüi kaasa veetud veel eelnevatestki.
Mudugi juhul kui inimene sünnib just enda poolt tehtud karmaga, kes teab äkki jaguneb asi lihstalt juhuse järgi ja kogu planeedi karmat puhastab inimkond ühekoos?
_________________
Muna jaoks on kana kõigest moodus teha teist muna
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Kultuur Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 5

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group