Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nÔmme raadios.

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Hambad
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
valkyrie
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2005 11:23 am    Teema: Hambad Vasta viitega

millest tuleb, et isegi kui hammaste eest tiptop hoolitseda siis nad ikkagi lagunevad suhu Àra lihtsalt?
indigokleerik
Sitaseenlane
Sitaseenlane

PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2005 12:21 pm    Teema: Vasta viitega

Ma arvan et see tipp topp hoolitsus lagundabgi neid - tean palju juhtumeid kus kui inimesed ei teinud midagi hammastega siis ei olnud ĂŒhtgi aukku ja kui hakkasid tegema siis tuli neid aukke nagu seeni peale vihma Confused
Ise olen ikka suuhĂŒgieeni pooldajate leeris Very Happy
haldjanool
Arengumaag

PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2005 1:17 pm    Teema: Vasta viitega

vaimsete p6hjuste yle pole m6elnud, aga fyysilisi seoseid on tĂ heldatud kyll. kui lapsel (imikul) televad esimesed piimahambad vĂ ga-vĂ ga vara ja kergelt, siis on tavaliselt ka tema jĂ Ă vhambad hĂ sti n6rgad. vĂ idetakse, et luustumise aste on lihtasalt selle pĂ rast madal, ehk tihedus vĂ ike ja seoses sellega ka kergem laguneda. kui lapsel tulevad hambad vĂ ga hilja ja suurte raskustega, siis yldjuhul need nii kergesti ei lagune, materjal on tihedam ja neid on raskem ka vĂ lja lyya, st istuvad kindlamalt suus. Wink jĂ reldused tehke ise.
PrimkastvalgusejumalWent
Külaline

PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2005 6:29 pm    Teema: Vasta viitega

se tuleb sellest,et sa vÀrvid sajaga uksi ja peale selle hakkad varsti ehitama ka Shocked
Tagasi üles
maren
Sitaseenlane
Sitaseenlane

PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2005 6:54 pm    Teema: Vasta viitega

Hammaste eeldused ei pruugi kokku langeda nende kasutamise tulemusega Wink Ehk siis - nĂ€rida ei tohi need kel nĂ”rgad hambad. Üldse ei tohi nĂ€rida, lutsutage ainult ja neelake vĂ”imalikult harva alla (magu jÀÀb muidu kahh haigeks)! Kellel aga tugevad hambad, need vĂ”ivad nĂ€rida. aga peavad arvestama, et igast tugevast hambast saab pudelikorkide nĂ€rmise taga jĂ€rjel nĂ”rk sest hammas on luu aga mitte teemant.. Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
valkyrie
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2005 7:04 pm    Teema: Vasta viitega

indigokleerik kirjutas:
Ma arvan et see tipp topp hoolitsus lagundabgi neid - tean palju juhtumeid kus kui inimesed ei teinud midagi hammastega siis ei olnud ĂŒhtgi aukku ja kui hakkasid tegema siis tuli neid aukke nagu seeni peale vihma Confused
Ise olen ikka suuhĂŒgieeni pooldajate leeris Very Happy

tiptop tÀhendab seda et hommikul ja Ôhtal harjaga.
Tokroda
Alfaisane

PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2005 11:37 pm    Teema: Vasta viitega

Hambad on tahe. Kui ei suuda ennast maksma panna, siis hambad lagunevad.
valkyrie
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Laup Apr 30, 2005 10:46 am    Teema: Vasta viitega

ma kardan
ma pean nĂŒĂŒd veel vĂ€lja mĂ”tlema, miks.
akk
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Laup Apr 30, 2005 8:25 pm    Teema: Vasta viitega

Mul ĂŒks auk kunagi oli. Ma olen 35 praegu. Ma arvan et 70lt on mul hambad sama nagu praegult
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Aksel
Beez pÀike
Beez pÀike

PostitusPostitatud: Laup Apr 30, 2005 11:41 pm    Teema: Vasta viitega

Kui olin laps, avasin hammastega pudeli korke. Selle tegevusega tekitasin kahte hambasse mĂ”ra. MĂ”rast arenesid augud. Sinna pandi sĂŒgval vene ajal hĂ”beplommid. Eelviimane kord kĂ€isin hambaarsti juures 1990. aastal. Siis pandi nende hĂ”beplommide asemele uued valged plommid. Viimane kord olin hambaarsti juures 2003. aastal, igaks juhuks lĂ€ksin. Arst ei uskunud, et ma pole 13 aastat hambaid ravinud. Vahetas ĂŒhe vana plommi uue vastu vĂ€lja.

Hambaid pesen tavaliselt kaks korda pÀevas - hommikul ja Ôhtul. Alates ajast, mil tuli Orbit nÀts, nÀrin seda vÔimaluse korral alati peale sööki. Very Happy Mul on tunne, et see tÔesti aitab hammastel tervem olla.

Ise arvan, et hammaste tugevus oleneb siiski vaid geenidest, mitte inimese vaimsetest omadusest.
Tagasi üles
lee
Tumeroheline pÀike
Tumeroheline pÀike

PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 2:13 pm    Teema: Vasta viitega

maren kirjutas:
....... sest hammas on luu aga mitte teemant.. Cool

hammas on organismi kĂ”ige tugevam kude, mis koosneb kristalliseerunud "miskitest" vms ja blablablabla. mitte luu. ĂŒks hambatohter ĂŒritas mind harida, miskit jĂ€i vist kĂŒlge Smile ja kĂ”igile on teada, et pĂ€rilikkusel ja ema tervisel ning toitumisharjumustel raseduse ajal on oluline kaal lapse hammaste tervisele.

mu ema oli viimase sĂ”ja-aasta laps. oma ema kuues. vilets elu, vĂ€he sĂŒĂŒa, aga hambad olid tal tugevad ja terved, vĂ€ljanĂ€gemiselt sellised ilmetult tavalised. ja siis, ĂŒleminekueas, korraga paradontoos - viikĂŒmneviieselt oli ta suu hammastest puhas. vĂ”imalik, et mind ootab sama saatus. Hambatohtrid teavad rÀÀkida, et selline haigus tabab vĂ€ga suure tĂ”enĂ€osusega neid, kel terved hambad. (Aksel, kasuta Paradontaxit, pidavat ainus olema, mis ennetada aitab Smile )ja sedagi, et enamikul inimestest on tarkusehambad juba lĂ”ikudes haiged.

isal jÀlle kehvema tervisega hambad, aga kena kujuga.

no ja lastel nÔnda: ma pÀrisin ema hammaste tervise ja isa hammaste kuju, vennas aga ema hammaste kuju ja isa hammaste tervise. millest selline ristkasutus... oma vanemate vanematest pajatama ei hakka, aga geneetiline seos on tÔesti olemas.

vÀisan hambaarsti iga viie aasta tagant , aga vend iga nelja kuu tagant.
ning pÔhiolemuselt oleme sarnased, sarnased pÔhimÔtted, sarnased vaated elule, vaimselt on vend isegi taskaalustatum ja eneskindlam kui mina. ei usu, et hammaste tervis ja seisukord vÀga mÀÀravalt vaimse seisundiga seotud on. mingi seos vÔi eeldused ehk, aga mitte mÀÀravalt.

aga muidugi on suuhĂŒgieen omal kohal ja nĂ€rimiskummist ma lausa sĂ”ltun, sest aitab. aga nĂ€tsusĂ”ltuvus on juba omaette teema, milles J. Lina pidavat vĂ€ga kodus olema.
Tagasi üles
Naine
Külaline

PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 3:16 pm    Teema: Vasta viitega

Minu esimene auk tuli alles siis kui olin rase ja siis tĂ”mmati hammas vĂ€lja, kuna röntgen ei tohtinud teha ja ravida ei saanud. NĂŒĂŒd 9 aastat hiljem on veel 2 auku suus. Ühte kĂ€isin 6 korda jĂ€rjest parandamas, aga siiani ei ole korda saanud. Ütlesin arstile, et kurat tĂ”mmaku see hammas vĂ€lja, aga arst rÀÀkis mu Ă€ra, et see ikka ĂŒks kena hammas ja nemad ei raatsi tĂ”mmata. Oleksin pidanud ikka laskma vĂ€lja tĂ”mmata. Ma ei poolda eriti hammaste ravi 10 korda, mugavam on katkine vĂ€lja kiskuda ja panna uus hammas suhu, see pole kĂŒll oma, aga ei hakka vĂ€hemalt enam kunagi valutama Very Happy

Pole ka kunagi eriline hambapesu hull olnud, pesen siis, kui uksest vÀlja lÀhen, kui olen olnud 3 pÀeva kodus, siis on juhtunud, et on pesemata ka jÀÀnud. NÀtsu, suuvett ka tihti ei kasuta. NÀtsu ma nÀrida ausalt ei suudagi, vastik tegevus. Kuigi niidiga teinekord on lÔhus mÀssata, mÔnus lihtsalt Rolling Eyes

Kas inimesel on head vÔi halvad hambad, on kuidagi siiski geenidega pÀritud, kuigi kui mu ema oli 27, oli temal pooled hambad Àra plommitud 5 korda. NÀhtavasti olen head hambad pÀrinud kuskilt meesliinist.

Olen kuulnud ka midagi sellist, et kui inimesel on head hambad, on tal kiskja iseloom. Et inimesel on tugevam nÀrvikava ja teda ei saa niipalju vÀlised asjad mÔjutada, aga seda ma hÀsti ei usu.

ÜhesĂ”naga geenid, ja muud midagi.

Lapsel tulid piimahambad vĂ€ga vara ja valutult. Piimahammastes on ka vaid ĂŒks auk ja see leiti kontrollimise kĂ€igus, valutanud pole tal need elus kordagi. Esimesed jÀÀvhambad tulid sellise kiiru ja jĂ”uga, et lĂŒkkasid piimahambad suus vilu, sest piimahambad ei kukkunud suust Ă€ra, ja nii ongi tal 5 piimahammast suust vĂ€lja tĂ”mmatud, et pĂ€rishammastele ruumi teha. Ja need tulid tal ka umbes 2 aastat varem kui enamus lastel. Hambaarst ei suutnud ka Ă€ra imestada. Ainult tal on lisa hammas, mis on kahe ĂŒlemise hamba ĂŒleval seespool, vĂ€lja see ei paista aga röntgenis leiti, kui tehti hambakaart. Lapse isal jĂ€lle on vĂ€ga vĂ€ga viletsad hambad, 30selt polnud tal vist ĂŒhtegi tervet hammast suus ja ees olid kĂ”ik kroonid. (vanaema on hambaarst:D ) Et nĂ€htavasti on laps pĂ€rinud minult "heahambageeni"
Tagasi üles
Roltsick
Infoparasiit

PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 5:44 pm    Teema: Vasta viitega

Viimati muutis seda Roltsick (Laup Apr 21, 2007 11:54 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Aksel
Beez pÀike
Beez pÀike

PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 7:35 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Ma ise ei pese, kumme ei nÀri ja mu hambad ei lagune.

Ja su suust tuleb paha haisu, hambad on kollased (vÔi isegi pruunid, kui suitsetad), hammastel on kirme peal. Kui lÀhed mÔne inimese juurde lÀhedalt rÀÀkima, hoiavad nad hinge kinni ja pööravad jÀlestusega pea eemale.

Irw
Tagasi üles
Roltsick
Infoparasiit

PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 7:54 pm    Teema: Vasta viitega

Viimati muutis seda Roltsick (Laup Apr 21, 2007 11:55 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Aksel
Beez pÀike
Beez pÀike

PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 8:12 pm    Teema: Vasta viitega

Eks sa siis ĂŒks ropp haisev vanamees oled. Aga Ă€ra vĂ”ta seda kui solvangut, see on lihtsalt tĂ”e vĂ€lja ĂŒtlemine.
Tagasi üles
Roltsick
Infoparasiit

PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 8:20 pm    Teema: Vasta viitega

Viimati muutis seda Roltsick (Laup Apr 21, 2007 11:55 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Tokroda
Alfaisane

PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 8:24 pm    Teema: Vasta viitega

Hambaarstid imestavad minu hambaid nÀhes.
Mul on nimelt topelt tarkuse hambad.
haldjanool
Arengumaag

PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 8:32 pm    Teema: Vasta viitega

mul olid kunagi topelt silmahambad, enne kui need arstide poolt vÀlja kisti - ei tea kas see vihjas kiskjalikkusele vÔi varjatud vampiirikalduvustele? Laughing
lee
Tumeroheline pÀike
Tumeroheline pÀike

PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 11:19 pm    Teema: Vasta viitega

Aksel kirjutas:
Eks sa siis ĂŒks ropp haisev vanamees oled. Aga Ă€ra vĂ”ta seda kui solvangut, see on lihtsalt tĂ”e vĂ€lja ĂŒtlemine.

mĂ”te. see jah, sinu tĂ”de, mis kujunenud sinu arusaamade jĂ€rgi. aktsept selle peale. aga mĂ”ttest siis: ehk on Roltsick lihtsalt teistmoodi ĂŒles ehitatud, mingi bioloogoline tasakaal, et ei vaja nii tihti kĂŒĂŒrimist. ph tase jms. ehk on osanud seda sĂ€ilitada ja pole ĂŒlipiinliku puhtuse vĂ”i hammaste kĂŒĂŒrimisega seda tasakaalu puusse lĂ€kitanud. kui ta ikka haiseks, kĂŒll ta ennast ka peseks Wink . Vaevalt, et ta Hagar on: kui iga-aastane vanniskĂ€ik vahele jÀÀb, siis hoiab meeskond kĂ”rvale. ja kui ongi, siis omast ajast on. ta ei kritiseerinud ju seda, et sina hammaste eest hoolt kannad. seda et: igal oma meetod enda kehaga lĂ€bi saamiseks ja inimest tundmata on vÀÀr hinnata, kas ta talitab Ă”igesti vĂ”i valesti, kas on ropp vĂ”i mitte.

Àra siis pikka viha pea, see oli uitmÔte Smile
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 6

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

© 2001, 2005 phpBB Group